Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Montrey

Bacaktan intramascular injection ve ağrı

Önerilen İletiler

Montrey    0

Merhabalar,

Dün ilk enjeksiyonumu vurdum. Toplamda 2ml. Sağ Bacaktan. Intramascular Injection diye arattığımızda videolarına ulaşabiliyoruz.

Ben yine de biraz anlatayim çünkü benim için de çok mullakta kalan bir konu idi:

- Otururken, sağ elimin baş parmağını leğen kemiğime dayadım, dimdirek dizime doğru uzattım.

- Serçe parmağımın bittiği yerden 4 parmak aşağıda 4-5cm sağ tarafı iğne yeri olarak saptadım.

- Şırıngaya ilacımı çektim. Şırında 2-2.5ml'lik yeşil uç olmalı. (insülin ucu olmaz arkadaşlar yer yerde belirtiyorlar zaten)

- Buz aküsü aldım, iğne yapacağım yere 2-3 dakika tuttum. Buz gibi oldu zaten. Bütün hissiyat gitti.

- Alkol ile temizledim, alkolün tamamen uçmasını kesinlikle bekledim. Aksi takdirde sıkıntı olur.

- İğneyi yukardan tuttum, 1 kerede cart diye soktum. Zaten soğuk olduğu için sivrisinek ıssırığı kadar bile birşey hissetmedim.

- Hafif bir şekilde az miktar geri çektim. Bekledim, kan gelmedi.

- Çok ama çok yavaş bir şekilde enjekte ettim. Ağrı, sızı olmamasına dikkat ettim. Yaklaşık 30sn filan sürdü. Lakin daha yavaş yapabilirmişim.

- İğneyi çektim, alkollü pamuk ile temizledim, yarabandı yapıştırdım.

- İĞNEYİ, ENJEKTÖRÜ DÜZGÜNCE KAPATIP, ÇÖPE ATTIM. BİR DAHAKİ SEFERE HEPSİNİN YENİSİNİ KULLANACAĞIM.

Şimdi, hiç bir iz, morarma, kanama, kaşınma yok. Ama 2 şey oldu, bu konuda da tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum:

- Bacak iptal. Leg Extension gibi herhangi bir hareket yapmaya çalıştığımda bağırtıyor ağrıdan. Üstüne bastığımda da çok ağrıyor. Tam iğnenin olduğu yer ve etrafı. Sanki biraz içerisi. Buz tedavisi yaptım, biraz da antremanda kardio ile zorladım. Acısı biraz azaldı ama bugün diğer bacağıma vuracağım. Aynı şekilde ağrırsa yerimden kalkamam. Tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim.

- Vurduğum günün 2. günü böyle bir grip olmuşum da elim ayağım kalkmıyor, hıı hııı nefes alıyorum gibi oldum. Testo p. Masteron Oxa aldım. Normal mi? Bu bırakmak için bir sinyal mi yoksa alışır mı vucüd?

Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

selvituncer    62

Ben 12 haftadır bacaktan yapıyorum  1 kere hariç hiç sıkıntı yasamadım oda geçti zaten .

Yeşil ucuda bırak bacak için fazla uzun. Ya turuncu yada siyah kullan sorun kalmayacaktır.

İlk enjeksiyonlarda ağrı yapması normal ilerde ağrısı geçiyor.

Birde ilacı çektiğin enjektörle enjeksiyon yapma değiştir öyle yap o ağrıda 1 haftaya geçer birdaha hissetmessin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fatih    53

Bacaktan hiç yapmamış biri olarak sadece forumdan edindiğim bilgileri aktarayım sana üstteki arkadaşın dediği gibi soğutmak kötü etkiler @metinavabinin turuncu uçlu iğneyle kalçadan yaptığını biliyorum ve diğer arkadaşlarda bacak için turuncu uçlu iğne kullanıyorlar ve hiç sorun yaşamıyorlar ki senin ilk enjeksiyonun o da ağrı için tuz biber olmuş. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47

Dostum bende bacaktan yapıyorum siyah uçlu ile...bahsettiğin işlemleri hijyen ve doğru noktaya yapman yeterlidir...benim ilk enjeksiyondada hiç ağrı yapmadı sonrakilerdede hafif ağrı durumları yaşanabiliyor...Ağrının bence oluşma sebebi iğneyi soktuktan sonra içerde çok oynattıysan sabit tutmadıysan ondan olabilir , kılcal damarı delip geçtiğinde bu durumlar ona sebebiyet verebiliyor , yeşil uçlu iğneyi değiştirmeni tavsiye ederim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

Ben 0.45x13 mm’lik iğne ucu ile yapıyorum bacaktan insülinin bi tık büyüğü oluyor kendisi şimdi ilaç boşa mı gitmiş oluyor? Şöyle çok bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz ya bitiyorum size :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Montrey    0

İğne ucunu değiştirmemiştim. Siyah iğne ucu alıp deneyeceğim birazdan, iğne ucunu da değiştireceğim. Ama benim bacaklar baya kalın, kaslara yetişememe gibi bir durum olur mu? Desteğiniz teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Montrey, 32 dakika önce yazdı:

İğne ucunu değiştirmemiştim. Siyah iğne ucu alıp deneyeceğim birazdan, iğne ucunu da değiştireceğim. Ama benim bacaklar baya kalın, kaslara yetişememe gibi bir durum olur mu? Desteğiniz teşekkür ederim.

Kaç kilosun sen bacakların yağlı mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
Montrey, 57 dakika önce yazdı:

en büyük sebeplerden biri bu şişeden veya flakondan ( daha faz aşınıyor) çekerken iğne ucu hasar gördüğünden körleşir ve bu durum can acımasına sebebiyet verir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Montrey    0

Verdiğiniz tavsiyelere uymaya çalışarak;

- Buz uygulamadım,

- Siyah uçlu iğneye geçtim,

- Flakondan çektiğim iğne ucu ile enjekte ettiğim iğne ucunu değiştirdim,

- 2ml enjekte etmesi yaklaşık 1 dk sürdü.

Ağrırsa yarın ağrır diye düşünüyorum. Bilgilendirme yaparım. Deneme yanılma yolu ile öğreniyoruz bazı ince detayları sonuçta, burayı okuyan da deneyimlerinizden faydalanmış olur. Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Fatih, 1 saat önce yazdı:

Bacaktan hiç yapmamış biri olarak sadece forumdan edindiğim bilgileri aktarayım sana üstteki arkadaşın dediği gibi soğutmak kötü etkiler @metinavabinin turuncu uçlu iğneyle kalçadan yaptığını biliyorum ve diğer arkadaşlarda bacak için turuncu uçlu iğne kullanıyorlar ve hiç sorun yaşamıyorlar ki senin ilk enjeksiyonun o da ağrı için tuz biber olmuş. 

İlk kürden itibaren tek kullandığım enjektör turuncu uçlu (25 g) oldu.Ve 2-2,5 ml ilacı kalçadan yaptım sürekli.Ne acı, ne iltihap, ne şişme yapmadı.Çok koyu vizkozitesi olan bazı steroidlerde enjektöre çekimde uzun süre beklemek gerekebildiğinden, extradan yeşil uçlu enjektör ucu alıp onunla çekiyordum.2,5 santim kalça için ideal, tabi 90 derece yani dik saplamalısınız.Bacaktan vurulacağı zaman eğik veya tamamının girmemesi sağlanmalı.

Daha geçen salonda ilk kürüne girmiş genç bir arkadaş, abi enjeksiyonu yaptıramadım yardımcı olurmusun dedi.Normalde hemşire bir arkadaşa yaptırıyormuş yeşil uçluyla kalçadan...Ve devamlı iltihap ve 2 gün geçmeyen ağrıdan yakınıyordu.Elinde tüberkülin enjektörü (26 g) ve yeşil uçlu enjektör varmış.Dedim bacaktan yapalım bu 13 mm uzunluktaki enjektörle.Hiç sıkıntı ve acı hissetmedi, şimdiye kadar nal gibi yeşil ve siyah uçlu enjektörlerle yaptığından olsa gerek :) 

Gereksiz acı çekmeye ve iltihap yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Kas dokusuna girdiği sürece ve yavaş yavaş emildikçe dolaşıma karışmasını bekleyerek yapmak sorun yaşatmaz.Vucutta enjeksiyon yapılacak kas dokusu ve bölgeler tıpta belirlenmiştir.Buralarda kan akımı çok düşüktür ve yavaş karışır enjeksiyonlar.Doğru bölgeye vurulduğu sürece kanama kontrolü için sok çıkar tekrar enjekte et olayı gereksiz bir şeydir.Sonuçta o sıvı kana karışacak, burada mesele direkt ana damarın içine girmemesi...

Arkadaşlar amaç, doğru ve en az zararla sağlığımızı bozmayacak şekilde girişimler yapmak.Tıp bilim ve uygulamalar ilerledi, hala eski usul düşünmenin ve takılıp kalmanın anlamı yok.Aslı astarı olmayan bağnaz düşünceli insanların ortaya attığı mitler geçerli değil ve bunu ispat etmeye çalışıyoruz çeşitli paylaşımlarla.

Kolay gelsin, sağlık önceliğimiz olsun...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Montrey    0

Cevaplar için teşekkür ederim. Uyarılarınızı dikkate alarak devam ediyorum. Her iğnede biraz daha az ağrı olmaya başladı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sonata34    10

Kardeşim bacağımdan yaklaşık 60-70 defa enjeksiyon yaptım malesef ki o ağrı ertesi gün baya bir şiddetli oluyor diz çökerken, eğilirken özellikle hareketi kısıtlıyor. Haftada 2 defa enjeksiyon yaptığım için sağ sol değişerek atıyorum 4. Haftada ancak ağrı olmamaya başlıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zodiac    5
metinav, 10.09.2020 - 14:00 yazdı:

İlk kürden itibaren tek kullandığım enjektör turuncu uçlu (25 g) oldu.Ve 2-2,5 ml ilacı kalçadan yaptım sürekli.Ne acı, ne iltihap, ne şişme yapmadı.Çok koyu vizkozitesi olan bazı steroidlerde enjektöre çekimde uzun süre beklemek gerekebildiğinden, extradan yeşil uçlu enjektör ucu alıp onunla çekiyordum.2,5 santim kalça için ideal, tabi 90 derece yani dik saplamalısınız.Bacaktan vurulacağı zaman eğik veya tamamının girmemesi sağlanmalı.

Daha geçen salonda ilk kürüne girmiş genç bir arkadaş, abi enjeksiyonu yaptıramadım yardımcı olurmusun dedi.Normalde hemşire bir arkadaşa yaptırıyormuş yeşil uçluyla kalçadan...Ve devamlı iltihap ve 2 gün geçmeyen ağrıdan yakınıyordu.Elinde tüberkülin enjektörü (26 g) ve yeşil uçlu enjektör varmış.Dedim bacaktan yapalım bu 13 mm uzunluktaki enjektörle.Hiç sıkıntı ve acı hissetmedi, şimdiye kadar nal gibi yeşil ve siyah uçlu enjektörlerle yaptığından olsa gerek :) 

Gereksiz acı çekmeye ve iltihap yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Kas dokusuna girdiği sürece ve yavaş yavaş emildikçe dolaşıma karışmasını bekleyerek yapmak sorun yaşatmaz.Vucutta enjeksiyon yapılacak kas dokusu ve bölgeler tıpta belirlenmiştir.Buralarda kan akımı çok düşüktür ve yavaş karışır enjeksiyonlar.Doğru bölgeye vurulduğu sürece kanama kontrolü için sok çıkar tekrar enjekte et olayı gereksiz bir şeydir.Sonuçta o sıvı kana karışacak, burada mesele direkt ana damarın içine girmemesi...

Arkadaşlar amaç, doğru ve en az zararla sağlığımızı bozmayacak şekilde girişimler yapmak.Tıp bilim ve uygulamalar ilerledi, hala eski usul düşünmenin ve takılıp kalmanın anlamı yok.Aslı astarı olmayan bağnaz düşünceli insanların ortaya attığı mitler geçerli değil ve bunu ispat etmeye çalışıyoruz çeşitli paylaşımlarla.

Kolay gelsin, sağlık önceliğimiz olsun...

Metin abi 26g bacaktan kasa ulaşır mı kesin. Turuncu bulamadım siyah ve kahverengi(26G) var elimde siyah biraz uzun gibi kahve olan da kısa gibi geldi kasa ulaşıp ulaşmadığını anlamanın yolu var mı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
zodiac, 31 dakika önce yazdı:

Metin abi 26g bacaktan kasa ulaşır mı kesin. Turuncu bulamadım siyah ve kahverengi(26G) var elimde siyah biraz uzun gibi kahve olan da kısa gibi geldi kasa ulaşıp ulaşmadığını anlamanın yolu var mı

dostum siyah iğne kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı oluşmuyor...oldukça yavaş hareketlerle kasa inip , kan gelip gelmediğini kontrol edip yavasça ilacı enjekte ediyorum ve işlem sona eriyor...Ne bir ağrı ne başka bir sıkıntı yaşamışlığım yok...Bazen iğneyi sokarken hafif sıkıntı yaşadığım dönem oluyor oda ertesi günü çok çok hafif bir sızı yaratıyor ama bişeye engel olacak vaziyette değil...İlaç sterilse bir problem yok...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
dukegg, 52 dakika önce yazdı:

dostum siyah iğne kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı oluşmuyor...oldukça yavaş hareketlerle kasa inip , kan gelip gelmediğini kontrol edip yavasça ilacı enjekte ediyorum ve işlem sona eriyor...Ne bir ağrı ne başka bir sıkıntı yaşamışlığım yok...Bazen iğneyi sokarken hafif sıkıntı yaşadığım dönem oluyor oda ertesi günü çok çok hafif bir sızı yaratıyor ama bişeye engel olacak vaziyette değil...İlaç sterilse bir problem yok...

Siyah bacak icin çok uzun değil mi ya nasıl onu sokuyorsun oraya kadar yürek ister..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lifter53    7
Testocu, 23 dakika önce yazdı:

Bende bacaktan siyah uçla yapıyordum full ödem oluyordu 

Bacaktan haftada iki enjeksiyon sağ sol değişmeli yapıyorum ödem veya çok abartı bir ağrı olmadı ilk hafta biraz kastığımda ağrısı oluyordu sadece kullanılan ilaçla ve dozla alakalı olabilir mi 2 ml den biraz fazla vuruyorum her enjeksiyon siyah uç kullanıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Siyah bacak icin çok uzun değil mi ya nasıl onu sokuyorsun oraya kadar yürek ister..

Hiç problem yok nasıl girdiğini bile anlamıyorum o derece rahat...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
lifter53, 2 saat önce yazdı:

Bacaktan haftada iki enjeksiyon sağ sol değişmeli yapıyorum ödem veya çok abartı bir ağrı olmadı ilk hafta biraz kastığımda ağrısı oluyordu sadece kullanılan ilaçla ve dozla alakalı olabilir mi 2 ml den biraz fazla vuruyorum her enjeksiyon siyah uç kullanıyorum

Kesinlikle dediğin gibi

Testocu, 2 saat önce yazdı:

Bende bacaktan siyah uçla yapıyordum full ödem oluyordu 

Ödemin olmasının sebebi siyah uç değil , ilaç ve yapış şeklinle alakalı...bazı insan iğne içerdeyken çok hareket ettiriyor vs...ayrıca ilaç steril değilse oda bolca yapıyor...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
dukegg, 57 dakika önce yazdı:

Hiç problem yok nasıl girdiğini bile anlamıyorum o derece rahat...

Vayyy :) bacağın çok yağlı değilse 0.45x13 mm’lik iğne öneririm.Aşırı rahat.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Testocu, 2 dakika önce yazdı:

Bacak değil omuz veya kalça enj yeri tercih edilmeli ,

Baba omuzdan nasıl vuruyon ya, zor :)  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.