Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

metin1414

Protein ihtiyaci icin pilic ciger

Önerilen İletiler

tom07    20

Pek sağlıklı değil ve biraz mide gerektiriyor, ama benim arkadas vakti zamanında yiyordu ve iyi de kütle kazanmıştı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sakatat olduğu için dikkatli tüketilmesi gerekebilir belki. Canan Karatay gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz demiş...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47

Tavuk ciğerinin sürekliliğinin (hergün kullanım) sporcu beslenmesinde yeri yoktur...haftada 1 kullanım uygundur ( form yerindeyse)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
freeagle    3
dukegg, Bir saat önce yazdı:

Tavuk ciğerinin sürekliliğinin (hergün kullanım) sporcu beslenmesinde yeri yoktur...haftada 1 kullanım uygundur ( form yerindeyse)

afaki konuşmayalım söylediğinin bilimsel açıklaması varmı neye göre kime göre söylüyorsun? bilgi maksatında soruyorum yanlış algılama yapma ve ayrıca 1 aydır hergün 500 gram olarak tüketiyorum kütle olarakda bunu bana hissettiriyor, malum ülkede et fiyatları alıp başını gidiyor her geçen gün, ben her ay protein kaynağımı değişiyorum fakat bu ay ciğeri tercih ettim şu ana kadar bi zararını görmedim şahsen.

tarihinde freeagle tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
freeagle, Bir saat önce yazdı:

afaki konuşmayalım söylediğinin bilimsel açıklaması varmı neye göre kime göre söylüyorsun? bilgi maksatında soruyorum yanlış algılama yapma ve ayrıca 1 aydır hergün 500 gram olarak tüketiyorum kütle olarakda bunu bana hissettiriyor, malum ülkede et fiyatları alıp başını gidiyor her geçen gün, ben her ay protein kaynağımı değişiyorum fakat bu ay ciğeri tercih ettim şu ana kadar bi zararını görmedim şahsen.

Tavuk ciğeri hem çok yüksek oranda yağ içerir ,hem de gelişim döneminde tavuklara uygulanan ilaçların toksinlerinin depolandığı yerdir...Şunu unutmayalım ki bir kişiye iyi gelebilen başka bir kişiye iyi gelmeyebilir...yani ektomorf bir adama olan etkisiyle endomorf bir adama olan etkileri aynı olmayacaktır...Testesteron hormonunun salgılanmasına yardımcı bir gıdadır ama dediğim gibi kişinin durumuna göre uygulanması gerekir...Spor yapan adam isterse hergün yesin ama mesele vücut geliştirmeyse işler değişir...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47

Ayrıca yazmayı unutmusum ,tavuk ciğerinde çok yüksek oranda A ve B12 vitamini vardır , bu vitaminlerin yerinde olması gerekir fazlası...Ne gibi sıkıntılar yaratacağını öğrenmek istersende detaylı yazabilirim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metin1414    2
dukegg, 21 dakika önce yazdı:

Tavuk ciğeri hem çok yüksek oranda yağ içerir ,hem de gelişim döneminde tavuklara uygulanan ilaçların toksinlerinin depolandığı yerdir...Şunu unutmayalım ki bir kişiye iyi gelebilen başka bir kişiye iyi gelmeyebilir...yani ektomorf bir adama olan etkisiyle endomorf bir adama olan etkileri aynı olmayacaktır...Testesteron hormonunun salgılanmasına yardımcı bir gıdadır ama dediğim gibi kişinin durumuna göre uygulanması gerekir...Spor yapan adam isterse hergün yesin ama mesele vücut geliştirmeyse işler değişir...

Bu bilgi doğru mu ? Antibiyotiklerin depolanması vs fazla A vitamini ve b12 vitamininin kişiye zararları neler?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
metin1414, Şimdi yazdı:

Bu bilgi doğru mu ? Antibiyotiklerin depolanması vs fazla A vitamini ve b12 vitamininin kişiye zararları neler?

100 gram tavuk ciğerindeki A vitamini oranı günlük A vitamini ihtiyacının %280'ne tekabül eder ki bu oran çok çok yüksektir. İngiltere'deki Bilimsel Danışma Komitesinden Profesör Peter Aggett'e göre, çok fazla ciğer tüketimi, yüksek A vitamini içeriğiyle kemik yoğunluğunu engelleyip, kemikleri kırılmaya karşı güçsüz hale getirebilir. A vitamini fazlalığının diğer zararları ise kas koordinasyon güçlüğü, bulanık görme ve hamile kadınların tavuk ve et ciğeri tüketmesiyle bebekte görülebilecek doğum kusurlarıdır.

100 gram tavuk ciğeri 535 mg kolestrol içerir ki bu rakam günlük alınması gereken kolestrol sınırı olan 200-300'ün neredeyse iki katıdır..

100 gr. tavuk ciğerinde 16.85 mcg, b12 vitamini bulunur ki, yetişkinlerdeki günlük b12 ihtiyacının 2.4 mcg, hamilelerde 2.6 mcg, emziren kadınlarda 2.8 mcg olduğu düşünüldüğünde, 100 gram tavuk ciğerinin vücuda aşırı b12 yüklemesi yaptığını görebiliriz. Yapılan bilimsel araştırmalar B12 fazlalığının kanda pıhtılaşma, kalp yetmezliği,sivilce, böbrek ve karaciğer hastalıkları hatta kansere bile yol açabileceğini göstermiştir.

Kendi bildiklerimi anlatmaktan ziyade mademki bilimsellik istiyoruz kabul ederseniz bu bilgileri paylaşmak istedim :) ülkemizde bir tavuğun 28 günde yetişip kesilebilir hale geldiğini düşünürsek ilaçlı olduğunu defalarca prof lar TV de paylaştılar...nasılki bizim kullandığımız hormon ilaçlarının bazıları toksik olup ciğerlerde toplanıyorsa hayvanlar içinde aynı durum söz konusudur...

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metin1414    2
dukegg, 19 dakika önce yazdı:

100 gram tavuk ciğerindeki A vitamini oranı günlük A vitamini ihtiyacının %280'ne tekabül eder ki bu oran çok çok yüksektir. İngiltere'deki Bilimsel Danışma Komitesinden Profesör Peter Aggett'e göre, çok fazla ciğer tüketimi, yüksek A vitamini içeriğiyle kemik yoğunluğunu engelleyip, kemikleri kırılmaya karşı güçsüz hale getirebilir. A vitamini fazlalığının diğer zararları ise kas koordinasyon güçlüğü, bulanık görme ve hamile kadınların tavuk ve et ciğeri tüketmesiyle bebekte görülebilecek doğum kusurlarıdır.

100 gram tavuk ciğeri 535 mg kolestrol içerir ki bu rakam günlük alınması gereken kolestrol sınırı olan 200-300'ün neredeyse iki katıdır..

100 gr. tavuk ciğerinde 16.85 mcg, b12 vitamini bulunur ki, yetişkinlerdeki günlük b12 ihtiyacının 2.4 mcg, hamilelerde 2.6 mcg, emziren kadınlarda 2.8 mcg olduğu düşünüldüğünde, 100 gram tavuk ciğerinin vücuda aşırı b12 yüklemesi yaptığını görebiliriz. Yapılan bilimsel araştırmalar B12 fazlalığının kanda pıhtılaşma, kalp yetmezliği,sivilce, böbrek ve karaciğer hastalıkları hatta kansere bile yol açabileceğini göstermiştir.

Kendi bildiklerimi anlatmaktan ziyade mademki bilimsellik istiyoruz kabul ederseniz bu bilgileri paylaşmak istedim :) ülkemizde bir tavuğun 28 günde yetişip kesilebilir hale geldiğini düşünürsek ilaçlı olduğunu defalarca prof lar TV de paylaştılar...nasılki bizim kullandığımız hormon ilaçlarının bazıları toksik olup ciğerlerde toplanıyorsa hayvanlar içinde aynı durum söz konusudur...

Çok teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
interfectum    44
dukegg, 11 saat önce yazdı:

çok açıklayıcı çok güzel bir anlatım,teşekkürler

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hasan3542    66
freeagle, 15 saat önce yazdı:

15 saat önce tarihinde freeagle tarafından düzenlendi

PEKİ HİNDİ CİĞERDE BU DURUM DEĞİŞİRMİ ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
Hasan3542, 5 saat önce yazdı:

PEKİ HİNDİ CİĞERDE BU DURUM DEĞİŞİRMİ ?

hindilerin yetiştiriliş şekillerini bilemiyorum o bakımdan toksinler ve hormonlu bir durum olup olmadığı hakkında yorum yapabilmem zor ama diğer bahsettiklerim konusunda geçerlidir , düzenli sekilde günde yediğimiz 4 öğünü(benim o sekilde) oturup ciğer yiyerek çözemeyiz :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hasan3542    66
dukegg, 40 dakika önce yazdı:

hindilerin yetiştiriliş şekillerini bilemiyorum o bakımdan toksinler ve hormonlu bir durum olup olmadığı hakkında yorum yapabilmem zor ama diğer bahsettiklerim konusunda geçerlidir , düzenli sekilde günde yediğimiz 4 öğünü(benim o sekilde) oturup ciğer yiyerek çözemeyiz :) 

hindilerde hormon kullanamıyorlar ondan eminim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
odi    58

40 yilda bir aklima gelir unlayip arnavut ciger gibi pisirir ekmek arasi sogan domates ile birlikte guzel gider ama kesinlikle gunluk ihtiyaci karsilamaya yonelik kullanmadim. 

Eger 3-4 gun ustuste yiyip bagirsaklarda bir problem olmuyorsa muhtemelen toksik bir etkisi yoktur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
trenbolonz    24
metin1414, 03.02.2020 - 14:32 yazdı:

Protein ihtiyaci icin Pilic Ciger yemek mantikli mi uygun fiyata da geliyor.

bb ucuzu sevmez bb ucuz değil malesef kalite istiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hasan3542    66
trenbolonz, Bir saat önce yazdı:

bb ucuzu sevmez bb ucuz değil malesef kalite istiyor

hocam protein proteindir yahu çokta şey yapmamak gerek bence :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
trenbolonz    24
Hasan3542, 22 dakika önce yazdı:

malesef öyle olmuyor dostum ABD de hangi modelin hangi olympianın dietinde beslenmesinde ciğer görülmüş :) çok mecbur kalınır ise başka çare yok ise tabi yenir (türkiye şartları berbat)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
dukegg    47
Hasan3542, Bir saat önce yazdı:

Bişeyler yemek hiçbişey yememekten iyidir dostum , protein aldığın kaynağa ve hatta pişiriliş şekline göre değişir bildiğin üzere haşlama patates tüketilebilir bir karbonhidratken patates kızartması hiç uygun bir karbonhidrat değildir 😁 yapılan sporun kalitesi gelire göre elbette değişir...öğrenci adamın yaptığı body building ile geliri iyi bir bireyin yaptığı bb aynı değildir( burada genetik faktörleri aynı sayarak hesaplama yapıyorum)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.