Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Vucut direnci ve kapasite artışına faydalı bir takviye.

Önerilen İletiler

metinav    4.553

Merhaba dostlar;

Bugün size spor camiasında ülkemizde fazla bilinmeyen bir ilaçtan bahsedeceğim.

İlacın içinde etken olarak trimetazidin hammaddesi bulunur.Bu ilaç ne işe yarar ? Kısaca hipoksi denilen hücrelerin oksijensiz kalması durumunu ortadan kaldıran bir işleve sahiptir.İdmanlarda çok ağır ve uzun süre çalışmanın yanında, oksijenin az bulunduğu yüksek rakımlı bölgelerde veya su altında kalınması halinde ortaya çıkacak geçici oksijen eksikliğini azaltmak ve gidermek için kullanılır.Oksijene en fazla duyarlı organ beyin ve kalptir.Bu nedenle özellikle bu iki organda etkileri direkt farkedilir.Faydası o kadar çok ki tek tek saymaya vakit yok :)

Kalbin aort damarlarını genişleterek kan akımını rahatlatır.Yıllarca kullanılan steroid ve beta 2 agonist ilaçların kalbin sol ventrikülüne verdiği zararı tedavi eder.Yüksek tansiyonu azaltır, kılcal damarları genişletir.Angina pektoris denilen hastalığı önler.Vucuttaki kan akışını stabilleştirir.Bunun yanında beyinde noronal kan akışını arttırır hafızaya etkisi vardır.Bunun yanında kulak çınlaması içinde kullanılır.

Vucut geliştirme sporcuları için asıl önemli faydası bence şudur: bildiğiniz gibi vucudumuz hem glikozu hemde yağları enerji olarak kullanıyor.Yağların işlenmesi ve yakılması zaman alan ve çok fazla atığın serbest radikalin çıktığı bir serüvendir hücreler için...Ayrıca bu işlemler sırasında ciddi seviyede oksijen tüketimi yaşanıyor.Glikojen de oksijene ihtiyaç duyulmaz; işte bu ilaç, yağ oksidasyon sistemini bloke ederek tüm enerjinin glikojenden sağlanmasını ve böylelikle hem kolay enerji sentezlenmesini hemde kullanılmayan oksijenin, dokulara-hücrelere girmesini böylece oksijensizlik yaşanmamasını sağlıyor.Oksijeni en fazla kullanan organ kalptir ve aşırı enerji ihtiyacı sırasında yağlardan üretim gerçekleştirmek için bazı dokuları oksijensiz kalır.Bu da bize efor kaybı olarak yansır farkında olmasak da...

Dahası hücre içindeki atp nin korunmasını sağlayarak enerji düşüklüğü yaşatmaz.Egzersiz kapasitesini arttırır, antioksidan etkisi vardır işlevi yönüyle.Hücreleri serbest radikal hasarından koruyucudur.Hücre içinde, creatin fosfat stoklarının korunmasını sağlar.

Kalbi hızlandırmadan, sadece kullandığı enerji formunu yağlardan glikojene çevirerek bu sayılan verimliliği arttırır.Sadece kalp dokusuna değil göz ve kulak gibi kılcal dokulara da oksijen taşınmasını sağlar.Kan şekeri değişimleri daha az hissedilir olur.Örnek vermek gerekirse hibriyd motorlu bir araç düşünelim.Elektrik motoruyla çalışması glikojen kullanımı aşamasına, benzinle çalışması ise yağ yakım işlevi aşamalarına örnek verilebilir.Vucut glikojeni kullandığı sürece atık çıkmaz ve sisteme fazla yük bindirmez.İşte bu madde büyük oranda kalbi ve diğer hassas dokuları glikojende çalıştırıyor.Vucuttaki şeker döngüsüne de bu yönüyle katkısı oluyor.

Ben kendi üzerimde bir ay kullandım ve yaşadığım etkiler kısaca şöyle oldu : yorgunluğum azaldı, özellikle zihinsel düşüklük ve bitkinlik gitti.İşitme konusunda da iyi yönde gelişme hissettim.Maalesef antrenman yapamadığımız pandemi sürecinde kullandığım için ne gibi katkısı olabileceğini test etmedim.Ama özellikle rus sporcular bu ilacı mildronat yerine kullanıyorlar.

Vucut tarafından çok iyi emilir ve 90 dakika gibi bir sürede etki göstermeye başlar.Ucuz ve işlevsel bir ilaçtır, yan etkisi çok seyrek görülür.Kullanım şekli olarak günlük 2 yada 3 öğünde yemeklerle birlikte alınacak 20 mg doz şeklindedir.

Ben şahsen zorlanmanın getirdiği yükün ve vucut direncinin artması ihtiyacının ortaya çıktığı, antrenman öncesi alınmasını tercih ediyorum...Profesyonel sporcular da bu şekilde kullanıyorlarmış :)

Asıl etki, yaklaşık 15 gün düzenli kullanımda hissediliyor.Bu amaçla kullanılacaksa sabah ve akşam 20 mg doz yemeklerle birlikte alınabilir.

Tıpta kullanım yeri : vasküler bozukluk, meniere, ve anjina pektoris durumunda reçeteleniyor.

Herkese sağlıklı sporlar...

• Beğen 16
  • Vayyyy!! 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Wh00    149
metinav, 2 saat önce yazdı:

Merhaba dostlar;

Bugün size spor camiasında ülkemizde fazla bilinmeyen bir ilaçtan bahsedeceğim.

İlacın içinde etken olarak trimetazidin hammaddesi bulunur.Bu ilaç ne işe yarar ? Kısaca hipoksi denilen hücrelerin oksijensiz kalması durumunu ortadan kaldıran bir işleve sahiptir.İdmanlarda çok ağır ve uzun süre çalışmanın yanında, oksijenin az bulunduğu yüksek rakımlı bölgelerde veya su altında kalınması halinde ortaya çıkacak geçici oksijen eksikliğini azaltmak ve gidermek için kullanılır.Oksijene en fazla duyarlı organ beyin ve kalptir.Bu nedenle özellikle bu iki organda etkileri direkt farkedilir.Faydası o kadar çok ki tek tek saymaya vakit yok :)

Kalbin aort damarlarını genişleterek kan akımını rahatlatır.Yıllarca kullanılan steroid ve beta 2 agonist ilaçların kalbin sol ventrikülüne verdiği zararı tedavi eder.Yüksek tansiyonu azaltır, kılcal damarları genişletir.Angina pektoris denilen hastalığı önler.Vucuttaki kan akışını stabilleştirir.Bunun yanında beyinde noronal kan akışını arttırır hafızaya etkisi vardır.Bunun yanında kulak çınlaması içinde kullanılır.

Vucut geliştirme sporcuları için asıl önemli faydası bence şudur: bildiğiniz gibi vucudumuz hem glikozu hemde yağları enerji olarak kullanıyor.Yağların işlenmesi ve yakılması zaman alan ve çok fazla atığın serbest radikalin çıktığı bir serüvendir hücreler için...Ayrıca bu işlemler sırasında ciddi seviyede oksijen tüketimi yaşanıyor.Glikojen de oksijene ihtiyaç duyulmaz; işte bu ilaç, yağ oksidasyon sistemini bloke ederek tüm enerjinin glikojenden sağlanmasını ve böylelikle hem kolay enerji sentezlenmesini hemde kullanılmayan oksijenin, dokulara-hücrelere girmesini böylece oksijensizlik yaşanmamasını sağlıyor.Oksijeni en fazla kullanan organ kalptir ve aşırı enerji ihtiyacı sırasında yağlardan üretim gerçekleştirmek için bazı dokuları oksijensiz kalır.Bu da bize efor kaybı olarak yansır farkında olmasak da...

Dahası hücre içindeki atp nin korunmasını sağlayarak enerji düşüklüğü yaşatmaz.Egzersiz kapasitesini arttırır, antioksidan etkisi vardır işlevi yönüyle.Hücreleri serbest radikal hasarından koruyucudur.Hücre içinde, creatin fosfat stoklarının korunmasını sağlar.

Kalbi hızlandırmadan, sadece kullandığı enerji formunu yağlardan glikojene çevirerek bu sayılan verimliliği arttırır.Sadece kalp dokusuna değil göz ve kulak gibi kılcal dokulara da oksijen taşınmasını sağlar.Kan şekeri değişimleri daha az hissedilir olur.Örnek vermek gerekirse hibriyd motorlu bir araç düşünelim.Elektrik motoruyla çalışması glikojen kullanımı aşamasına, benzinle çalışması ise yağ yakım işlevi aşamalarına örnek verilebilir.Vucut glikojeni kullandığı sürece atık çıkmaz ve sisteme fazla yük bindirmez.İşte bu madde büyük oranda kalbi ve diğer hassas dokuları glikojende çalıştırıyor.Vucuttaki şeker döngüsüne de bu yönüyle katkısı oluyor.

Ben kendi üzerimde bir ay kullandım ve yaşadığım etkiler kısaca şöyle oldu : yorgunluğum azaldı, özellikle zihinsel düşüklük ve bitkinlik gitti.İşitme konusunda da iyi yönde gelişme hissettim.Maalesef antrenman yapamadığımız pandemi sürecinde kullandığım için ne gibi katkısı olabileceğini test etmedim.Ama özellikle rus sporcular bu ilacı mildronat yerine kullanıyorlar.

Vucut tarafından çok iyi emilir ve 90 dakika gibi bir sürede etki göstermeye başlar.Ucuz ve işlevsel bir ilaçtır, yan etkisi çok seyrek görülür.Kullanım şekli olarak günlük 2 yada 3 öğünde yemeklerle birlikte alınacak 20 mg doz şeklindedir.

Ben şahsen zorlanmanın getirdiği yükün ve vucut direncinin artması ihtiyacının ortaya çıktığı, antrenman öncesi alınmasını tercih ediyorum...Profesyonel sporcular da bu şekilde kullanıyorlarmış :)

Asıl etki, yaklaşık 15 gün düzenli kullanımda hissediliyor.Bu amaçla kullanılacaksa sabah ve akşam 20 mg doz yemeklerle birlikte alınabilir.

Tıpta kullanım yeri : vasküler bozukluk, meniere, ve anjina pektoris durumunda reçeteleniyor.

Herkese sağlıklı sporlar...

Hocam o zaman bu ilaç özellikel tren kürlerinde çok işimize yarayabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

metin abi çok teşekkürler sen olmasan hayatım boyunca duymazdım büyük ihtimal

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Wh00, 04.06.2020 - 18:24 yazdı:

Hocam o zaman bu ilaç özellikel tren kürlerinde çok işimize yarayabilir 

İlla kürde kullanmak sart degil. Kür dışında da bozulan kalp damar sistemini rahatlatmak için faydalı bir ilaç.Özellikle trenbolon ile kullanımını iyice düsünmek ve uyum yönünden değerlendirmek lazım.

Cagatay26, 05.06.2020 - 01:59 yazdı:

Metin abi biraz baktım da trimetazidin içeren bir çok ilaç var hangisini tercih edelim? Eczaneden reçetesiz alabilir miyiz?

Benim genel standardım, ilacın ruhsatı olan firmanın ürününü kullanmak yönünde, tabi fiyat farkı ciddi derecede yoksa...

Bir de arkadaşlar bu bir ilaç vitamin gibi düsünmeyin.Herkesin kullanması sakıncalı olabilir, ben burada tanıtmak bilgi vermek icin literatürde olan bir seyi aktardım.Sorumluluk sizin...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cagatay26    2
metinav, 1 dakika önce yazdı:

Benim genel standardım, ilacın ruhsatı olan firmanın ürününü kullanmak yönünde, tabi fiyat farkı ciddi derecede yoksa...

Bir de arkadaşlar bu bir ilaç vitamin gibi düsünmeyin.Herkesin kullanması sakıncalı olabilir, ben burada tanıtmak bilgi vermek icin literatürde olan bir seyi aktardım.Sorumluluk sizin...

Sağlıklı insanlar üzerinde de bir araştırma yapılmış ve bilişsel faaliyetler üzerinde de ciddi faydaları bulunmuş..https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5468786/

Bunun dışında da özellikle soğuk havalarda biraz tempolu yürürken sol göğüsümde hafif bi sıkışma hissediyorum doktora gitmeme rağmen bi sonuç çıkmamışti.belki de soğuktan kalp damarlarının büzülmesinden dolayı böyle bir şey oluyor olabilir şahsen bu ilacı alıp denemek istiyorum...bu paylaşımı yaptığın için de teşekkürler Metin abi bu tarz nootropic denilen maddeleri araştırmayı seviyorum fakat bu hiç karşıma çıkmamıştı..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Cagatay26, 18 saat önce yazdı:

Sağlıklı insanlar üzerinde de bir araştırma yapılmış ve bilişsel faaliyetler üzerinde de ciddi faydaları bulunmuş..https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5468786/

Bunun dışında da özellikle soğuk havalarda biraz tempolu yürürken sol göğüsümde hafif bi sıkışma hissediyorum doktora gitmeme rağmen bi sonuç çıkmamışti.belki de soğuktan kalp damarlarının büzülmesinden dolayı böyle bir şey oluyor olabilir şahsen bu ilacı alıp denemek istiyorum...bu paylaşımı yaptığın için de teşekkürler Metin abi bu tarz nootropic denilen maddeleri araştırmayı seviyorum fakat bu hiç karşıma çıkmamıştı..

Bende bu yaşta beynimi daha seri çalıştıracak maddelerle ilgiliyim ve bulduğum herşeyi okur incelerim bu konuda.

Aynen dediğin gibi nöronal sinirleri kan akımını oksijen yükünü arttırarak uyarıyor belli bir oranda.Yurtdışında özellikle dağcıların yüksek rakımlara çıkarken kullandıkları bir ilaç.Kalbin oksijen miktarı azaldığında göğüste anjin oluyor bunun sebebi oksijensizlik hipoksi yani.Vucudu aşırı zorlayan sporcularda da sık olan bir durum anjina pektoris.

Nootropilde var el altında ama bunda daha etkin bir durum hissettim.Uyku muyku bırakmadı yorgun olsam bile beynim daha canlıydı.Yalnız hemen bu etkiler ortaya çıkmadı bende 10 gün falan geçmişti.Uzun salınımlı versiyonu var 35 mg.Onu kullanmadım sabah ve akşam iki doz olarak alınıyormuş.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124

@metinav

Konuyla alakasız olarak Metformin hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz? 

İnsülin hassasiyetini arttırdığı 

İnsülin direncini azalttığı 

Anti-aging özelliği ve hakkında en çok araştırma yapılan ilaçlardan biri olduğunu forumlarda okudum. 

Yabancıların vücut geliştirmedede sıkça kullandığını yabancı forumlar da görüyorum 

Fikrinizi öğrenmek istedim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225
Yigit3541, 2 dakika önce yazdı:

@metinav

Konuyla alakasız olarak Metformin hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz? 

İnsülin hassasiyetini arttırdığı 

İnsülin direncini azalttığı 

Anti-aging özelliği ve hakkında en çok araştırma yapılan ilaçlardan biri olduğunu forumlarda okudum. 

Yabancıların vücut geliştirmedede sıkça kullandığını yabancı forumlar da görüyorum 

Fikrinizi öğrenmek istedim. 

Sorunuz ile alakalı konu açıp sormanız daha mantıklı olmazmıydı mesela? Google vb. arama motorlarından ilgili konu ile alakalı ziyaret eden kişiler farklı konu başlıkları ile karşılamaları hoş olmaz değil mi?

Lütfen forum kültürü ve kurallarına önem verelim arkadaşlar. İlgili konu başlıklarının altında sadece o konuya özel mesajlar olsun. Konu başlığından bağımsız sorularınız varsa ilgili forum kategorilerinden yeni konu açarak paylaşımda bulununuz.

Keyifli forumlar.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Hasan3542, 1 saat önce yazdı:

Kullanmaya başladım faydalarını 15 gün sonra girerim

Nasıl kullanıyorsun ? Beraberinde herhangi bir tansiyon ilacı falan almaman iyi olur.İlaç geçimsizliği yok ama yine de tek başına kullanmak etkisini farketmek için daha net sonuçlar oluşturacaktır.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.218

süper paylaşım olmuş elinize sağlık.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

abi yağ oksidasyonunu engellemesi iyi birşey mi? Vucudun özellikle hormonlar için yağa ihtiyacı var bu sisteme balta vuruyor mu bu ilaç ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Efeedd, 24 dakika önce yazdı:

abi yağ oksidasyonunu engellemesi iyi birşey mi? Vucudun özellikle hormonlar için yağa ihtiyacı var bu sisteme balta vuruyor mu bu ilaç ?

Yok yaglara dokunmuyor, onlar stok olarak duruyorlar. Sadece kalp beyin gibi yüksek enerji ihtiyaci olan dokulara glikozu yolluyor önceliklendiriyor.Yoksa yaglarin bir cok islevi var bunlari engelleyecek bir özelligi yok.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
huso    5
metinav, 8 saat önce yazdı:

Yok yaglara dokunmuyor, onlar stok olarak duruyorlar. Sadece kalp beyin gibi yüksek enerji ihtiyaci olan dokulara glikozu yolluyor önceliklendiriyor.Yoksa yaglarin bir cok islevi var bunlari engelleyecek bir özelligi yok.

Hocam benimde önümde iki sınavım var ve sporda bazen enerji düşüklüğü oluyo alıp denemek istiyorum eczanede ilacın tam ismi nedir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cagatay26    2
metinav, 9 saat önce yazdı:

Hocam peki yağ yakımını engelleme gibi bir durumu var mı. Yağ oksidasyonunu engeller derken bunu mu kastediyor?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
huso, 10.06.2020 - 10:57 yazdı:

Hocam benimde önümde iki sınavım var ve sporda bazen enerji düşüklüğü oluyo alıp denemek istiyorum eczanede ilacın tam ismi nedir 

Vastarel... Arkadaşlar her sekilde kontrollü kullanın, herkeste aynı faydayı sağlamayabilir.

Cagatay26, 10.06.2020 - 11:05 yazdı:

Hocam peki yağ yakımını engelleme gibi bir durumu var mı. Yağ oksidasyonunu engeller derken bunu mu kastediyor?

Evet, yağ yakımı yoluyla enerji üretimini baskiliyor, sadece glikojene yönlendiriyor.Seviyesi nedir, ne oranda baskiliyor bununla ilgili bir calişma görmedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Efeedd    105

@metinavAbi senin kendi deneyiminde cinsel hayatına bir katkısını hissettin mi hiç ? Birde 15 gün civarı kullanımla hissediliyor demişsin ben acaba 5.-6. günde cinsellik olarak bir fark yaptımı onu merak ettim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Efeedd, 14 dakika önce yazdı:

@metinavAbi senin kendi deneyiminde cinsel hayatına bir katkısını hissettin mi hiç ? Birde 15 gün civarı kullanımla hissediliyor demişsin ben acaba 5.-6. günde cinsellik olarak bir fark yaptımı onu merak ettim

Valla cinsellik durumlari hissetmedim, öyle de bir aciklama görmedim 😀

Fakat ben pct döneminde olduğum için etkisi oluyorsa da farketmemis olabilirim.

15 gün civari kullanimda etkisi daha ciddi olarak hissediliyor.Baskasinda daha erken veya gec olabilir, bilemiycem.

Rus sitelerinde bu ilac icin kalp koruyucu, beyin gelistirici seklinde tanimlama mevcut.Sene de bir iki ay kür seklinde kullanilmasi yeterli diye bahsedilmis.

Daha bilmedigimiz bir cok faydali madde var ruslarin buldugu.Askerlerine soguk ve sicagin etkisinden koruyucu vucut direncini arttirici bir cok ilac gelistirmisler.Bazilari doping listesine girmis.Sahsen tedarik edebilsek kullanmak isterdim :)

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Dominik3, 2 saat önce yazdı:

Bu ürün devamlı kullanılabilir mi acaba sakıncası var mıdır? @metinav

Uzun salınımlı olan 35 mg mi yoksa 20 gram mı tavsiye edersiniz?

Biz sağlikli insanlariz, devamli kullanilmasi mantikli olmaz.Bir iki ay kullanip birakabilirsin.20 mg doz daha uygun olur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wenders    5

@metinav abi merhabalar siz acaba nasıl bir kullanım yolu izlediniz? 

tarihinde Wenders tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Hasan3542, 08.06.2020 - 18:03 yazdı:

Kullanmaya başladım faydalarını 15 gün sonra girerim

Nasıl durum ? Nerdeyse 1 ay olmak üzere :)

Wenders, 04.07.2020 - 18:10 yazdı:

@metinav abi merhabalar siz acaba nasıl bir kullanım yolu izlediniz? 

Yazıda belirttiğim gibi kullandım.20 mg günde 2-3 sefer aldım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dominik3    0
metinav, 17 saat önce yazdı:

Biz sağlikli insanlariz, devamli kullanilmasi mantikli olmaz.Bir iki ay kullanip birakabilirsin.20 mg doz daha uygun olur.

metinav, 17 saat önce yazdı:

Ne kadar ara vermek gerek kullandıktan sonra?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
Dominik3, Bir saat önce yazdı:
metinav, 18 saat önce yazdı:

Ne kadar ara vermek gerek kullandıktan sonra?

Bir ay kullanip, bir ay ara verilebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: frankii
      Herkese selamlar. Yakın zamanda bu ıkı ürün elimde olucak yurt dışından gelıcek. Ancak  adenozın5 trıfosfat disodyum tuzu var içerısınde ve bununla ilgili pek Türkçe yazı bulamadım bılen duyan varmı acaba??? Verıcegım para alıcagım etkıye degermı sızce?? Yabancı forumlarda ürün anlatımında kıvvet ve kas oranını atp sentezıyle cok yuksek sevıyelere çıkardığı bahsedılıyor anladıgım kadarıyla

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.