Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Insülin dost mu, düşman mi ?

Önerilen İletiler

Mickey    789
Emrahtkty, 1 saat önce yazdı:

Lantusu kaça alıyorsun eczaneden abi bildiğim kadarıyla tanıdık vasıtasıyla alıyorsun arada ki farkı merak ettim?

Sadece Gh aliyorum disaridan, digerleri normal eczane fiyati

Bir kutu lantusu zaten bitiremezsin kolay kolay. Bende hala gecen seneden kalanlar var subat gibi kullanmayi dusunuyorum.

Aslinda keske sen de decayla insulin kullansaydin. Bolde ostrojeni asagi cekiyor bu buyume icin iyi bir sey degil. Deca gibi ostrojeni yuksek tutan ilacla insulin cok yakisir diye dusunuyorum. Besinlerin adeleye ulasmasinda birincil hormon ostrojendir.

Ancak bende hep boldeyle kullandim insulini aslinda oyle denk geldi. Decayla denemeyi cok istiyorum ve yaninda hgh:)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Emrah    1.396
Mickey, 1 dakika önce yazdı:

Sadece Gh aliyorum disaridan, digerleri normal eczane fiyati

Bir kutu lantusu zaten bitiremezsin kolay kolay. Bende hala gecen seneden kalanlar var subat gibi kullanmayi dusunuyorum.

Aslinda keske sen de decayla insulin kullansaydin. Bolde ostrojeni asagi cekiyor bu buyume icin iyi bir sey degil. Deca gibi ostrojeni yuksek tutan ilacla insulin cok yakisir diye dusunuyorum. Besinlerin adeleye ulasmasinda birincil hormon ostrojendir.

Ancak bende hep boldeyle kullandim insulini aslinda oyle denk geldi. Decayla denemeyi cok istiyorum ve yaninda hgh:)

Anladım abi kullanmaya karar verirsem ayrı bir Başlık altında konusunu acıcam yardımlarına ihtiyacım olucak

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
metinav, 10.06.2020 - 20:05 yazdı:

Lantus günde bir defa vurulur. Levemir sabah ve gece yatmadan önce.Bu kullanim anlatimlari seker hastalari icin. Bizim olayimiz baska. Lantusu sabah kalkar kalkmaz vurmali.Gun boyunca beslenme sürecegi icin anabolik gelisim kesintisiz sürer.Gece vurup yatsan kac defa yemek yiyeceksin ? Uykuda metabolizman sindirim sistemin yavasliyor.Seni tanimiyoruz, durumun ne ? Biraz tanitirmisin kendini ? İnsülin mi kullaniyorsun , sporcumusun ?

Hocam ortalama 4500 kalori beslenen bir sporcu ortalama kaç İÜ lantus vurmalı ? Birde bu kaloriyi 3-4 öğünde tüketmek yeterli olur mu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
Askabar, Bir saat önce yazdı:

Hocam ortalama 4500 kalori beslenen bir sporcu ortalama kaç İÜ lantus vurmalı ? Birde bu kaloriyi 3-4 öğünde tüketmek yeterli olur mu ?

Dozu deneyerek bulmak gerekmiş 15 ile başlarsın yetmezse 20 gibi bu sene bulk yaparken kullanıcam bilgilendirici bir konu açarım duruma göre 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hectordoyle    633
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Dozu deneyerek bulmak gerekmiş 15 ile başlarsın yetmezse 20 gibi bu sene bulk yaparken kullanıcam bilgilendirici bir konu açarım duruma göre 

Kanka senin tren kürü nasıl geçiyor şuan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
hectordoyle, 13 dakika önce yazdı:

Kanka senin tren kürü nasıl geçiyor şuan

Güzel kankam iyi gidiyor diyet yoruyor ama 12 cm kadar inceldi belim 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
Askabar, 10 saat önce yazdı:

Kardeşim bu konuyu açtığım konu başlığında elden geldiğince detaylı anlattım, oraya bir göz at.Uygulamalı olarak kullanan bazı arkadaşlardan nasıl, ne zaman, hangi dozlarda kullandıklarıyla ilgili de bilgi alabilirsin.Açıkçası sana hangi dozun yeteceği sana özeldir, bunu benim buradan söylemem mümkün değil.Metabolizmamız enerji harcama şeklimiz miktarımız, insüline verdiğimiz yanıt vb. hep farklı...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396

Metin abi iyi geceler, sence kısa esterli insulini az karbonhidrat alırken de kullanmak mantıklı mı yoksa tam bulk sezonda mı kullanmalıyız örneğin kendimden örnek vereyim suan istediğim forma geldim sert diyet sonrası rebound dönemindeyim biraz karb ve yağ makrosunu arttırdım ama aman aman değil bu dönemde kullanılması büyüme için uygun mudur yoksa tam bulk sezonda mı devreye sokmalıyız? @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
Emrahtkty, 19 saat önce yazdı:

Metin abi iyi geceler, sence kısa esterli insulini az karbonhidrat alırken de kullanmak mantıklı mı yoksa tam bulk sezonda mı kullanmalıyız örneğin kendimden örnek vereyim suan istediğim forma geldim sert diyet sonrası rebound dönemindeyim biraz karb ve yağ makrosunu arttırdım ama aman aman değil bu dönemde kullanılması büyüme için uygun mudur yoksa tam bulk sezonda mı devreye sokmalıyız? @metinav

Büyümen için yeterli besin aldıktan sonra her dönem kullanabilirsin.Sadece yağlanmayacak seviyeyi tespit etmen lazım.Yoksa defineyken bulk olabilirsin...En düşük dozlarda bir süre kullanıp test edebilirsin.Açlık krizleri yaşatırsa diyetine sadık kalabilirmisin bilemiyorum :)

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840

@Mickey abi ben lantos yerine homolog r kullanacağım. İlk aşamada akşam spordan hemen sonra 4-5 ünite kullanacağım. 4 hafta devam edip 2-3 hafta ara vereceğim. Sonra sabah akşam 4-5 ünite alacağım. Kullanım hakkında bilgini ve nasıl kullanmam gerektiğini söylersen çok sevinirim abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396

Konu açılmışken bende sorayım kafama takılanı şimdi 6+6 İÜ günde 2 kere humalog vurdum dün ünite basına 10gr karb ayarlaması yaptım herhangi bir sıkıntı sarsılma hipo belirtisi yaşamadım üniteyi arttırayım mı yoksa sabit mi kalsın ikinci olarak da örneğin şimdi 6 üniteye 60 gram karb alıyorsam 10 ünitede 100gr karb ayarlaması mı yapmalıyım yoksa 10 ünitede de 60-70 gr karb alsam yeterli mi oluyor yani karbı arttırmalı mıyım abi bunlar kafama takılan şeyler cevaplarsan sevinirim :) @Mickey aynı şekilde Metin abi senin de yorumunu merak ettim bu karb ayarlaması konusunda İÜ arttıkça karb da artmalı mı? @metinav

tarihinde Emrahtkty tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
Emrahtkty, 14 dakika önce yazdı:

Konu açılmışken bende sorayım kafama takılanı şimdi 6+6 İÜ günde 2 kere humalog vurdum dün ünite basına 10gr karb ayarlaması yaptım herhangi bir sıkıntı sarsılma hipo belirtisi yaşamadım üniteyi arttırayım mı yoksa sabit mi kalsın ikinci olarak da örneğin şimdi 6 üniteye 60 gram karb alıyorsam 10 ünitede 100gr karb ayarlaması mı yapmalıyım yoksa 10 ünitede de 60-70 gr karb alsam yeterli mi oluyor yani karbı arttırmalı mıyım abi bunlar kafama takılan şeyler cevaplarsan sevinirim :) @Mickey aynı şekilde Metin abi senin de yorumunu merak ettim bu karb ayarlaması konusunda İÜ arttıkça karb da artmalı mı? @metinav

Dostum yabancı bir Koç’tan aldığım veriyi paylaşıyorum. 

AFTER TRAINING, 

MAKE 8 UNITS - 1-5 WEEKS - WE'LL HAVE A 2 WEEK BREAK. 
WE WILL CONTINUE 7-15 WEEKS. AFTER INSULIN: 2 SCALE GAINER - 2 SCALE WHEY - 5 GRAM CREATEIN- 7 GRAM GLUTAMINE-10 GRAM BCA- 500 ML Pineapple JUICE

antreman sonu böyle sabah içinde keratin dışı aynı ananas yerine üzüm suyu vs de olur 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, Bir saat önce yazdı:

Bunun en doğru yöntemi kan şekerini yemek yemeden hemen önce ve 1 saat 2 saat ve 3 saat sonra ölçüp 70'in altına inmeyecek şekilde ayarlaman. Bunun haricindeki formüller pek işe yaramaz çünkü çok fazla değişken var kontrol edemezsin.

Askabar, 50 dakika önce yazdı:

Dostum yabancı bir Koç’tan aldığım veriyi paylaşıyorum. 

AFTER TRAINING, 

MAKE 8 UNITS - 1-5 WEEKS - WE'LL HAVE A 2 WEEK BREAK. 
WE WILL CONTINUE 7-15 WEEKS. AFTER INSULIN: 2 SCALE GAINER - 2 SCALE WHEY - 5 GRAM CREATEIN- 7 GRAM GLUTAMINE-10 GRAM BCA- 500 ML Pineapple JUICE

antreman sonu böyle sabah içinde keratin dışı aynı ananas yerine üzüm suyu vs de olur 

İnsulin kullanımında basit şeker kullanımından kaçınılmalı, mümkün mertebe temiz hızlı karbonhidratlar kullanılmalı. Baldo pirinc ve patates çok uygun. Sadece antrenmandan sonra boşalan glikojen depolarını hızlı doldurmak için ben yaklaşık 40gr alıyordum hızlı karb kullanılabilir. Bunlar vitargo veya maltodextrindir. Vitargo şu anda aşırı pahalı malto işinizi görecektir. Maltoyla beraber mutlaka prebiyotik alınmalı proteinocenda var.

Üzüm suyu veya diğer meyve suları basit şekerdir kesinlikle önermiyorum.

İnsulin kullanımında amaç besinlerin biyolojik faydalanımını arttırmaktır. İnsulinle beraber aşırı karb (ve kalori) aldınız diye büyüyeceğinizi sanmayın direkt yağlanırsınız. Bu çok yanlış olur. Bulk döneminde almanız gereken kalori ve makrolar belli ve günlük takribi +500 kalori ile fazla yağlanmadan temiz güzel büyüme hedeflenmeli. İnsulinin miktarı da bunu karşılayacak kadar olmalı daha fazlası değil. Bunu da ancak kan şekeri değerinizi 70'in altına inmeyecek şekilde normal bir aralıkta tutarak yapabilirsiniz. Benim insulin dozajlarım genelde 80-140 (çok ender 160 gördüm) aralığında tutmaya yetecek kadardı. Umarım mantığı anlatabilmişimdir. Aslında sizin söylediğinizin tam tersini yapıyoruz.  

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
Mickey, 5 dakika önce yazdı:

Bunun en doğru yöntemi kan şekerini yemek yemeden hemen önce ve 1 saat 2 saat ve 3 saat sonra ölçüp 70'in altına inmeyecek şekilde ayarlaman. Bunun haricindeki formüller pek işe yaramaz çünkü çok fazla değişken var kontrol edemezsin.

İnsulin kullanımında basit şeker kullanımından kaçınılmalı, mümkün mertebe temiz hızlı karbonhidratlar kullanılmalı. Baldo pirinc ve patates çok uygun. Sadece antrenmandan sonra boşalan glikojen depolarını hızlı doldurmak için ben yaklaşık 40gr alıyordum hızlı karb kullanılabilir. Bunlar vitargo veya maltodextrindir. Vitargo şu anda aşırı pahalı malto işinizi görecektir. Maltoyla beraber mutlaka prebiyotik alınmalı proteinocenda var.

Üzüm suyu veya diğer meyve suları basit şekerdir kesinlikle önermiyorum.

İnsulin kullanımında amaç besinlerin biyolojik faydalanımını arttırmaktır. İnsulinle beraber aşırı karb (ve kalori) aldınız diye büyüyeceğinizi sanmayın direkt yağlanırsınız. Bu çok yanlış olur. Bulk döneminde almanız gereken kalori ve makrolar belli ve günlük takribi +500 kalori ile fazla yağlanmadan temiz güzel büyüme hedeflenmeli. İnsulinin miktarı da bunu karşılayacak kadar olmalı daha fazlası değil. Bunu da ancak kan şekeri değerinizi 70'in altına inmeyecek şekilde normal bir aralıkta tutarak yapabilirsiniz. Benim insulin dozajlarım genelde 80-140 (çok ender 160 gördüm) aralığında tutmaya yetecek kadardı. Umarım mantığı anlatabilmişimdir. Aslında sizin söylediğinizin tam tersini yapıyoruz.  

kafamı karıştıran ölçümden sonra ünite artırımı yapıldığında aynu oranda karb arttırımı yapılması gerekli mi yoksa karb sabit tutulup iu mu artırılmalı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 36 dakika önce yazdı:

kafamı karıştıran ölçümden sonra ünite artırımı yapıldığında aynu oranda karb arttırımı yapılması gerekli mi yoksa karb sabit tutulup iu mu artırılmalı? 

Karb miktarini nasil arttirabilirsin ki zaten +500 kaloriye sabitledin. Burada insulini arttirabilirsin ta ki sinir degerleri gorunceye kadar. Baktin yaglanmiyorsun biraz biraz karbi arttirip tekrar kontrol edersin. Bu sekilde belli bir sure sonra dozajlar oturur. Aldigin karb ya da kalori diyelim insulinle surekli dengede gitmeli. Tekrar altini cizmem gerekiyor senin karb miktarini aldigin insulin degil gunluk ihtiyacin belirler. Zaten insulinde yapilan en buyuk yanlis bu. Normalde bulk doneminde neyi ne kadar aliyorsan hic bir seyi degistirme ve azar azar insulin al olcum yap. Sinir degerlere ulasinca insulini sabitle. Hepsi bu.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
Mickey, 31 dakika önce yazdı:

Karb miktarini nasil arttirabilirsin ki zaten +500 kaloriye sabitledin. Burada insulini arttirabilirsin ta ki sinir degerleri gorunceye kadar. Baktin yaglanmiyorsun biraz biraz karbi arttirip tekrar kontrol edersin. Bu sekilde belli bir sure sonra dozajlar oturur. Aldigin karb ya da kalori diyelim insulinle surekli dengede gitmeli. Tekrar altini cizmem gerekiyor senin karb miktarini aldigin insulin degil gunluk ihtiyacin belirler. Zaten insulinde yapilan en buyuk yanlis bu. Normalde bulk doneminde neyi ne kadar aliyorsan hic bir seyi degistirme ve azar azar insulin al olcum yap. Sinir degerlere ulasinca insulini sabitle. Hepsi bu.

Heh şimdi oturdu abi tamamdır teşekkür ederim 🙏

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
Emrahtkty, 23 saat önce yazdı:

Vucudumuzdaki doğal insülin sekresyonu, alınan gıdalardaki karbonhidrat ve proteinlere endeksli bir şekilde değişiyor.Az gıda alıp çok insülin salgılanmıyor normal şartlarda.Ne kadar besin o kadar insülin...Bunun azı da çoğu da çeşitli metabolik bozukluklara neden oluyor.Karb oranı seni yağlandırmayacak seviyede olmalı.İnsülin burada taşıyıcı hücrelere malzemeyi sokucu görevde.Gıdayı tam alırsın insülin yetersiz kalırsa hepsini kullanamazsın, verim düşer.Karbı insülinle beraber arttırırsan bu sefer de fazla glikojen yağ olarak depolanır.Dengeyi iyi tesbit etmek lazım.Hızlı karbonhidratlar karaciğerden roket gibi geçerek nerdeyse işlem görmeden hemen taşınıyor. Ama nereye ! :) Önemli olan kas hücrelerine taşımak, fakat orası depo alanı değil belli bir istiap haddi var.Fazla olan, yağ hücrelerine gider ve depolanır.

İnsülini gerekenin çok üstünde fazla almak kan şekerini düşürür ve zamanla insülin direnci oluşturur.Bir şey bolsa onun değeri ve önemi azalır :)

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396

2 gündür günde 2 kere vuruyorum ant öncesi vurup ant sırası hızlı karb ile devam ediyorum ve ant sonrası öğünden önce vurup öğünü tüketiyorum garip olan herzaman yaptığım antrenmanı yapıyorum ama bu sefer muazzam bi kas ağrısı cekiyorum yani çalıştığım bölgeler inanılmaz acıyor normale göre bunun bi ilgisi var mıdır insulin kullanımı ile? @Mickey @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
Emrahtkty, 25 dakika önce yazdı:

2 gündür günde 2 kere vuruyorum ant öncesi vurup ant sırası hızlı karb ile devam ediyorum ve ant sonrası öğünden önce vurup öğünü tüketiyorum garip olan herzaman yaptığım antrenmanı yapıyorum ama bu sefer muazzam bi kas ağrısı cekiyorum yani çalıştığım bölgeler inanılmaz acıyor normale göre bunun bi ilgisi var mıdır insulin kullanımı ile? @Mickey @metinav

Hızlı karb+insülin pump'ı arttırıyor olabilir.Bu da daha fazla yırtılmaya neden olup ağrıya yol açıyor olması mümkün...Yada elektrolit dengesine ait bir durumdan kaynaklanma ihtimali söz konusu...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
metinav, 27 dakika önce yazdı:

Hızlı karb+insülin pump'ı arttırıyor olabilir.Bu da daha fazla yırtılmaya neden olup ağrıya yol açıyor olması mümkün...Yada elektrolit dengesine ait bir durumdan kaynaklanma ihtimali söz konusu...

Buda dolaylı yoldan kas gelişimi demek oluyor zaten..İyiye yormak gerek abi :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 3 saat önce yazdı:

Biraz tehlikeli de olsa sık kullanılan yöntemlerden biridir bu. Açıkçası ben çok hızlı ve uzun süreli pump olabildiğim ve verdiğim hasarı ancak bir haftada iyileştirebildiğim için bu yöntemi tercih etmiyorum onun yerine daha çok adaleyi hızlı tamirat yönünde insulin kullanımını tercih ediyorum.

Kolay pump olamayanlar bu yöntemi tercih edebilir. İnsulin hızlı bir şekilde çalışılan bölgeye kanı çekerek hapsediyor. Tabi bunun için vücut elektrolit dengesinin yerinde ve yeterli suyun alınmış olması lazım. Antrenmandan önce gazı alınmıs soda ve bir miktar kafein riski düşürür.

Oldschool bir söz var pump olamayan adele hipertrofi olamaz büyüyemez, kesinlikle katılıyorum.

Bu işte tek bir doğru yok kişiye özel farklı yöntemler farklı yollardan doğru sonuca ulaştırabilir. Deneme yanılma bu nedenle önemli. Vücudumuzu ancak bu şekilde tanıyabiliyoruz. Seni tatmin ediyorsa bu şekilde devam edersin.

Ancak büyük bir not: genel olarak günden güne vücudunda artan insulin miktarı seni daha fazla anabolik duruma sokuyor. İnsulin en güçlü anabolizanlardan biridir. Aslında ilerleyen günlerde antrenmandan önce insulin vurmasan bile aynı pumpı alabileceğini düşünüyorum, istersen bir dene:)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
Mickey, 23.06.2022 - 16:42 yazdı:

Biraz tehlikeli de olsa sık kullanılan yöntemlerden biridir bu. Açıkçası ben çok hızlı ve uzun süreli pump olabildiğim ve verdiğim hasarı ancak bir haftada iyileştirebildiğim için bu yöntemi tercih etmiyorum onun yerine daha çok adaleyi hızlı tamirat yönünde insulin kullanımını tercih ediyorum.

Kolay pump olamayanlar bu yöntemi tercih edebilir. İnsulin hızlı bir şekilde çalışılan bölgeye kanı çekerek hapsediyor. Tabi bunun için vücut elektrolit dengesinin yerinde ve yeterli suyun alınmış olması lazım. Antrenmandan önce gazı alınmıs soda ve bir miktar kafein riski düşürür.

Oldschool bir söz var pump olamayan adele hipertrofi olamaz büyüyemez, kesinlikle katılıyorum.

Bu işte tek bir doğru yok kişiye özel farklı yöntemler farklı yollardan doğru sonuca ulaştırabilir. Deneme yanılma bu nedenle önemli. Vücudumuzu ancak bu şekilde tanıyabiliyoruz. Seni tatmin ediyorsa bu şekilde devam edersin.

Ancak büyük bir not: genel olarak günden güne vücudunda artan insulin miktarı seni daha fazla anabolik duruma sokuyor. İnsulin en güçlü anabolizanlardan biridir. Aslında ilerleyen günlerde antrenmandan önce insulin vurmasan bile aynı pumpı alabileceğini düşünüyorum, istersen bir dene:)

Şimdi dediğin gibi ölçümlere göre iu yu sabitledim +500 kaloriye de beslenmeyi sabitledim 4 hafta boyunca bu şekil gidebilir miyim abi?Acıkcası 4 hafta aynı beslenme ve insulin bi yerden sonra gelişimi duraklasatacak gibi geldi bana.Nasıl bi yol izleyebilirim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 16 dakika önce yazdı:

Şimdi dediğin gibi ölçümlere göre iu yu sabitledim +500 kaloriye de beslenmeyi sabitledim 4 hafta boyunca bu şekil gidebilir miyim abi?Acıkcası 4 hafta aynı beslenme ve insulin bi yerden sonra gelişimi duraklasatacak gibi geldi bana.Nasıl bi yol izleyebilirim?

Gelişimini takip et özellikle aynada çünkü tartın zaten artacak önemli olan yağlanma oranın. Eğer fazla yağlanmıyorsan doğru yoldasın demektir. Azar azar karbı ve insulini arttırabilirsin ancak eğer doğru yapıyorsan günlük +500kalori bile ciddi fark yaratacaktır fazla acele etme ve gelişimi takip et.

Ant önce ve sonra kaç öğün alıyorsun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrah    1.396
Mickey, 22 dakika önce yazdı:

Gelişimini takip et özellikle aynada çünkü tartın zaten artacak önemli olan yağlanma oranın. Eğer fazla yağlanmıyorsan doğru yoldasın demektir. Azar azar karbı ve insulini arttırabilirsin ancak eğer doğru yapıyorsan günlük +500kalori bile ciddi fark yaratacaktır fazla acele etme ve gelişimi takip et.

Ant önce ve sonra kaç öğün alıyorsun?

Günlük 5 öğün abi ant öncesi 3 öğün ant sonrası 2 öğün antrenman saat 19.30-20.00 civarı gittiğim için bu şekil oluyo ant sonrası öğün öncesi de insulin vurup öyle yiyorum son öğünde insulin almıyorum dediğin gibi.Off günlerde de 3 ve 4.öğünlerde insulin alıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 15 saat önce yazdı:

Günlük 5 öğün abi ant öncesi 3 öğün ant sonrası 2 öğün antrenman saat 19.30-20.00 civarı gittiğim için bu şekil oluyo ant sonrası öğün öncesi de insulin vurup öyle yiyorum son öğünde insulin almıyorum dediğin gibi.Off günlerde de 3 ve 4.öğünlerde insulin alıyorum.

Evet ant öncesi ve sonrası öğünlerde alman yeterli.

Ant öncesi aldığın insulin eğer fazla gelirse ant sırasında peak yapıp kan şekerini limitin altına ya da en azından antrenman boyunca kondisyonunu bozacak seviyelere getirebilir bu nedenle eaa veya bcaa karışımlı hızlı karb ı (maltodextrin vs.. ya da bu gainer da olabilir) antrenman sırasında alman lazım.

Çok çok sert antrenman yapman lazım. Tam bir hipertrofi antrenmanı olması gerekiyor. Bunun için progressive overload tekniği bana göre ideal. Çok sert hızlı toplamda bir - birbuçuk saati geçmeyen antrenmanlar. Her ant'da kilo attırmaya ya da tekrar sayısını yükseltmeye çalış, ikisinden biri mutlaka olmalı. en az 2 veya 3 working set atabilmelisin. Sınırları zorlaman gereken evre tam da burası:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.