Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metinav

Insülin dost mu, düşman mi ?

Önerilen İletiler

metinav    4.468
aybutk, 13 dakika önce yazdı:

Yabancı forumlarda bayağı araştırdım hocam bu konuyu genel kullanım antrenmandan önce . Antrenmandan 15 dk önce vuruluyor , bcaa yüklemesi yapılıp dekstroz veya vitargo gibi hızlı sindirilen karbonhidratlar antrenmanda yudum yudum alınıyor. Antrenmandan sonra da isteğe göre protein veya bcaa 1 1 buçuk saat sonra da sağlam bir karbonhidrat ve protein içeren öğünle sistemi tamamlıyorlar. Antrenmandan sonra kullanmak dediğiniz gibi daha faydalı değil zira kaslar zaten antrenmanda parçalanıp glikoz ile parçalanan kaslara direk bcaa ve besin gidiyor. Ayrıca gerçek etki için de kısa esterli için 10 İÜ dan aşağısının efektif olmayacağı söyleniyor. Bunları bizzat kullanıp tecrübe edenler paylaşmış.ünite başına da 10 gr karbonhidratın yeterli olacağı , sırf insülin kullandığı için karbonhidrata abanan insanların da yağ tutumundan başka bir kazanç elde edemeyecekleri yazılmış

İdman öncesi insülin al diyenleri anlamak için denemesi bedava :) Çok zor değil inanın ki alın insülini vurun veya onların hap tarzı olanları da var vucudun insülinini arttırıyor.Eğer şeker düşmesini durdurmazsanız sizi komadan çıkaramazlar haberiniz olsun.Birilerinin her dediğini doğru diye düşünmeyin alıp uyguladıktan sonra karar verin.İnternette çok fazla yalan yanlış ve saptırıcı bilgi de var.Burada temel kıstas vucut sistemlerine uyumlu olup olmadığı meselesi.

İdmanda zaten kana salınan şekeri tüketiyor insan ve belli bir düşme yaşanıyor bunun önüne geçmek için hafif karbonhidratlar alınması kafi.Fakat şekeri zorla aşağı çekecek bir ilaç alırsanız bunun önüne geçemezsiniz kolay kolay...İdmanda düşen ve azalan glikojen depoları hemen sonra alınacak gıdayı fazlasıyla absorbe edecek seviyede insülin sentezler endişeye gerek yok.Hiç bir idmanda glikojen depolarını boşaltmak mümkün değil...

Öncelikle her insanın metabolizması farklı ve doz ayarlaması kişiye göre yapılmalı.Kaç gram karbonhidrata kaç ünite insülin yeteceği de tamamen kişisel değerlere bağlı.Fazla insülin fazla şeker düşüklüğü ve fazla açlık demek.Komaya girmemek için yemek zorunda kalmayı bilmeyenler deneyimlememiş olanlar bunu bilmez :)

Bu insülin tamamen kişisel, asla şu doz uygundur şu doz yeterlidir vb. denilemez...! İnanmayan dener görürür ne olduğunu. Şuan dünyada diyabet hastası olup insülin kullanan milyonlarca insan var ve yarısı şişmansa diğer yarısı da zayıf...Yağlanmanın sebebi yağ hücreleri de insüline duyarlı ve kapıları açıyorlar.Bunun önüne geçilmezse illaki yağ artışı olur.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Deity    171

@metinav şimdi bunu ben kesin olarak denicem ve denemek isteyenlerde var çevremde  roid kullanan/kullanmayan(kullanım farkı olursa diye)

antrenmandan önce yada sonra farketmeksizin günde 1 kere kullanılacaklantus gibi iştah, kilo ve igf1 artışı yapacak ama tek öğünde kullanılacağı için "humalog" olacak

burada bi yanlışlık yoksa bi öneri istiyorum senden  1000 kalorilik bi öğün öncesi kaç iu alınması gerek(tavsiye edilen accu-check cihazı alıp en uygun dozu ben belirleyeceğim)

hipo yada olabilecek herhangi bi yanetki durumunda ne yapmak gerek yada yanımda bulundurmam gereken jelibon vs. nedir

su içse kilo alan biri insülin hassasiyetini nasıl öğrenebilir(hastanede açken verdiği testte insülin değeri referans aralığında çıktı)  olması durumunda levemir i nasıl kullanabilir

her iki durumda da(kilo almak/vermek) kullanımı nasıl bırakılmalı, şeker hastası olmadığımız için  sağlıklı bireye zararı olurmu, kullanımı bıraktıktan sonra doğal süreç nasıl ilerler

şimdiden çok teşekkürler metin abi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Deity, 12 saat önce yazdı:

@metinav şimdi bunu ben kesin olarak denicem ve denemek isteyenlerde var çevremde  roid kullanan/kullanmayan(kullanım farkı olursa diye)

antrenmandan önce yada sonra farketmeksizin günde 1 kere kullanılacaklantus gibi iştah, kilo ve igf1 artışı yapacak ama tek öğünde kullanılacağı için "humalog" olacak

burada bi yanlışlık yoksa bi öneri istiyorum senden  1000 kalorilik bi öğün öncesi kaç iu alınması gerek(tavsiye edilen accu-check cihazı alıp en uygun dozu ben belirleyeceğim)

hipo yada olabilecek herhangi bi yanetki durumunda ne yapmak gerek yada yanımda bulundurmam gereken jelibon vs. nedir

su içse kilo alan biri insülin hassasiyetini nasıl öğrenebilir(hastanede açken verdiği testte insülin değeri referans aralığında çıktı)  olması durumunda levemir i nasıl kullanabilir

her iki durumda da(kilo almak/vermek) kullanımı nasıl bırakılmalı, şeker hastası olmadığımız için  sağlıklı bireye zararı olurmu, kullanımı bıraktıktan sonra doğal süreç nasıl ilerler

şimdiden çok teşekkürler metin abi

Paylaştığım yazıyı detaylıca bir daha gözden geçir, ayrıca mesajlarda sorulanlara yeterince cevap verdim, aynı şeyleri tekrarlamak istemiyorum.

Kullanmak isteyenler deneyim kazanmak için ya kısa etkili hap tarzı olanları kullansın ilk adım olarak, yada uzun etkili dalgalanma yapmayan bazal insülin...Diğer hızlı-orta etkili insülinler amatör işi değil çok ciddi sorunlar yaratabilir...

Temel prensip her zaman en düşük dozdan başlanmalı.Yavaş yavaş arttırılmalı ve ölçümlerle kendimize uygun değerleri bulmalıyız.

Bir çok kullanıcı farklı insülin ölçeği belirtiyor, ünite başına 10,15,20 kalori şeklinde düşünebilirsin hesaplarken.

Burada ince bir detay var onu atlıyor ve çıkan sonuca şaşırıyor bazıları, biz sağlıklı insanlarız ve vucudumuz devamlı insülin üretiyor, hesaplamada öğün başına 60 ünite insülin gerektiğini bulduk diye 60 iü insülin vurursanız bu çok ağır komaya sokabilir, nedeni vucudumuzda zaten doğal insülin var bu da salğılanıyor.Aynı anda iki insülinin ortaya çıkaracağı kaosu düşünmek bile istemiyorum.Komple tip 1 diyabet hastalarının o dozları kullanmaları mümkün bizler için uygun değil.

Benim tavsiyem bazal insülin kullanın günlük 5-10 iü arası.Lantus gayet iyi ve vucudu her yönden geliştirebilecek bir madde.Aynı uzun ester testo enantat gibi.Yavaş ama kalıcı sonuçlar bırakır...

Hızlı etkili insülin "humolog" için yine 10-15 iü seviyelerinden başlanabilir.Kan şekeri seviyesine göre arttırılabilir yavaş yavaş.

Her tür koma durumu göz önüne alınarak özellikle kısa ve hızlı etkili insülinlerde yanınızda hızlı kana karışan şeker türevleri bulundurun.En iyisi dextroz olmadı sofra şekeri sukroz olsun.

Tip 2 diyabeti belirlemek çok zor, orada yaptıkları testler yüzeysel ve iyice ayyuka çıkmış ilerlemiş hastalığı teşhise yönelik.Daha detaylı testler var bunları yaptırınca kesin sonuç bilinebilir.Su içsem yarıyor diyen insanların çoğu fazla insülin salgılıyor bende öyleyim.Nasrettin hocanın kedi ve kıyma fıkrası gibi durum.Kalori hesabı yapıyorsun ve yediğin yemek ortada karşılığında aldığın kilo ortada...Neyse, bu tip insanların levemirden fayda görebilecekleri gibi biraz daha diyetle lantusta fayda verir...

Özelde nasıl ne şekilde kullanımlar var bunu ben bilmiyorum, çünkü herkes farklı şekillerde kullanabiliyor.Bazal insilünler maksimum 3 ay olmalı güvenli olması açısından.Kısa insülinler 1 ay kullanılmalı belki ara verip tekrar 1 ay daha kullanılabilir.İşi iyice abartmadıktan sonra hipofiz gibi kapanma durumu olmaz.İnsülin hormonu depo edilen ve ihtiyaç halinde gerektiği kadar kana salınan bir hormon.Bitmesi tükenmesi beta hücreleri ölmedikten sonra mümkün değil...

Sitede insülin kullanan ve deneyimleri olan bir çok arkadaş var, onlar daha fazla yardımcı olurlar, tecrübe anlamında...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Yigit3541, 6 saat önce yazdı:

https://www.fonksiyonel.com/berberina

bu ürünü kullanmayı düşünüyorum kullanan veya fikri olan varmıdır ürün hakkında 

Ben başka bir markanın ürününü kullandım.Amacın ne, insülini arttırmak mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yigit3541    124
metinav, 47 dakika önce yazdı:

Ben başka bir markanın ürününü kullandım.Amacın ne, insülini arttırmak mı ?

Hocam beslenmemi yavaş yavaş düzene soktum,kilo almak istiyorum ekto olarak ta bunun yolunun insülin düzeyini arttırmaktan geçtiğini düşünüyorum fikriniz nedir ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Yigit3541, 4 saat önce yazdı:

Hocam beslenmemi yavaş yavaş düzene soktum,kilo almak istiyorum ekto olarak ta bunun yolunun insülin düzeyini arttırmaktan geçtiğini düşünüyorum fikriniz nedir ?

Bu bitki extresi genelde metformin gibi calisiyor, daha cok düzenleme dengeleme yapiyor.Faydasi olabilir de olmayabilir de...Bende senin gibi düşünüyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
metinav, 06.09.2020 - 02:01 yazdı:

Bu bitki extresi genelde metformin gibi calisiyor, daha cok düzenleme dengeleme yapiyor.Faydasi olabilir de olmayabilir de...Bende senin gibi düşünüyorum.

Metin hocam

Yabancı forumlarda özellikle Lantus kullanımında düzenleyici olarak Metformin ve Berberine kullanılması gerektiği belirtilmiş. Sizce kullanılmalı mı?

Ben kan şekeri ölçümleri yaparak dozumu zaten stabil hale getirdim. Şu anda aldığım ünite ve kalori dengede. 

Bir de kafama takıldı yine bir yazıda küçük dozlarda alınan özellikle uzun etkili insulinlerin hiç bir işe yaramadığı belirtilmiş. Bunun sebebi pankreasın dışarıdan alınan insulin kadar üretimi düşürdüğü ve bu nedenle sürekli normal değerlerde kalındığı belirtilmiş. Ancak humalog gibi kısa etkililerde süre az olduğu için pankreas hazırlıksız yakalanıyor ve vücut bir anda peak yapıyor. Kalori de anında alındığı için sonuç çok çok daha etkili oluyor deniliyor. Yorumunuzu öğrenebilir miyim?

Ben bu durumu bilmeden daha önceki kullanımlarımda lantus ve humalogu beraber kullanmıştım ve memnun kalmıştım. Özellikle bacak sırt gibi ağır idman günlerinde lantusa ilave küçük dozlarda çalıştığım bölgelere humalog vuruyordum.

Sanırım birden fazla yöntem var ve kesinlikle hepsi doğru ya da hepsi yanlış denilemiyor. Çünkü çok farklı kullanım protokolleri gördüm ve uygulayanlar gerçekten memnun. Tabi sonrası için aldığımız hasarları henüz bilmiyoruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
m.kaya    14

Insülin konusunda çok fazla yazı yazılmış hepsini okuyamadım fakat naçizane tecrubelerimden bahsetmek isterim. 3-4 kürde insülin kullandım insulinde puf noktası kullanım zamani ve kesinlikle anrtemandan önce alınmalı antreman esnasında karbo alımı yapılmalı etki ettiği süre içerisinde beslenmeye çok ama çok dikkat edilmeli. Gerçekten daha anlayamadan nohut yutmuş solucan gibi göbek çıkıyor ve bu çok hızlı oluyor ki kurtulması çok büyük bir sorun. Geri kalan doz ayarlaması Vs. Zaten bunlar artık biliniyor nasıl yapılacağı. Hipoglisemi anında kesme şeker en iyi çözüm ama yemeden once ağızda bekleteceksiniz hizli etkinetmesi için. Oneriyorumuyum hayir ! Insulin abuse büyük dert ve ne kadar dikkat ederseniz edin mutlaka bubble gut oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Mickey, 9 dakika önce yazdı:

Metin hocam

Yabancı forumlarda özellikle Lantus kullanımında düzenleyici olarak Metformin ve Berberine kullanılması gerektiği belirtilmiş. Sizce kullanılmalı mı?

Ben kan şekeri ölçümleri yaparak dozumu zaten stabil hale getirdim. Şu anda aldığım ünite ve kalori dengede. 

Bir de kafama takıldı yine bir yazıda küçük dozlarda alınan özellikle uzun etkili insulinlerin hiç bir işe yaramadığı belirtilmiş. Bunun sebebi pankreasın dışarıdan alınan insulin kadar üretimi düşürdüğü ve bu nedenle sürekli normal değerlerde kalındığı belirtilmiş. Ancak humalog gibi kısa etkililerde süre az olduğu için pankreas hazırlıksız yakalanıyor ve vücut bir anda peak yapıyor. Kalori de anında alındığı için sonuç çok çok daha etkili oluyor deniliyor. Yorumunuzu öğrenebilir miyim?

Ben bu durumu bilmeden daha önceki kullanımlarımda lantus ve humalogu beraber kullanmıştım ve memnun kalmıştım. Özellikle bacak sırt gibi ağır idman günlerinde lantusa ilave küçük dozlarda çalıştığım bölgelere humalog vuruyordum.

Sanırım birden fazla yöntem var ve kesinlikle hepsi doğru ya da hepsi yanlış denilemiyor. Çünkü çok farklı kullanım protokolleri gördüm ve uygulayanlar gerçekten memnun. Tabi sonrası için aldığımız hasarları henüz bilmiyoruz.

İnsülin direnci varsa, o durumda extra dengeleyici ilaçlar kullanılabilir.Berberin pankreasın daha fazla insülin salmasına neden olurken, metformin insülin reseptörlerindeki hassasiyeti arttırıyor.Lantus gibi bir insülinin yanına metformin uyar.Berberin bir nevi pct anlamında lantus kullanımı sonladrırıldıktan sonra doğal üretimi canlandırmak amaçlı düşünülebilir...

Pankreasta insülin stoklanmış halde ve gerektiğinde, gerektiği kadar salınıyor kana.Dışarıdan alınan her şey de aynı durum söz konusu, bir zaman sonra vucut fazlalığı bertaraf etmeye çalışacaktır.Geçen burada bir başlıkta bahsettiğim gibi hormonlar ve onları algılayan reseptörler ve bunları taşıyan proteinler değişken ve vucut sistemimiz bunlarla sürekli oynuyor, uruma ve şartlara göre.Böylece her duruma adaptasyon imkanı ortaya çıkıyor.Eğer böyle olmasaydı insanlar çoktan yok olmuştu yer yüzünden...

Kısa etkili olanlar her zaman en büyük verimi ve kazancı oluştururlar.Ama dengelemek kontrol etmek ve yaşattığı sert durumlara sabredebilmek kolay değil.Uzun etkili olanlar stabil dengeli ve stres oluşturmazlar...Kazanç tabiki daha uzun sürede ve bir çok baskılacıyı durumların aşılmasıyla ortaya çıkar.

Burada öneri veremiyorum çünkü tamamen kişisel yaklaşıma bağlı bir şey.Lantus ve hızlı etkili çeşitler beraber kullanılırsa kesinlikle daha sağlam sonuçlar doğurur, fakat herkesin bu ayarlamayı dengelemeyi yapması mümkün değil.Belli bir bilgi ve tecrübe gerektiriyor.Tek başına giriş seviyesi bir insan bile lantusu kullanabilir, çok zorlanmadan.

Düzgün ve kontrollü ilerlenirse kısa zamanda herhangi bir olumsuzluk yaşanacağını düşünmüyorum.Ama yine de genetik bir yatkınlık yada sonrasında gelişebilecek pankreasla ilgili sorunlar olması durumuna karşı tedbirli olunmalı.Lantusun yanına yeni bir insülin formu almak yerine acaba igf-1 eklense antrenman sonunda etki nasıl olur ? Çünkü okuduğum kadarıyla %35 igf-1 hormonu, insülin reseptörlerine de bağlanıp yanıt oluşturabiliyormuş.Bu şu demek bir taşla azda olsa iki kuşu vurmak demek.Ayrıca protein sentezi için igf-1 gerekli, içini doldurmak ve dokuyu beslemek için insülin...Lantusun yanına çok uyumlu olur düşüncesindeyim.Yabancı kaynakları araştırmadım, fakat illa kullanan vardır bu şekilde de...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
metinav, 2 saat önce yazdı:

İnsülin direnci varsa, o durumda extra dengeleyici ilaçlar kullanılabilir.Berberin pankreasın daha fazla insülin salmasına neden olurken, metformin insülin reseptörlerindeki hassasiyeti arttırıyor.Lantus gibi bir insülinin yanına metformin uyar.Berberin bir nevi pct anlamında lantus kullanımı sonladrırıldıktan sonra doğal üretimi canlandırmak amaçlı düşünülebilir...

Pankreasta insülin stoklanmış halde ve gerektiğinde, gerektiği kadar salınıyor kana.Dışarıdan alınan her şey de aynı durum söz konusu, bir zaman sonra vucut fazlalığı bertaraf etmeye çalışacaktır.Geçen burada bir başlıkta bahsettiğim gibi hormonlar ve onları algılayan reseptörler ve bunları taşıyan proteinler değişken ve vucut sistemimiz bunlarla sürekli oynuyor, uruma ve şartlara göre.Böylece her duruma adaptasyon imkanı ortaya çıkıyor.Eğer böyle olmasaydı insanlar çoktan yok olmuştu yer yüzünden...

Kısa etkili olanlar her zaman en büyük verimi ve kazancı oluştururlar.Ama dengelemek kontrol etmek ve yaşattığı sert durumlara sabredebilmek kolay değil.Uzun etkili olanlar stabil dengeli ve stres oluşturmazlar...Kazanç tabiki daha uzun sürede ve bir çok baskılacıyı durumların aşılmasıyla ortaya çıkar.

Burada öneri veremiyorum çünkü tamamen kişisel yaklaşıma bağlı bir şey.Lantus ve hızlı etkili çeşitler beraber kullanılırsa kesinlikle daha sağlam sonuçlar doğurur, fakat herkesin bu ayarlamayı dengelemeyi yapması mümkün değil.Belli bir bilgi ve tecrübe gerektiriyor.Tek başına giriş seviyesi bir insan bile lantusu kullanabilir, çok zorlanmadan.

Düzgün ve kontrollü ilerlenirse kısa zamanda herhangi bir olumsuzluk yaşanacağını düşünmüyorum.Ama yine de genetik bir yatkınlık yada sonrasında gelişebilecek pankreasla ilgili sorunlar olması durumuna karşı tedbirli olunmalı.Lantusun yanına yeni bir insülin formu almak yerine acaba igf-1 eklense antrenman sonunda etki nasıl olur ? Çünkü okuduğum kadarıyla %35 igf-1 hormonu, insülin reseptörlerine de bağlanıp yanıt oluşturabiliyormuş.Bu şu demek bir taşla azda olsa iki kuşu vurmak demek.Ayrıca protein sentezi için igf-1 gerekli, içini doldurmak ve dokuyu beslemek için insülin...Lantusun yanına çok uyumlu olur düşüncesindeyim.Yabancı kaynakları araştırmadım, fakat illa kullanan vardır bu şekilde de...

Hem GH hem de igf-1 i farklı zamanlarda insulinle beraber kullandım ve dediğiniz gibi özellikle igf-1 çok yakışıyor. Müthiş bir pump ve doluluk geliyor adeleye resmen sünger gibi çekiyor gelen ne varsa. Ancak şunu fark ettim. Bazen adele o kadar kısa sürede doluyor ki idmanın henüz 10.dk sında sanki bir saattir çalışılmış gibi adele yorgunluğu ve enerji düşüklüğü oluşuyor. Bunu bu türlü çözemedim. Belki dozlamayı yapamadım normalde igf-1 mgf çok severek kullanırım ama insulin uyumunu sağladığım noktada idman kilitlendi. Aslında en güzeli adeleler 24 saat boyunca taş gibi oluyor. Bu hissi bir yandan özlüyorum ancak hipertrofiyi engellediğini düşündüğüm için şu anda insulini sade kullanıyorum ve çok daha ağır kilolara girebiliyorum. Ayrıca hissettiğim diğer bir konu insulin her idman tekniğini sevmiyor. Özellikle hızlı drop setler giant setler super setler hiç uygun değil. İdman esnasında çok çabuk kan şekerini aşağı çekiyor. Statik beklemeli ve 2-3 dk dinlenmeli ağır setler tam insuline göre. Ve evet yağlanılıyor. Bundan maalesef kaçış yok. Daha 10. günde karnım kapandı. Ama bu su ve yağ tutumu sayesinde çok çok ağır çalışabiliyoruz. İşin tekniğini bildikten sonra yağlanmaktan ve su tutumundan da ayrıca korkmamak lazım.

• Beğen 3
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Mickey, 2 dakika önce yazdı:

Hem GH hem de igf-1 i farklı zamanlarda insulinle beraber kullandım ve dediğiniz gibi özellikle igf-1 çok yakışıyor. Müthiş bir pump ve doluluk geliyor adeleye resmen sünger gibi çekiyor gelen ne varsa. Ancak şunu fark ettim. Bazen adele o kadar kısa sürede doluyor ki idmanın henüz 10.dk sında sanki bir saattir çalışılmış gibi adele yorgunluğu ve enerji düşüklüğü oluşuyor. Bunu bu türlü çözemedim. Belki dozlamayı yapamadım normalde igf-1 mgf çok severek kullanırım ama insulin uyumunu sağladığım noktada idman kilitlendi. Aslında en güzeli adeleler 24 saat boyunca taş gibi oluyor. Bu hissi bir yandan özlüyorum ancak hipertrofiyi engellediğini düşündüğüm için şu anda insulini sade kullanıyorum ve çok daha ağır kilolara girebiliyorum. Ayrıca hissettiğim diğer bir konu insulin her idman tekniğini sevmiyor. Özellikle hızlı drop setler giant setler super setler hiç uygun değil. İdman esnasında çok çabuk kan şekerini aşağı çekiyor. Statik beklemeli ve 2-3 dk dinlenmeli ağır setler tam insuline göre. Ve evet yağlanılıyor. Bundan maalesef kaçış yok. Daha 10. günde karnım kapandı. Ama bu su ve yağ tutumu sayesinde çok çok ağır çalışabiliyoruz. İşin tekniğini bildikten sonra yağlanmaktan ve su tutumundan da ayrıca korkmamak lazım.

Valla ben de kullanmak istiyorum hocam hiç kullanmadım daha önce ama ufaktan tursıyorum bilgisizlik ve cevrede kullanan biri olmadığı icin.Mazallah bi yerde küt düşüp şeker komasına girmek beni korkutuyor :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mickey    789
Emrahtkty, 2 dakika önce yazdı:

Valla ben de kullanmak istiyorum hocam hiç kullanmadım daha önce ama ufaktan tursıyorum bilgisizlik ve cevrede kullanan biri olmadığı icin.Mazallah bi yerde küt düşüp şeker komasına girmek beni korkutuyor :) 

Neyi hedeflediğin çok önemli. Yarışmalara katılıp üstüne derece yapmak istiyorsan insulin kaçınılmaz. Ama böyle bir hedefin yoksa standart kürler dışına çıkma bence.

Tabi yaş da önemli. Her yaşın doğal limitlerini sonuna kadar kullanmak lazım. Genç birisinin hemen insulinle işe başlaması çok kötü bir durum. Geçirilmesi yaşanması  gereken safhalar var. Her aşamada vücudun kendi doğal limitleri önce zorlanmalı. Artık tıkanma noktalarında bu tip çareler aranmalı. Doğal testo doğal gh doğal igf doğal insulin gibisi yok. Önce bunlarla bir şeyler yapmaya çalışmak daha doğru. Beni mazur gör yaşını bilmeden bu şekilde konuştum daha çok genç arkadaşlara yönelik oldu düşüncelerim.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Mickey, 26 dakika önce yazdı:

Neyi hedeflediğin çok önemli. Yarışmalara katılıp üstüne derece yapmak istiyorsan insulin kaçınılmaz. Ama böyle bir hedefin yoksa standart kürler dışına çıkma bence.

Tabi yaş da önemli. Her yaşın doğal limitlerini sonuna kadar kullanmak lazım. Genç birisinin hemen insulinle işe başlaması çok kötü bir durum. Geçirilmesi yaşanması  gereken safhalar var. Her aşamada vücudun kendi doğal limitleri önce zorlanmalı. Artık tıkanma noktalarında bu tip çareler aranmalı. Doğal testo doğal gh doğal igf doğal insulin gibisi yok. Önce bunlarla bir şeyler yapmaya çalışmak daha doğru. Beni mazur gör yaşını bilmeden bu şekilde konuştum daha çok genç arkadaşlara yönelik oldu düşüncelerim.

Yok doğru söylüyorsun, benim tek kür geçmişim var suan da sarms kullanıyorum ama insulinin çok çok güçlü olduğunu biliyorum, ego yapmak istemiyorum ama genetiğimin iyi olduğunu düşünüyorum, her vücutçu gibi ben de tabi ki kendimi o sahnede hayal ediyorum normal olarak :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Yok doğru söylüyorsun, benim tek kür geçmişim var suan da sarms kullanıyorum ama insulinin çok çok güçlü olduğunu biliyorum, ego yapmak istemiyorum ama genetiğimin iyi olduğunu düşünüyorum, her vücutçu gibi ben de tabi ki kendimi o sahnede hayal ediyorum normal olarak :) 

Form görmek isteriz hocam 😄

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
Vural2, 57 dakika önce yazdı:

Form görmek isteriz hocam 😄

Emrahtkty, 8.01.2021 - 11:23 yazdı:

@Asaletim Başladım yk-11 dostum merak ediyorsun diye seni etiketliyorum aşşağıya da link bıraktım 6-7 hafta sonra güncellerim tekrar 😂

https://streamable.com/4hvxhn

Bu konuda atmıştım dostum sarms kürü bitince güncellicem tekrar.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    827

yazı süper olmuş hocam elinize sağlık ama insulin konuları bi o kadar tehlikeli bilinçsiz yapılırsa :( 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394

Günde temiz bir şekilde 5000 kalori yiyen bir İnsana başlangıç icin hangi tip insulini önerirsin Metin abi? Mesela konuda bahsettiğin sabah tek seferde vurulan günde bir kere olan tip etki eder mi bu beslenmede? @metinav

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 15 saat önce yazdı:

Günde temiz bir şekilde 5000 kalori yiyen bir İnsana başlangıç icin hangi tip insulini önerirsin Metin abi? Mesela konuda bahsettiğin sabah tek seferde vurulan günde bir kere olan tip etki eder mi bu beslenmede? @metinav

Evet eder.Başlangıç için uzun etkili ve min. dalgalanma yapan insülin tercih edimeli (lantus).Aynı testodaki gibi, uzun esterler daha stabil ve yormaz insanı.Burada doz ayarlamasını beslenme tarzına göre kendin ölçerek yapman gerekiyor.Onun dışında bir zorluğu yok...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 8 dakika önce yazdı:

Evet eder.Başlangıç için uzun etkili ve min. dalgalanma yapan insülin tercih edimeli (lantus).Aynı testodaki gibi, uzun esterler daha stabil ve yormaz insanı.Burada doz ayarlamasını beslenme tarzına göre kendin ölçerek yapman gerekiyor.Onun dışında bir zorluğu yok...

Yukarıda 5-10 ünite olarak yazmışsın başlangıç dozunu bende 5-6 ile başlayıp arttırmayı düşünüyorum 1 ml lantus 100 ünite sanırım eczanede ki.0.1’in de altında bir değer ile sabah aç karna göbekten enjekte edeceğiz değil mi abi? @Mickey kullanım icin senden de bilgi almak istiyorum lantus adına abi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 20 dakika önce yazdı:

Yukarıda 5-10 ünite olarak yazmışsın başlangıç dozunu bende 5-6 ile başlayıp arttırmayı düşünüyorum 1 ml lantus 100 ünite sanırım eczanede ki.0.1’in de altında bir değer ile sabah aç karna göbekten enjekte edeceğiz değil mi abi? @Mickey kullanım icin senden de bilgi almak istiyorum lantus adına abi. 

Kalem şeklinde kartuşla satılıyor.100 ünite insülin içeriyor.5 ünite ile başlayıp kontrollü şekilde arttırarak uygun dozu bulursun.Aç tok farketmez göbek çevresi dokulardan enjekte edebilirsin...

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, Bir saat önce yazdı:

Kalem şeklinde kartuşla satılıyor.100 ünite insülin içeriyor.5 ünite ile başlayıp kontrollü şekilde arttırarak uygun dozu bulursun.Aç tok farketmez göbek çevresi dokulardan enjekte edebilirsin...

LANTUS SOLOSTAR 100 U/ML 3 ML .LİK KARTUŞ İÇEREN ENJ. KALEMİ

1 ml 100 ünite bu ürün 3 ml yani 300 ünitelik bir ürün.Fiyat olarak da 235 aslında çok da pahalı değil kullanılabilir.Bu üründe kısa ester insulin gibi sürekli cepte basit şeker taşımaya gerek var mı peki abi? Yoksa standar beslenme yeterli gelir mi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 50 dakika önce yazdı:

LANTUS SOLOSTAR 100 U/ML 3 ML .LİK KARTUŞ İÇEREN ENJ. KALEMİ

1 ml 100 ünite bu ürün 3 ml yani 300 ünitelik bir ürün.Fiyat olarak da 235 aslında çok da pahalı değil kullanılabilir.Bu üründe kısa ester insulin gibi sürekli cepte basit şeker taşımaya gerek var mı peki abi? Yoksa standar beslenme yeterli gelir mi? 

Amaç insülin hastaları olduğu için, kolay kullanım amacıyla bu şekilde pazarlanıyor.Kan şekerini ani değiştirmez, eğer dozu fazla alınmazsa.Hipoglisemi riski min. seviyelerde.Stardart beslenme yeterli olur...

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 22 dakika önce yazdı:

Amaç insülin hastaları olduğu için, kolay kullanım amacıyla bu şekilde pazarlanıyor.Kan şekerini ani değiştirmez, eğer dozu fazla alınmazsa.Hipoglisemi riski min. seviyelerde.Stardart beslenme yeterli olur...

Tamamdır teşekkürler Metin abi umarım biraz da olsa etki eder kürlerin Yanında  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.527
Emrahtkty, 57 dakika önce yazdı:

Tamamdır teşekkürler Metin abi umarım biraz da olsa etki eder kürlerin Yanında  

Emrah şu an ne küründeydin sen ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.