Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Asaletim

19 yaş 1 yıllık gelişim

Önerilen İletiler

Asaletim    645

Merhaba hocalarım tam 12-13 ay gibi bir zaman geçti ben bu spora giriş yapalı.

Geçen sene Mayıs'ta 5 aylık değişimimi atmıştım , sağolun tüm hocalarım hop kür için erken vs. Şeyler söyleyerek beni akıllandırmıştınız .

12-13 aylık değişim sizce iyi mi kötü mü ?

Olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

Spora 18 yaş 180 cm 87 kilo tam bir skinnyfat 29-30 cm kol ile başladım .

İlk 3 ay hardcore definisyon yaptım 72-73 kiloya kadar düştüm .

Son 9-10 aydır da clean bulk yapıyorum .

Mühendislik öğrencisiyim , okulu bitirip maddi anlamda kendimi garantiye almadan kür işine girmek istemiyorum , belki son sınıfta only testo veya sarms başlayabilirim . 

Bu süre zarfında her gün anabolik ve androjenik streoidler ile alakalı forumda @metinav @Equipoise @agfitness @NamasteGodDamnİt ve ismini sayamadığım bir sürü hocamızın yazdıklarını okuyup not ediyorum , ayrıyeten yabancı Bodybuilderların podcastlerini dinliyorum . 

Şuan 180 boy 86 kiloyum , sanırım 90 a kadar çıkarım sonra güzel 12 haftalık bir definisyon sonra tekrar devam .

Günlük beslenmem klasik bodyci bulku

200 yulaf 5 yumurta 1 muz 20gr fıstık ezmesi 2 omega3

500 baldo pirinç 500 tavuk göğsü 20 Gr zeytinyağı

antrenman günleri antrenman sonrası 100 maltodextrine , bacak ise 120 maltodextrine

Zinc,D3, probiyotik , bol bol detox suları

Screenshot_2020-04-16-18-34-06-1.png.664c589ee2de3d60908ebc5b0861067a.png.c5bc9ad3242f0990d9b496b55fb0a2b4.pngScreenshot_2020-04-16-18-35-14.thumb.png.65c3599fc958942876ba5bbdaad50f08.png.ea24a1ac8ff05ead328cbee79ae1dda3.png

Başlangıç

20200319_190349.thumb.jpg.7f91f4382decf633bb57bb5e205e3ad8.jpg 20200319_190119.thumb.jpg.24a27131497ff3c8c816d798ae6c21dc.jpg

3 aylık yağ yaktıktan sonra 

IMG_20201219_234216.jpg.460b8fd6934d149fb1db98f1328397d0.jpgIMG_20201219_234145.jpg.e2b84db7aba64f87db9fff9941a7f103.jpg IMG_20201219_234000.thumb.jpg.806b31b95ad5f45c4696a2b8a166672d.jpgIMG_20201219_233930.thumb.jpg.a3e879f97936f4d31ec09f597ccec32d.jpg

Bugün 12-13.ay 

Olumsuz tüm eleştirilere açığım hocalarım , lütfen yanlışlarım varsa söyleyin .

Hedefim 28-29 yaşlarında Classic fizik IFBB PRO olmak .

Güncel kilolarım 

105x12 squat 

130x12 deadlift 

80x12 Bench press

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kaderseolur    83

Vücut başlangıç seviyesindeyken bu kadar fazla karb alımının mantıksız olduğunu düşünüyorum, yanlış anlama ben de başlangıç seviyesindeyim. ama bakarsın vücuduna 300 gr prinç verirsin su tutumu düşük derecede oluyorsa pump iyiyse o karb aralığında belirli bir seviyeye kadar ulaşırsın hem vücut fazla yorulmaz,aşınmaz sonra 350 sonra 400 böyle gider. yani 700 gr karb alıyorsun ilerde ne yapacaksın bir buçuk kilo falan mı tüketecen mr olympia o kadar tüketiyor mu ki? :D 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
kaderseolur, 7 dakika önce yazdı:

Vücut başlangıç seviyesindeyken bu kadar fazla karb alımının mantıksız olduğunu düşünüyorum, yanlış anlama ben de başlangıç seviyesindeyim. ama bakarsın vücuduna 300 gr prinç verirsin su tutumu düşük derecede oluyorsa pump iyiyse o karb aralığında belirli bir seviyeye kadar ulaşırsın hem vücut fazla yorulmaz,aşınmaz sonra 350 sonra 400 böyle gider. yani 700 gr karb alıyorsun ilerde ne yapacaksın bir buçuk kilo falan mı tüketecen mr olympia o kadar tüketiyor mu ki? :D 

Screenshot_2020-10-24-01-17-07-75_271fb9816238681ad020e32138344842.thumb.jpg.bde17bc4ae6e3a064349fcf2f3f65017.jpgScreenshot_2020-10-21-19-03-24-40_271fb9816238681ad020e32138344842.thumb.jpg.6c4df2fc8b7ae63071a0cb233be436e4.jpgScreenshot_2020-10-21-19-03-19-06_271fb9816238681ad020e32138344842.thumb.jpg.c4129ed22331f89bbc1d23d90c96fb1d.jpgScreenshot_2020-10-21-19-03-11-67_271fb9816238681ad020e32138344842.thumb.jpg.920959f0774b0ecf613d280cee80e4ef.jpg

Yiyorum hocam bugün yediklerim değil bunlar bacak antrenmanı günü yediklerim  , kahvaltıyı shake yapıyorum direk kafaya dikiyorum, eklemeyi unutmuşum antrenman günleri 12(gidis6, gelis6) km bisiklet sürüyorum 40-50 hızda salona gidene ve eve gelene kadar mecburen , haliyle hiit cardio etkisi yapıyor .

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
kaderseolur, 8 dakika önce yazdı:

Mr olimpia değil de podcast de nick walkerın normal gün 10 bin kalori , bacak sırt günü 12 bin kalori aldığını duymuştum , bence kişinin metabolizma hızına bağlı hocam , mesela Max Charles var mr olympia da adam ama günde 1-2 öğün anca yiyorum diyor . Forumda @metinavhocamizin insülin ile alakalı yazıları var okuyabilirsin , her şey kişinin genetiğindeki insuline bağlı bence .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
Asaletim, 1 dakika önce yazdı:

Mr olimpia değil de podcast de nick walkerın normal gün 10 bin kalori , bacak sırt günü 12 bin kalori aldığını duymuştum , bence kişinin metabolizma hızına bağlı hocam , mesela Max Charles var mr olympia da adam ama günde 1-2 öğün anca yiyorum diyor . Forumda @metinavhocamizin insülin ile alakalı yazıları var okuyabilirsin , her şey kişinin genetiğindeki insuline bağlı bence .

Hocam haklısınız o anlamda demedim ben biraz daha kuru ilerlemekten bahsediyorum o kişiye bağlı değişir tabii, benim ki fikir sadece kendimde uyduğumu görüyorum öyle devam ediyorum, yine fazla karb alıyorum ama kas kütlesi arttıkça karb arttırıyorum vücutta buna göre adaptasyon gösteriyor başka yollar var mı? var tabii. yaptığınız gibi saygı duyarım. mantığıma aykırı olsada :D belki @metinav hocam beni de ikna edebilir :D 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
kaderseolur, 4 dakika önce yazdı:

Hocam haklısınız o anlamda demedim ben biraz daha kuru ilerlemekten bahsediyorum o kişiye bağlı değişir tabii, benim ki fikir sadece kendimde uyduğumu görüyorum öyle devam ediyorum, yine fazla karb alıyorum ama kas kütlesi arttıkça karb arttırıyorum vücutta buna göre adaptasyon gösteriyor başka yollar var mı? var tabii. yaptığınız gibi saygı duyarım. mantığıma aykırı olsada :D belki @metinav hocam beni de ikna edebilir :D 

Haklısınız hocam carbı düşürüp daha kuru ilerleyebilirim şimdi anladım dediğinizi :D aslında yemek için kendimi zorlamıyorum aciktikca yiyorum :D , bidaki bulk yapabilirim bu dediğinizi , şuan zaten bulkun zirvesindeyim 2-3 kilo daha alıp 12 hafta definisyon düşünüyorum .

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    633
Asaletim, 25 dakika önce yazdı:

Sağolun hocam :)

Boyun ve genetiğin gelişime müsait duruyor. Ben de güya senle aynı yaştayım ama ben genetik faciasıyım :D 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
hectordoyle, 1 dakika önce yazdı:

Boyun ve genetiğin gelişime müsait duruyor. Ben de güya senle aynı yaştayım ama ben genetik faciasıyım :D 

Hocam Genetik bence bu sporda nerde önemli dersen , Olympiya ya çıkana kadar olmasa da olur . lain valliere bak mesela adam genetik kötü ile normal arasında ama bu sene Newyork proyu aldı sırf hacimli olduğu için kondisyon berbattı . Olympia ya gitti normal bir derece yaptı .

YouTube den Türkiye Classic fizik , atletik fizik yarışanlara bak %90 sallamasyon küre girmiş yarismaya katılmış , Bilinçli tecrübeli azimli bir şekilde bence kötü bir genetik IFBB PRO olmaya kadar gidebilir , Amerika da yılda nerdeyse 100 amatör yarisma var illaki kalın bel ama güzel hacimle pro card alınır. Ama kötü genetikle olympia da ilk 16 ya bile giremeyebilirsin orası öyle . 

Benim genetik de iyi değil ki hocam şuan belim 86 omuz 134-135 kol 38-38.5

Bence disiplinli azimli bilinçli ilerleyen ama kötü genetikli birisi mr. Olympia hariç her yarışda derece yapabilir . 

Ben bu spora bilgisayar oyunları bağımlılıgımı bırakmak a sosyallikten kurtulmak için başladım , günde 12-13 saat bilgisayar oynardım sabah kahvaltısı ruffles kola sen düşün halimi , beden dersinde lisede herkes dışarda oynar onları camdan izlerdim . Bir baktım bu spor hayat tarzım olmuş . 

Ben boş bar Bench basamıyorken yeni başlayıp 60 kg Bench basan vardı çok iyi hatırlıyorum , kollarımda damar bulamazdı hemşireler iğne yaparken 2-3 kere damarı bulmaya çalışırlardı , salona yeni başlayan bı esmer çocuk vardı ilk curl yapışında çocuk bildiğin navigasyondu . Genetiğinin kötü olması onları geçemeyeceğin anlamına gelmiyor . 

İrade>genetik 

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
Asaletim, 11 dakika önce yazdı:

Hocam Genetik bence bu sporda nerde önemli dersen , Olympiya ya çıkana kadar olmasa da olur . lain valliere bak mesela adam genetik kötü ile normal arasında ama bu sene Newyork proyu aldı sırf hacimli olduğu için kondisyon berbattı . Olympia ya gitti normal bir derece yaptı .

YouTube den Türkiye Classic fizik , atletik fizik yarışanlara bak %90 sallamasyon küre girmiş yarismaya katılmış , Bilinçli tecrübeli azimli bir şekilde bence kötü bir genetik IFBB PRO olmaya kadar gidebilir , Amerika da yılda nerdeyse 100 amatör yarisma var illaki kalın bel ama güzel hacimle pro card alınır. Ama kötü genetikle olympia da ilk 16 ya bile giremeyebilirsin orası öyle . 

Benim genetik de iyi değil ki hocam şuan belim 86 omuz 134-135 kol 38-38.5

Bence disiplinli azimli bilinçli ilerleyen ama kötü genetikli birisi mr. Olympia hariç her yarışda derece yapabilir . 

Ben bu spora bilgisayar oyunları bağımlılıgımı bırakmak a sosyallikten kurtulmak için başladım , günde 12-13 saat bilgisayar oynardım sabah kahvaltısı ruffles kola sen düşün halimi , beden dersinde lisede herkes dışarda oynar onları camdan izlerdim . Bir baktım bu spor hayat tarzım olmuş . 

Ben boş bar Bench basamıyorken yeni başlayıp 60 kg Bench basan vardı çok iyi hatırlıyorum , kollarımda damar bulamazdı hemşireler iğne yaparken 2-3 kere damarı bulmaya çalışırlardı , salona yeni başlayan bı esmer çocuk vardı ilk curl yapışında çocuk bildiğin navigasyondu . Genetiğinin kötü olması onları geçemeyeceğin anlamına gelmiyor . 

İrade>genetik 

Genetiği gördüğüm kadarı ile işin anabolik tarafı ile ilgili konusuyorlar genelde bazı anabolizanlara her insanın aldığı fayda aynı olmuyor o yüzden genetik önemli diyorlar bazı şeylere. iki tıpatıp her yönden birbirine benzeyen insan aynı kürde aynı beslenmede biri 2kg alırken diğeri 7 kg alıyor örnek. o genetik olarak daha avantajlı mesela

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
kaderseolur, 6 dakika önce yazdı:

Genetiği gördüğüm kadarı ile işin anabolik tarafı ile ilgili konusuyorlar genelde bazı anabolizanlara her insanın aldığı fayda aynı olmuyor o yüzden genetik önemli diyorlar bazı şeylere. iki tıpatıp her yönden birbirine benzeyen insan aynı kürde aynı beslenmede biri 2kg alırken diğeri 7 kg alıyor örnek. o genetik olarak daha avantajlı mesela

Kesinlikle hocam , genetik her yerde avantaj sağlıyor , birisi vardı ilk kürümde 12 kilo aldım diyordu testo deca dianabol , kimisi vardı 6 kg almıştı , kimisi pct yapmadan eski haline kısa sürede dönmüştü , kimisi pct yaptığı halde biraz uğraşmıştı . Genetik iyiyse 100 le gidiyorsun kötüyse 40 la , kötü olsan bile iyiyi yakalayabilirsin . Hayatın her alanında var genetik :D ben her konudan 3 er kaynak bitirip üniversite sınavında 50k yaptım , arkadaşım 1 er kaynak bitirdi çocuk dersi derste anlardı hafızası zehirdi o da 40k yaptı .

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Emrahtkty, 21 dakika önce yazdı:

benim şahsi fikrim sırt iyi göğüs ve omuza ağırlık verebilirsin.

Haklısın kankam sendeki göğüs biz de ne gezer :D , göğüs de 6-7 set cable crossover negatifli drop setli , omuz da 4-4 set drop setli lateral raise ekledim 2 haftadır , bakalım inşallah etkisi olur .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    52
Asaletim, 8 saat önce yazdı:

Merhaba hocalarım tam 12-13 ay gibi bir zaman geçti ben bu spora giriş yapalı.

Geçen sene Mayıs'ta 5 aylık değişimimi atmıştım , sağolun tüm hocalarım hop kür için erken vs. Şeyler söyleyerek beni akıllandırmıştınız .

12-13 aylık değişim sizce iyi mi kötü mü ?

Olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyorum.

Spora 18 yaş 180 cm 87 kilo tam bir skinnyfat 29-30 cm kol ile başladım .

İlk 3 ay hardcore definisyon yaptım 72-73 kiloya kadar düştüm .

Son 9-10 aydır da clean bulk yapıyorum .

Mühendislik öğrencisiyim , okulu bitirip maddi anlamda kendimi garantiye almadan kür işine girmek istemiyorum , belki son sınıfta only testo veya sarms başlayabilirim . 

Bu süre zarfında her gün anabolik ve androjenik streoidler ile alakalı forumda @metinav @Equipoise @agfitness @NamasteGodDamnİt ve ismini sayamadığım bir sürü hocamızın yazdıklarını okuyup not ediyorum , ayrıyeten yabancı Bodybuilderların podcastlerini dinliyorum . 

Şuan 180 boy 86 kiloyum , sanırım 90 a kadar çıkarım sonra güzel 12 haftalık bir definisyon sonra tekrar devam .

Günlük beslenmem klasik bodyci bulku

200 yulaf 5 yumurta 1 muz 20gr fıstık ezmesi 2 omega3

500 baldo pirinç 500 tavuk göğsü 20 Gr zeytinyağı

antrenman günleri antrenman sonrası 100 maltodextrine , bacak ise 120 maltodextrine

Zinc,D3, probiyotik , bol bol detox suları

Başlangıç

3 aylık yağ yaktıktan sonra 

Bugün 12-13.ay 

Olumsuz tüm eleştirilere açığım hocalarım , lütfen yanlışlarım varsa söyleyin .

Hedefim 28-29 yaşlarında Classic fizik IFBB PRO olmak .

Güncel kilolarım 

105x12 squat 

130x12 deadlift 

80x12 Bench press

Senin yaşlarında hormon degerler olsun vücudun gelişmesi bakımından olsun hep 5-0 öndesin düşüncelerin güzel maddiyat olmadan hiç bişi olmaz helede kür felan,naturel olarak benim görüşüm geri kalmışsın daha önceleri agır işlerde çalışmaman spor geçmişinin az olmasına ve kaliteli beslenme yapmadıgına baglıyorum can sıkılacak bir durum degil yaşın çok iyi sadece 1 yıl gerçekten güzel beslen daha sıkı çalış her bölgeyi haftada en az 2 kere gibi ve akşam 11-7 uyuma saatlerini ayarla eminim seneye çok daha güzel bi naturel fizikle çıkarsın karşımıza iyi sporlar

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Asaletim, 42 dakika önce yazdı:

Haklısın kankam sendeki göğüs biz de ne gezer :D , göğüs de 6-7 set cable crossover negatifli drop setli , omuz da 4-4 set drop setli lateral raise ekledim 2 haftadır , bakalım inşallah etkisi olur .

Eyvallah güzel görüşün için :) ama o kadar sete gerek yok inan en büyük yapılan yanlış negatif kısmı evet doğru negatif ve cabble Crossta mesela ben 3 set yaparım son seti drop.Onun dışında haftada 1 gün çalışıyorsan 5 hareket,2 gün çalışıyorsan 4 hareket benim nacizane sana önerimdir.He bir de set sayım 4’ü geçmez göğüste.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Equipoise    332

Tavuğu 200 gram daha arttır protein düşük o kiloda biri için. 

Malto şart değil emin ol naturalken depolar o kadar boşalmıyor. İlaçların kas hücrelerinde glikojen oksidasyonunu arttırma özelliği oldugu için fazla karb alımı yapılabiliyor. Naturalken gidişata göre karb alımı daha mantıklı.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736

Gereksiz fazla carb vücudunda ne kadar kas kütlesi varda bu kadar alıyorsun bence büyük bir hatta bunlar benim fikrim....

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736
Leepriest35, 2 saat önce yazdı:

Gereksiz fazla carb vücudunda ne kadar kas kütlesi varda bu kadar alıyorsun bence büyük bir hatta bunlar benim fikrim....

+++ Olarak 12 ay sürece göre bence oldukça başarısız bir gelişim yeni başlamış bireyler spora ilk 1 yıl içerisinde büyük değişime uğramaları gerek bence eski formuna göre 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Marimain, 8 saat önce yazdı:

Senin yaşlarında hormon degerler olsun vücudun gelişmesi bakımından olsun hep 5-0 öndesin düşüncelerin güzel maddiyat olmadan hiç bişi olmaz helede kür felan,naturel olarak benim görüşüm geri kalmışsın daha önceleri agır işlerde çalışmaman spor geçmişinin az olmasına ve kaliteli beslenme yapmadıgına baglıyorum can sıkılacak bir durum degil yaşın çok iyi sadece 1 yıl gerçekten güzel beslen daha sıkı çalış her bölgeyi haftada en az 2 kere gibi ve akşam 11-7 uyuma saatlerini ayarla eminim seneye çok daha güzel bi naturel fizikle çıkarsın karşımıza iyi sporlar

Sağolun hocam inşallah.

Emrahtkty, 7 saat önce yazdı:

Eyvallah güzel görüşün için :) ama o kadar sete gerek yok inan en büyük yapılan yanlış negatif kısmı evet doğru negatif ve cabble Crossta mesela ben 3 set yaparım son seti drop.Onun dışında haftada 1 gün çalışıyorsan 5 hareket,2 gün çalışıyorsan 4 hareket benim nacizane sana önerimdir.He bir de set sayım 4’ü geçmez göğüste.

Sağol kankam.Haftada 2 gün çalıştırıyorum kanka dediğin gibi her kas grubunu , göğüste Bench , incline dumbell press , cable crossover , dips yapıyorum . Omuz da overhead press , lateral raise , rear delt raise. 

Equipoise, 7 saat önce yazdı:

Tavuğu 200 gram daha arttır protein düşük o kiloda biri için. 

Malto şart değil emin ol naturalken depolar o kadar boşalmıyor. İlaçların kas hücrelerinde glikojen oksidasyonunu arttırma özelliği oldugu için fazla karb alımı yapılabiliyor. Naturalken gidişata göre karb alımı daha mantıklı.

Tamamdır hocam tavuğu arttırıyorum , maltoyu bırakıcam 2-3 kilo daha aldıktan sonra . 

Leepriest35, 3 saat önce yazdı:

Daha az carb alınca 1-2 ay 84 kiloda sabit kalmıştım hocam , inan bu kadar karb almama rağmen ayda 1 kilo anca alıyorum .

Leepriest35, 1 saat önce yazdı:

+++ Olarak 12 ay sürece göre bence oldukça başarısız bir gelişim yeni başlamış bireyler spora ilk 1 yıl içerisinde büyük değişime uğramaları gerek bence eski formuna göre 

Haklısın hocam coronadan salonlar kapalıydı 4-5 ay evde oturdum , bu süre 12 aydan çaldı haliyle , buna bağlıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Leepriest35, 15 dakika önce yazdı:

İnanılmaz bu kadar carbla ayda 1 kilo her zaman eşit şartlarda tartildigina eminmisin 

Evet hocam hep sabah aç karna tartıldım , gerçekten ayda 1 kilo alıyorum şu anda , pirinci 100-200 Gr kısarsam kilom sabit kalıyor .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
interfectum    44

sırt ve trapez harika gelişmiş fakat benim asıl ilgimi çeken şey temel egzersizlerdeki ağırlıklarınız oldu.12-13 ay gibi kısa bir sürede gerçekten güzel bir güç artışına sahip olmuşsunuz.sanırım önceki konunuzu da okumuştum ve yanlış hatırlamıyorsam powerlifter tarzı çalışıyordunuz.emeklerinizin karşılığını almaya başlamışsınız.motivasyonunuzu asla bozmadan antrenmanlara devam edin.son olarak maltodekstrin’i biraz azaltabilir hatta çıkarabilirsiniz..

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
interfectum, 4 dakika önce yazdı:

sırt ve trapez harika gelişmiş fakat benim asıl ilgimi çeken şey temel egzersizlerdeki ağırlıklarınız oldu.12-13 ay gibi kısa bir sürede gerçekten güzel bir güç artışına sahip olmuşsunuz.sanırım önceki konunuzu da okumuştum ve yanlış hatırlamıyorsam powerlifter tarzı çalışıyordunuz.emeklerinizin karşılığını almaya başlamışsınız.motivasyonunuzu asla bozmadan antrenmanlara devam edin.son olarak maltodekstrin’i biraz azaltabilir hatta çıkarabilirsiniz..

Evet hocam 3 ay powerlifter gibi 1-3 tekrarlı çalıştım , hiç izole hareket yapmadan , o süre zarfında ağırlıklar çok arttı ama kas gelişimi durdu resmen , forumdaki hocalar uyardı ondan sonra 10-12 tekrarlı bol negatifli hipertrofi çalışmaya başladım . 2-3 kilo daha alıp bırakıcam hocam maltoyu , sonra 12 hafta da yağ oranımı %11-12 ye çekip tekrar bulk inşallah 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
agfitness, 24 dakika önce yazdı:

@Asaletim kardeşim.

Doğal olarak ilerleme kararını sevinçle karşılıyorum. Ömür oldukça ne kadar geç başlarsan ne kadar altyapını iyi tutup sonra başlarsan kür işlerine emin ol çok daha iyi yerlere geleceksindir.

Sadece fotolarında gördüğüm kadarıyla karbonhidrat kullanım dozajın sende deri altı su tutumunu arttırmaya başlamış. Karbonhidratı birazcık daha kısarak bir-iki ay ilerleme yapmanı önerebilirim. Sonra tekrar before-after fotoları ile değerlendirilebilir arzu edersen.

Sağlıklı sporlar...

Teşekkür ederim hocam sizden öğrendiklerimi uyguluyorum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Hayatı boyunca bir başarısı olmayan tek yaptığı insanların eksilerini görüp eleştiren insanları dinlemeden yola devam kardeşim :)

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.