Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

_NEMO_

Naturel mi ilaçlı mı kilo kontrolü

Önerilen İletiler

_NEMO_    12

selamlar 

kilo verme çabaları içindeyken yürüyüşlerin yetersizliği ile yol gym lere düştü pt desteği ile bir yıl içerisinde kendime bu sporu düzenli yapma alışkanlığı edindirebildim ve biraz olsun beslenme ve egzersiz konusunda fikir sahibi oldum 

185 boy ve 118kg ile %25yağ oranındayım merak ettiğim şey

96kg %15yağ oranına şu anki vücut kompozisyonu ile en hızlı ve güvenli şekilde nasıl inebilirim ?

Teşekkürler 

055E7FEF-76CB-41CB-BCC6-C1A22635A5E5.jpeg 6396A80D-1129-4B5E-9CEE-67E069F57775.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AS1L    220
_NEMO_, 13.10.2020 - 00:28 yazdı:

selamlar 

kilo verme çabaları içindeyken yürüyüşlerin yetersizliği ile yol gym lere düştü pt desteği ile bir yıl içerisinde kendime bu sporu düzenli yapma alışkanlığı edindirebildim ve biraz olsun beslenme ve egzersiz konusunda fikir sahibi oldum 

185 boy ve 118kg ile %25yağ oranındayım merak ettiğim şey

96kg %15yağ oranına şu anki vücut kompozisyonu ile en hızlı ve güvenli şekilde nasıl inebilirim ?

Teşekkürler 

Düzenli spor düzenli bir diyet ve kaliteli bir uykuyu zaten az çok yapıyor biliyorsundur. Şahsen kontrollü naturel gitmenden yanayım ancak hafif destek ve yardımcı olması için supplement kombini öneririm mesela kendi kullandığım ve memnun kaldığım HardLine’nin “CLA, L-Karnatin, Burner, Multivitamin” bu 4 ürün beraber kullanım da güzel kg kaybı yaşamıştım çevremde ki herkese öneririm ancak kesinlikle bol bol su tüketmelisin çünkü böbrekleri yoruyor. Bol su içmeyi ihmal etmezsen sorun olmaz.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fatih    53

Ben ilaç veya supplement kullanmanı tavsiye etmiyorum o kadar yağı spor yapmasan bile diyet yaparak verirsin sabah kardiyodan önce kahveni iç antrenmandan önce kahveni iç maksimum1.5 ayda o kiloya düşersin zaten minimum 4 litre su iç beslenmeni hiç bozma ayda 1 cheat yapayım 15 günde 1 cheat yapayım falan yok dediklerimi yaptıktan sonra 1.5 ayda en geç o kiloya düşme gel yüzüme tükür. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12
AS1L, 2 saat önce yazdı:

Düzenli spor düzenli bir diyet ve kaliteli bir uykuyu zaten az çok yapıyor biliyorsundur. Şahsen kontrollü naturel gitmenden yanayım ancak hafif destek ve yardımcı olması için supplement kombini öneririm mesela kendi kullandığım ve memnun kaldığım HardLine’nin “CLA, L-Karnatin, Burner, Multivitamin” bu 4 ürün beraber kullanım da güzel kg kaybı yaşamıştım çevremde ki herkese öneririm ancak kesinlikle bol bol su tüketmelisin çünkü böbrekleri yoruyor. Bol su içmeyi ihmal etmezsen sorun olmaz.

Fatih, 1 saat önce yazdı:

Ben ilaç veya supplement kullanmanı tavsiye etmiyorum o kadar yağı spor yapmasan bile diyet yaparak verirsin sabah kardiyodan önce kahveni iç antrenmandan önce kahveni iç maksimum1.5 ayda o kiloya düşersin zaten minimum 4 litre su iç beslenmeni hiç bozma ayda 1 cheat yapayım 15 günde 1 cheat yapayım falan yok dediklerimi yaptıktan sonra 1.5 ayda en geç o kiloya düşme gel yüzüme tükür. 

@AS1L145 den 135kg %30yağ yürüyüş, bisiklet ve diyetle kısa sürede geçtim 2019 ocak’dan bu yana ağırlık egzersizleri ve yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile çeşitli besin destekleri denedim saydıklarınız dahil. 

kanaatim burner tok tutuyor metabolizma hızlandırmıyor. CLA ve l-carnitinde bir veri yakalamadım. multivitamin genel sağlık amaçlı özellikle düşük kalori diyet dönemi faydalı.

@Fatih haklı olabilirsin ancak amaç bu kiloya inerken bunu yağ kütlesinden vererek inmek dediğiniz durumda 96kg da %25yağ oranı yaşama ihtimali olabilir mi acaba? 

listede olan etkiden sorumlu maddeler ve efedrin gibi maddeler kullanılarak yapılan yağ yakıcılar -metabolizma hızlandırıcıların- kombinesinin işe yaradığını düşünüyorum ancak sadece kahve günlük hayatımda çok tüketiğim için tek başına bende işe yaramıyor.

E5D23A56-A32A-45DB-AFA4-3D7367971B08.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fatih    53
_NEMO_, 13.10.2020 - 11:34 yazdı:

@AS1L145 den 135kg %30yağ yürüyüş, bisiklet ve diyetle kısa sürede geçtim 2019 ocak’dan bu yana ağırlık egzersizleri ve yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile çeşitli besin destekleri denedim saydıklarınız dahil. 

kanaatim burner tok tutuyor metabolizma hızlandırmıyor. CLA ve l-carnitinde bir veri yakalamadım. multivitamin genel sağlık amaçlı özellikle düşük kalori diyet dönemi faydalı.

@Fatih haklı olabilirsin ancak amaç bu kiloya inerken bunu yağ kütlesinden vererek inmek dediğiniz durumda 96kg da %25yağ oranı yaşama ihtimali olabilir mi acaba? 

listede olan etkiden sorumlu maddeler ve efedrin gibi maddeler kullanılarak yapılan yağ yakıcılar -metabolizma hızlandırıcıların- kombinesinin işe yaradığını düşünüyorum ancak sadece kahve günlük hayatımda çok tüketiğim için tek başına bende işe yaramıyor.

96 kilo 15 bf demek 80 82 kg da podyum yapacak fiziğin var demek dostum merak etme dediğim şekilde %80 yağ en fazla %20 kas kaybedersin zaten diyete giren biri kas kaybetmeyi göze almalı. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12
Fatih, 44 dakika önce yazdı:

96 kilo 15 bf demek 80 82 kg da podyum yapacak fiziğin var demek dostum merak etme dediğim şekilde %80 yağ en fazla %20 kas kaybedersin zaten diyete giren biri kas kaybetmeyi göze almalı. 

selam @Fatih kesinlikle kas kaybetmek konusunda haklısınız göze alınmalı. 2020 ocak ayında 120kg %19bf yakalamış olsamda sonrasındaki gelişmeler ne yazıkki 10 ayı aşkın düzensiz beslenme ve antremansızlık sonucu bu duruma dönüştü.  

96kg 15bf 80-82 de fit olabilmek demek anlamına geliyorsa şu anki durumumda 118kg %25bf nasıl bir hedef koymalıyım? 

muhabbetle...

tarihinde _NEMO_ tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fatih    53
_NEMO_, 7 dakika önce yazdı:

selam @Fatih kesinlikle kas kaybetmek konusunda haklısınız göze alınmalı. 2020 ocak ayında 120kg %19bf yakalamış olsamda sonrasındaki gelişmeler ne yazıkki 10 ayı aşkın düzensiz beslenme ve antremansızlık sonucu bu duruma dönüştü.  

96kg 15bf 80-82 de fit olabilmek demek anlamına geliyorsa şu anki durumumda 118kg %25bf nasıl bir hedef koymalıyım? 

muhabbetle...

Yanlış anladın sen 90 kiloda da fit olursun ben podyum kilosu dedim (yağsız susuz lif lif vücut)hedefin kilo vermek için güzel, öneri kısmına gelirsek hala söylediklerim geçerli. Ve 120 kilo %19 bf çok ciddi rakamlar form atarmısın merak ettim. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12
Fatih, 18 dakika önce yazdı:

Yanlış anladın sen 90 kiloda da fit olursun ben podyum kilosu dedim (yağsız susuz lif lif vücut)hedefin kilo vermek için güzel, öneri kısmına gelirsek hala söylediklerim geçerli. Ve 120 kilo %19 bf çok ciddi rakamlar form atarmısın merak ettim. 

O döneme ait fotoğraf yok elimde genelde analizler ölçüler ve tahliller üzerinden gidiyorum öncelikli amaç bel çevresini sağlık açısından risk ölçüsünün altına çekmek, obezite kaynaklı olumsuz kan değerlerini düzeltmek  gerisi tamamen zevk ve keyf olacak 😅 ama o safhaya gelemedim bir türlü.

0A14AD51-AE21-4838-B50E-580EC79EF30D.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12

“sukut ikrardan gelir” denir; sanırım naturel kısmında hemfikir herkes. aslında bu yağ oranında ben de farklı bir düşüncede değilim ama herkesin aklı bir kişinin aklından her zaman büyüktür 😅 

1.5 saat haftada 6 antreman: bacak 6kez diğer bölgeler haftada 3kez. yürüyüş/bisiklet haftada 6kez. 1 saat 

karbonhidrat 1, yağ 1, protein 2 oranında beslenerek 

EKA ve yohimbin metabolizma hızlandırmak için , BCAA da kas kaybı önlemek için kullanacağım

kas kaybı azaltmak için püf noktası hala arıyorum...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12

selam

%20 yağı yakaladım 🙂 “kas” kaybı olmadan. geriye kaldı %5 daha inmek 

günlük toplam 1000 kalorinin %25i yağ %25i karbonhidrat %50 si proteinden olmak üzere beslenme 

kaloriyi yükseltmemek için 1 ölçek toz protein eksik güç için pre workout toparlanmak için bca ve gulutamin 

eka ve yohimbinle çoğunlukla köpek gezdirme hızı yürüyüş 

elbette antreman ve yürüyüşte aksama oldu ama haftada en fazla 1 ancak verilen kalori açığına rağmen biraz düşük sanki verilen kilo ./

D64741EE-7D96-4CFC-8374-256664E84951.jpeg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zelgu    9

Yanlış anlamadıysam 1000 kalori ile besleniyorsun eğer öyle değilse sıkıntın yok, ben yine yazayım bi gören okuyan olur belki. Tavsiye edilen doğal bi sporcu için haftada 0,5-1kg vermek yani günlük 500kalori-1000 kalori açığı vermek. 2 aylık bi dietten sonra bazal metabolizma hızının normale dönmesi için 15 gün 1 ay günlük ihtiyacıyla beslenmek ardından yeni bir diet sürecine başlamaktır. Spora yeni başlayan kişiler ben iradeliyim dirayetliyim kısarım kaloriyi düşerim 1000 kaloriye bu işi 1 senede değil 3 ayda kısa sürede çözerim diyolar ama o iş öyle olmuyor 1.000 kaloriyle beslenirsen vücut kıtlıktayım moduna geçer ve enerjiyi tasarruflu kullanmaya başlar vücut ısını hormonlarını gün içindeki enerjini kaybedersin ve bazal metabolizma hızın düştüğü için önce kilo vermen yavaşlar sonrasında duvara toslar durur(sen bu aşamayı yaşıyor olabilirsin) bu nedenle 1000 kalori ile diyet yapılmaz ciddi enerjiye ihtiyacı olan vücut glukoneogenez İle kaslardaki aminoasitleri fütursuzca tüketir bazal metabolizma hızını düşürmeyi bırak bi dünya kas kaybı olur. Bu nedenle diyet yaparken sabırlı olunmalı, diette tek seferde tüm yağları yakmaya çalışılmamalı yağ miktarına göre diet-bazal-diet şeklinde fazlara ayrılmalı ve orta uzun vadeye yayılmalı bence ve uzmanlarca

tarihinde Zelgu tarafından düzenlendi
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12
Zelgu, 27.11.2020 - 07:22 yazdı:

Yanlış anlamadıysam 1000 kalori ile besleniyorsun eğer öyle değilse sıkıntın yok, ben yine yazayım bi gören okuyan olur belki. Tavsiye edilen doğal bi sporcu için haftada 0,5-1kg vermek yani günlük 500kalori-1000 kalori açığı vermek. 2 aylık bi dietten sonra bazal metabolizma hızının normale dönmesi için 15 gün 1 ay günlük ihtiyacıyla beslenmek ardından yeni bir diet sürecine başlamaktır. Spora yeni başlayan kişiler ben iradeliyim dirayetliyim kısarım kaloriyi düşerim 1000 kaloriye bu işi 1 senede değil 3 ayda kısa sürede çözerim diyolar ama o iş öyle olmuyor 1.000 kaloriyle beslenirsen vücut kıtlıktayım moduna geçer ve enerjiyi tasarruflu kullanmaya başlar vücut ısını hormonlarını gün içindeki enerjini kaybedersin ve bazal metabolizma hızın düştüğü için önce kilo vermen yavaşlar sonrasında duvara toslar durur(sen bu aşamayı yaşıyor olabilirsin) bu nedenle 1000 kalori ile diyet yapılmaz ciddi enerjiye ihtiyacı olan vücut glukoneogenez İle kaslardaki aminoasitleri fütursuzca tüketir bazal metabolizma hızını düşürmeyi bırak bi dünya kas kaybı olur. Bu nedenle diyet yaparken sabırlı olunmalı, diette tek seferde tüm yağları yakmaya çalışılmamalı yağ miktarına göre diet-bazal-diet şeklinde fazlara ayrılmalı ve orta uzun vadeye yayılmalı bence ve uzmanlarca

kesinlikle haklısınız kimseye tavsiye etmiyorum uzun vadede

ben elimden geldiğince minimumda tutuyorum kaloriyi besin desteği ile bir miktar ihtiyaç olanı karşılıyorum  eşit ağırlıkta yapılan antremanlar sonu toparlanma süreci uzarsa veya güç kaybı yaşanırsa eksik olan bir şey var demektir ve eksiğinizin kaynağını da genelde bilirsiniz ihmalden kaynaklanır tamamlanır dediğiniz direnç noktaları genelde vücudun önceden alışkın olduğu kilolar oluyor ama siz ondan dirençli olur ve sadık kalırsanız kırılıyor 

süreç içerisinde hayat da durmuyor tabi birçok konsantrasyon dağıtıcı motivasyon kırıcı ve disiplininizi bozucu daha önemli olaylar yaşanıyor mücadelenizden ama 15 Ocak’da 3ay olacak burada durum paylaşmaya başlayalı yeni bir sonuç atarım yakında 

muhabbetle...

agfitness, 27.11.2020 - 10:36 yazdı:

Phil Heath'e uyguluyorlardı en son böyle aşırı detay analiz ve yönlendirmeler. Generation Iron belgeselinden de görebilirsiniz.
Vaktim olduğu zaman kendi perspektifimden daha uzun bir açıklama yapmayı düşünüyorum bu hususta.

Sağlıklı sporlar...

hocam kesinlikle kısa kesilemeyecek bir konu perspektifinizden çok faydalı yaklaşım ve yorumlamalar çıkacağına inanıyorum 

muhabbetle...

3 aylık inişli çıkışlı bir süreçti... eka kesinlikle hissedilir tokluk ve köpek dolaştırma hızında yürüyüşün verimini arttırıyor. yohimbin de keyfli bir takviye 

4475601C-5C02-468F-BA32-370782D63A5C.thumb.jpeg.99a197dbc4ed50c0bdaa8922a8110a21.jpeg

sonuç %24 den %20 ye inen yağ oranı kilo kaybı 4 kas kaybı 0 şimdilik 
mücadeleye devam.

A497732B-4200-4F70-ADE5-F5951F2FCD8C.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
_NEMO_    12
batuhanka1925, 5.03.2021 - 23:02 yazdı:

hocam son durum nedir acaba 

selamlar

son durum şu oldu arkadaşlar diyete başladığım ilk günden son güne tüm tetkiklere bakınca naturel olarak supplament olsun bitkisel olsun desteklerle varabileceğimiz yer bir yere kadar ( büyümek için uğraşanlarla benzer dert 🙂) ve bazı haftalar kas kazanıp bazı haftalar yağ yakma sonuçları elde edilse dahi olaya ilk gün sonucu ve son gün sonucu diye bakınca kas kaybının kaçınılmaz olduğunu gördüm. sonuç giden kilonun beşte biri kasdan gitti ve sonuç olarak beden olarak incelmiş fakat istenilen atletik vücut elde edilememiş durumdaydı 120 kg %19 yağ oranında yohimbine win ve clen @Loving hocamızın rehberliğinde kullanıldı sonuç 114 kg %15 yağ oranıyla kapandı beni memnun eden atletik görünüm kazanıldı

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Aksiyonist
      Merhaba vücut geliştirme sporunu 1 sene evde yaptım ve 1 senedir yapmıyordum, şu an 5 aydır spor salonunda çalışıyorum. 
      Boyum 1.74  Kilo 85 Yağ oranı 22 (kalça 100, bel 97) Kol 40 cm  Kullandığım suplementler, bigjoy et ve whey protein, bcaa, kingsize pre workout, creatine.
      Not: Bulktayım, olabildiğince beslenmeye çalışıyorum, fakat evli olmam ve tr şartları gereği özel öğünler falan yapamıyorum ne denk gelirse onu yiyorum 
      @metinav @Bay-T @otopsicikedi @Semih Erarslan  @forbit @Laurence@SPECTRE  @Vural2 @QuheyLaN, @Tr3n @Kapukaya @volkan46, @ufukbelli.06 @SERKO@Rdm@rastlantisal@Ironmann
      VID-20240107-WA0007.mp4
    • Yazan: Madara
      Herkeze merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk önce kendimi tanıtayım 5 senedir (2.5senesi düzenli) olmak kaydıyla fitnes sektörünün içindeyim doğal olarak ilk 2.5 sene bro split bilgisiz geçti sonra böyle olmayacağını anlayıp olabildiğince araştırma yaptım ve bir yerlere gelmeyi başardım ve bu yolun başında 55 kiloydum şuan 1.80/90 kiloyum artık sınırlarda olduğumu dunusuyorum çünkü kilo alsam bile sadece yağa dönüşüyor.
      Beslenme konusunda çok disipliyinliyimdir ortalama 2.2.3 saate bir ana ve ara öğün olmak üzere 6 öğün ve dolu dolu yerim şimdi size şunu danışmak istiyorum artık vücut son raddede ve küre girmeyi düşünüyorum bı tık ileri taşımayı düşünüyorum vücudumu ve kur olarak çok kararsızım sadece only testo veya testo ent boldenon tarzı birşey girmek istiyorum kendimde saglikciyim doktor ve güvendiğim bı hoca eşliğinde çalışacağım konuya az çok asinayim ama bilgiden çok tecrubede önemlidir bu süreçte ne gibi bir yol izlemeliyim veya ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyorum.
      Testimde karaciğer değerim üst sınırda onun sebebide dört bulk yapmam büyük ihtinalle ama şekeri unu sağlıksız olan herşeyi kestim 1 aydır enginar suyu ve karaciğer koruyucu içiyorum daha doğrusu değerlerinin düzelmesini bekliyorum natürel olarak geldiğim konumuda paylaşacağım test sonucunda paylaşacağım dediğim gibi bu işte tecrubeli abilerimi kardeşlerimin yorumlarını bekliyorum  son iki foto daha bu gün çekildim ant sonu ve pump kalmadığı için çok pozlamayla uğraşmadım.       
      Natürel baslangic /55kg
      Natürel Güncel kg/90 kol soğuk/40cm göğüs /120 

Bunlarda spora başlamadan 1 hafta önceki halim 55 kg

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.