Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Yigit3541

Gelişim günlüğü

Önerilen İletiler

Yigit3541    124

Merhabalar  spor geçmişim hakkında burada fotoğraflı günlük tutmak istiyorum,

Spora 58 kg civarında 16 yaşımda başladım, boyum 1.85,ektomorfum

başlarda bilinçsiz şekilde devam ediyordum,daha sonra idman sistemleri hakkında yavaş yavaş bilgi edinerek birşeyler katmaya başladım,beslenme düzenimde pek düzgün değildi. 

IMG_20200816_211910_921.thumb.jpg.ef395a52f8149bd9bdf4f3dc550c61f7.jpg

IMG_20200816_232542_642.thumb.jpg.4cb62619c663efe312f400aad4abcc10.jpg

IMG_20200816_232330_203.thumb.jpg.974a6a0382b58aa0b0ca8c80867e2cc7.jpg

IMG-20170716-WA0000.thumb.jpg.844e75a78b9e0848dca46fa998d9c67e.jpg

IMG-20170716-WA0003.thumb.jpg.bf23c864c2f4c936adde8e558684d39d.jpg

Bu fotoğraflar 16-17 yaş arası lise döneminde idim, besin dışında ekstra birşey yoktu,bu fotoğraflardan sonra 3 yıl spora ara verdim çeşitli sebeplerden dolayı araya üniversite dönemi girdi, 58 kg ye kadar düştüm beslenme spor hiç yoktu. 

DSC_0436.thumb.JPG.cafc71edb346a22939aaa6461ee3b333.JPGIMG_20200816_210140_300.thumb.jpg.dea930d0429ae0b4bf79a04e28a2a5a4.jpgIMG_20200816_210220_076.thumb.jpg.f3658c59eaf6217b13ad5fe4f01a0c65.jpgIMG_20200816_210241_064.thumb.jpg.1679c74d7b16642ffd4ea198bef89fc7.jpg

Bu kg lere düştükten sonra, tekrar spora başladım başta hızlı bir şekilde kilo almaya başladım, tabi yetersiz geldi ve daha hızlı toparlamak daha güçlü olmak için 

500 mg testosteron 

250 mg deca 

İlk 5 hafta 30 mg Dianabol kürüne girdim, uygun bir pct ile bitirdim,80 kg ye kadar çıktım pct sonrası 77 kg formumu koruyabildim. 

IMG_20200816_233744_958.thumb.jpg.7e8fd69e0e578fbaee456f68aa222161.jpgIMG_20200816_233810_861.thumb.jpg.35e63f83f294f411e8e4e4b46edc8a0e.jpgIMG-20200107-WA0018.thumb.jpg.f1f850c4054b3f45e2cef7038004aaf9.jpgIMG_20200816_230409_265.thumb.jpg.700539bf70f1a67dff42764897ece777.jpg

Şimdi 11 aydır VİTAMİN dışında herhangi bir ürün kullanmadım, spordan bulunduğum yer itibari ile uzak kaldım sadece vücut ağırlığımla aralıklı olarak çalışabiliyorum beslenmem de iyi değil,6 aydır bu böyle.

Şuan 73-75 kg arasındayım yakın zamanda beslenme ve idmanlara tam performans la devam edicem kendimi hazırlıyorum. 

Şuan ki formum

20200811_205052.thumb.jpg.90ef4de7f1815d19878c4ae96086d2a0.jpg20200811_204945.thumb.jpg.5afcdd73d34e6c3d6f873e209173c9f4.jpgIMG_20200816_234709_791.thumb.jpg.ce7b4e1d1e1759a2d3eb45403b4069a2.jpg

Gelişimimi takip etmek ve paylaşmak, fikirlerinizi almak için böyle bir başlık açtım, yapıcı eleştirilerinize açığım. 

Güncel

Yaş 21

Kg 75

Boy 185

Şuan çabuk gücünü toparlamak adına bir program uyguluyorum beslenmem ve idman düzenim çok iyi değil elimden geleni yapıyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yigit3541    124

Bir sonraki Kür planım bu şekilde only deca kürü

6  hafta On-4 hafta Off-6 hafta ON

İlk 6 hafta 400 mg Deca

İlk 6 hafta 30 mg danabol/gün 

4hafta dinlenme

6 hafta 600 mg Deca

Bütün Kür boyunca 500iu 2x/hafta HCG

(ilk 3 hafta hariç) 

Testisleri pct ye hazır tutup aynı zamanda bir miktar Testesteron üretimi sağlamak için gerekli bir önlem olduğunu, zararını görmeyeceğimi düşünüyorum sonuç olarak nor19. 

Pct:

Nandrolone yarı ömrü 6 gün 6x4=24 gün sonra pct ye başlanabilir

Son enjeksiyon dan 21 gün sonra pct düşünüyorum. 

Nolvadex 6 hafta 20 mg hergün

Klomid 6 hafta 25 mg hergün

Kümülatif Deca dozu:6000 mg

Şuan ki antrenman programım ve gelecekte planladığım daha üzerinde değişiklikler yapıcağım programı paylaştığım başlık, 

tarihinde Yigit3541 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121

Öncelikle fiziğin gelişime aç duruyor yemelisin yiğit gercekten yemeli ve sert geçmeli antrenmanlar ben en son kur de 84 ten 82 yada 94 e çıktım sanırım yanlış hatırlamıyorsan  şimdi ilaç filan yok 103 kg yim 1.5 yıldır ilaç almiyorum hemen hemen takipteyim bol şans 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Şuan beslenmem çok iyi değil yakın zamanda bunu değiştiricem, ortalama 3500 kalori civarlarında tüketiyorum net hesaplama yapmıyorum. 

Gaineri de evde kendim hazırlıyorum kuruyemiş, meyve, yulaf, protein tozu, kalori değeri yüksek olan yiyecekleri karıştırıyorum normalde, bunu bir süredir yapamıyorum. 

Kür ü hemen düşünmüyorum, idman ve beslenme düzenime geçtiğimde kendimi hazır hissettiğimde başlıyıcam.

Yapı olarak çok zor kilo alıyorum kolay kolay yağlanamıyorum, karbonhidrat yüksek tutsam bile bu böyle, 

78 bel

37 kol

Göğüs 96-100

Bacak 55

Kalça 94

Calf 36.5

Omuz 120

Güncel soğuk ölçüler(6 aydır idman ve beslenme çok düşük düzeyde) 

Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi söylediğiniz için teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541, 39 dakika önce yazdı:

Şuan beslenmem çok iyi değil yakın zamanda bunu değiştiricem, ortalama 3500 kalori civarlarında tüketiyorum net hesaplama yapmıyorum. 

Gaineri de evde kendim hazırlıyorum kuruyemiş, meyve, yulaf, protein tozu, kalori değeri yüksek olan yiyecekleri karıştırıyorum normalde, bunu bir süredir yapamıyorum. 

Kür ü hemen düşünmüyorum, idman ve beslenme düzenime geçtiğimde kendimi hazır hissettiğimde başlıyıcam.

Yapı olarak çok zor kilo alıyorum kolay kolay yağlanamıyorum, karbonhidrat yüksek tutsam bile bu böyle, 

78 bel

37 kol

Göğüs 96-100

Bacak 55

Kalça 94

Calf 36.5

Omuz 120

Güncel soğuk ölçüler(6 aydır idman ve beslenme çok düşük düzeyde) 

Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi söylediğiniz için teşekkür ederim. 

Bende 3500 civarı yiyorum gayet iyi bulk için. 1 yılda ( 5 ay ara verdim toplam 8 aydır yapıyorum ) 58 kilodan 78 kiloya çıktım özellikle son aylarda bu kaloriyle besleniyorum her hafta 1kg bazen 600-700gr alıyorum tabi ne kadarı yağ su kas bilmiyorum.  Kaloriyi değiştirme bence 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553

Bence ektomorfların yemekten çok insülin seviyelerini arttırmaları lazım.Genel gözlemim bu yönde, yeselerde yediklerini kaslara sokamıyorlar, geldiği gibi gidiyor.

Doğal yöntemlerle sık beslenerek ve karbonhidrat ağırlıklı gıda rejimiyle olmuyorsa, o zaman vucuda destek olmak gerekiyor.Sık beslenme insülin seviyelerini bazal seviyenin üzerinde tutacaktır.Ama yeterli gelmeyebilir ve yine de istenen kilo artışı olmayabilir.Doğal gitmek tabiki tercih edilmeli fakat bir yere kadar...Her öğün 4-5 bin kalori almak ve dişe dokunur yemek masrafları yapmak çok mantıklı değil.Yediğin halde kilon artmıyorsa bunu daha ucuz ve basit yollarla çözümlemek gerekiyor.

Sülfonür denilen vucuttaki insülin salınımını arttıran ilaçlardan yardım almalısın.Ekto, endo iki insanı alın aynı kaloride yemek verin her gün biri zayıflar diğeri kilo alır.Zayıflayan aldığı kaloriyi yüksek metabolizması dolayısıyla yakar ve kullanır.Metabilizma hızının üzerine çıkamadığı sürece en küçük bir artış sağlayamaz.

Kilo alan endo ise düşük troid seviyesinden kaynaklanan metabolizma yavaşlığı yanında, bol miktarda insülin salgılaması sebebiyle aldığı kalorinin neredeyse % 70-80 gibi bir miktarını alır ve kaslara, yağ hücrelerine depolar...Enerji harcaması düşük olduğu için, az kalori de alsa çoğunlukla harcadığından fazlası artacaktır.Kasların ve karaciğerin belli bir kalori istiab haddi var ve fazlasını glikojene çevirip yağ hücrelerini dolduracaktır...

Ekto için aradaki fark, aktif troid, fazla adrenalin, yüksek glukagon, düşük insülin vb... Endo için, düşük troid, yüksek noradrenalin, düşük glukagon, yüksek insülin, yüksek prolaktin veya östrojen vb.

Vucudun besin işleme ve kullanma rejimi, zamanla kas tipini ve enerji seviyesini dahi değiştirebilir.Basit gibi görünen bir konu algısı olsa da bu iş çok detaylı ve çetrefilli.

Suplement fiyatları uçuk durumda.Gıda da ondan geri kalır vaziyette değil.Etin kaliteli karbonhidratın fiyatı el yakıyor.Bir çok kişi için uygun değil...

Metabolizmanı yavaşlatabilirsen kilo kazanabilirsin.İki önerimden birisi troidlerini yavaşlatmak ( bu tüm hormonel sistemini değiştirir ve adaptasyon sorunu çekebilirsin. Çünkü doğuştan ve çocukluktan gelen bir ayar var) diğeri insülin salgını arttırmak (bunda dolaylı olarak döngü sonunda troid hızında düşer, daha az yan etkisi olur)

Amacım farklı bir bakış açısı getirmek ve alışılmışın dışında da bir yol olduğunu göstermek :)

tarihinde metinav tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

@metinav Hocam bilgi ve birikiminizle fark yaratıyorsunuz, farklı bakış açıları tam da ihtiyacımız olan şey söylediğiniz bilgiler dışarıda parayla satılmıyor okadar değerli benim için.

Dediğiniz gibi ekto yapı ile beslenme seviyesi çok yukarıda olsa bile vücut bunu almıyor, yiyiyorum sindiriliyor ve atılıyor bunun ne kadarlık kısmı emiliyor? 

Tabiki herşeyi çok iyi yaptıktan sonra böyle dışarıdan takviyeleri başvurmalı ama vücudumu tanıyorum, 

Bu konuda etken maddesi gliklazid olan  diamicron(sülfonür grubuna giren) hakkında bir başlık açmıştım ve potansiyel görüyorum, bir aşamada kürün ikinci aşamasında ekleyebilirim diye düşünüyorum,tek başına kullanımı da uygun olabilir, denemeden bilemem bir gün denersem tecrübelerimi paylaşıcam. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
Favorit, 4 dakika önce yazdı:

Kardeşim salondaki 3 aylık çocuklara eşdeğer vücudun var. Kür senin neyine?

Benim tercihim bu yönde,erken olduğunu daha düzgün belirtebilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Favorit    39
Yigit3541, 29 dakika önce yazdı:

Benim tercihim bu yönde,erken olduğunu daha düzgün belirtebilirsin.

Uslübüm biraz sert olabilir kusura bakma. Gördüğümü söyleyen birisiyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
Favorit, 14 dakika önce yazdı:

Uslübüm biraz sert olabilir kusura bakma. Gördüğümü söyleyen birisiyim

Tabikide görüşlerimizi belirtmeliyiz lakin uslubumuz önemli birbirimize saygılı olmalıyız arkadaşın açtığı başlığı onun lehine nasil cevirebiliriz ona nasil katkı sağlayabiliriz ve bunu yaparkende düzgün bir dil ile yapmalıyız saygılarımla 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409

Yiğit bence diamicron denemelisin kürden önce.Bi ara ben de Metin abiyle konuşmuşum bu konuyu senin vücudun tam buna müsait.Eğer becerebilirsen insülin işini ben takipçisi olacağım bir düşün.Elimden geldiği kadar yardım ederim  ama merak etme araştırıyorum bu konuyu.Hem de ben de kafamda ki soruları gidermiş olurum insülin hakkında.Eğer düşünürden kesinlikle aç bir başlık takip edelim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    401
Emrahtkty, 21 dakika önce yazdı:

Yiğit bence diamicron denemelisin kürden önce.Bi ara ben de Metin abiyle konuşmuşum bu konuyu senin vücudun tam buna müsait.Eğer becerebilirsen insülin işini ben takipçisi olacağım bir düşün.Elimden geldiği kadar yardım ederim  ama merak etme araştırıyorum bu konuyu.Hem de ben de kafamda ki soruları gidermiş olurum insülin hakkında.Eğer düşünürden kesinlikle aç bir başlık takip edelim.

Diamicron kullandın mi ?

Kullandiysan nasıl etki aldın nasıl kullandın yazar mısın 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
Emrahtkty, 58 dakika önce yazdı:

İdman ve beslenme sistemini yerleştirdikten sonra düşünüyorum, tecrübe edinirsem paylaşıp yararlanmanızı sağlarım. 

İyi sporlar 💪🏻 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.409
Ironmann, 53 dakika önce yazdı:

Diamicron kullandın mi ?

Kullandiysan nasıl etki aldın nasıl kullandın yazar mısın 

Kullanmadım dostum ama tabi ki merak ediyorum istiyorum.Tek korkum hipoglisemi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
Asaletim, Şimdi yazdı:

Form 10 numara ama naturelde olurdu dimi bu form ? Bence olurdu biraz daha fazla zamanla .

Teşekkürler güzel yorum için. 

Evet biraz aceleci davrandım, daha önce natural de yapmıştım bu formu, şuan 6 aydır spordan ve beslenmeden uzağım yine çabuk toparlama hissi yaklaşıyor 🙂 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    645
Yigit3541, 1 dakika önce yazdı:

Teşekkürler güzel yorum için. 

Evet biraz aceleci davrandım, daha önce natural de yapmıştım bu formu, şuan 6 aydır spordan ve beslenmeden uzağım yine çabuk toparlama hissi yaklaşıyor 🙂 

Gücün nasıl abi Bench squat vb.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285
metinav, 4 saat önce yazdı:

Bence ektomorfların yemekten çok insülin seviyelerini arttırmaları lazım.Genel gözlemim bu yönde, yeselerde yediklerini kaslara sokamıyorlar, geldiği gibi gidiyor.

Doğal yöntemlerle sık beslenerek ve karbonhidrat ağırlıklı gıda rejimiyle olmuyorsa, o zaman vucuda destek olmak gerekiyor.Sık beslenme insülin seviyelerini bazal seviyenin üzerinde tutacaktır.Ama yeterli gelmeyebilir ve yine de istenen kilo artışı olmayabilir.Doğal gitmek tabiki tercih edilmeli fakat bir yere kadar...Her öğün 4-5 bin kalori almak ve dişe dokunur yemek masrafları yapmak çok mantıklı değil.Yediğin halde kilon artmıyorsa bunu daha ucuz ve basit yollarla çözümlemek gerekiyor.

Sülfonür denilen vucuttaki insülin salınımını arttıran ilaçlardan yardım almalısın.Ekto, endo iki insanı alın aynı kaloride yemek verin her gün biri zayıflar diğeri kilo alır.Zayıflayan aldığı kaloriyi yüksek metabolizması dolayısıyla yakar ve kullanır.Metabilizma hızının üzerine çıkamadığı sürece en küçük bir artış sağlayamaz.

Kilo alan endo ise düşük troid seviyesinden kaynaklanan metabolizma yavaşlığı yanında, bol miktarda insülin salgılaması sebebiyle aldığı kalorinin neredeyse % 70-80 gibi bir miktarını alır ve kaslara, yağ hücrelerine depolar...Enerji harcaması düşük olduğu için, az kalori de alsa çoğunlukla harcadığından fazlası artacaktır.Kasların ve karaciğerin belli bir kalori istiab haddi var ve fazlasını glikojene çevirip yağ hücrelerini dolduracaktır...

Ekto için aradaki fark, aktif troid, fazla adrenalin, yüksek glukagon, düşük insülin vb... Endo için, düşük troid, yüksek noradrenalin, düşük glukagon, yüksek insülin, yüksek prolaktin veya östrojen vb.

Vucudun besin işleme ve kullanma rejimi, zamanla kas tipini ve enerji seviyesini dahi değiştirebilir.Basit gibi görünen bir konu algısı olsa da bu iş çok detaylı ve çetrefilli.

Suplement fiyatları uçuk durumda.Gıda da ondan geri kalır vaziyette değil.Etin kaliteli karbonhidratın fiyatı el yakıyor.Bir çok kişi için uygun değil...

Metabolizmanı yavaşlatabilirsen kilo kazanabilirsin.İki önerimden birisi troidlerini yavaşlatmak ( bu tüm hormonel sistemini değiştirir ve adaptasyon sorunu çekebilirsin. Çünkü doğuştan ve çocukluktan gelen bir ayar var) diğeri insülin salgını arttırmak (bunda dolaylı olarak döngü sonunda troid hızında düşer, daha az yan etkisi olur)

Amacım farklı bir bakış açısı getirmek ve alışılmışın dışında da bir yol olduğunu göstermek :)

Hocam ekroları tam tarif etmişsin inan. Ben doğal 3500 kalori aldığımda zayıfladığımı bilirim. Keşke bi başlık açsanız bu insülin artırıcı veya metabolizma yavaşlatıcı yöntemler hakkında. Müsait olduğunuz bir zaman da bekliyoruz hocam. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
Asaletim, 36 dakika önce yazdı:

Gücün nasıl abi Bench squat vb.

6 ayda güçten haliyle düştüm,ama ağırlıklar hızlı artıyor,progressive overload ilerliyorum

Önceki formumda 

1 rm bakmadım hiç ama 

100 kg 6 tekrar Bench 

110 kg 6 tekrar squat yapıyordum 

Şuan benchte 70-80 kg kaldırabiliyorum

Squatta da aynı şekilde 80 kg civarı çalışıyorum. 

Barbell row da vücut ağırlığımı kaldırıp formu korumaya çalışıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.215

bardak bile sürahiden dolan su ile 10 saniyede dolarken insan vucudundan çok şey bekliyoruz vücut işi zamannnn zamannn zamann bütçee ve beslenme ama ne olursa olsun kaliteli adele zamanla olan bir şey o  yüzden zamana bırak temelin var daha çok daha iyi olursun

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
oguzhanarsll, Bir saat önce yazdı:

Testosuz deca küründe son durum nedir?

Daha başlamadım, başladığımda tecrübelerimi ve sonuçları paylaşırım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.