Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Gordo

Sabah ereksiyonu

Önerilen İletiler

Gordo    67

herkese iyi akşamlar aklıma çokça takılan bir durum var.

22 yaşındayım ve çok nadir olmak kaydıyla sabah ereksiyonu yaşamıyorum, cinsel hayatımda çoğu zaman bir problem yok(15 yaşımdan beri cinsel birliktelik yaşıyorum, sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, nadiren sertleşmekte zorluk yaşıyorum ancak genelde kafam dolu olduğunda)

sabah ereksiyonu yaşamayan iktidarsızdır, problemi vardır vs diye bir çok safsata duydum, ancak anlamıyorum libidom yüksek(bazı zamanlar partnerimi bunaltacak kadar), cinsel performansımda ve süresinde de belirgin bir problem yok. Sorun mu bilmem ancak ereksiyonda bir problem olmasa da hevesim kaçtığında 5 saniyede sertliğim gidiyor.

Yakın zamanda küre girmeyi planladığım için tahlil yaptıracağım, o zaman daha elde tutulur bir bilgi edeceğim ancak gerçekten aklımı bulandırdı, sabah ereksiyonu yaşamamak doğrudan bir erkeğin sağlıksız olduğuna mı işaret?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrahtkty    1.394
Gordo, 2 dakika önce yazdı:

22 yaşındayım ve çok nadir olmak kaydıyla sabah ereksiyonu yaşamıyorum, cinsel hayatımda çoğu zaman bir problem yok(15 yaşımdan beri cinsel birliktelik yaşıyorum, sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, nadiren sertleşmekte zorluk yaşıyorum ancak genelde kafam dolu olduğunda)

sabah ereksiyonu yaşamayan iktidarsızdır, problemi vardır vs diye bir çok safsata duydum, ancak anlamıyorum libidom yüksek(bazı zamanlar partnerimi bunaltacak kadar), cinsel performansımda ve süresinde de belirgin bir problem yok. Sorun mu bilmem ancak ereksiyonda bir problem olmasa da hevesim kaçtığında 5 saniyede sertliğim gidiyor.

Yakın zamanda küre girmeyi planladığım için tahlil yaptıracağım, o zaman daha elde tutulur bir bilgi edeceğim ancak gerçekten aklımı bulandırdı, sabah ereksiyonu yaşamamak doğrudan bir erkeğin sağlıksız olduğuna mı işaret?

Dostum inan ben sabah kalkınca bazen aklıma bile gelmiyor fark etmiyorum düşün ben de öyle bi yazı okumuştum sonra ki sabah bir baktım ereksiyon olmamış sabah bu işler tamamen psikolojik kafaya hiçbirini takma manyak olursun vücut gerçekten stres altına girdiğinde dediğin gibi sertliğin 5 saniyede gider bu isler psikolojik yani kafaya takma sabah bakma sonra 1 hafta sonra bir bak bakalım nasıl tavan yapmış :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
Gordo, 3 dakika önce yazdı:

Hayir böyle bir şey yok.Sabah ereksiyonu tum erkeklerde olan bir yenileme sisteminin sonucu olarak yasanir veya yasanmaz.İlla olmasi gerekmiyor, uyku sirasinda rem döneminde olan hormonel bir durumdan olusuyor.Genel anlamda libido ve ereksiyonla bagdastirilamaz...

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
Emrahtkty, 2 dakika önce yazdı:

Dostum inan ben sabah kalkınca bazen aklıma bile gelmiyor fark etmiyorum düşün ben de öyle bi yazı okumuştum sonra ki sabah bir baktım ereksiyon olmamış sabah bu işler tamamen psikolojik kafaya hiçbirini takma manyak olursun vücut gerçekten stres altına girdiğinde dediğin gibi sertliğin 5 saniyede gider bu isler psikolojik yani kafaya takma sabah bakma sonra 1 hafta sonra bir bak bakalım nasıl tavan yapmış :)

kafaya takmıyorum şükür hiç yarı yolda kalmadım, ve ya ciddi bir problem yaşamadım :D milleti görsen nasıl sallıyor, sanarsın endokrin profesörü, sabah ereksiyon olmuyorsan sağlığın bozuktur diyeni bile gördüm, açıkçası ergenliğin başlarından beri yaşamıyorum ve minimum 5 senelik zaman diliminde çok umrumda olmadı bu sabah ereksiyonu olayı, ama dediğin gerçekten psikoloji çok önemli, hayatımın sadece bir döneminde birliktelikteyken sertlik kaybı, ereksiyon olamama problemi yaşamıştım onda da gerçekten sancılı, ağır bunalımlı bir dönemden geçiyordum ve birlikte olurken bile hayatımdaki sorunları düşünürken buluyordum kendimi :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
metinav, 5 dakika önce yazdı:

Hayir böyle bir şey yok.Sabah ereksiyonu tum erkeklerde olan bir yenileme sisteminin sonucu olarak yasanir veya yasanmaz.İlla olmasi gerekmiyor, uyku sirasinda rem döneminde olan hormonel bir durumdan olusuyor.Genel anlamda libido ve ereksiyonla bagdastirilamaz...

Zahmet edip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim Metin hocam, net bir cevap almak kafamdaki soru işaretlerini azalttı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FFFAF    2

6 sene önce 21 yaşında son kürümü yaptıktan sonra sabah ereksiyonu ciddi derecede azaldı.Gene oluyor ara sıra ama eskisi gibi değil eskiden çişimi yapamazdım ereksiyondan.Şu an yaşım 27 total testom 132-920 bandında 605 geliyor yani güzel.Fakat bu sabah ereksiyonu işi 6 yıldır benimde kafamı kurcalıyor.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
FFFAF, 1 saat önce yazdı:

6 sene önce 21 yaşında son kürümü yaptıktan sonra sabah ereksiyonu ciddi derecede azaldı.Gene oluyor ara sıra ama eskisi gibi değil eskiden çişimi yapamazdım ereksiyondan.Şu an yaşım 27 total testom 132-920 bandında 605 geliyor yani güzel.Fakat bu sabah ereksiyonu işi 6 yıldır benimde kafamı kurcalıyor.

Steroid kullanımı bir çok hormonun seviyesini ve sentezlenme aşamasını olumsuz etkiliyor.Bunun en çok yaşandığı yer, zevk eşiği denilen bölüm.Düşük testoyla bile sabah ereksiyonu yaşayan insanlar olduğu gibi, yüksek testolarına rağmen yaşamayan insanlar da var.Burada az testoyla gerekli ereksiyon yakalanamıyor ve uyarı elde edilemiyor olması, asıl konu.Steroid alımı bu düşük uyarılma noktasını çok yükseltiyor ve basit uyaranlara gerektiği gibi cevap verilemiyor belli bir süre...

Bende dönem dönem bu durumu yaşadım.Bazen sabah vardiyasında servisteyken erekte olurdum gizlemek zorunda kalırdım :) Yaklaşık 3 senedir bu durumu yaşamıyorum.

Uykuda herkes aynı aşamalardan geçiyor ve vucut bir nevi bu sistemi test ediyor çalışır vaziyete getiriyor.Ama normal kür yapmayan insanlar için uykunun son evresindeki bu uyarı bile ereksiyona sokarken, steroidle vucuduna yüksek testo alan insanlar için yeterli uyarı elde edilemediği için ereksiyon şeklinde yansımıyor...Bunun  dışında idrar baskısından dolayı olan ereksiyonlar da var, bununla karışabilen durumlarda olabiliyor.

Şöyle düşünün hiç amasız herkes rüya gördüğü halde, sabah uyandığında bazıları hatırlıyor bazıları hatırlamıyor...Bu da böyle bir durum ve çok fazla takılmamak lazım, herşey normalse...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
metinav, 14 dakika önce yazdı:

Steroid kullanımı bir çok hormonun seviyesini ve sentezlenme aşamasını olumsuz etkiliyor.Bunun en çok yaşandığı yer, zevk eşiği denilen bölüm.Düşük testoyla bile sabah ereksiyonu yaşayan insanlar olduğu gibi, yüksek testolarına rağmen yaşamayan insanlar da var.Burada az testoyla gerekli ereksiyon yakalanamıyor ve uyarı elde edilemiyor olması, asıl konu.Steroid alımı bu düşük uyarılma noktasını çok yükseltiyor ve basit uyaranlara gerektiği gibi cevap verilemiyor belli bir süre...

Bende dönem dönem bu durumu yaşadım.Bazen sabah vardiyasında servisteyken erekte olurdum gizlemek zorunda kalırdım :) Yaklaşık 3 senedir bu durumu yaşamıyorum.

Uykuda herkes aynı aşamalardan geçiyor ve vucut bir nevi bu sistemi test ediyor çalışır vaziyete getiriyor.Ama normal kür yapmayan insanlar için uykunun son evresindeki bu uyarı bile ereksiyona sokarken, steroidle vucuduna yüksek testo alan insanlar için yeterli uyarı elde edilemediği için ereksiyon şeklinde yansımıyor...Bunun  dışında idrar baskısından dolayı olan ereksiyonlar da var, bununla karışabilen durumlarda olabiliyor.

Şöyle düşünün hiç amasız herkes rüya gördüğü halde, sabah uyandığında bazıları hatırlıyor bazıları hatırlamıyor...Bu da böyle bir durum ve çok fazla takılmamak lazım, herşey normalse...

Metin abi, sanırım yeni konu açıp orada sormak daha doğru olur başlıkla alakasız ancak kür deneyiminden sonra olabildiğince eski halimize gelmek için kür öncesi/içi/sonrası yapılması gerekenler nedir? kastettiğim çoğu abimin, kardeşimin kür öncesi değerleri pctden sonra hemen hemen aynı oluyor ancak ereksiyon ve libido problemi çektiklerini söylüyorlar, bu konu hakkındaki hemen hemen tüm konuları okudum ama dışarıdan jel olarak testo almak/trt yapmak dışında elde tutulur, genel bir çözüme ulaşamadım. gerçekten bu kürden sonra "eskisi gibi değil" diyenler cidden korkutuyor, hatta bu kadar yaygın bir şikayet olmasaydı kesinlikle şu an küre girmiştim. Bu şikayetleri yaşamamak için alınması gereken bir önlem, dikkat edilmesi gereken bir şey var mı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FFFAF    2
Gordo, 2 saat önce yazdı:

Metin abi, sanırım yeni konu açıp orada sormak daha doğru olur başlıkla alakasız ancak kür deneyiminden sonra olabildiğince eski halimize gelmek için kür öncesi/içi/sonrası yapılması gerekenler nedir? kastettiğim çoğu abimin, kardeşimin kür öncesi değerleri pctden sonra hemen hemen aynı oluyor ancak ereksiyon ve libido problemi çektiklerini söylüyorlar, bu konu hakkındaki hemen hemen tüm konuları okudum ama dışarıdan jel olarak testo almak/trt yapmak dışında elde tutulur, genel bir çözüme ulaşamadım. gerçekten bu kürden sonra "eskisi gibi değil" diyenler cidden korkutuyor, hatta bu kadar yaygın bir şikayet olmasaydı kesinlikle şu an küre girmiştim. Bu şikayetleri yaşamamak için alınması gereken bir önlem, dikkat edilmesi gereken bir şey var mı? 

Dostum kaç yaşındasın bilmiyorum ama kür yapmanı önermiyorum.Şu an hayatında önceliğin vücut yapmak olabilir fakat 10 sene sonra büyük ihtimalle böyle olmayacak ve keşke yapmasaydım diyeceksin.Kendimi hatırlıyorum 19 yaşındayken hayattaki tek amacım kaslı olmaktı 3 kere kür yaptım ve nispeten uzun kürlerdi ilk kür 3.5 ay 2. Kür 5 ay  3. Kürde 6 ay sürmüştü hiç yüksek doz ilaç almadım genelde sadece testo alıyordum pct vs.de yaptım.Şimdi 27 yaşındayım geriye dönüp baktığımda ne kadar aptalmışım diyorum kendi kendime.Kür yaptıktan sonra her şey eskisi gibi mi bilmiyorum ancak o 12 13 sene önce lisedeki azgınlığımın olmadığından eminim.Bu yaş ilede ilgili olabilir ilaçlardan dolayıda olabilir.Bu ilaçları kullandıktan 3 sene sonra spermiogram doppler ve total testo testi yaptırmıştım her şey normaldi.Testo 605 seviyesindeydi.Tekrar söylüyorum tavsiye etmiyorum.

metinav, 2 saat önce yazdı:

Dediklerin bencede doğru biraz yaş ilede alakası olabilir.Şu an 27 yaşındayım 19-21 yaş arasında kürler yaptım.Cinsel olarak kendimi kıyasladığımda hep kendimi lisedeki dönemle kıyaslıyorum.O zamanki azgınlık yok gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
FFFAF, 41 dakika önce yazdı:

Dediklerin bencede doğru biraz yaş ilede alakası olabilir.Şu an 27 yaşındayım 19-21 yaş arasında kürler yaptım.Cinsel olarak kendimi kıyasladığımda hep kendimi lisedeki dönemle kıyaslıyorum.O zamanki azgınlık yok gibi.

Çok genç yaşlarda vucuduna hormon almak bazı şeyleri daha derinden sarsabilir bu kaçınılmaz bir yerde...Libido azgınlık sadece hormon temelli bir işlevden oluşmuyor.Yüksek testo almak veya almamak olayı değil, diğer etkenlerde işin içinde.55-60 yaşından sonra vucudun üretimi düşer ve dışarıdan takviyeye gereksinim duyar bir çok insan.Bak araştır trt tedavisi gören yüzlerce belki binlerce insan tekrar 20 li yaşlarındaki arzu ve ereksiyon güçlerine ulaştıklarını paylaşmışlar...Olayın beyin düşünsel ve ödül sistemine bakan tarafı da var.Kür yapan insanların bir çoğunda bu dopamin bağlantılı ödül sistemi bozuluyor.Basit zevklerden tatmin olamama ve etkilenmeme vb. bu sorunun görünmeyen yüzü...Dopamin temelinde aynı testo tedavisi gibi bir tedavi uygulanması gerekiyor.Bunun peşinde olan bir çok kişi çeşitli metotlar geliştirmiş ve uyguluyor.

Ben ergenlik çağlarında yaşamadığım azgınlığı ilk kürümden önce ve ilk iki kürüm süresince yaşadım ve yaşım 30 lardaydı.O yaşlarda doyamadığım dönemler oldu cinselliğe.Burada mesele vucudunun ne seviyede olduğu ve neye ne kadar tepki verdiği...Bazı insanlar ergenlik döneminde zirveye çıkamıyorlar ve bazı noktalardan geri kalıyorlar.Bu gibi insanlar için dışarıdan alınan testo ve türevleri kazanç ve yeterli seviyeye ulaşmak için gerekli olabiliyor.Bazı insanlar ise tam zirvede veya erken gelişim sonucunu yaşadıklarından, sonradan aldıkları testo vb. onların bu doğal seviyelerini korumalarının önüne geçerek bozuyor ve zarar veriyor...Bu konuda yazılacak çok şey var ama zaman yok...

• Beğen 3
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
HOPBA01, 3 saat önce yazdı:

Kimsenin ne yapmak istediğini yargilamak. Bana düşmez ama sadece öneri olarak bence kür öncesi vücudun ne kadar geliştiğine form durumuna spor gecmisine bakilarak girilmesi gerektigini düşünüyorum formda da gözlemlediğim küre girenlerin cogunun vücudu belli çalışma ve beslenme ile rahatlikla. Yapılacak şekilde bence.  Ve gozlemledigim testesteron bagimlilik yapiyor psikolojik etkileri de insanlari sürekli yenj bir küre girmeye bağlıyor biliyorum her seyin bir riski var küre gireceksen belli riskleri gozee alacaksin detaylı arastiracaksin kür de elden ettigin sonuc seni memnun edecek mi ileri dönük gelisimi koruyabilecek misin genel saglik durumunda bozulma olacak mi ben. Hic küre girmedim ama suan az cok bilgim var ve her gun. Yeni seyler öğreniyorum sunu unutmamaliyiz ki bir tane vücudumuz var güçlü eroksiyon saglam bir vucut hangi erkek istemez ama bir yeri yaparken baska her bozulacKsa maceranin anlami yok diye düşünüyorum 

Spor geçmişim 10 yaşından 2 sene öncesine kadar aralıksız, yüzme, futbol, taekwondo, basketbol, vücut geliştirme ve güreş şeklinde sıralı olarak seyretti, şu an 21 yaşındım. Aslında vücut geliştirmede profesyonellik hedefimdi, ancak maddi külfetlerden ötürü olmadı, olmayacağını anladığım an kazandığım besyo bölümünü bıraktım çünkü aklımda başka hiç bir şey yoktu. O zamanlar formum 78 kg yağsızdı, clen kullanmıştım sadece, ve ilaç çok iyi çalışmıştı vücudumda(tabii demiyorum ki vücuduma ne soksam cayır cayır yan etkisiz çalışır). Şu an 75 kg yağlıyım, spor geçmişimden ve güzel idmanlarım sayesinde hala iriyim ancak eski halimden eser yok, kür işi aklımda hep ukte ve gerçekten potansiyelimi görmek istiyorum, ancak dediğiniz gibi bir şey yaparken bir yeri de bozmamak ilk önceliğim. Forumda denk geliyorum tahlilsiz, ne idüğü belirsiz ilaçlarla pct yapmadan kür yapıyor insanlar ve hayret ediyorum. Bu kadar değersiz olmamalı vücudumuz, kür yapma fikrimi faaliyete geçirirsem düzenli tahlil, güvenilir ilaç ve doğru pct denkleminden birini bile sağlama almazsam yapmam, ilaçları burak hocadan temin edeceğim başka hiç bir alternatif yok. 

Artık spor mesleğim değil, ancak spor yapmadan çok uzun zaman durabileceğimi zannetmiyorum, sürekli buna yönelik planlar yapıyorum, belki de küçüklüğümden beri aşılanan spor disiplinindendir ama önümdeki hayatımda da yapacağımı tahmin ediyorum(büyük konuşmak istemem tabii)

Bağımlılık yaptığına bende inanıyorum, çünkü 78 kg formdan düştükten sonra "bu ne böyle sönmüşsün, ufalmışsın" telkinleri doğal olmama rağmen epey sinirlendirmişti ve muhtemelen imkan olsa küre girerdim, yine de çok erken yaşta kür olayına karşıydım biraz dizginledim kendimi.

Şakaya gelecek bir konu değil, doğru insanlarla ve doğru yönlendirmelerle olmayacaksa bence kür işi ucu belirsiz bir yol, minimum hasar her zaman öncelik olmalı, yoksa hırs insanı çok başka yerlere çekebiliyor.

FFFAF, 3 saat önce yazdı:

Yaş ilerlemesinin bunda büyük payı var, lise döneminde uçana kaçana kalkarken, bir dakika seksten başka bi şey düşünmezken, şu an 21 yaşında hiç kür yapmayan bir insan olarak o dönemle alakam yok, tabii ki ilacın da bu konuda etkisi olmuş olabilir, ancak ergenliğin bitişiyle beraber libidonun düşmesi(duraksaması daha uygun bir ifade olabilir) normaldir, bildiğim kadarıyla zaten 22 yaşından itibaren libido ve hormon konusunda sürekli yukarı ivmelenme durumu sabitlenip, zamanla düşüşe geçiyor.

Bunun yanında yaşla birlikte gelen sorumlulukların, stres faktörünün ve iş yükünün de cinsel kaliteye yansıdığına inanıyorum, ortada bir çok etken var kesinlikle tek bir tanesine bağlamamak gerek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FFFAF    2
metinav, 24 dakika önce yazdı:

Çok genç yaşlarda vucuduna hormon almak bazı şeyleri daha derinden sarsabilir bu kaçınılmaz bir yerde...Libido azgınlık sadece hormon temelli bir işlevden oluşmuyor.Yüksek testo almak veya almamak olayı değil, diğer etkenlerde işin içinde.55-60 yaşından sonra vucudun üretimi düşer ve dışarıdan takviyeye gereksinim duyar bir çok insan.Bak araştır trt tedavisi gören yüzlerce belki binlerce insan tekrar 20 li yaşlarındaki arzu ve ereksiyon güçlerine ulaştıklarını paylaşmışlar...Olayın beyin düşünsel ve ödül sistemine bakan tarafı da var.Kür yapan insanların bir çoğunda bu dopamin bağlantılı ödül sistemi bozuluyor.Basit zevklerden tatmin olamama ve etkilenmeme vb. bu sorunun görünmeyen yüzü...Dopamin temelinde aynı testo tedavisi gibi bir tedavi uygulanması gerekiyor.Bunun peşinde olan bir çok kişi çeşitli metotlar geliştirmiş ve uyguluyor.

Ben ergenlik çağlarında yaşamadığım azgınlığı ilk kürümden önce ve ilk iki kürüm süresince yaşadım ve yaşım 30 lardaydı.O yaşlarda doyamadığım dönemler oldu cinselliğe.Burada mesele vucudunun ne seviyede olduğu ve neye ne kadar tepki verdiği...Bazı insanlar ergenlik döneminde zirveye çıkamıyorlar ve bazı noktalardan geri kalıyorlar.Bu gibi insanlar için dışarıdan alınan testo ve türevleri kazanç ve yeterli seviyeye ulaşmak için gerekli olabiliyor.Bazı insanlar ise tam zirvede veya erken gelişim sonucunu yaşadıklarından, sonradan aldıkları testo vb. onların bu doğal seviyelerini korumalarının önüne geçerek bozuyor ve zarar veriyor...Bu konuda yazılacak çok şey var ama zaman yok...

Dediklerin kesinlikle doğru fakat yabancı forumlarda Arnold,Frank Zane,Lee Priest gibi ünlü vücutçuların uzun yıllar hardcore steroid kullanımından sonra TRT ye girmediklerini okudum.Arnold’un zaten kalp sorunları yüzünden TRT de olmasına imkan yok.TRT     kulağa hoş gelsede bedeli oldukça ağır.Kısırlık,prostat problemleri kardiyovaskuler problemler yan etkilerinden dolayı çeşitli hormon ilaçları kullanımı,kellik(trt de olanların %90ı kel kendi gördüğüm), vücudun doğal üretim sistemini tamamen yok etmek bence hiç iyi bir şey değil.

tarihinde FFFAF tarafından düzenlendi
Ekleme
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
Gordo, 25 dakika önce yazdı:

Spor geçmişim 10 yaşından 2 sene öncesine kadar aralıksız, yüzme, futbol, taekwondo, basketbol, vücut geliştirme ve güreş şeklinde sıralı olarak seyretti, şu an 21 yaşındım. Aslında vücut geliştirmede profesyonellik hedefimdi, ancak maddi külfetlerden ötürü olmadı, olmayacağını anladığım an kazandığım besyo bölümünü bıraktım çünkü aklımda başka hiç bir şey yoktu. O zamanlar formum 78 kg yağsızdı, clen kullanmıştım sadece, ve ilaç çok iyi çalışmıştı vücudumda(tabii demiyorum ki vücuduma ne soksam cayır cayır yan etkisiz çalışır). Şu an 75 kg yağlıyım, spor geçmişimden ve güzel idmanlarım sayesinde hala iriyim ancak eski halimden eser yok, kür işi aklımda hep ukte ve gerçekten potansiyelimi görmek istiyorum, ancak dediğiniz gibi bir şey yaparken bir yeri de bozmamak ilk önceliğim. Forumda denk geliyorum tahlilsiz, ne idüğü belirsiz ilaçlarla pct yapmadan kür yapıyor insanlar ve hayret ediyorum. Bu kadar değersiz olmamalı vücudumuz, kür yapma fikrimi faaliyete geçirirsem düzenli tahlil, güvenilir ilaç ve doğru pct denkleminden birini bile sağlama almazsam yapmam, ilaçları burak hocadan temin edeceğim başka hiç bir alternatif yok. 

Artık spor mesleğim değil, ancak spor yapmadan çok uzun zaman durabileceğimi zannetmiyorum, sürekli buna yönelik planlar yapıyorum, belki de küçüklüğümden beri aşılanan spor disiplinindendir ama önümdeki hayatımda da yapacağımı tahmin ediyorum(büyük konuşmak istemem tabii)

Bağımlılık yaptığına bende inanıyorum, çünkü 78 kg formdan düştükten sonra "bu ne böyle sönmüşsün, ufalmışsın" telkinleri doğal olmama rağmen epey sinirlendirmişti ve muhtemelen imkan olsa küre girerdim, yine de çok erken yaşta kür olayına karşıydım biraz dizginledim kendimi.

Şakaya gelecek bir konu değil, doğru insanlarla ve doğru yönlendirmelerle olmayacaksa bence kür işi ucu belirsiz bir yol, minimum hasar her zaman öncelik olmalı, yoksa hırs insanı çok başka yerlere çekebiliyor.

Ne güzel konuyu özetlemişsin genç arkadaşım seni tebrik ediyorum evet spor bir yaşam biçimi hatta ötesi insan spor terbiyesi alınca o disiplinden kopamıyor gerçekten eski bir boksör olarak seni çok iyi anlıyorum 43 yaşıma girmeye az kaldı bizim gençlere anlatmaya çalıştığımız şeyde bunlar yani cok genç yaşlarda bu işlere bulaşmak anlamsız ve manasız 30 yaşımda aileminde israri üzerine prof boks hayatima son verdim sonra bir süre dinlendim bir trafik kazasi geçirdim toparlamak biraz zaman aldi vs 5 seneye yakın sadece bisiklet bindim arada koşu hiç boks veya ağırlık antrenmani yapmadım 35 yaşımda body building e merak sardım ve ilk kürüme 39 yaşında girdim şimdi 3 çocuğum var maddi imkan olarakta bir yerlere geldik çok şükür şimdi dışardan testo almak ben ve benim gibileri gençliğine götürüyor o hissiyatı yaşamak adelelerdeki sertlik dışardan yaşıtlarına baktığında kendindeki özgüven bam başka eşim hemşire vs vs şimdi burdaki gençler yada salondaki gençler bu işi şaka sanıyor bir testo almayla dev olacaklarını saniyorlar beslenme hikaye antrenman hikâye ama kür yapacam yav arkadaşım beslenmeye yemin ederim içine herşeyi koyun yeme içme supplement vs ayda 2500 liranin altina düşüremiyorum olmuyor yani kür ben söylüyorum bir testo alma ile birşey olmaz devam ettiremezsin şuan bir kür yapayim desen hadi ölüsü 3 bin in alti fasa fiso oda gerçekten ilaçların çalışır ise şanslısın kısacası benim gibi adamlar unu nu elemiş eleğini asmışlar haa dersenki yaşım 24 ve üzeri beslenme tamam antrenman tamam cukkada sağlam ve ben bu işten ekmek yemeyi düşünüyorum yaz kardesim buraya fotonu koy vs herkes yardımcı olsun adamlarda ne vücut var ne antrenman ne yeme içme buraya geliyor eee only testo yapacam bunu öğrenmiş eleman ne olacak kardeş only only bir halt olmayacak demem o ki o çocuğa ne oldu (güldür güldür Mesut enişte) herkese sağlıklı sporlar dilerim 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
zafer44, 3 saat önce yazdı:

Ne güzel konuyu özetlemişsin genç arkadaşım seni tebrik ediyorum evet spor bir yaşam biçimi hatta ötesi insan spor terbiyesi alınca o disiplinden kopamıyor gerçekten eski bir boksör olarak seni çok iyi anlıyorum 43 yaşıma girmeye az kaldı bizim gençlere anlatmaya çalıştığımız şeyde bunlar yani cok genç yaşlarda bu işlere bulaşmak anlamsız ve manasız 30 yaşımda aileminde israri üzerine prof boks hayatima son verdim sonra bir süre dinlendim bir trafik kazasi geçirdim toparlamak biraz zaman aldi vs 5 seneye yakın sadece bisiklet bindim arada koşu hiç boks veya ağırlık antrenmani yapmadım 35 yaşımda body building e merak sardım ve ilk kürüme 39 yaşında girdim şimdi 3 çocuğum var maddi imkan olarakta bir yerlere geldik çok şükür şimdi dışardan testo almak ben ve benim gibileri gençliğine götürüyor o hissiyatı yaşamak adelelerdeki sertlik dışardan yaşıtlarına baktığında kendindeki özgüven bam başka eşim hemşire vs vs şimdi burdaki gençler yada salondaki gençler bu işi şaka sanıyor bir testo almayla dev olacaklarını saniyorlar beslenme hikaye antrenman hikâye ama kür yapacam yav arkadaşım beslenmeye yemin ederim içine herşeyi koyun yeme içme supplement vs ayda 2500 liranin altina düşüremiyorum olmuyor yani kür ben söylüyorum bir testo alma ile birşey olmaz devam ettiremezsin şuan bir kür yapayim desen hadi ölüsü 3 bin in alti fasa fiso oda gerçekten ilaçların çalışır ise şanslısın kısacası benim gibi adamlar unu nu elemiş eleğini asmışlar haa dersenki yaşım 24 ve üzeri beslenme tamam antrenman tamam cukkada sağlam ve ben bu işten ekmek yemeyi düşünüyorum yaz kardesim buraya fotonu koy vs herkes yardımcı olsun adamlarda ne vücut var ne antrenman ne yeme içme buraya geliyor eee only testo yapacam bunu öğrenmiş eleman ne olacak kardeş only only bir halt olmayacak demem o ki o çocuğa ne oldu (güldür güldür Mesut enişte) herkese sağlıklı sporlar dilerim 

Dediklerine katılıyorum abi, Türkiyede bu iş çok bilinçsiz çünkü ilaç satılmayan salon yok, ve dünya standartlarına göre orjinal ilaç bile çok ucuz(amerikada ve çoğu avrupa ülkesinde ilaçlar ,medikal malzdmeler pahalı, UGL ilaçlar bile ciddi rakamlarda), erişim çok kolay ve spor disiplini edinememiş bir çok yaştan insan avucundaki azıcık parayla buna yöneliyor, tahlil/pct/olası sorunlar için bütçe yok, beslenme parası ilaca yatırılmış, steroid sihirli iksir değil. Profesyonel anlamda hedeflerim varken ilaç almak yerine(clenbuterol ve efedrin kullandım, anabolik olarak bir tecrübem yok) parayı ekstra beslenmeye ayırıyordum. Günde 1.5 kg tavuk, bir tencere pilav, patlayana kadar yumurta yiyordum, yaklaşık 6 öğün yapıyordum. Ve salonda ilaç alan yaşıtlarım(beslenme hasbelkader, idman disiplini sıfır)benden daha uzun vücut geliştirme deneyimine sahipken 6 ayda çoğundan daha kaliteli, kuru bir vücut inşaa etmiştim, sadece ilaç kullanmadığım için biraz hacimsiz kalıyordum yanlarında, ancak clenbuterol deneyimim beni onların seviyesine epey yaklaştırmıştı.

Forumda kür yapıp fotoğraf atan bazı konulara denk geldim ve inanamadım. Beşinci, altıncı kürünü yapıp hiç yapmamış gibi olanlar var, genetik olarak bazı insanlar bağışık oluyor ancak düşük bir olasılık, ben tamamen spor disiplinini edinemedikleri için olduğunu düşünüyorum(sahte ilaç mağduru, 2-3 kür bunun gazabını yaşamış herkesi ayrı tutuyorum)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaiGreene    34

Yine birisi uçkurunun derdine düşmüş. Forum iyice haydar dümen forumu oldu. Bizene kardeşim senin uçamayan kuşundan küre girsen anlarım. Alakalı bir şey derim. Şimdi burda tonlarca insan senin sabah kalkmayan aletinin derdine mi düşsün. Sabah kalkmayan kuş için herkes konu açsın o zaman 

tarihinde KaiGreene tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
KaiGreene, Şimdi yazdı:

Yine birisi uçkurunun derdine düşmüş. Forum iyice haydar dümen forumu oldu. Bizene kardeşim senin uçamayan kuşundan küre girsen anlarım. Alakalı bir şey derim. Şimdi burda tonlarca insan senin sabah kalkmayan aletinin derdine mi düşsün 

Konu dışında konu açtım zaten küre girdigimi iddaa etmedim ki? Burada her şey konuşuluyor benim merak ettiğim, aklıma takılan bir şey, belkide okuyan insanların üçte ikisinin merak ettiği bir şey olabilir. Durumun kuşla da pek alakası yok keşke konuyu düzgünce okusaydın :D sadece kendim cevaplayamadığım, bilgimin olmadığı bir konu için yardım istedim, metin hoca da cevap verdi cevabımı buldum, konu dışı bölümde bilgi alışverişi, kısmen de sohbet ediyoruz forumda takılmayı aktif olmayı seviyorum. Kafama takılan her şeyi düzgün bir üslupla doğru yerde konu açıyorum neden bu kadar alaycı, yargıyla davrandın gerçekten anlamadım.

Eğer forum kurallarına aykırıysa, ya da bu durum hakkında başka bir konu varsa tamam ama zaten konuyu açmadan önce forumda bunun hakkında bilgi bulamadım ondan sonra açtı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121

Burda bir tolgacan vardı bir lafı vardi doğal yoldan elde edemediğin vücudu ilaçla elde edemezsin diye yani belirli bir seviye spor birikimi olmayan ve bu işleri gercekten bilmeyen o kadar genç varki normalde ben salona gotmiyordum evde bir spor odası yapmıştım kendime son 1 aydır salona gidiyorum hemen gençler yanaşıyor e abi ilaclimisin hayır değilim kullandın mi evet kullandım ee bizde kullanmak istiyoruz boy 170 kg 55 kolum bacağından kalındır eminol bütün haraketler yanlış ne yaptıkları ne çalıştıkları belli degil ellerinde 5 kg lik dambeller benc press te 5 bir yana 5 kg  bir yana takmış çalışıyor ama roid kuanma peşinde neyle geliyorsun salona otobüsle iki vasıta ile geliyorum nasil besleniyorsun o ney ki yani neresinden anlatsam şuan çalıştığım salon iyi ekipman olarak ama içerisi berbat ama herkesin aklinda steroid var bu adam bu yaşta bunu yapıyor ise bende yaparim ulan ben 12 yaşımda ringe çıkardı babam 30 yaşımda indim bunu  bilmiyorsun ben geliyorum 100 kg ile ısınmaya başlıyorum sen 10 kg ile 6 cıyı çıkaramıyorsun ama iğne peşindesin sen olayı çözmüşsün arkadaşım herkeste senin gibi genç arkadaşlarımızı örnek alsınlar bu iş ekonomik gücü olanın işi bu iş beslenme işi stressiz adam işi belki bir.cok kisi kizacak ama öyle bir amacı yoksa insanın bu işle alakalı ve birde malum benim gibi yaşi 40 i aşmış sa bir birikimi varsa spor anlaminda yapsın yoksa bir kür yapayım hulk olayım öyle kalayım yok ilaçla aldığım kiloyu koruyayım diye neredeyse 1 senedir yediğimi bir ben bilirim neyse bakalım herkese bol şans 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

Merhaba konu dışı diye yazmak istedim, 

Gözlemlediğim Bi durum var, bunun hakkında yorum yapmak istiyorum. 

Yapma, yaparsan yanarsın,o ilaç şöyle kötü böyle berbat, yaşın küçük, yaşın büyük, genetiğin kötü, amacın ne pro mu Olucaksın yapma, kilon az, spor geçmişin yok,vücudun kötü ben bunun 5 katını doğal da yaparım,vs vs uzar gider herkez farkında. 

Arkadaşlar buraya yazanlar bilgileri olmadığı bir konuda danışmak fikir paylaşmak istiyor demekki araştırıyor sorguluyor. 

Bir kişinin AAS kullanıp kullanmaması gerektiğine kendisi karar verir sonuçta burada herkez yetişkin. 

Şöyle bir şey var ben yaptım şöyle kötü tecrübelerim var sen dikkatli ol, 

BENCE, senin için erken ama yapıcaksan şu yolları izle, en azından sağlığından olma, gibi şeyler söylenebilir. 

Klavyeden ben senin doktorunmuyum,banane senin durumundan gibi yazmak yerine bilginiz olmadığı bir konuda hiç yazmasanız daha iyi 

Yazdıklarım sadece kendi düşüncelerim

İyi forumlar. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FFFAF    2
Somecycleproblem, 37 dakika önce yazdı:

lise dönemiyle kıyaslamak saçma değil mi sizce de? Sonuçta o yaşlarda herşey tavan,bazı şeylerle yeni tanışıyosun,ben küre girmedim hiç benim de lise dönemindeki hormonlarım yok sizden yaşça da küçüğüm nispeten. Arkadaşa cevap verecek olursam, bazı şeyler tabii ki eskisi gibi olmayabiliyor,bunu tartıp öyle girmelisin bu işe neticede hormon alıyosun ekstra ama zannetmiyorumki mct pct düzgün yaptıktan sonra günlük hayatını çok fazla etkilesin şunu da eklemek gerekirse 20 yaşından beri çok nadir sabah ereksiyonu oluyorum,libido problemim de yok kafaya takılcak birşey olduğunu da düşünmüyorum

Haklısın insanda zamanla bu durum takıntı haline geliyor ve sürekli zarar gördüğünü düşünüyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    272

Belki linç yiyeceğim ama roidlerin yan etkilerinin abartıldığını düşünüyorum. Sigara ve alkol kullanan insan buna çok zararlı diyemez. Diş apsesi yüzünden 3 haftadır antibiyotik kullanıyorum danabol ve anapolonun gözünü seveyim mahvetti beni. Birde böyle gözde çok büyütülürse psikolojik olarak sıkıntı yaşamamak imkansız. 28 yaşında ananoliklerle tanıştım. Libidom eskiden neyse şimdi de o(pct dönemi ilk ay hariç) . Anabolik kullanmayan insanların hiç problem yaşamaması lazım bu mantıkla ama deli gibi degra viagra satılıyor. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

Herşeyin fazlası zarar,5 tane art arda ağrı kesici yutun bakalım ne oluyor deneyin görün ben anabolikler zararsız demiyorum ancak önlem alınırsa bi sıkıntı çıkacağını da düşünmüyorum genetiğe göre bence de zararları abarylııor yok eskisi gibi olamazsın falan kür içinde zaten cinsel gücün hayatında hiç görmediğin kadar artacak yorulmadan bıkmadan kür sonu tabi ki düşüş yaşayacaksın güzel bir Pct ile toparlarsın kısa zamanda bu işleri kafaya takmayacaksın stres yaparsan kas bile yapamazsın kortizol sayesinde,akısına bırakıp sporumuzu yapmak gerek.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Gordo    67
Somecycleproblem, 20 saat önce yazdı:

lise dönemiyle kıyaslamak saçma değil mi sizce de? Sonuçta o yaşlarda herşey tavan,bazı şeylerle yeni tanışıyosun,ben küre girmedim hiç benim de lise dönemindeki hormonlarım yok sizden yaşça da küçüğüm nispeten. Arkadaşa cevap verecek olursam, bazı şeyler tabii ki eskisi gibi olmayabiliyor,bunu tartıp öyle girmelisin bu işe neticede hormon alıyosun ekstra ama zannetmiyorumki mct pct düzgün yaptıktan sonra günlük hayatını çok fazla etkilesin şunu da eklemek gerekirse 20 yaşından beri çok nadir sabah ereksiyonu oluyorum,libido problemim de yok kafaya takılcak birşey olduğunu da düşünmüyorum

Sanırım ne olacağına iğne kalçadan girmeden öğrenemeyiz, bende merak ediyorum doğru pct, düzenli hormon takibiyle tedaviden sonra yaşanacak durumlar ne diye. Hatta sonrasını daha çok merak ediyorum, vücudun kütleli haliyle doğal testosteron değerlerine dönmesi, stabil bir diyetle uzun vadede korunabilir mi? Ilaç konusunda merak ettiğim, ukte kalan çok şey var.

aynı şekilde düşünüyorum, lisedeki libidodan eser yok ancak olsaydı bence problem olurdu :D Yukarıda da bahsettiğim gibi belki yaşla beraber gelen sorumluluk, stres, üniversite/meslek telaşı da bir nebze düşürüyordur libidoyu.

Mhmt38, 7 saat önce yazdı:

Belki linç yiyeceğim ama roidlerin yan etkilerinin abartıldığını düşünüyorum. Sigara ve alkol kullanan insan buna çok zararlı diyemez. Diş apsesi yüzünden 3 haftadır antibiyotik kullanıyorum danabol ve anapolonun gözünü seveyim mahvetti beni. Birde böyle gözde çok büyütülürse psikolojik olarak sıkıntı yaşamamak imkansız. 28 yaşında ananoliklerle tanıştım. Libidom eskiden neyse şimdi de o(pct dönemi ilk ay hariç) . Anabolik kullanmayan insanların hiç problem yaşamaması lazım bu mantıkla ama deli gibi degra viagra satılıyor. 

Emrahtkty, 5 saat önce yazdı:

Herşeyin fazlası zarar,5 tane art arda ağrı kesici yutun bakalım ne oluyor deneyin görün ben anabolikler zararsız demiyorum ancak önlem alınırsa bi sıkıntı çıkacağını da düşünmüyorum genetiğe göre bence de zararları abarylııor yok eskisi gibi olamazsın falan kür içinde zaten cinsel gücün hayatında hiç görmediğin kadar artacak yorulmadan bıkmadan kür sonu tabi ki düşüş yaşayacaksın güzel bir Pct ile toparlarsın kısa zamanda bu işleri kafaya takmayacaksın stres yaparsan kas bile yapamazsın kortizol sayesinde,akısına bırakıp sporumuzu yapmak gerek.. 

iki yorum birbirini çok iyi tamamlıyor :D Herkes kendi fikrini, deneyimini paylaştığı için çok mutluyum. Yorumların öyle ya da böyle hepsini kulağıma küpe yapacağım, üşenmeden kür tecrübelerini paylaşan yaşıtlarım/abilerime çok teşekkür ediyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.