Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ufuk5353

Sizce kaldırdım ağırlıklara göre gelişimim nasıl ?

Önerilen İletiler

ufuk5353    10

Arkadaşlar yanlış anlamayın egomu tatmin etmek için açmadım bu konuyu sadece normal standartlara göre mi ilerliyorum yoksa bir tık daha iyi miyim sadece bunu merak ettiğim için açtım konuyu çünkü cidden kendimi bu spora tam olarak veriyorum bu forumdaki bir çok arkadaş gibi.Söylemeyi unutmuşum 1 senedir yapıyorum koronadan dolayı tam 1 sene sayılmasa da.

170Kg=Deadlift

110Kg=Bench

120Kg=Squad(Sadece burda zayıf hissediyorum kendimi)

Boyum=180

Kilom=81 

Yaş=19

tarihinde ufuk5353 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asaletim    645

Benim de yaşım 19 , boyum 180 , kilom 86 , ben de 1 yıl oldu başlayalı coronadan salonlar kapalıyken 4-4.5 ay evde yattım .

Karşılaştırmak istersen benimle diye yazıyorum ;

Deadlift 135x12

Squat 110x12

Bench 80x12 ,

İtiş kaslarım genetik olarak en zayıf kaslarım zaten vücudumda en zayıf bölgelerim göğüs ve omuz ..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufuk5353    10
Asaletim, 1 dakika önce yazdı:

Benim de yaşım 19 , boyum 180 , kilom 86 , ben de 1 yıl oldu başlayalı coronadan salonlar kapalıyken 4-4.5 ay evde yattım .

Karşılaştırmak istersen benimle diye yazıyorum ;

Deadlift 135x12

Squat 110x12

Bench 80x12 ,

İtiş kaslarım genetik olarak en zayıf kaslarım zaten vücudumda en zayıf bölgelerim göğüs ve omuz ..

Hocam siz doğal mısınız siz gayet güzel gelişim bu arada

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
gönderildi (düzenlendi)
ufuk5353, 8 dakika önce yazdı:

Hocam siz doğal mısınız siz gayet güzel gelişim bu arada

Sağol hocam seninle rakamlar eşit aslında , sen beni benchte ben seni squatta geçiyorum :) senin gelişimde çok güzel .

Doğalım hocam, güçleneyim derken yaglandim ama yağ oranım %17-18 , 90 kiloyu görünce 8-12 haftalık definisyon yapıcam , bu arada koçluk alıyorum FB den , kendisini biliyorsundur powerlifter ama hipertrofi konusunda çok yardımı dokunuyor bana , son 3.5 aydır kendisi ile çalışıyorum .  

Squat ve deadlift teknik haraketler , teknik güzelse çok hızlı artış gösteriyor , halen her hafta 2.5kg ekliyorum squat ve deadlifte .

Örneğin deadlift yaptıktan sonra hiç belim ağrımıyor ama hamstring ve gluteus kasları tükenmiş oluyor , güzel teknikte.

Ama Benchde teknik belli arch + leg drive başka bişi yok Bench gelişimi genetik istiyor bence , 1.5 ayda 2.5 kg anca arttırabiliyorum . 

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufuk5353    10
Asaletim, 4 dakika önce yazdı:

Doğalım dostum , güçleneyim derken yaglandim ama yağ oranım %17-18 , 90 kiloyu görünce 8-12 haftalık definisyon yapıcam , bu arada koçluk alıyorum FB den , kendisini biliyorsundur powerlifter ama hipertrofi konusunda çok yardımı dokunuyor bana , son 3.5 aydır kendisi ile çalışıyorum .  

Anladım dostum daha iyi yerlere gelirsin umarım.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
gönderildi (düzenlendi)
ufuk5353, 3 dakika önce yazdı:

Anladım dostum daha iyi yerlere gelirsin umarım.

Sağol hocam , sen de inşallah :)

Üni bittikten sonra veya son sınıfta başlamak istiyorum steroide ..

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufuk5353    10
Asaletim, 01.01.2021 - 22:34 yazdı:

Sağol hocam seninle rakamlar eşit aslında , sen beni benchte ben seni squatta geçiyorum :) senin gelişimde çok güzel .

Doğalım hocam, güçleneyim derken yaglandim ama yağ oranım %17-18 , 90 kiloyu görünce 8-12 haftalık definisyon yapıcam , bu arada koçluk alıyorum FB den , kendisini biliyorsundur powerlifter ama hipertrofi konusunda çok yardımı dokunuyor bana , son 3.5 aydır kendisi ile çalışıyorum .  

Squat ve deadlift teknik haraketler , teknik güzelse çok hızlı artış gösteriyor , halen her hafta 2.5kg ekliyorum squat ve deadlifte .

Örneğin deadlift yaptıktan sonra hiç belim ağrımıyor ama hamstring ve gluteus kasları tükenmiş oluyor , güzel teknikte.

Ama Benchde teknik belli arch + leg drive başka bişi yok Bench gelişimi genetik istiyor bence , 1.5 ayda 2.5 kg anca arttırabiliyorum . 

Dostum bench daha zor artıyor bence de.Ama deadliftte cidden tekniği tam oturtmak lazım ben belimi sakatladım koronadan önce 80kg deadliftte bile ağrı çekiyordum.

Asaletim, 01.01.2021 - 22:43 yazdı:

Sağol hocam , sen de inşallah :)

Üni bittikten sonra veya son sınıfta başlamak istiyorum steroide ..

Ben kendime sağlam bir hoca buldum hem tanıdık aracı var yurt dışından getirtiyormuş.Kenara 4bin tl atıcam supplement,pct ve ilaçları direkt alıcam.Yaz başında girmiş olacağım inşallah.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
ufuk5353, 1 dakika önce yazdı:

Dostum bench daha zor artıyor bence de.Ama deadliftte cidden tekniği tam oturtmak lazım ben belimi sakatladım koronadan önce 80kg deadliftte bile ağrı çekiyordum.

Kesinlikle hocam , deadlift çok teknik bir haraket , tricepsi çevirip gogusu çıkarıcaksın , kalça ve ayaklarla yere sanki leg press yapiyormussun gibi hissedeceksin, eller kanca kollar halat olacak , ilk başta hamstringle ağırlığı kaldırıp en sonda kalçan ile extension yaparak kalçanla kitleyeceksin barı , haraketin her anında trapezlerden kalçaya kadar omurgan yay gibi düz olacak vs. :D ben sırf 1 ay 40 kg ile 5-2-1 tempo deadlift çalıştım sırf formu oturtmak için sen düşün . Deadlift aslında çekiş değil itiş haraketidir bence , %90 hamstring ve kalça ile yeri iterek kaldiriyorsun ağırlığı çünkü..

Kısaca demek istersem ,

deadlift = hip hinge

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufuk5353    10
Asaletim, Şimdi yazdı:

Kesinlikle hocam , deadlift çok teknik bir haraket , tricepsi çevirip gogusu çıkarıcaksın , kalça ve ayaklarla yere sanki leg press yapiyormussun gibi hissedeceksin, eller kanca kollar halat olacak , ilk başta hamstringle ağırlığı kaldırıp en sonda kalçan ile extension yaparak kalçanla kitleyeceksin barı , haraketin her anında trapezlerden kalçaya kadar omurgan yay gibi düz olacak vs. :D ben sırf 1 ay 40 kg ile 5-2-1 tempo deadlift çalıştım sırf formu oturtmak için sen düşün . Deadlift aslında çekiş değil itiş haraketidir bence , %90 hamstring ve kalça ile yeri iterek kaldiriyorsun ağırlığı çünkü..

Kısaca demek istersem ,

deadlift = hip hinge

Sumo daha çok itiş gibi bence conventional'da sırt daha aktif.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
ufuk5353, 15 dakika önce yazdı:

Ben kendime sağlam bir hoca buldum hem tanıdık aracı var yurt dışından getirtiyormuş.Kenara 4bin tl atıcam supplement,pct ve ilaçları direkt alıcam.Yaz başında girmiş olacağım inşallah.

4 binle olacak iş değil bence hocam , yani hedefine bağlı ama , benim hedefim pro card alıp ordan yürümek olduğu için , ilk önce okulu bitirip mesleğimi elime almak istiyorum . Yarışmacının aylık gh parasi 3-3 bin zaten..

ufuk5353, 13 dakika önce yazdı:

Sumo daha çok itiş gibi bence conventional'da sırt daha aktif.

Ben sırtı çok çok az hissediyorum hocam deadliftte . Bacak günüm de zaten .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufuk5353    10
Asaletim, 01.01.2021 - 22:55 yazdı:

Ben sırtı çok çok az hissediyorum hocam deadliftte . Bacak günüm de zaten .

Dostum vallahi ben sırtımı çok yoğun hissediyorum.Bacak için yapıyorsan bence sumo yapmalısın çok daha etkili bacak için.

Yuşa Akan, 01.01.2021 - 23:03 yazdı:

hayırlısı olsun kardeşim inşallah hayal ettiğin yere gelirsin.

Eyvallah kardeşim

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
ufuk5353, 1 dakika önce yazdı:

Dostum vallahi ben sırtımı çok yoğun hissediyorum.Bacak için yapıyorsan bence sumo yapmalısın çok daha etkili bacak için.

Sumo en çok kalçaya vuruyor hocam hip thrust yapıyorum zaten suanlik gerek yok , conventional da hamstringler dehşet pump oluyor bende , sırt hissiyatım senin gibi değil ..  

Tercih meselesi :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ufuk5353    10
Asaletim, 1 dakika önce yazdı:

Sumo en çok kalçaya vuruyor hocam hip thrust yapıyorum zaten suanlik gerek yok , conventional da hamstringler dehşet pump oluyor bende , sırt hissiyatım senin gibi değil ..  

Tercih meselesi :)

Hip thrust kalça için en kral hareket zaten en iyisini yapıyorsun.Senin de dediğin gibi tercih meselesi her vücut bir değil :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.