Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

JeffSeidx

Enjeksiyon sıklığı (testosteron enanthe)

Önerilen İletiler

JeffSeidx    26

Seyit yine o değerli yorumlarınıza sığınarak 2 ml testosteron enanthe için (500mg) pazartesiden pazartesiye enjeksiyon olabilir miyiz? Yoksa 2 ye bölmek şart mıdır. Bildiğim kadarı ile yarılanma ömrü burada önemli testosteron enanthe 10.5 gün yarılanma ömrüne sahip bu yorum ile kendi bilgim dahilinde haftada 1 olabilir diyorum tabiki sizlerin yorumu önemli teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

RasimKadirr    47

Enjeksyon haftada 2 kez yapılır. Pazartesi ve perşembe. Haftada 1 de yapılabilir, fakat önerilen bir şey değildir. 6 veya 7 nci günde testosteron seviyesi düşmeye başlar. Bizim burdaki amacımız düşmesine izin vermeden sürekli olarak yüksek tutmak. Ayrıca tek seferde 500 mg enjekte etmekte yüksek derece aromatize olup österojene dönüşmesi demektir.

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

Yorum için teşekkür ederim. Tek seferde 500 vurup aromatize olmasını ilk defa sizden duyuyorum diğer hocalarımın bir bilgisi var mı bu konu hakkında

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
RasimKadirr    47
JeffSeidx, 1 saat önce yazdı:

Rasim hocam ayrıca, bu testosteron düşmesi yarılanma ile alakalı değil mi? 

Sadece yarılanma ömrüne bakmayın. Yani 10.5 günlük bir yarılanma ömrü var diye 10.5 gün boyunca vucüdümuzda durmuyor. Vucüdumuz bu testoyu sürekli olarak kullanır.  

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.473
JeffSeidx, 4 saat önce yazdı:

Seyit yine o değerli yorumlarınıza sığınarak 2 ml testosteron enanthe için (500mg) pazartesiden pazartesiye enjeksiyon olabilir miyiz? Yoksa 2 ye bölmek şart mıdır. Bildiğim kadarı ile yarılanma ömrü burada önemli testosteron enanthe 10.5 gün yarılanma ömrüne sahip bu yorum ile kendi bilgim dahilinde haftada 1 olabilir diyorum tabiki sizlerin yorumu önemli teşekkür ederim 

Yapabilirsin, sorun olmaz.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx, 10 saat önce yazdı:

yarılanma ömrü 4.5gün

tarihinde rip rich piana tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26
rip rich piana, 34 dakika önce yazdı:

yarılanma ömrü 4.5gün

Her yerde enanthe için 10. 5 deniyor prilionat için 4.5 kaynak gösterir misiniz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21    126
JeffSeidx, 12 saat önce yazdı:

Yarılanma ömrü 10.5 gün olduğu doğru ve elbette diğer kısa esterlere göre daha az enjeksiyon yapılabilir demek bu. Ancak enjeksiyonları esterine bakılmaksızın günlere ve hatta bölgelere bölmenin daha stabil seviyeleri koruyacağını ve arkadaşlarında yazdığı gibi tek enjektede 500 vurmakla haftada 2 ye bölmek arasında aromatize olması gerçekten farklı. Aynı kürü iki şekilde de deneyip ikiye böldüğüm enjeksiyonlarda e2 nin arimideks kullanmamama rağmen sınırlar içerisinde kaldığını test ettim :) 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131

Enanthate esterının mantıgı bu zaten. Uzun ester bu demek. Bölmek ya da bölmemek tamamen kişisel tercihle alakalı. 

Aromatizasyonun dozla ya da enjeksıyon sayısıyla alakası yok.

Aromatizasyon tamamen genetık bir durum. Kimisi gırtalaga kadar ilaçla aromatize olmazken kimisi en ufak dozda aromatize olur.

Bu nedenle uzun esterlerde enjeksıyon sayısı bıraz tercıh meselesi.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

Ahmet hocam söylediklerinizi yalanlamak gibi olmasın ama kendi fikrim vücutta testosteronun aromatize olması durumunun dozla bir ilgisi var diye düşünüyorum kendi tezimi şöyle anlatayım. Testosterone hormonunun östrojene dönüşme sebebi kullanılmayan fazla olan testosteronu vücudun aromatize edip dönüştürme sebebidir. Şimdi 500 mg testosterone enjeksiyonunda bu doza göre beslenme, antrenman, dinlenme üçlüsünü yapıp uyku düzenini güzel oturursam bu dozu vücudum emebilir ve fazla östrojen sorunu yaşamam (genetik ile sizin dediğiniz gibi çok alakalı ne olursa olsun eğer kabul etmezse vücut yine dönüşür). 1 gram doz aldığımda ise buna göre beslenme antrenman dinlenme üçlüsü yapmayalıyım. 1 gram için de çok Hard bir sistem gerekli. Ben şu geçmişim ile 1 grama çıkar isem vücudum bunu çok yeterli bulup belli bir miktar testosteronu östrojene çevirip direkt olarak referans aralığını uçuracak ve ona göre yan etkiler yaşayacağım. Bunu tabiki sizde biliyorsunuz ama benim fikrimce sevgili Ahmet hocam doza bağlı, sizin dediğiniz gibi genetiğe de bağlı. Kendi soruma yine kendimce haddim olmadan sizin değerli yorumlarınızdan yola çıkarak yorum yapayım. Testosteronun ne zaman vücuduma karıştığını bilmiyorum. Yarılanma ile alakalı değil sanırım. Haftada 1 enjeksiyon da yapsam 500 miligram alacağım, 2 enjeksiyon yapsam da. Rasim hocamın aromatize olma konusuna değinecek olursam sizin anlattığınız gibi ben pazartesi 250 mg yi vurup vücudum bunu cumaya kadar kullanacak, 250 mgyi kullanarak düşürecek bu açıdan baktığımızda düşük bir dozaj ile cuma gününe kadar kullanmış oluyoruz. Bence bu da kötü bir durum. 500 miligramı 1 hafta boyunca kullanmak varken 250 miligramı vücut cumaya kadar harcamak zorunda ki yenisini verelim Naçizane fikrim saygılar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

@metinavsağol abi, @agfitnessustam sağol fakat biz enjeksiyon günlerini istişare ettik testosterone enanthe 2 miligramı illaki bölmek günlere ya da haftada bir vurmak ne gibi değişiklik yaratır diye

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131
JeffSeidx, 1 saat önce yazdı:

Ahmet hocam söylediklerinizi yalanlamak gibi olmasın ama kendi fikrim vücutta testosteronun aromatize olması durumunun dozla bir ilgisi var diye düşünüyorum kendi tezimi şöyle anlatayım. Testosterone hormonunun östrojene dönüşme sebebi kullanılmayan fazla olan testosteronu vücudun aromatize edip dönüştürme sebebidir. Şimdi 500 mg testosterone enjeksiyonunda bu doza göre beslenme, antrenman, dinlenme üçlüsünü yapıp uyku düzenini güzel oturursam bu dozu vücudum emebilir ve fazla östrojen sorunu yaşamam (genetik ile sizin dediğiniz gibi çok alakalı ne olursa olsun eğer kabul etmezse vücut yine dönüşür). 1 gram doz aldığımda ise buna göre beslenme antrenman dinlenme üçlüsü yapmayalıyım. 1 gram için de çok Hard bir sistem gerekli. Ben şu geçmişim ile 1 grama çıkar isem vücudum bunu çok yeterli bulup belli bir miktar testosteronu östrojene çevirip direkt olarak referans aralığını uçuracak ve ona göre yan etkiler yaşayacağım. Bunu tabiki sizde biliyorsunuz ama benim fikrimce sevgili Ahmet hocam doza bağlı, sizin dediğiniz gibi genetiğe de bağlı. Kendi soruma yine kendimce haddim olmadan sizin değerli yorumlarınızdan yola çıkarak yorum yapayım. Testosteronun ne zaman vücuduma karıştığını bilmiyorum. Yarılanma ile alakalı değil sanırım. Haftada 1 enjeksiyon da yapsam 500 miligram alacağım, 2 enjeksiyon yapsam da. Rasim hocamın aromatize olma konusuna değinecek olursam sizin anlattığınız gibi ben pazartesi 250 mg yi vurup vücudum bunu cumaya kadar kullanacak, 250 mgyi kullanarak düşürecek bu açıdan baktığımızda düşük bir dozaj ile cuma gününe kadar kullanmış oluyoruz. Bence bu da kötü bir durum. 500 miligramı 1 hafta boyunca kullanmak varken 250 miligramı vücut cumaya kadar harcamak zorunda ki yenisini verelim Naçizane fikrim saygılar 

Mantık olarak doğru östrojene dedıgın sekılde dönüşyor.

Ama dedıgım gıbı spor vs etkenlerın yanında gennetık faktörler cok etkılı

Bazı ınsanların vucudunda kullanılmayan kısım dönüşmüyor. 

Bende cok cok az dönüşür mesela ne kadar alırsam alayım miktardan bagımsız cok az dönüşüyor.

Ama arkadaşlarımda 250 ıle tavan yapanlar ve hergun adex almak zorunda olanlar var. 

Dedıgım gıbı ne yaparsanız yapın bu ısın %90 genetık faktorler etkılı oluyor.

Şöyle örnekleyeyım genetik olayını, bakın bazı ınsanlarda miyostatın baskılanmıyor. Aslında bu bir genetik rahatsızlık olmasına rağmen avantaja dönüşüyor. Yanı bizler aylarca salonda calısırken bu rahatsızlıgı olan kısıler pazar torbası taşırken bile büyüyebiliyorlar. 

Netice olarak östrojen dönüşümü ezbere değil tahlil vasıtasıyla bulunabılır. Deneyerek vucudunuzun dengesını bulacaksınız. Ama dedıgım gıbı sızde 500'de tavan yapan e2 bende hıcbır etkı etmeyebılır 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
odi    58

Acikcasi benimde ikiye bolmek isime gelmiyor, her defasinda Pazar gunleri sabah erkenden 3-4 ml ilac vuruyorum tek bacaga, sabahlari ise cok erken kalkiyorum, zor bela toparlanip cikiyorum evden hafta ici enjeksiyon yapmak bana ekstra kulfet oluyor, uymuyor.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21, 6 saat önce yazdı:

Yarılanma ömrü 10.5 gün olduğu doğru

JeffSeidx, 7 saat önce yazdı:

Her yerde enanthe için 10. 5

https://www.researchgate.net/figure/Comparative-pharmacokinetics-of-194-mg-of-testosterone-enanthate-and-200-mg-of_fig7_264848721

al kaynak dostum googleda yazdığın ilk 2 seçeneğe tıklamaktan fazlasını yapman lazım gerçek araştırmalar bulup onların sonuçlarını okumalısın. pubmed bunun için iyi bir kaynak 

prilionat

propinat*

kaynak gösterir misiniz 

prilionat için 4.5

propinate 4.5 günde yarılansaydı 4 günde bir vurulurdu.... sustanon gibi kısa ester içeren ürünler vurulduğu gün estrojene dönüşme fırsatı olmadan vücuttaki reseptörlere çözülme hızı yüzünden hızlı bi şekilde oturduğu için birden hasta hissedilir çünkü testosteron bağışıklık sistemini baskılarken östrojen destekler. denge bozulur kısa esterde ve bağışıklık sistemi güçlü olmayanlar bitkinlik ve hasta hisseder.

heryerden kastın neresi asıl sen kaynak gösterirmisin? enanthate 10.5 günde yarılansaydı haftada 2 defa vurulmazdı. bu işe girmeden önce senin daha çok çok araştırman lazım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131
rip rich piana, 31 dakika önce yazdı:

https://www.researchgate.net/figure/Comparative-pharmacokinetics-of-194-mg-of-testosterone-enanthate-and-200-mg-of_fig7_264848721

al kaynak dostum googleda yazdığın ilk 2 seçeneğe tıklamaktan fazlasını yapman lazım gerçek araştırmalar bulup onların sonuçlarını okumalısın. pubmed bunun için iyi bir kaynak 

propinat*

propinate 4.5 günde yarılansaydı 4 günde bir vurulurdu.... sustanon gibi kısa ester içeren ürünler vurulduğu gün estrojene dönüşme fırsatı olmadan vücuttaki reseptörlere çözülme hızı yüzünden hızlı bi şekilde oturduğu için birden hasta hissedilir çünkü testosteron bağışıklık sistemini baskılarken östrojen destekler. denge bozulur kısa esterde ve bağışıklık sistemi güçlü olmayanlar bitkinlik ve hasta hisseder.

heryerden kastın neresi asıl sen kaynak gösterirmisin? enanthate 10.5 günde yarılansaydı haftada 2 defa vurulmazdı. bu işe girmeden önce senin daha çok çok araştırman lazım.

@rip rich piana yine agresif :)

Dostum enanthate esterinin yarılanma süresi yani half life dediğimiz şey 8-10 gündür.

Uzun ester olmasının mantıgı da buradan gelıyor. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı, 28 dakika önce yazdı:

@rip rich piana yine agresif :)

Dostum enanthate esterinin yarılanma süresi yani half life dediğimiz şey 8-10 gündür.

Uzun ester olmasının mantıgı da buradan gelıyor. 

agresif olduğum kısımları alıntı yaparmısın :)

yani kimseye iyilik borcum yok burda. naparsanız yapın pek umrumda değil ama doğru bilgiyi kanıtıyla ortaya koydum artık kaynak sunulmadan kulaktan dolma dolaşan yanlış bilgiyimi kullanırsınız yoksa eline iğneyi alıp vurup testleri yapıp koyan güncel araştırmalaramı bu size kalmış. kimseyi ikna etmek gibi bir sorumluluğum yok 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AhmetBalcı    131
rip rich piana, 3 dakika önce yazdı:

agresif olduğum kısımları alıntı yaparmısın :)

yani kimseye iyilik borcum yok burda. naparsanız yapın pek umrumda değil ama doğru bilgiyi kanıtıyla ortaya koydum artık kaynak sunulmadan kulaktan dolma dolaşan yanlış bilgiyimi kullanırsınız yoksa eline iğneyi alıp vurup testleri yapıp koyan güncel araştırmalaramı bu size kalmış. kimseyi ikna etmek gibi bir sorumluluğum yok 😁

Şöyle izah edeyım bırıncısı attıgın ımaj bır karsılastırma ımajı ve fark ettıysen neyın neyle kıyaslandıgı belırsız. Belli olan tek sey cypionate ve enanathate ester kıyaslaması oldugu.

Yarılanma suresı demek vücudun bir maddenin yarısını etkinsizleştirmesi veya metabolize etmesi için geçen zaman; ikinci bir yarılanma ömründe maddenin geri kalan kısmı yeniden yarı yarıya azalır ve süreç böyle devam eder.

rip rich piana, Bir saat önce yazdı:

Bu arada google imajların ılk ımajını alınca da olmuyor bence. Bıraz arastırmak lazımdı senın de dedıgın gibi

image.thumb.png.ec0c36e7fe5c296b7945181a82127885.png

Son olarak yarılanma suresı ve silinme süresi farklı seyler. Bunu da arastırmanı tavsıye edıyorum.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
JeffSeidx    26

@agfitness hocam verdiğiniz örnek banada mantıklı geldi. Bu yaptığınız örnekte bu dalgalanmanın( her iki örnekte de olduğu gibi) ne gibi bir zararı olabilir. Pct kısmında mı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
odi    58

Bu yarilanma suresi dediginiz herkeste cok fazla degisir, internette ortalama olarak verilen degerleri kendinize degismez dogrular  olarak kabul etmeyin.

Kur icinde ilk enjeksiyonu metabolize ettiginiz sure ile son enjeksiyonu metabolize etme sureniz bile ayni olmaz. 

Cok merak eden gider bir ozel laboratuvara Enjeksiyondan once ve sonra 15 gun boyunca kan verip 1 haftada Total testonun azalmadigini gozleriyle gorur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.