Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Bay-T

Türk insanın araba sevdası ve araba fiyatları.

Önerilen İletiler

Bay-T    4.215

Alıntıdır bana okuyunca çok hoş geldiği ve anlamlı geldiği için paylaşmak istedim dostlar.

Evet efenim bu geceki dersimiz Türk insanın araba sevdası ve araba fiyatları. :) 

şimdi malum siteden araba fiyatlarına bakıyorum yahu aklım gidiyor aklım.. 250 - 300 bin km deki eski model artık ekmeğini yemiş mercedes bmw lere filan 200 bin tl filan isteniyor.. tenekeden yapılan hiç bir can güvenliği olmayan şahin doğana bile 50 - 60 bin isteniyor ve işin kötü tarafa bu araçlara bu paraları verenler var. sıfır araç desen dacia bile 150 bin tl olmuş. he bunlar peşin fiyatları bide hele kredi çekip filan alırsan oooo araç fiyatı geliyor sana ev fiyatına. şimdi gelelim Türk insanı 4 teker için bu paraları neden veriyor..

Bakın güzel insanlar ben hayatın g.. p.. atmış adamım.. 2 sene Gürcistan Tiflis ve Batum'da 9 ay kadar Japonya'da 1 seneye yakında Almanya'da yaşadım.. mal kaçırma, nafaka vermeme, evrakta sahtecilik ne ararsanız kenarından köşesinden görmüşlüğüm var. Çok kısa özetleyeceğim Türk insanın kıçı kırık bir arabaya bu para vermesinin sebebi " araba alarak statü atladığını " sanması.

Olayın özeti bu dostlar.. Türk insanı araba alarak statü ve sınıf atladığını sanıyor.. bakıyorum adam gitmiş 30 bine şahin almış tüm sosyal medya hesaplarında arabasını fotoğrafları..başka birisine bakıyorum 10- 15 yaşında polo almış yine tüm sosyal medya hesaplarına arabasının fotoğrafları.. mutlaka sizinde arabası olan arkadaşlarınızın böyle fotoları vardır. yok arabasının içinde önünde yanında arkasında vs.vs. Yahu senin o arabadan başka bir hayat planın yok mu arkadaşım? hayat o arabadan mı ibaret? ulan Japonya Tokyo'da yaşarken arkadaşımın son model spor arabası vardı 1 tane fotosu yoktu arabası ile.. Almanya'da eski hatunun üstü açık bmw si vardı yine arabasının önünde arkasında içinde çekilmiş bir fotosu yoktu. Çünkü onlar için araba bir araç sadece.. bir yerden bir yere götürmek ama bizim için statü ve gösteriş kaynağı.

Ulan Türk insanına deki kıçı kırık poloya yada sıfır dacia veya clio'ya o parayı verene kadar avrupa turuna çık çıkmaz.. dandik arabaya o paraları verene kadar gir tayland'a yerleş o para ile 5-10 sene orda yaşa yaşamaz.. yada kendini geliştir bir hobi edin edinmez.. çünkü Türk insanın ne zaman böyle kaliteli şeylere para harcadığı görülmüştür ki? ama düğün, evlilik , arsa , araba ev eşyası olunca acımaz gerekirse aç gezer gerekirse senelerce makarna yer ama yine o arabayı alır.. arabası vardır ama ömründe güzel bir otele gidip tatil yapmamıştır.. arabası vardır ama edirneden öteye gitmemiştir. çünkü dediğim gibi araba aldığı zaman bir üst statüye atladığını sanıyor. ve zaten statü atladığını hatunlara yada eşe dosta göstermek için o arabalı fotolar videolar sosyal medya hesaplarına konuluyor..

sen git avrupa yada asya vatandaşına deki 100 aylık çalışman yani 100 aylık maaşın karşılığında 2. el fiesta vereceğiz adam sana küfreder lan.. bildiğin döver seni. ama bizde? bizde sıraya girilir. çünkü o adam araba ile sınıf ve statü atlanmadığını çok iyi bilir. ee türk insanında hal böyle olunca dacia'da 150 bin olur şahin de 50 bin olur. nasılsa adam alıyor arabayı.

yav arkadaş egea yada clio'ya kredi faizi ile 180 - 200 bin verene kadar git bali adasına yerleş 10 sene yaşa.. git tayland'a havuzlu bir villa kirala ömrünü huzur ve mutluluk içinde geçir. mutlu bir hayat sür.. en güzel yemekleri ye yada kendini geliştir bir hobi edin. ne bu mülkiyet yada bir eşyaya sahip olunca statü atladığını sanmak.

104150920_3052720281451277_6831887972017959567_n.jpg.cffcfe7f4d87f5db204bf2044c1e9ac5.jpg

• Beğen 4
  • Vayyyy!! 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Azizcantr    31
Bay-T, 17.06.2020 - 15:46 yazdı:

Alıntıdır bana okuyunca çok hoş geldiği ve anlamlı geldiği için paylaşmak istedim dostlar.

Evet efenim bu geceki dersimiz Türk insanın araba sevdası ve araba fiyatları. :) 

şimdi malum siteden araba fiyatlarına bakıyorum yahu aklım gidiyor aklım.. 250 - 300 bin km deki eski model artık ekmeğini yemiş mercedes bmw lere filan 200 bin tl filan isteniyor.. tenekeden yapılan hiç bir can güvenliği olmayan şahin doğana bile 50 - 60 bin isteniyor ve işin kötü tarafa bu araçlara bu paraları verenler var. sıfır araç desen dacia bile 150 bin tl olmuş. he bunlar peşin fiyatları bide hele kredi çekip filan alırsan oooo araç fiyatı geliyor sana ev fiyatına. şimdi gelelim Türk insanı 4 teker için bu paraları neden veriyor..

Bakın güzel insanlar ben hayatın g.. p.. atmış adamım.. 2 sene Gürcistan Tiflis ve Batum'da 9 ay kadar Japonya'da 1 seneye yakında Almanya'da yaşadım.. mal kaçırma, nafaka vermeme, evrakta sahtecilik ne ararsanız kenarından köşesinden görmüşlüğüm var. Çok kısa özetleyeceğim Türk insanın kıçı kırık bir arabaya bu para vermesinin sebebi " araba alarak statü atladığını " sanması.

Olayın özeti bu dostlar.. Türk insanı araba alarak statü ve sınıf atladığını sanıyor.. bakıyorum adam gitmiş 30 bine şahin almış tüm sosyal medya hesaplarında arabasını fotoğrafları..başka birisine bakıyorum 10- 15 yaşında polo almış yine tüm sosyal medya hesaplarına arabasının fotoğrafları.. mutlaka sizinde arabası olan arkadaşlarınızın böyle fotoları vardır. yok arabasının içinde önünde yanında arkasında vs.vs. Yahu senin o arabadan başka bir hayat planın yok mu arkadaşım? hayat o arabadan mı ibaret? ulan Japonya Tokyo'da yaşarken arkadaşımın son model spor arabası vardı 1 tane fotosu yoktu arabası ile.. Almanya'da eski hatunun üstü açık bmw si vardı yine arabasının önünde arkasında içinde çekilmiş bir fotosu yoktu. Çünkü onlar için araba bir araç sadece.. bir yerden bir yere götürmek ama bizim için statü ve gösteriş kaynağı.

Ulan Türk insanına deki kıçı kırık poloya yada sıfır dacia veya clio'ya o parayı verene kadar avrupa turuna çık çıkmaz.. dandik arabaya o paraları verene kadar gir tayland'a yerleş o para ile 5-10 sene orda yaşa yaşamaz.. yada kendini geliştir bir hobi edin edinmez.. çünkü Türk insanın ne zaman böyle kaliteli şeylere para harcadığı görülmüştür ki? ama düğün, evlilik , arsa , araba ev eşyası olunca acımaz gerekirse aç gezer gerekirse senelerce makarna yer ama yine o arabayı alır.. arabası vardır ama ömründe güzel bir otele gidip tatil yapmamıştır.. arabası vardır ama edirneden öteye gitmemiştir. çünkü dediğim gibi araba aldığı zaman bir üst statüye atladığını sanıyor. ve zaten statü atladığını hatunlara yada eşe dosta göstermek için o arabalı fotolar videolar sosyal medya hesaplarına konuluyor..

sen git avrupa yada asya vatandaşına deki 100 aylık çalışman yani 100 aylık maaşın karşılığında 2. el fiesta vereceğiz adam sana küfreder lan.. bildiğin döver seni. ama bizde? bizde sıraya girilir. çünkü o adam araba ile sınıf ve statü atlanmadığını çok iyi bilir. ee türk insanında hal böyle olunca dacia'da 150 bin olur şahin de 50 bin olur. nasılsa adam alıyor arabayı.

yav arkadaş egea yada clio'ya kredi faizi ile 180 - 200 bin verene kadar git bali adasına yerleş 10 sene yaşa.. git tayland'a havuzlu bir villa kirala ömrünü huzur ve mutluluk içinde geçir. mutlu bir hayat sür.. en güzel yemekleri ye yada kendini geliştir bir hobi edin. ne bu mülkiyet yada bir eşyaya sahip olunca statü atladığını sanmak.

abi baştan sona kadar okudum o kadar haklısınki ancak böyle özetlenebilirdi :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    834

harika konu olmuş Tayfun hocam :) Sadece Türkiye de prestij diye bir ölçüm var araba konusunda ve bu fırsatçılıkla arabada alınmaz adam kredi çekiyor 1 bankaya 1 devlete 1 kendine almış oluyor aynı arabadan :D 3 araba parasına 1 araba almış oluyor böylelikle.İnanılmaz fırsatçılıkta var araba piyasasında zamanın da almadığım araba en full halı 2.el de 100 bin tl iken şuan en kötüsü 140 bin tl.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121

Şöyle söyliyeyim bende hanımın aracını kullanmadığı için satışa çıkardım 2016 model reno symbol 56bin de aracı ayni gün sattım kaç a sattım 81.500 tl ye symbol kardeşim bu her yeri araba olsa ne olur ya 2 saat içinde ekmekten daha hızlı satıldı işin ilginç yanı millet alıyor çok şaşırdım gerçekten 1.5 sene önce 55 bin e aldığım araba bu aradaki farka bakarmısınız ki alırken de dedim ki bu arabaya bu kadar para verilmez deyip aldığım araç şaka gibi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wenders    5
Geleceğin Olympia'sı, 1 saat önce yazdı:

En iyisi motor, hem araba kadar pahalı değil hem trafik park sorunu yok hem sürmek keyifli ayrıca daha havalı :D

Motormu pahalı değil r25 çıkış fiyatı 13500 Dü sanırım yanlış hatırlamıyorsam şuan 40,400 olmuş 👏👏 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wenders, 17 dakika önce yazdı:

Motormu pahalı değil r25 çıkış fiyatı 13500 Dü sanırım yanlış hatırlamıyorsam şuan 40,400 olmuş 👏👏 

Motorlarda çok pahalı oldu ama bi araba kadar değil 2. El cbr 125 10.000'e bulunuyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175

2016 yılının aralık ayında 155bin tl ile 25bin km de 2015 model f10 kasa m paket bmw 520i almıştım(dolar kuru 3 civarıyken 45bin dolar civarı verdim). Gecen yaz bu aylarda 40bin km deyken 180bin tl ye satışını yapmıştım. Şimdi aynı temizlikte emsalleri 330binden başlıyor. Elimde 150bin tl kadar para toplandı bu para ile kıçı kırık bir e60 kasayı, 1 serisi f20 yi bile zor alabiliyorum. Diyecek söz yok ulke son 3 yıldır ba**a doğru resmen ilerliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
Delipanter00, Bir saat önce yazdı:

2016 yılının aralık ayında 155bin tl ile 25bin km de 2015 model f10 kasa m paket bmw 520i almıştım(dolar kuru 3 civarıyken 45bin dolar civarı verdim). Gecen yaz bu aylarda 40bin km deyken 180bin tl ye satışını yapmıştım. Şimdi aynı temizlikte emsalleri 330binden başlıyor. Elimde 150bin tl kadar para toplandı bu para ile kıçı kırık bir e60 kasayı, 1 serisi f20 yi bile zor alabiliyorum. Diyecek söz yok ulke son 3 yıldır ba***a doğru resmen ilerliyor.

siyaset yapmış gibi olmayayım ama ü**e b**lı çok oldu kardeş geçmiş olsun:((((

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wenders    5
Geleceğin Olympia'sı, 9 saat önce yazdı:

Motorlarda çok pahalı oldu ama bi araba kadar değil 2. El cbr 125 10.000'e bulunuyor

Dostum tartışma gibi olmasın ama o fiyata çöpü var toplusu 15000 TL ve 125 makine ye o parayı vermek mantıklımı 10000olsa bile mantıksız bu makineler zamanında 5 6civarı gidiyordu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Haze    16
Geleceğin Olympia'sı, 13 saat önce yazdı:

En iyisi motor, hem araba kadar pahalı değil hem trafik park sorunu yok hem sürmek keyifli ayrıca daha havalı :D

Arkadaşa bir nebze katılıyorum,eskiye göre motor fiyatları daha fazla artmış olabilir evet.Bunun nedeni dolar kurundan dolayı.Ama milletimiz araba nasıl olsa ztn satılacağı için ne kadar arttırabiliyorlarsa artırıyorlar.Motor ise bir araba kadar pahalanmadı ve şunu demek istiyorum 150k'ya alacağınız 1000cc motor o fiyattaki çoğu araçtan fazlasıyla zevk vericektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.