Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Emrah

D vitamini kullanımı

Önerilen İletiler

Emrah    1.409

Herkese iyi forumlar,

Aramızda d vitamini kullanan arkadaşlar var mı? Kullanılıyorsa günlük kaç İÜ kullanıyorsunuz?Eczane de de-vit var bildiğim kadarıyla 1 damlası 50.000 İU bana fazla geldi biraz.Kür de kullanımı bir yarar sağlar mı vücuda kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

unlucky    6

dostum 1ml'i 50.000 iu olması gerekiyor 1ml'de yaklaşık 20 damla. Eksikliğin yoksa kullanmana gerek olduğunu düşünmüyorum ben kafama eserse haftada bir 4-5 damla alıyorum

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
unlucky, Bir saat önce yazdı:

dostum 1ml'i 50.000 iu olması gerekiyor 1ml'de yaklaşık 20 damla. Eksikliğin yoksa kullanmana gerek olduğunu düşünmüyorum ben kafama eserse haftada bir 4-5 damla alıyorum

Dostum D vitamini kafana eserse kullanılacak bir vitamin türü değildir , fazlalığı damar hastalıklarına , böbrek yetmezliklerine sebebiyet verebilir...bununla ilgili bir kan testi bir doktor önerisi yoksa kullanılacak bir vitamin türü değildir..Dikkat ediniz...

Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Herkese iyi forumlar,

Aramızda d vitamini kullanan arkadaşlar var mı? Kullanılıyorsa günlük kaç İÜ kullanıyorsunuz?Eczane de de-vit var bildiğim kadarıyla 1 damlası 50.000 İU bana fazla geldi biraz.Kür de kullanımı bir yarar sağlar mı vücuda kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

D vitamini kullanmak istemendeki sebep nedir ? Eksikliğimi var ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.559

D vitamini belki de organizmamız için en önemli vitamindir.Ama nedense hep arkaplanda kalmış veya gizlenmiş kasıtlı olarak.Anlatılanlardan çok daha fazlasına sahip iyi anlamda.İlerde belki bununla ilgili konu başlığı açarım sporcular için önemine dair...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Merhaba 

Ben ocean vitamin d3 kullanıyorum damla/1000iu önerilen doz 1 damla ben 2 alıyorum çoğu zaman aldığımdan bu yana olumlu durumlar gözlemledim bünyemde ama tek bundan dolayı olmayabilir.Yanında birçok şey değişti çünki ben doktor tavsiyesi ile başladım kas ve kemik ağrılarına iyi geldiği heryerde yazıyor zaten ama tabiki fazlası zarar tahlillerimde d vitaminim yaz aylarından dolayı düşük değildi,özellikle bence kışın kullanılması gerekiyor güneş ışıklarından aldığımız bir vitamin olduğu söyleniyor,kas ve kemik sisteminde bana göre magnezyum kadar büyük rolü vardır.

Kullanmaya başlayalı 1 ay oldu olumsuz bir durum yok.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, Bir saat önce yazdı:

D vitamini belki de organizmamız için en önemli vitamindir.Ama nedense hep arkaplanda kalmış veya gizlenmiş kasıtlı olarak.Anlatılanlardan çok daha fazlasına sahip iyi anlamda.İlerde belki bununla ilgili konu başlığı açarım sporcular için önemine dair...

Çok iyi olur hocam bu aralar bende kullanmayı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.559

D vitamini ister deri ve güneş yoluyla üretilsin isterse hariçten alınsın farketmez, o şekilde kullanılamıyor...Karaciğer ve böbrekte dönüşüm geçirmeden istediğiniz kadar alın etkisini görmeniz mümkün değil.Sonraki aşamalarda bir sorun varsa ve dönüşüm gerçekleşmiyorsa faydası olmayacaktır...Aynı şey bir çok vitamin ve hormon için de geçerli.D vitamini aslında bir hormondur, ilk bulunduğunda yanlışlıkla vitamin diye düşünülmüş ve öyle de kalmış hataen...Mesela deri pigmenti yüksek olan afrikalılarda d vitamini sentezi çok düşük olmakta.Deride d vitamini sentezi için güneşin belli bir dalgaboyu ışınımı gerekiyor.Her güneş aydınlığında bu sentez gerçekleşmiyor.D vitamini sentezlendiğinde olduğu gibi kullanılmaz, depo edilir.O nedenle ne kadar d vitamini alırsanız alın ihtiyacınız dışındaki miktarlar yağ hücrelerinde depolanır.Toxic olması çok çok zor ve örneği olmayan bir ihtimal...Bir iki damla fazla aldım diye endişe edenlerdenseniz rahat olabilirsiniz :)

Eskiden takip ettiğim dr ahmet bey vardı, onun bildiğimiz tıbbın hatalı taraflarıyla ilgili araştırmaları ve paylaşımları oluyordu.Onun tavsiyesi kg başına 100 iü d vitamini şeklindeydi.Ve hala takipçileri bu şekilde uygular kimseninde zarar gördüğü olmamıştır...

Deva ilaç fabrikasında çalışırken devit-3 ampülleri biz üretiyorduk ve 15 günde bir, bir ampül içerdim.Eşe dosta da verirdim ayda bir içsinler diye.Toplum olarak zaten kadınlar güneş görmüyor ve d vitamin sentezleri düşük.Özellikle menapoz ve andropoza giren insanlarda kemikler eriyor ve zayıflıyor.Kesinlikle takviye almaları gerekli...

Son zamanlarda yabancı uzmanlar özellikle bağışıklık sistemi için d vitamininin tek geçerli kurtarıcı olduğunu dile getiriyorlar.Dünyada hayatı var eden ve sürdüren güneştir.Güneşten gelen ışınlar olmasa ne bitki büyür, ne de diğer canlılar yaşayabilir.D vitamini - hormonu kilit rolde bu noktada...

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
unlucky    6

dukegg, 4 saat önce yazdı:

Dostum D vitamini kafana eserse kullanılacak bir vitamin türü değildir , fazlalığı damar hastalıklarına , böbrek yetmezliklerine sebebiyet verebilir...bununla ilgili bir kan testi bir doktor önerisi yoksa kullanılacak bir vitamin türü değildir..Dikkat ediniz...

herşeyin fazlası zarar haklısın fakat haftada 4 damlanın bir zarar verceğini düşünmüyordum metin abinin yazısı da netleştirdi düşüncemi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Herhangi bir eksikliğim yok, belki de vardır daha önce vitamin testi yaptırmadım bu konuda sadece kas kütlesi arttırmaya yönelik bir çok vücutçuda gördüm günlük 1 damla aldıklarını.Metin abı ne diyorsun günlük 1 damla de-vit kullansak sıkıntısı olur mu? @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.559
Emrahtkty, Bir saat önce yazdı:

Herhangi bir eksikliğim yok, belki de vardır daha önce vitamin testi yaptırmadım bu konuda sadece kas kütlesi arttırmaya yönelik bir çok vücutçuda gördüm günlük 1 damla aldıklarını.Metin abı ne diyorsun günlük 1 damla de-vit kullansak sıkıntısı olur mu? @metinav

Mesajimda paylastim herkeste eksik olan bir maddenin alinmamasi hata olur :)

Bence sonbahara girdigimiz bu gunlerde yavastan herkesin kullanmasi iyi olur.

Damlanin ne oranda oldugunu bilmiyorum, ama en azindan günde 2000 iü muhakkak alinmali.

Eğer kiside sonraki asamalarda sorun varsa, daha farkli çözümler aramali.Bu hormon olmazsa olmazdir.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    52
metinav, 26.09.2020 - 19:58 yazdı:

Abi dört gözle bekliyorum biraz kısa zamanda açarmısın 😊😊

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba kardeşim,

D vitamini yapısı itibariyle haftalarca depolanabilen bir vitamin dolayısıyla depolanabilen bir vitamini ikidebir almasan da olur (elzem değil). Alınan büyük dozlar depolarını doldurur, daha fazla D vitamini tüketmek yerine depolarındaki vitaminlerin kullanılabilmesi için derinin güneş görmesi gerekir.

Doktorlar D vitamini eksikliğinin hat safhada olduğunu farkettikleri hastalarına duruma göre ilk günler 10-15-20 damla önererir depolarını doldurmalarını sağlarlar, depolar dolduktan sonra küçük dozlarda devam etmelerini isterler.

İşte bu yüzden aylık muayene denen şey vardır, D vitamini düzeyiniz tespit edilir ve ona göre ne kadar ihtiyacınız olduğuna karar verilir. Badiciler ve sedanter kişiler günlük hayat koşuşturmacasında ikidebir bir şeyleri ölçtüremedikleri için tahmini önlemler alırlar.

Senin için siteleri taradım Amerikan FDA sına baktım genelde yetişkinler için önerilen günlük doz kaynaktan kaynağa değişmekle birlikte 400-800iu.. Bazı kaynaklarda 1000iu... Bu rakam depolarının neredeyse dolu olduğu durumda geçerli rakam. Bir eksiklik durumu söz konusuysa 50.000iu nun tek seferde kullanılması abes kaçmamalı. Eksiklik durumlarında günlük 50k-100k ile uygulanan tedaviler var. 

Umarım bir miktar faydalı olabilmişimdir. 

Bu noktada, bir insan vücudunun total D vitamini depo kapasitesinin ne kadar olduğunu, D vitaminin bir insan için max. güvenli dozunun ne kadar olduğunu da  siz araştırıp konuya ekleyebilirsiniz :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
phDinSportSciences, Bir saat önce yazdı:

Merhaba kardeşim,

D vitamini yapısı itibariyle haftalarca depolanabilen bir vitamin dolayısıyla depolanabilen bir vitamini ikidebir almasan da olur (elzem değil). Alınan büyük dozlar depolarını doldurur, daha fazla D vitamini tüketmek yerine depolarındaki vitaminlerin kullanılabilmesi için derinin güneş görmesi gerekir.

Doktorlar D vitamini eksikliğinin hat safhada olduğunu farkettikleri hastalarına duruma göre ilk günler 10-15-20 damla önererir depolarını doldurmalarını sağlarlar, depolar dolduktan sonra küçük dozlarda devam etmelerini isterler.

İşte bu yüzden aylık muayene denen şey vardır, D vitamini düzeyiniz tespit edilir ve ona göre ne kadar ihtiyacınız olduğuna karar verilir. Badiciler ve sedanter kişiler günlük hayat koşuşturmacasında ikidebir bir şeyleri ölçtüremedikleri için tahmini önlemler alırlar.

Senin için siteleri taradım Amerikan FDA sına baktım genelde yetişkinler için önerilen günlük doz kaynaktan kaynağa değişmekle birlikte 400-800iu.. Bazı kaynaklarda 1000iu... Bu rakam depolarının neredeyse dolu olduğu durumda geçerli rakam. Bir eksiklik durumu söz konusuysa 50.000iu nun tek seferde kullanılması abes kaçmamalı. Eksiklik durumlarında günlük 50k-100k ile uygulanan tedaviler var. 

Umarım bir miktar faydalı olabilmişimdir. 

Bu noktada, bir insan vücudunun total D vitamini depo kapasitesinin ne kadar olduğunu, D vitaminin bir insan için max. güvenli dozunun ne kadar olduğunu da  siz araştırıp konuya ekleyebilirsiniz :) 

Hocam o 50.000 lik şişelerin her damlası kaç iu peki, 400-800 iu nasıl hesaplayacağız ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Geleceğin Olympia'sı, 3 dakika önce yazdı:

Hocam o 50.000 lik şişelerin her damlası kaç iu peki, 400-800 iu nasıl hesaplayacağız ?

Eğer 50.000iu olan sizin aldığınız ürün bu ise, 4.sayfadaki tabloda kaç damlanın kaç iu ye tekabül ettiği yazıyor;

https://www.vefailac.com.tr/kubkt/333/KT.pdf

Eczaneden aldığınız ürünün adını google a yazıp kaç damlasının kaç iu ya eşdeğer olduğunu bulamamanız münkün değil, hatta prospektüste de yazıyordur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.559
Marimain, 58 dakika önce yazdı:

Abi dört gözle bekliyorum biraz kısa zamanda açarmısın 😊😊

Yoğunum bu aralar, ama bağışıklık ve hormonel sistem için çok gerekli olduğunu bilmen yeterli.Bugün bir çok uzmanın dilinden düşmüyor D vitamini...Ama maalesef D vitamini almakla, vucudun kullanabilmesi garanti altına alınamıyor.Yine kişisel ihtiyaçlar ve gereklilikler, sonucu belirliyor.

D vitamini ve K2 vitamini birlikte kullanılmalı.Minimum 2000 iü D3 ve 50 mcg K2 vitamini alınmalı.Özellikle kış ve sonbahar aylarında gerekliliktir.D vitamini olmadan büyüme olmaz, kemik dokuları kapanmayanlar D vitamini ile uzamaya devam ederler.Kapandıktan sonra da genişleme ve kemiğin kesitsel alan yoğunluğu sürer...Kalsiyum sinir iletimi için ve sempatik sistem sayesinde hücreleri uyarmak için çok gereklidir.Kemik erimesi, kalsiyum kaybı ve şekil bozuklukları gibi bir çok durumun önlenmesi mümkündür.

Fazlasının toxic olduğuyla ilgili bazı yayınlar olsa da, bu seviyelere ulaşabilmek veya d vitamininden zehirlenmiş örnekler bulmak, pek mümkün değil teoride.Elektrolit denilen kalsiyum magnezyum potasyum sodyum gibi minerallerin oranlarını değiştirebiliyor.Sorun olması halinde bunlardan kaynaklı olması düşünülür...

Günlük 2-4 bin ünite kullanımı, topluca alınmasından daha çok tercih edilir.Yağ dokuda stoklanan bir pre hormondur.Karaciğer ve böbrek sorunları olan veya bazı vitamin mineral eksiklikleri bulunması halinde, vucut kullanamaz.Aktifleştirmek gerekir...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Marimain    52
metinav, 15 dakika önce yazdı:

Yoğunum bu aralar, ama bağışıklık ve hormonel sistem için çok gerekli olduğunu bilmen yeterli.Bugün bir çok uzmanın dilinden düşmüyor D vitamini...Ama maalesef D vitamini almakla, vucudun kullanabilmesi garanti altına alınamıyor.Yine kişisel ihtiyaçlar ve gereklilikler, sonucu belirliyor.

D vitamini ve K2 vitamini birlikte kullanılmalı.Minimum 2000 iü D3 ve 50 mcg K2 vitamini alınmalı.Özellikle kış ve sonbahar aylarında gerekliliktir.D vitamini olmadan büyüme olmaz, kemik dokuları kapanmayanlar D vitamini ile uzamaya devam ederler.Kapandıktan sonra da genişleme ve kemiğin kesitsel alan yoğunluğu sürer...Kalsiyum sinir iletimi için ve sempatik sistem sayesinde hücreleri uyarmak için çok gereklidir.Kemik erimesi, kalsiyum kaybı ve şekil bozuklukları gibi bir çok durumun önlenmesi mümkündür.

Fazlasının toxic olduğuyla ilgili bazı yayınlar olsa da, bu seviyelere ulaşabilmek veya d vitamininden zehirlenmiş örnekler bulmak, pek mümkün değil teoride.Elektrolit denilen kalsiyum magnezyum potasyum sodyum gibi minerallerin oranlarını değiştirebiliyor.Sorun olması halinde bunlardan kaynaklı olması düşünülür...

Günlük 2-4 bin ünite kullanımı, topluca alınmasından daha çok tercih edilir.Yağ dokuda stoklanan bir pre hormondur.Karaciğer ve böbrek sorunları olan veya bazı vitamin mineral eksiklikleri bulunması halinde, vucut kullanamaz.Aktifleştirmek gerekir...

Abi notlara kayıt ediyorum gerçekten senin şu sayfada verdigin bilgileri doktorlara para versek vermezler biz gençleri doğru bilgilerle yönlendirdigin için çok teşekkür ederim 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.559
Marimain, 16 dakika önce yazdı:

Abi notlara kayıt ediyorum gerçekten senin şu sayfada verdigin bilgileri doktorlara para versek vermezler biz gençleri doğru bilgilerle yönlendirdigin için çok teşekkür ederim 

Eyvallah kardeşim ; deneyimlediğim ve çalışma sistemini kavradığım konularda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.Çok detaya girmek istemediğim için, gerekli olduğu kadarıyla doğru şekilde yönlendirici kısa cevaplar tercih ediyorum.Çoğu arkadaş genç ve amatör, detay yerine kısa ve öz öneriler bekliyor.Bazıları da benim gibi doyurucu ve işin mantığını anlamanın peşinde :)

D vitamininin vucutta yeterince sentezlenememesi kas gelişimini baltalayan bir etkendir.Saymakla bitmeyen yararlara sahip olmakla birlikte, özellikle alfacalcidol gibi formları, şartlarına uygun olarak kullanıldığında yararlı etkilere sahiptir.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav, 27.09.2020 - 02:04 yazdı:

Mesajimda paylastim herkeste eksik olan bir maddenin alinmamasi hata olur :)

Bence sonbahara girdigimiz bu gunlerde yavastan herkesin kullanmasi iyi olur.

Damlanin ne oranda oldugunu bilmiyorum, ama en azindan günde 2000 iü muhakkak alinmali.

Eğer kiside sonraki asamalarda sorun varsa, daha farkli çözümler aramali.Bu hormon olmazsa olmazdir.

Hocam ben  50.000 ui yi 15 günde 1 enjekte ediyordum kıştan dolayı  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    637
Cramatoria06, 22 dakika önce yazdı:

Bundan 5 sene önce doktor bana vermişti ekmeğe banıp yiyordum d vitaminini o zamanlar obezdim tabi :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
hectordoyle, 4 dakika önce yazdı:

Bundan 5 sene önce doktor bana vermişti ekmeğe banıp yiyordum d vitaminini o zamanlar obezdim tabi :D 

İyi akşamlar reis , kür nasıl gidiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
hectordoyle, 18 dakika önce yazdı:

kötü knk

Niye be reis , beslenmeyi düzeltmiştin bolde açılmaya yeni başlıyordu :/

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.559
Cramatoria06, 1 saat önce yazdı:

Doğru yoldasın 👏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.