Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

AxtoR

Güç artışı olmuyor

Önerilen İletiler

AxtoR    45

Arkadaşlar küre başlayalı 6 hafta oldu 13 kg gibi bir kilo artışı oldu. 77 den 90 kg a çıktım. Yağlanma sıkıntısı çekiyorum ayriyetten dumbell biceps curl giriyorum mesela 25 kg ama arttıramıyorum. 27 yi alınca 3 çıkarabiliyorum. Gücümün olduğunu hissediyorum ama eklemlerim sanki ağırlığı kaldırmıyor. Sizce piramit sistem mi uygulasam daha etkili olur? Ben hep kaldırabildiğim maksimumla kaldırmayı tercih ediyordum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AS1L    220
AxtoR, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar küre başlayalı 6 hafta oldu 13 kg gibi bir kilo artışı oldu. 77 den 90 kg a çıktım. Yağlanma sıkıntısı çekiyorum ayriyetten dumbell biceps curl giriyorum mesela 25 kg ama arttıramıyorum. 27 yi alınca 3 çıkarabiliyorum. Gücümün olduğunu hissediyorum ama eklemlerim sanki ağırlığı kaldırmıyor. Sizce piramit sistem mi uygulasam daha etkili olur? Ben hep kaldırabildiğim maksimumla kaldırmayı tercih ediyordum. 

Dumbell biceps curl için o ağırlığın fazla olduğunu ki kaldırıyor olsan bile nizami istenilen doğruda yapmadığını düşünüyorum şahsen kg odaklanmadan sadece hareketin doğruluğu yapmak bile gelişim göstermen daha fazla olur

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
AS1L, 12 saat önce yazdı:

Dumbell biceps curl için o ağırlığın fazla olduğunu ki kaldırıyor olsan bile nizami istenilen doğruda yapmadığını düşünüyorum şahsen kg odaklanmadan sadece hareketin doğruluğu yapmak bile gelişim göstermen daha fazla olur

25 kg nizami ve zorlanmadan yapabiliyorum ama 30 kg den sonra hareketi doğru yapamıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157
AxtoR, 22 dakika önce yazdı:

25 kg nizami ve zorlanmadan yapabiliyorum ama 30 kg den sonra hareketi doğru yapamıyorum.

Tamam güzel kardeşim de 25kg biceps curl bence iyidir. Yani 100+kg vücut geliştirmeciler bile ancak o kilolarla çalışabiliyor. Amacını anlayamıyorum. Bu kadar ağır çalışarak büyüyeceğini düşünmek çok yanlış. Dünya'daki birçok bodybuilder bundan vazgeçiyor. Kolları 50+cm olupta 10kg ile hammer curl yapan adamlar gördüm. Bence önemli olan kasa zarar vermek. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
weldan, 7 dakika önce yazdı:

Tamam güzel kardeşim de 25kg biceps curl bence iyidir. Yani 100+kg vücut geliştirmeciler bile ancak o kilolarla çalışabiliyor. Amacını anlayamıyorum. Bu kadar ağır çalışarak büyüyeceğini düşünmek çok yanlış. Dünya'daki birçok bodybuilder bundan vazgeçiyor. Kolları 50+cm olupta 10kg ile hammer curl yapan adamlar gördüm. Bence önemli olan kasa zarar vermek. 

Ben de 20 kg curle çıkmıştım bi ara ama ne  20 kg :) hareketten çalıyorsun resmen bel devreye giriyor kol az çalışıyor falan bence kolda negatif tekrarlar ve kası drop set yaparak yormak önemli ağır jaldırmak değil zaten sırtı ağır çalışıp kolları da negatif-dropla yorarsan kolunun büyümeme şansı yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
weldan, 3 saat önce yazdı:

Yani kasa maksimum hasarı vermek istiyorum aslında zaten, onu da gün geçtikçe daha ağır çalışarak başarmaya çalışıyorum. Ama kaldırdığım kiloları fazlaştıramamak beni üzüyordu. Yani 25 kg de daha çok tekrar mı çıkartmaya çalişim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157
AxtoR, 15 saat önce yazdı:

Yani kasa maksimum hasarı vermek istiyorum aslında zaten, onu da gün geçtikçe daha ağır çalışarak başarmaya çalışıyorum. Ama kaldırdığım kiloları fazlaştıramamak beni üzüyordu. Yani 25 kg de daha çok tekrar mı çıkartmaya çalişim?

Ben bunu daha öncede yazdım. Kendimden örnek vereyim. Eskiden bir ara resmen kollarım durmuştu. Sonra oturup araştırmaya başladım. Nerede hata yapıyorum diye. Ben kaldırabildiğim kadar ağır kilolarla çalışırken onun yerine onun yarısı kadar ağırlıklarla ama setleri uzatarak çalışmaya başladım. Mesela 25 kilo ile set 30sn sürüyorsa ben bunu 15 kilo ile 60sn civarına çıkardım. Daha sonra ise tekrar saymayı bıraktım. Her set hareketten çalmadan artık kollarım boşalana kadar yapardım. Kollarım tekrar büyümeye başladı. Bunu diğer bütün kas gruplarına uyguladım. Tabii sırt hariç. Hepsinde faydasını gördüm. Deneme amaçlı sende uygulayabilirsin..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
weldan, 24.08.2020 - 09:31 yazdı:

Ben bunu daha öncede yazdım. Kendimden örnek vereyim. Eskiden bir ara resmen kollarım durmuştu. Sonra oturup araştırmaya başladım. Nerede hata yapıyorum diye. Ben kaldırabildiğim kadar ağır kilolarla çalışırken onun yerine onun yarısı kadar ağırlıklarla ama setleri uzatarak çalışmaya başladım. Mesela 25 kilo ile set 30sn sürüyorsa ben bunu 15 kilo ile 60sn civarına çıkardım. Daha sonra ise tekrar saymayı bıraktım. Her set hareketten çalmadan artık kollarım boşalana kadar yapardım. Kollarım tekrar büyümeye başladı. Bunu diğer bütün kas gruplarına uyguladım. Tabii sırt hariç. Hepsinde faydasını gördüm. Deneme amaçlı sende uygulayabilirsin..

Teşekkür ederim bugünden itibaren denemeye başlayacağım. Çünkü kendimde güç hissediyorum ve ağırlığı kaldıracak gücüm var ama eklemlerin yeterinde güçlü değil gibi geliyor. Bu taktiği denemeye başlayacam bugün

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AS1L    220
weldan, 24.08.2020 - 09:31 yazdı:

Hemen hemen aynı mantıkla bende programı belirledim mantığım şu orta ağırlık orta set orta tekrar sonuçtan bende memnunum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157
AxtoR, 25.08.2020 - 19:38 yazdı:

Teşekkür ederim bugünden itibaren denemeye başlayacağım. Çünkü kendimde güç hissediyorum ve ağırlığı kaldıracak gücüm var ama eklemlerin yeterinde güçlü değil gibi geliyor. Bu taktiği denemeye başlayacam bugün

Belli setler tekrar saymayı bırak. Bu aynı zamanda ağır gireceğin setler için kaslarında daha fazla glikojen olacağı anlamına gelir. Daha basit anlatmak gerekirse kol kaslarının kondisyonunu arttırırsın. Yani 25 kilo ile 10 tekrar çıkıyorsa benim dediğim sistemde tekrar sayılarını yukarı çekersin. Bütün setlerini hafif ağırlıkla değil. Programında ağır kaldıracağın setlerde olsun. Mesela 5 setin 3 orta ağırlıksa 2 tanesi ağır olsun gibi. Ağır çalışmak sana güç, fazla tekrar çalışmak kondisyon kazandırır. İkisi de eksikliği gelişmede problem yaratır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.