Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

Yigit3541    124

Merhaba arkadaşlar,

Yaş 22,Bu yaşıma göre bence  düşük serbest testosteron ,yüksek shbg,düşük total testosteron ve düşük e2'm var.

Lh ve E2 hareketlendirmek için aynı zamanda total testosteron arttırmak için klomen'e başladım,kan tahlillerimden sonra,Fikrinizi almak istediğim konu,

Kullanımım

10 gün 50 mg klomen(bugün bitti)

20 gün 25 mg klomen

Bundan sonra 2 hafta bekleyip tahlil alsam sonuçlar yanıltıcı olur mu ? 1 ay mı beklemeliyim?

Sonuçların tatmin edici olup olmamasına göre,başka şeyler deniyicem sonuçların olabildiğince gerçekçi çıkması benim için önemli.

Klomen süreci çok iyi geçmiyor mod düşük ve libido düşük,

Fiziksel yorgunluk

Uykusuzluk 

sıkıntıları var.

GÜNCEL KLOMİD ÖNCESİ.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

metinav    4.562

Yaniltici olmaz, yarilanma süresi iki defa geciyor en az...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle bir şey sormak istiyorum DHT oranına özel hastanede mi baktırdınız?

Hemen kendi tecrübelerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışayım.

Huzursuzluk, gerginglik, uyku bozuklukları , halsizlik, görmede bulanıklık, zaten klomenin olası yanetkileri arasında. Abartısız anabolizan kullanmaya başladıktan itibaren 7-8 kür boyunca her kür sonrası klomen kullanımımda saçma sapan ruh haline girdim, kullanmayabilirsin net, yazının devamında alternatifinden bahsediyor olacağım lafı biraz uzattım sıkılırsan direk en son paragrafa da atlayabilirsin.

Rahatlıkla söyleyebilirim son 5 kürdür hangi maddeyi kullandığım farketmeksizin LH artırmak için yalnızca pregnyl kullanıyorum. Son kürlerimde ne ruhsal durum konusunda ne de cinsel konuda hiç bir sorun yaşamadım. Süreçte başa çıkamakta zorlandığım sorunlarım da oldu olmadı değil. Şuanda anladığım şeyse şu, hormonların bir açma kapama tuşu yok, yani bir noktaya kadar vuruyorsun pregnyl düzeliyor gibi gelebilir ama geciktiği ve sabredilmesi gereken durumlar olabilir.

Mesela: Androgen insensitivity; reseptörlerin androjen hormonlara direnç göstermesi, reseptör duyarsızlaşması gibi konular mevcut testlerde hormon düzeylerin kullandığın ilaçlar nedeniyle referans aralıklarda görünse de reseptörlerin veya yolaklarının gerektiği gibi görevini yerine getiremeye başlamaması mümkün olabilir, kan sirkülasyonunda hormonlar var ama reseptörler, glandlar ve organlar bu hormonlara gerektiği gibi tepki vermiyor olarak düşün, tabii senin kullanım geçmişini bilmiyorum.

Bir de hangi kür olursa olsun kürden bir kaç ay sonrasına kadar bile duygu durumda dalgalanmalar olabiliyor, bunu da gözönünde bulundurmak gerek, zaten psikolojik bir sorunun kürden sonra da devam etmeyeceğinin garantisi yok, örnek veriyorum, hala mücadele ettiklerim arasında obsesyonların gelişmesi, devamlı erteleme, sürekli yorgunluk, bezmişlik gibi sorunlar var.

Pregnyl kullandın mı bilmiyorum ama pregnyl ın tek başına yeterli olabileceğini düşünüyorum ne kadar iki ilaç aynı gibi görülse de Klomifen (indirekt) direkt olmayan yoldan LH/FSH salgılanmasını sağlatır, aracı olarak düşünebilirsin. Pregnyl ise direkt olarak LH hormonu gibi davranarak LH konsantrasyonunu artırır, yani bu ne demek oluyor klomen eğer glandlara LH/TSH salgılatamıyorsa sen yine de pregnyl ile kanındaki LH oranını yükseltip testislerinin çalışmasını sağlatabilirsin. Bu noktada pregnylın çok küçük dozlarda günlük kullanımı gündeme gelebiliyor. Zaten bu süreçte de beyindeki hipofiz salgıları yavaş yavaş normale dönüyor, benim testlerle kendimde gözlemlediğim sonuç bu yönde. Son olarak pregnyl kullanımda bir miktar estradol de açığa çıkabilir bu yüzden ben genelde duruma göre nolvadex veya arimidex kullanırım,aşağıdaki makalenin 2. sayfa 4. satırında estradol ile ilgili bilgi de yazıyor.

Kaynaklar;

Bu çalışmanın 2. sayfasının 3. paragrafında klomid in nasıl çalıştığı, güzel bir ek bilgi olarak klomifen sitratın hipofiz bezindeki östrojen reseptörlerine bağlanan bir östrojen bloker i olduğu östrojenin negatif etkilerini engelleyerek LH ve FSH yi artırdığı yazmakta. Yani dediğim gibi indrekt yolla.

https://www.researchgate.net/profile/Thu_Alfeqar_Tweij/publication/323454003_Comparison_Between_the_Effect_of_Clomid_and_Pregnyl_on_Sperm_Concentration_Percentage_of_Sperm_Progressive_and_Percentage_of_Normal_Sperm_Morphology/links/5a9a0356a6fdcc3cbac9363a/Comparison-Between-the-Effect-of-Clomid-and-Pregnyl-on-Sperm-Concentration-Percentage-of-Sperm-Progressive-and-Percentage-of-Normal-Sperm-Morphology.pdf

Yazımda hiçbir medikal öneride bulunmamakla birlikte kendi tecrübelerimden yola çıkarak ve bilimsel makalelerden derleme bilgiler kullanmaktayım, herhangi bir sorununuzda tabii ki ilk olarak tıbbi expertlerlerden yardım almanız daha doğru olacaktır. 

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi
  • Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
phDinSportSciences, 1 saat önce yazdı:

Merhaba öncelikle bir şey sormak istiyorum DHT oranına özel hastanede mi baktırdınız?

Hemen kendi tecrübelerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışayım.

Huzursuzluk, gerginglik, uyku bozuklukları , halsizlik, görmede bulanıklık, zaten klomenin olası yanetkileri arasında. Abartısız anabolizan kullanmaya başladıktan itibaren 7-8 kür boyunca her kür sonrası klomen kullanımımda saçma sapan ruh haline girdim, kullanmayabilirsin net, yazının devamında alternatifinden bahsediyor olacağım lafı biraz uzattım sıkılırsan direk en son paragrafa da atlayabilirsin.

Rahatlıkla söyleyebilirim son 5 kürdür hangi maddeyi kullandığım farketmeksizin LH artırmak için yalnızca pregnyl kullanıyorum. Son kürlerimde ne ruhsal durum konusunda ne de cinsel konuda hiç bir sorun yaşamadım. Süreçte başa çıkamakta zorlandığım sorunlarım da oldu olmadı değil. Şuanda anladığım şeyse şu, hormonların bir açma kapama tuşu yok, yani bir noktaya kadar vuruyorsun pregnyl düzeliyor gibi gelebilir ama geciktiği ve sabredilmesi gereken durumlar olabilir.

Mesela: Androgen insensitivity; reseptörlerin androjen hormonlara direnç göstermesi, reseptör duyarsızlaşması gibi konular mevcut testlerde hormon düzeylerin kullandığın ilaçlar nedeniyle referans aralıklarda görünse de reseptörlerin veya yolaklarının gerektiği gibi görevini yerine getiremeye başlamaması mümkün olabilir, kan sirkülasyonunda hormonlar var ama reseptörler, glandlar ve organlar bu hormonlara gerektiği gibi tepki vermiyor olarak düşün, tabii senin kullanım geçmişini bilmiyorum.

Bir de hangi kür olursa olsun kürden bir kaç ay sonrasına kadar bile duygu durumda dalgalanmalar olabiliyor, bunu da gözönünde bulundurmak gerek, zaten psikolojik bir sorunun kürden sonra da devam etmeyeceğinin garantisi yok, örnek veriyorum, hala mücadele ettiklerim arasında obsesyonların gelişmesi, devamlı erteleme, sürekli yorgunluk, bezmişlik gibi sorunlar var.

Pregnyl kullandın mı bilmiyorum ama pregnyl ın tek başına yeterli olabileceğini düşünüyorum ne kadar iki ilaç aynı gibi görülse de Klomifen (indirekt) direkt olmayan yoldan LH/FSH salgılanmasını sağlatır, aracı olarak düşünebilirsin. Pregnyl ise direkt olarak LH hormonu gibi davranarak LH konsantrasyonunu artırır, yani bu ne demek oluyor klomen eğer glandlara LH/TSH salgılatamıyorsa sen yine de pregnyl ile kanındaki LH oranını yükseltip testislerinin çalışmasını sağlatabilirsin. Bu noktada pregnylın çok küçük dozlarda günlük kullanımı gündeme gelebiliyor. Zaten bu süreçte de beyindeki hipofiz salgıları yavaş yavaş normale dönüyor, benim testlerle kendimde gözlemlediğim sonuç bu yönde. Son olarak pregnyl kullanımda bir miktar estradol de açığa çıkabilir bu yüzden ben genelde duruma göre nolvadex veya arimidex kullanırım,aşağıdaki makalenin 2. sayfa 4. satırında estradol ile ilgili bilgi de yazıyor.

Kaynaklar;

Bu çalışmanın 2. sayfasının 3. paragrafında klomid in nasıl çalıştığı, güzel bir ek bilgi olarak klomifen sitratın hipofiz bezindeki östrojen reseptörlerine bağlanan bir östrojen bloker i olduğu östrojenin negatif etkilerini engelleyerek LH ve FSH yi artırdığı yazmakta. Yani dediğim gibi indrekt yolla.

https://www.researchgate.net/profile/Thu_Alfeqar_Tweij/publication/323454003_Comparison_Between_the_Effect_of_Clomid_and_Pregnyl_on_Sperm_Concentration_Percentage_of_Sperm_Progressive_and_Percentage_of_Normal_Sperm_Morphology/links/5a9a0356a6fdcc3cbac9363a/Comparison-Between-the-Effect-of-Clomid-and-Pregnyl-on-Sperm-Concentration-Percentage-of-Sperm-Progressive-and-Percentage-of-Normal-Sperm-Morphology.pdf

Yazımda hiçbir medikal öneride bulunmamakla birlikte kendi tecrübelerimden yola çıkarak ve bilimsel makalelerden derleme bilgiler kullanmaktayım, herhangi bir sorununuzda tabii ki ilk olarak tıbbi expertlerlerden yardım almanız daha doğru olacaktır. 

Bilgiler için teşekkürler,

Testi özel lab'da yaptırdım.

kür geçmişi olarak sadece 1 kür yaptım ilaçların da ne kadar dolu olduğunu,dolu olup olmadığını bilmiyorum net bir şekilde.

Yaptığım kürün üzerinden 1 yıl geçti bu süreçte vitamin dışında hiçbirşey kullanmadım,Bu test 78 Kg 'de düzenli spor,düzenli beslenme,düzenli uyku(olabilidiği kadar uyku herzaman bir sorun oldu) yapıldı

Bence 22 yaşında bu androjen oranları düşük,

Uyku bozuklukları,yorgunluk,kötü mod bunlar oluyor şuanda ama daha önce hiç libido sorunu yaşamamıştım.

pregnyl konusunda ki tecrübeleriniz paylaştığınız için teşekkürler,tecrübeler çok değerli benim için,kaynaklı bilgi de yerinde olmuş.

şöyle bir sorum var,HCG'nin LH'ı taklit ettiği söyleniyor yani bırakıldığında LH salgılanması konusunda yardımcı olduğunu söyleyen bir kaynak bulamadım hatta pct öncesi testis fonksiyonlarını arttırmak testislerin LH ve FSH a daha iyi tepki vermesini sağlamak için kullanılıyor anladığım kadarıyla,direk olarak lh'ı taklit eden bu ilaç LH üretiminde ne gibi bir etkisi vardır ? Sadece bununla tedavi uygulanabilir mi emin değilim,klomifen sitrata şans vermek istedim kendimi daha iyi hissederim diye ama daha kötü hissettim ve büyük ihtimalle kesicem,10 günlük klomen alımının da testini 2 hafta sonra yaptıracağım testte görücem,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541, 2 saat önce yazdı:

kür geçmişi olarak sadece 1 kür yaptım ilaçların da ne kadar dolu olduğunu,dolu olup olmadığını bilmiyorum net bir şekilde.

Yaptığım kürün üzerinden 1 yıl geçti bu süreçte vitamin dışında hiçbirşey kullanmadım,Bu test 78 Kg 'de düzenli spor,düzenli beslenme,düzenli uyku(olabilidiği kadar uyku herzaman bir sorun oldu) yapıldı

Uyku bozuklukları,yorgunluk,kötü mod bunlar oluyor şuanda ama daha önce hiç libido sorunu yaşamamıştım.

pregnyl konusunda ki tecrübeleriniz paylaştığınız için teşekkürler,tecrübeler çok değerli benim için,kaynaklı bilgi de yerinde olmuş.

şöyle bir sorum var,HCG'nin LH'ı taklit ettiği söyleniyor yani bırakıldığında LH salgılanması konusunda yardımcı olduğunu söyleyen bir kaynak bulamadım hatta pct öncesi testis fonksiyonlarını arttırmak testislerin LH ve FSH a daha iyi tepki vermesini sağlamak için kullanılıyor anladığım kadarıyla,direk olarak lh'ı taklit eden bu ilaç LH üretiminde ne gibi bir etkisi vardır ? Sadece bununla tedavi uygulanabilir mi emin değilim,klomifen sitrata şans vermek istedim kendimi daha iyi hissederim diye ama daha kötü hissettim ve büyük ihtimalle kesicem,10 günlük klomen alımının da testini 2 hafta sonra yaptıracağım testte görücem,

50mg klomen cok yuksek bir doz 25mg da bile ciddi anlamda ruh halinde karamsarlik depresiflik yapip libidoyu negatif etkileyebiliyor sahsen klomeni 12.5mg uzeri dozlarda eger kur sonrasi pct yapilmiyacaksa pek tavsiye etmem. Haftada 3x 25mg veya 4x 12.5 olarak bir sans ver istersen.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayrica ek olarak 12.5mg bile bende eye floaters denilen olaya ve duygusalliga depresiflige sebep oluyor bir sure sonra. 6 veya 8mg olarak gun asiri sekilde bu aralar tekrar denemeyi dusunuyorum.

tarihinde T and dopamine excellence tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ferhat59    8

bu testleri ne kadara yaptırdın ücret olarak sürekli hastane ve özel sağlık sigortamdan kullanıyorum lab da çok yüksek bir ücreti yoksa para ile yaptırmak istiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

bu testlerin hepsi 500 tl idi fakat listeyi daraltıp 140 tl fiyat aldım aynı yerden bidahakine öyle yaptırıcam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

kür 10 hafta idi 250 deca 400 test.e 

klomen ile pct yapmıştım,test yaptırdıktan sonra total t düşük çıktı 5000 iu hcg den sonra kendimi iyi hissetmiştim ve pct yi bitirmiştim.

hectordoyle, 45 dakika önce yazdı:

Dostum küründe hangi ilaçları kullandın acaba? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    638
Yigit3541, 20 dakika önce yazdı:

kür 10 hafta idi 250 deca 400 test.e 

klomen ile pct yapmıştım,test yaptırdıktan sonra total t düşük çıktı 5000 iu hcg den sonra kendimi iyi hissetmiştim ve pct yi bitirmiştim.

Ağır bir kür yapmamışsın

Bünyeden bünyeye göre değişebilir bu durum bazı insanlar kür yaptıktan sonraki zaman dilimlerinde böyle sorunlarla karşılaşabiliyor, eğer ilaç daha da güçlüyse sorunlar daha da artabiliyor.

Umarım en kısa zamanda bu durumu atlatırsın dostum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Kürden kaynaklı olduğunu sanmıyorum, ya tamamen iyleşemedim, yada doğal değerlerim düşük. 

İki türlü de klomen i bırakıyorum baya kötü etkiledi,başka çözümler arıyacağım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541, 29.10.2020 - 10:36 yazdı:

Merhaba, kusura bakma koşuşturmacalar yine başladı pek giremedim buralara.

Güzel bir soru, Pregnyl'ın eğer LH benzeri bir rolü varsa hipofizden LH üretimine nasıl bir katkısı olacaktır? belki de katkısı olmayacaktır bu yüzden tedavilere klomen eklerler. hipofizdeki GnRH salgı eksikliğine bağlı olarak gerçekleşen hipogonadizm gibi sorunları da pregnly ile tedavi ediyorlar (GnRH hipofizde LH, FSH gibi hormonları düzenleyen hormon). Pregnyl bu noktada o kişilerin yalnızca testis gelişimine mi yardımcı olmuş yoksa hipofiz salgılarında da olumlu etkilere neden olmuş mu varsa araştırmalara veya vaka raporlarına bakmak gerek.

Önceki yorumda sorduğun soruya ve benim anlatmak istediğime gelecek olursak ; hipofiz bezi sağlıklı bir bireyde sadece ilaçla açılıp ilaçla kapanan açma kapama tuşu olan bir şey değil, eğer hipofiz bezinde veya bu bahsettiğimiz hormonların salgılandığı hipofiz bezi ön lobunda yapısal veya kronikleşmiş bir sorun yok ise doğal sürece bırakıldığında zaten hormon salgıları kendiliğinden normale dönecek.

Zaten testlerde sıfırlı değerler gördüğünde bile o bezler bir miktar salgı üretiyor, kendimden örnek vermem gerekirse kür bitiminden max 1 ay sonra LH, FSH gibi değerlerim olması gereken referans aralığa dönmüş oluyor, söylediğim gibi tek başına pregnyl kullanıyorum.

Tekrar belirteyim ben sana Klomen faydasız, Pregnyl ile birlikte kullanılmaz, olumlu etkisini görmeyeceksin gibi bir şey söylemedim, söylediğim şey; eğer yanetki görüyorsan ve yanetkiler hayatını ciddi şekilde etkiliyorsa kullanmamayı tercih edebilirsin. Normal koşullarda baktığımızda böyle ufak tefek yanetkileri göze alarak bu maddeleri kullanıyoruz, duygu durumumuzda irili ufaklı değişiklikler olacağının farkındayız sanıyorum, deca başlı başına duygusallaştıran bir ilaç ve kür esnasında yaşadığımız psikolojik sorunlar ve duygu durum değişiklikleri kür süresi ile sınırlı kalmayabiliyor belirteyim, şöyle düşün çok duygu yüklü bir olay yaşıyorsun ve bütün hayatını etkiliyor hep aklına geliyor, şimdi duygu yüklü dalgalanmalı bir 3 ay geçirdiğini düşün, bu duygu durum değişikliklerini normal karşılamak lazım.

Şöyle yapalım senin soruna ayrıntılı bir yanıt olarak müsait bir zamanda HCG nin hipofiz hormonları üzerindeki etkisini yabancı kaynaklardan da araştıralım burada paylaşalım, netleşsin.

Aşağıya 2019 da yaptırdığım bir testi bırakıyorum, ne pregnyl ne de klomen kullanmıştım, trenbolone acetate, testosteron küründen 2 buçuk ay kadar sonra yaptırmıştım bu testi. Neden pct yapmadığım konusuna hiç girmeyelim.

Şimdilik sağlıcakla :)

cats.jpg.8937908a9097277d7fb28bda818edbd8.jpg

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
phDinSportSciences, 8 saat önce yazdı:

Merhaba, kusura bakma koşuşturmacalar yine başladı pek giremedim buralara.

Güzel bir soru, Pregnyl'ın eğer LH benzeri bir rolü varsa hipofizden LH üretimine nasıl bir katkısı olacaktır? belki de katkısı olmayacaktır bu yüzden tedavilere klomen eklerler. hipofizdeki GnRH salgı eksikliğine bağlı olarak gerçekleşen hipogonadizm gibi sorunları da pregnly ile tedavi ediyorlar (GnRH hipofizde LH, FSH gibi hormonları düzenleyen hormon). Pregnyl bu noktada o kişilerin yalnızca testis gelişimine mi yardımcı olmuş yoksa hipofiz salgılarında da olumlu etkilere neden olmuş mu varsa araştırmalara veya vaka raporlarına bakmak gerek.

Önceki yorumda sorduğun soruya ve benim anlatmak istediğime gelecek olursak ; hipofiz bezi sağlıklı bir bireyde sadece ilaçla açılıp ilaçla kapanan açma kapama tuşu olan bir şey değil, eğer hipofiz bezinde veya bu bahsettiğimiz hormonların salgılandığı hipofiz bezi ön lobunda yapısal veya kronikleşmiş bir sorun yok ise doğal sürece bırakıldığında zaten hormon salgıları kendiliğinden normale dönecek.

Zaten testlerde sıfırlı değerler gördüğünde bile o bezler bir miktar salgı üretiyor, kendimden örnek vermem gerekirse kür bitiminden max 1 ay sonra LH, FSH gibi değerlerim olması gereken referans aralığa dönmüş oluyor, söylediğim gibi tek başına pregnyl kullanıyorum.

Tekrar belirteyim ben sana Klomen faydasız, Pregnyl ile birlikte kullanılmaz, olumlu etkisini görmeyeceksin gibi bir şey söylemedim, söylediğim şey; eğer yanetki görüyorsan ve yanetkiler hayatını ciddi şekilde etkiliyorsa kullanmamayı tercih edebilirsin. Normal koşullarda baktığımızda böyle ufak tefek yanetkileri göze alarak bu maddeleri kullanıyoruz, duygu durumumuzda irili ufaklı değişiklikler olacağının farkındayız sanıyorum, deca başlı başına duygusallaştıran bir ilaç ve kür esnasında yaşadığımız psikolojik sorunlar ve duygu durum değişiklikleri kür süresi ile sınırlı kalmayabiliyor belirteyim, şöyle düşün çok duygu yüklü bir olay yaşıyorsun ve bütün hayatını etkiliyor hep aklına geliyor, şimdi duygu yüklü dalgalanmalı bir 3 ay geçirdiğini düşün, bu duygu durum değişikliklerini normal karşılamak lazım.

Şöyle yapalım senin soruna ayrıntılı bir yanıt olarak müsait bir zamanda HCG nin hipofiz hormonları üzerindeki etkisini yabancı kaynaklardan da araştıralım burada paylaşalım, netleşsin.

Aşağıya 2019 da yaptırdığım bir testi bırakıyorum, ne pregnyl ne de klomen kullanmıştım, trenbolone acetate, testosteron küründen 2 buçuk ay kadar sonra yaptırmıştım bu testi. Neden pct yapmadığım konusuna hiç girmeyelim.

Şimdilik sağlıcakla :)

cats.jpg.8937908a9097277d7fb28bda818edbd8.jpg

Detaylı yorum ve bilgi paylaşımı için teşekkürler öncelikle , Hcg konusunda haklısın denenebilir fakat ben doğal değerlerimin düşük olduğundan şüpheleniyorum bu durumda hcg kullanımının da ne kadar etkili olucağı tartışılır.

Yaptırdığım daha önceki testleri paylaşayım,

5f9da82edb4cd_kt.thumb.png.dcf4271a3e59296a71bc53dc37c38cc2.png

kan.thumb.png.bb86eef7f302e688e8b69ef5439792d5.png

1ay.thumb.png.c1239099e08540ebb7513c75c09c26b5.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: keremcix
      Selamlar herkese,
      7 haftadır haftalık 200 mg pazartesi perşembe olmak üzere test cyp küründeyim fakat yeterince üzerine düşünmemişim, hem maddi hem manevi olarak hazır olmadığımı farkettim ve bırakmanın daha sağlıklı olduğunu düşündüm.
      Tam bir hafta önce kan verdim;
      total testosteron 984.08 ng/dl e2 43 ng/L Sorularım:
      Sizce pct için hcg'ye gerek var mı? Yoksa sadece klomen veya tamoksifen kullanmam yeterli mi? Son enjeksiyonu 2 gün önce yaptım ne kadar beklemek lazım sizce? Bazı kaynaklar 15 gün bazıları 25 güne kadar beklemeyi öneriyor. Diğer kan değerlerini görelim gerekli derseniz atabilirim. @Diver @rastlantisal @metinav @Askabar @godofdark @AREN
      Teşekkürler.
    • Yazan: TRPoinesS
      Merhaba arkadaşlar,
      Haftalık sadece 500mg Testo E. alıyorum. Fakat bırakacağım testo kullanımını asıl sormak istediğim ben şimdiden 30 gün olacak şekilde günlük 50mg klomen kullanmayı düşünüyorum amacım vücudun doğal üretiminin kendine gelmesini 3 hafta beklemek yerine daha erken kullanmaya başlayıp erkene çekmek istiyorum toparlama sürecini, ve duruma göre gerekirse 1 ay daha fazladan klomen kullanacağım yoksa 3 hafta bekleyip öylemi başlamamı önerirsiniz şimdiden başlamanın bi avantajı olur mu olmaz mı onu merak ediyorum?
      Tüm yorumlar için teşekkürler.
    • Yazan: Pnshr
      Hocalarım merhabalar.
      Pct döneminde ilaçlara ek neler kullanılabilir?  Tavsiyeleriniz nelerdir (keçiboynuzu , incir gibi)? Teşekkürler.
    • Yazan: Gainzzz
      İyi günler herkese arkadaşlar
      2 kez kür geçmişim oldu, ilkinde:
      500 mg test enanthate 400 boldenone ikincisinde ise 2 aylık sürede:
      200 tren a 300 prop 300 masteron İlk kürümde kür içinde 2 kez 1500 pregnyl enjekte ettim, sonrasında pct yapmadım. lakin kür sonu aşırı halsizlik, uykudan doyamama hali, libidoda ciddi bir düşüş oldu. ikinci kürümde 3 hafta sürdü, ama trenin bana verdiği inanılmaz kızgınlık, aşırı saldırganlık, çevremde herkesle kavga etmeme başlamam yüzünden kürü saldım. kür içinde 2 defa pregnyl enjekte etmiştim. sorum şu ki pct yapmamama rağmen hali hazırda kendimi çok ama çok az yorgun, ama libidoda inanılmaz artışlı hissediyorum. bana göre çok garip bi hal, sebebi ne ola bilir? @metinav @Askabar @otopsicikedi @rastlantisal
    • Yazan: best16.5
      Merhaba hocalarım,
      18 yaşındayım Kan testi konusunda biraz endişeliyim yapmazlar diye ayrıca okuldan dolayı vakit bulamıyorum kan testi vermeye meseleye geleyim 26 şubattan 20 nisana kadar sustanon kullandım 24 nisandan 5 hafta süre ile test enanthe kullanacağım
      5 hafta bittikten kaç gün sonra kan testi vermeliyim? ilaç ne zaman kandan çıkar? Teşekkürler

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.