Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Geleceğin Olympia'sı

Squat yaptıktan sonra baş dönmesi

Önerilen İletiler

Bacak günleri özellikle squattan sonra dengemi şaşırıyorum kafam güzelmiş gibi oluyorum, kafamın içinde basınç hissediyorum, aynı beslenme ve programla daha önce böyle birşey yaşamıyordum, kan bacaklara çekildiği için diye biliyorum fakat antrenman esnasında baş ağrısı da yapıyor bu rahatsızlık verici. Nasıl engelleyebilirim ?

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Asaletim    645

Antrenmandan önce yarım çay kaşığı tuz iç üstüne 1 tane de aspirin al , bi dene bunu belki geçer knk .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Memotellica    15
Geleceğin Olympia'sı, 42 dakika önce yazdı:

Bacak günleri özellikle squattan sonra dengemi şaşırıyorum kafam güzelmiş gibi oluyorum, kafamın içinde basınç hissediyorum, aynı beslenme ve programla daha önce böyle birşey yaşamıyordum, kan bacaklara çekildiği için diye biliyorum fakat antrenman esnasında baş ağrısı da yapıyor bu rahatsızlık verici. Nasıl engelleyebilirim ?

bu sorunun aynısı barbell row ya da dumbbell row yaparken benim de başıma geliyor hareketin verimini düşürüyor ya da ben yanlış bir şeyler yapıyorum..........

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Birincisi ana arterlerde yani önemli yerlerdeki kan damarlarının yüzeylerinde basınç algılayan baro reseptörler var, bu reseptörler siniryolları vasıtasıyla bu maruz kalınan basınç bilgilerini merkezi sinir sistemine iletir, hayati derecede tehlike arzeden durumlarda otonom sinir sistemi reflex olarlak karartma uygulatır.

Tabii tek sebebi bu değil, basınç veya herhangi bir sebep nedeniyle kalbin bir süreliğine yetersiz kaldığı veya ani kan basıncı değişimlerinin olduğu durumlarda da yaşanabilir. (özellikle yoğun bir şekilde alt ekstrimiteye yoğun akış sağlandığı durumlarda yaşandığı gözlemleniyor) 

Egzersiz fizyolojisİ ile ilgili bir kaynakta yoğun bir bacak antrenmanı esnasında beyne giden kan akışında %18 e kadar azalma olabileceği bilgisine rastlamıştım (yüzdeyi tam net hatırlamıyorum 13 de olabilir) ani bir değişimle bunun daha fazla olması ''göz kararmasına ve bayılmaya'' sebep olması mümkün.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    398

Nefesine dikkat et bahsettikleri konu "Valsalva Manevrası" internetten de arastirabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann, Bir saat önce yazdı:

Nefesine dikkat et bahsettikleri konu "Valsalva Manevrası" internetten de arastirabilirsin. 

Kulak tıkanıklığı mı açıyoruz hocam esasında ilk cevabımda bahsettiğim gibi aort basıncıyla ve genel basınçla alakalı bir durum :D

https://jag.journalagent.com/tkd/pdfs/TKDA_21_4_251_257.pdf sayfa 2 sağ sütun.

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
phDinSportSciences, 6 dakika önce yazdı:

Kulak tıkanıklığı mı açıyoruz hocam esasında ilk cevabımda bahsettiğim gibi aort basıncıyla ve genel basınçla alakalı bir durum :D Manevra yapmasanız da başınıza gelebilir.

https://jag.journalagent.com/tkd/pdfs/TKDA_21_4_251_257.pdf sayfa 2 sağ sütun.

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi
Link ekleyiverdim
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    398
agfitness, 14 saat önce yazdı:

Ironmann, bahsettiğin manevra türleri öyle normal kişiler için teknik falan değil sandığın gibi, araştır demişsin arkadaşa ama keşke sen daha çok araştırsaymışsın. Bu tip manevral uygulamalar dalgıçlar ağırlıklı olmak üzere orta kulakta kulak zarı hasarı ve kulak içinde oluşan travmalara karşı yalnızca kulak burun boğaz uzmanlarının tanı koyup uygulatabileceği profesyonel durumlardır ki ciddi yan etkileri de olabilmektedir.

Tuvalet yaparken bile çok ıkınmasın kimse ıkınırken de mutlaka derin nefes alıp ıkınma esnasında nefes vermeli eğer hava sirkülasyonu çalışmazsa içerdeki basınç damarlarda yırtılma ve beyin kanaması gibi ağır hasarlı ve hatta ölümle sonuçlanabilecek durumlara kadar gidebilir. 

Çok basit ya, zorunuz ne kardeşim Olimpiya mısınız. Ronnie Coleman da yıllarca ıkına ıkına ton ton ağırlıklara girdi de noldu, Allah'ın sopası yok zaman geldi eklemler sabretti etti sonra kayışı kopardı koltuk değneksiz adım atamıyo.

Yüzlerce kilo ağırlık altında patlıcan olmaktansa daha düşük ağırlıklarla momentumu yavaşlatıp set sayımı arttırarak yanmayı hissederim al sna hipertrofi ve büyüme. Amelelik yapan ne kadar sporcu varsa gün gelecek er geç bedelini ağır ödeyecek. Arnold bile amelelik yapmıyodu. Sadece bol tekrar ile pump'a odaklanıyordu bu da kulağına küpe olsun herkesin ;)

Sağlıklı sporlar...

Sen konuyu yanlış anlamışsın ben adama gidip Valsalva manevrası yap demedim araştır hakkında bilgi bulabilirsin diye yazdım.Nefesini tuttuğu için Valsalva oluyor zaten nefesine dikkat et yazmışım.Size basit bir soru sormuş reseptörler sen girip sinir sistemi aortaya kadar anlatmışsınız kısaca yanlış nefeslenmeden dolayı olduğunu ve bunun Valsalva olduğunu söyleyebilirsiniz mesela.Belkide valsalvayla hiç alakası yoktur bilemeyiz kolay gelsinnnn

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann, 6 dakika önce yazdı:

Sen konuyu yanlış anlamışsın ben adama gidip Valsalva manevrası yap demedim araştır hakkında bilgi bulabilirsin diye yazdım.Nefesini tuttuğu için Valsalva oluyor zaten nefesine dikkat et yazmışım.Size basit bir soru sormuş reseptörler sen girip sinir sistemi aortaya kadar anlatmışsınız kısaca yanlış nefeslenmeden dolayı olduğunu ve bunun Valsalva olduğunu söyleyebilirsiniz mesela.Belkide valsalvayla hiç alakası yoktur bilemeyiz kolay gelsinnnn

Dostum, ''basınçla alakalı'' yazıp geçebilirdim konuya.. Sinir sisteminden bahsediyor olmamın sebebi; bu konunun temelini merak eden insanların da göreceğini düşünüyor olmam, okuma alışkanlığı olmayan kişiler için yazmadığımı söyleyebilirim. Sonuçta hiç bir konu silinmiyor ve google aramalarında çıkıyor. Ayrıca en detaysız şekilde yazdım.

• Vayyyy!! 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83

Benimde başıma bu geldi, en son baş dönmem 1 haftaya kadar geçmedi. neden olduğunu geç olsada çözdüm. squat yaparken barı trapezden çok boyunun üstüne koyuyordum buda omuriliğe baskı uyguluyor. ağır girincede sinirler sıkışıyor işte hasar oluyor orda kan akışı azalıyor. sana önerim skapulayı sıkıştırıp barı trapezlerin üzerine koyman. aman dikkat..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur, Bir saat önce yazdı:

Benimde başıma bu geldi, en son baş dönmem 1 haftaya kadar geçmedi. neden olduğunu geç olsada çözdüm. squat yaparken barı trapezden çok boyunun üstüne koyuyordum buda omuriliğe baskı uyguluyor. ağır girincede sinirler sıkışıyor işte hasar oluyor orda kan akışı azalıyor. sana önerim skapulayı sıkıştırıp barı trapezlerin üzerine koyman. aman dikkat..

Öyle yapıyorum zaten. Yukarda hocalarımın da yazdığı gibi basınçtan diye düşünüyorum çünkü nefesimi çok sıkıştırırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
Geleceğin Olympia'sı, Şimdi yazdı:

Öyle yapıyorum zaten. Yukarda hocalarımın da yazdığı gibi basınçtan diye düşünüyorum çünkü nefesimi çok sıkıştırırım.

ben de öyle yaptığımı sanıyordum işte yine de uyarayım dedim :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
drismail275    0
kaderseolur, 26.11.2020 - 16:08 yazdı:

Size birşey sorayım nasıl bir baş dönmesi oldu ayrıca mide bulantısı oldu mu çarpıntı gibi son olarak şunu da sorayım ne kadar sürdü? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    83
drismail275, 12.06.2021 - 23:37 yazdı:

Size birşey sorayım nasıl bir baş dönmesi oldu ayrıca mide bulantısı oldu mu çarpıntı gibi son olarak şunu da sorayım ne kadar sürdü? 

dün gibi hatırlıyorum yatarken bile başım dönüyordu belli bir müddet vertigo gibiydi kalktığımda daha cok dönüyordu. bazen uykuda midem bulanıyordu. çarpıntı hatırlamıyorum ama o günden sonra squatı doğru yapmaya başladım..düzeldi 2 hafta sürdü diye hatırlıyorum spora haftada 2 gün gitmiştim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    1.180

5 6 yıl önceleri bendede her antremanda kulaklarım tıkanırdı nabız düşene kadar öyle kalırdı zamanla kondisyon arttıkca kurtuldum bu dertten hatta spora ara verdiğim zamanlar tekrar başlayınca ilk haftalar baş dönmesi mide bulantısı çok olurdu öğünlerinizi en az 3 saat önce tüketip antremana başlayın faydası oluyor 2 saat kısa bir süre geliyor benim mideme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bybrs06    20

Squat deadlift gibi egzersizler kanın,bacak gibi büyük kas gruplarında toplanmasına neden olduğundan beyine yeterince kan, dolayısıyla oksijen ve glikoz ulaşmayabilir.Bu durumda baş dönmesi kusma gibi sorunlar olur.Bu aşamada yere uzanıp ayakları havaya dikmeniz toparlanmayı kolaylaştırır. E.e hocanın yazısı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
drismail275    0
kaderseolur, 14.06.2021 - 12:34 yazdı:

dün gibi hatırlıyorum yatarken bile başım dönüyordu belli bir müddet vertigo gibiydi kalktığımda daha cok dönüyordu. bazen uykuda midem bulanıyordu. çarpıntı hatırlamıyorum ama o günden sonra squatı doğru yapmaya başladım..düzeldi 2 hafta sürdü diye hatırlıyorum spora haftada 2 gün gitmiştim

Çok geçmiş olsun öncelikle.bayılacak gibi mi oldunuz? İştahsızlık yeme sorunu oldu mu bu 2 hafta içinde?herhangi Bi hastaneye başvurdunuz mu? Bir de sabah ve akşam şikayet farkı var mıydı? Boyunda ağrı oldu mu peki? 

kaderseolur, 14.06.2021 - 12:34 yazdı:

Ayrıca size mailimi versem yanlış anlamayın önemli bir şey yaşıyorum da dris......75@gmail.com aynı sorun mu var acaba 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225
drismail275, 9 saat önce yazdı:

Çok geçmiş olsun öncelikle.bayılacak gibi mi oldunuz? İştahsızlık yeme sorunu oldu mu bu 2 hafta içinde?herhangi Bi hastaneye başvurdunuz mu? Bir de sabah ve akşam şikayet farkı var mıydı? Boyunda ağrı oldu mu peki? 

Ayrıca size mailimi versem yanlış anlamayın önemli bir şey yaşıyorum da dris......75@gmail.com aynı sorun mu var acaba 

Forum kurallarına karşı gelip kişisel bilgi/verilerinizi paylaşmanızdan sebep sınırsız süre ile uzaklaştırıldınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: oisobb123
      Merhaba arkadaşlar pazartesi günü 1ml İran test 1 ml rimo bacaktan enjekte ettim. O günden beri aşırı şekilde bacağım ağrıyor, bugün karşıdan karşıya geçerken ağrısından hareket edemedim az kalsın araba çarpacaktı.
      Ne yaparak acısını hafifletebilirim?
    • Yazan: mokarper
      Arkadaşlar merhaba. Kendime bacaktan enjeksiyon yapıyorum only sustanon. yapmam gereken yeri de biliyorum bacağın ortasının dış tarafı. Fakat bugün  iğneyi batırıp kan kontrolü için şırıngayı çektiğimde kan geldi bu tam 3 kere oldu neyi yanlış yapıyorum anlayamadım. yardımcı olabilecek var mı
    • Yazan: Geleceğin Olympia'sı
      2 gün önceki bacak antrenmanından kalma bacak ağrım vardı zaten, bugün de antrenman dönüşü sol ayağımı taşa çarptım ve düşmemek için toparlayım derken ön bacağıma inanılmaz bir ağrı saplandı hala devam ediyor ve gitgide daha fazla ağrıyor. Ne olmuş olabilir ve ne yapmam lazım ?
      Sırt gününden sonra bacak günü var antrenman sonu kalça odaklı deadlift yapıyorum genelde max kilo deniyorum. Sırtta çalıştırdığı için bir sorun olur mu ?
      Arkadaşlar ben bir salaklık yaptım 3 ay sonra ilk defa bacak çalıştım direkt bastım dinlenme gününde de biraz yüzdüm şuan acıdan bacaklarımı bükemiyorum düz yolda zor yürüyorum sanki şiş gibiler ne yapmalıyım ?

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.