Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ZANE

Sakatlık sonrası DECA kürü

Önerilen İletiler

ZANE    8

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır omzum ha iyileşti ha iyileşecek diye beklerken 6 aydan fazla vakit geçti sakatlanalı.

Sebebini soracak olursanız bkz:'OMUZ SAKATLAYAN HAREKETLER' adlı yazım.

Bu konudan muzdarip olan arkadaşlarımız çok. Açık konuşmak gerekirse omuz ve diz konusunda doçenterin ve profesörlerin çoğu bile doğru tedaviyi,doğru tanıyı beceremiyor. Böyle doktorlardan çok çektim. Fizik tedavi+enjeksiyon oldum ve fazla referans üzerine gittiğim doktor cerrah olarak yapabileceği bir şey olmadığını fizyoterapiyle düzeleceğini söyledi. Uzun araştırmalar sonucu futbol milli takım fizyoterapstini buldum. Gittiğimde söylediği ilk şey: bu en başından beri 'slap lezyonu'ymus . Başıma kaynar sular indi bir anda. Önerdiği doktora gittim ve ameliyat gözüktü. Ayrıca 2 doktor daha onayladı ameliyatı.Neticede gittiğim profesörler ve doçentlerin bir mr bile okumayı beceremediğin öğrenmiş oldum. Tedavim ameliyat sonrası 1 ay dinlenme ve 2 ay fizyoterapi. Fizyoterapi bittikten sonra aynı merkezde eski spor performansını yakalamaya çalışacağız(en azından kasların hamlığının gitmesi). Tedavi ve adaptasyon bittikten sonra 2 ay kadar doğal olarak definasyon yaptıktan sonra deca krü düşünüyorum. Tedavinin 2. ayı içerisinde performansa yöenlik egzersizlere yavaşça başlayacağız. Açıkçası doktorlar biraz daha kale alsın diye güreşçiyim dedim hepsine. yıllardır yapmıyordum. Yoksa vg'yi hobi olarak yapıyorum deseydim %90 sporu bırak cevabıyla karşılaşacaktım.

Sizlere sorum şu olacak;

1- eski performansımı yaklaştıktan sonra deca kürüne girmek uygun olur mu? eklemlerde ufak problemlerim var çünkü.

2- küre girme düşüncem hipertrofi değil. tek düşüncem tüm tedaviler bittikten sonra bölgeleri tabiri caizse 'heal' etmesi.

3- tedaviye yönelik bir deca küründe dozajları düşük tutarak nasıl olmalıdır? ÖRN: 250 testo-200 deca mı yoksa 250 testo 100 deca mı?

4- kür sonrası doğal gelişim hızım düşer mi?

5- kür haricinde tendon,eklem yumuşak doku için tavsiyeleriniz var mı? ( kolajen tip1-2, glukozamn ürünleri var aklımda)

6- tendon ve eklemlere iyi geldiğini bildiğiniz başka neler var?(doğrudan karaciğere ve diğer organlara toksik olmayan)

7- kür içinde su tutmakak,östrojen kontrolü,proviron kullanımı pct vs. vs. detaylar verebilir misiniz)

BONUS SORU;

DECA'nın tendonları geliştirdiği şehir efsanesiyle ilgili bir açıklama yapabilir misiniz?

inflamasyon kontrolü dokuarın iyileşmesi,kemik ve eklem üzerinde olumlu etkilerini az çok biliyorum fakat çok şehir efsanesi var anlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Loving    9.225

Öncelikle geçmiş olsun.

En mantıklı seçim cruise dose test + 200 deca + 20-30 mg danabol.

Danabolun kullanım sebebi kalsiyum retasyonunu arttırması ve ekstra su tutumu saglaması.

Arimidex,aromasin,femara vs kesinlikle uzak dur.Winstrol aynı şekilde.

Boldenone,primobolan ve anavarda eklemlerde kalojen sentezini arttırır.

Destek olarak ayda bir kez 300.000 iu D3 ve 1gr kalsiyum yeterli olur.

msm vs için opsiyonel diyelim.

Umarım herşey iyi gider,şimdiden kolay gelsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8
Öncelikle geçmiş olsun.

En mantıklı seçim cruise dose test + 200 deca + 20-30 mg danabol.

Danabolun kullanım sebebi kalsiyum retasyonunu arttırması ve ekstra su tutumu saglaması.

Arimidex,aromasin,femara vs kesinlikle uzak dur.Winstrol aynı şekilde.

Boldenone,primobolan ve anavarda eklemlerde kalojen sentezini arttırır.

Destek olarak ayda bir kez 300.000 iu D3 ve 1gr kalsiyum yeterli olur.

msm vs için opsiyonel diyelim.

Umarım herşey iyi gider,şimdiden kolay gelsin.

Hocam cruie dose dediğiniz sanırım 250 mg test. doğru mu?

Hocam vücutta aromatize olayından dolayı jinekomasti gibi bir durumun orataya çıkmasında kortuğumdan östrojen blocker düşünüyordum. Östrojen blockerların bu küre negatif bir etkisi olur mu ?

Saç dökülmem 14 yaşımdan beri var ve şu an minoxidil kullanmaktayım dökülmeden eser yok fakat dökülme androjenik değil. ama insan yine de korkuyor.

kür içinde bunun için neler yapılabilir?

Kür içinde bunları kullanmanın etki açısından bir zararı var mı?

Bir de kür içinde reseptörlere daha fazla test. bağlanması adına proviron kullanılablir mi?

Ufak miktarda jinekomasti zaten var ama ilginçtir ki %10 yağ oranının altında ya da %15 üstünde belli oluyor. O yüzden bünyemin buna karşı hassas olduğunu düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.213
Saç dökülmem 14 yaşımdan beri var ve şu an minoxidil kullanmaktayım dökülmeden eser yok fakat dökülme androjenik değil. ama insan yine de korkuyor.

Bunun için çinko alacaksın hocam yada demet demet maydanoz yiyeceksin ;):crs

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Hocam cruie dose dediğiniz sanırım 250 mg test. doğru mu?

Hocam vücutta aromatize olayından dolayı jinekomasti gibi bir durumun orataya çıkmasında kortuğumdan östrojen blocker düşünüyordum. Östrojen blockerların bu küre negatif bir etkisi olur mu ?

Bir de kür içinde reseptörlere daha fazla test. bağlanması adına proviron kullanılablir mi?

Ufak miktarda jinekomasti zaten var ama ilginçtir ki %10 yağ oranının altında ya da %15 üstünde belli oluyor. O yüzden bünyemin buna karşı hassas olduğunu düşünüyorum.

Östrojen inhibitörlerinin yan etkilerinden biri de eklem sisteminde, bazı kişilerde olsa eklem ağrısına neden olması. Winstrol kadar olmasa da bu tarz ilaçların eklem üzerinde etkisi bulunuyor. Burada siz karar vermelisiniz. Ancak, Winstrol ile aromatize inhibitörü ilaçları da eklemler üzerindeki etkisi konusunda bir tutmamak gerek diye düşünüyorum.

Arimidex için yan etkilerin yazıldığı bir sayfa :

https://www.arimidex.com/about/side-effects.html

Minoxidil ile ilgili bir bilgim yok. Ancak kürde saç dökülmesi konusunda şöyle bir düşünceye sahibim.

Genelde genlerde bu ihtimal varsa ilaçlar bunu hızlandırıyor. Ben kendi kürümde sarımsaklı şampuan kullanıp, çinko takviyesi alıp, saçımı çok kısa kestirmiştim önlem olarak, çevremden duyduklarım ile. İşe yarar mı bilmiyorum ama ben bu şekilde ilerledim. O yüzden pek yardımcı olamayacağım size saç dökülmesi konusunda. Ancak doğal yağ bakımı, sarımsaklı şampuan, günlük ortalama limitlere göre çinko alımı (15 mg) ve kısa saç, normal şartlarda ilaç almıyorken bile saç dökülmesine karşı etkili, ancak kür içinde bunların etkisi için deney yapılmadan bir şey söylemek zor.

Minoxidil'in yan etkileri için aşağıdaki linklerde yazana göre hareket etmek gerekiyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Minoksidil

http://www.sacilaclari.com/minoxil-yan-etkileri

Özellikle bulk küründe Proviron'un etkisiz olduğunu düşünüyorum.

O zaman östrojen inhibitörü kullanımı için çok kez düşünerek karar vermeniz daha doğru olur. Ancak böyle bir çekinceniz var ise risk almak konusunda normalden daha önlemli olmakta fayda var diye düşünüyorum.

Yukarıda yazanlar ilgili karar verdikten sonra, size kür içi, PCT ilaçları ve dozajlar ile ilgili herkes daha iyi yardımcı olur. Ancak ilk baştan söyleyeyim. Kür içi kalp, karaciğer ve böbrek sağlığına çok önem göstermek doğru bir davranıştır. Su, omega-3, vitaminler ve mineraller kür içinde olmazsa olmazdır. PCT için de ezbere konuşmak doğru değildir. PCT öncesi kan testine göre hareket etmek doğru bir davranış olarak bilinir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

@roidmax hocam,

Cevaplariniz icin sagolun

Kurdeki amacim iyilestiktrn sonra vuctta az da olsa bir araz varsa onu duzeltmek. Birincil amacim hipertrofi degil fakat insan onu da istiyor tabi.

Sakatligimdan beri 1 kg kas kaybetmisim. Kutleyi korumusum fakat hacim olarak cok kotuyum su an :)

3-4 kg yaglandik bir de :D

O zaman listemizi yapalim;

12 hafta cycle

250 TEST. ENT. ( CYP. tercih edilebilir mi?)

200 DECA (10. Hafta kesmek mantikli olur mu?)

İlk 4 hafta 30 mg DIANABOL kickstart ( baska onerilere acigim)

Destekler

NAC (gunde 1) ( kac mg lik nac'lar var piyasada??)( dianabol olan haftalarda nag mg'sini biraz daha yukssk tutmak akillica olur degil mi?)

BENEXOL (gunde 1)

ZINCO (gunde 1)

Meyve,sebze az tuketilirse gunde 1 MULTIVITAMIN

BALIK YENMEYEN GUN 2 BALIK YAGİ(HPA+EPA 2 KAPSULDE 1200)

SUPPLEMENT

Normalde kullandigim supplementler(vg icin)

WHEY

BCAA

CREATINE

Protein ihtayci karsilanamyan gun ihtiyac dahilinde WHEY.

Creatine(kaslarda su tutumu yaparken,eklemlerde su tutumu yspior mu bilgisi olan var mi? ( onerir misiniz)

Bcaa'nin katacagi protein sentezi etkisi anabolikler yaninda cop kalacagindan kullanmiyorum+ pahali :D

ASIL BESLENME

Ailemde guatr hastaligi yaygin oldugundan dusuk sodyumlu beslenirim.(duzenli kan testi yaptirirm) sodyumum nornal sirlar icinde fakat alt sinira yakin)

Bunun da kurde bana katkisi olacagini dusunuyorum.

Sadece aklimdaki soru şu;

İlacsizken haftada max 0,5 kg alacak kaloriyle beslenirken

Kur icinde alacagimiz kalori bize haftalik 0,5-1kg kazandircak sekilde mi olmali degil mi(su tutumu hariç)?

PCT

Pregnyl ??kullanmali mi?

Dusuk dozlara ayirip 3 sefer gibi?

Klomen??

Novaldex??

Arimedex??

Vs vs ..... UZMAN ARKADASLARDAN/HOCALARDAN YARDİM?

MCT

sorum su mct gerek var mi?

Yapilsbilcekse neler yapilir?.. UZMANLSR YARDİM ETSİN LUTFEN..

TESTLER

KÜR ÖNCESİ

KÜR SONU

VE PCT DONEMİ/PCT SONRASI TESTLER

Tercih olarak BİRUNU LAB. terxih edecegim.

HANGİ TESTLERİ YAPTİRMALİYİM..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Kullanmayı düşündüğünüz ilaçlar için

-Testosterone olarak, Cypionate veya Enanthate kullanılabilir. Farkları, vücuttaki yarılanma süreleridir. Cypionate 12, Enanthate 10,5 gün yarılanma süresine sahiptir. 10,5 gün yarılanma süresine sahip Enanthate, genel olarak daha çok tercih ediliyor gördüğüm kadarı ile.

-Deca'yı 10. haftada kesebilirsiniz.

-4 hafta 30 mg Dianabol gayet yaygın bir kullanım.

-Alacağınız ilaç markalarında, daha çok bilinen markalara yönelmeniz, orijinal veya etkili ürün bulmanız konusunda daha iyi olabilir. Mesajınızda yazdığınız markayı daha önce duymadım. Markalar ile ilgili gurbuz ve Loving hocamız çok daha tecrübeliler. Onların da bu konudaki fikrini almanız iyi olabilir.

Destek olarak

-1 efervesan tablet NAC olabilir. 600 mg etken madde bulunur 1 efervesan tablette.

-Benexol da alabilirsiniz veya yerine daha normal boyutlarda B vitamini alacağınız Solgar gibi markaların ürünlerini de kullanabilirsiniz. Ben daha önceleri Benexol kullanıyordum ancak şu an bir sonraki kürümde Solgar'ın daha az dozajlı olanlarını almayı düşünüyorum.

-Zinco yerine Magnezinc alabilirsiniz. İkisi bir alındığında vücut tarafından daha iyi kullanıldığına dair yazılar okumuştum. Gece yatarken alınması ve öncesinde veya sonrasında süt içilmemesi gerektiğini de bu yazılarda okumuştum.

-Multivitamin olarak Supradyn gibi hafif bir şey kullanabilirsiniz. Ancak beslenme planı oluştururken, meyveleri ve sebzeleri doğru seçtiğiniz takdirde, multivitamin kullanımına pek ihtiyacınız kalmayabilir.

-Yine beslenme planınızda yeterli olarak bulunmuyorsa, C vitamini desteği düşünebilirsiniz. Ancak beslenme planında maydanoz gibi yüksek C vitamini içeriği şeyler yeterince alınırsa, C vitamini desteğine gerek duyulmayacağını düşünüyorum.

-Önemli bir vitamin desteği de D3 vitaminidir. Bunun için, Loving hocamızın belirttiği gibi aylık 1 kere D3 enjeksiyonu yapabilirsiniz. Bunun dozajını internetten araştırmanızı öneririm. Veya bunun yerine günlük kullanım olarak Devit-3 damla kullanımını doktorunuza veya eczacınıza sorarak kullanabilirsiniz. Veya bunun yerine, besinlerden alacağınız kalsiyumu da göz önünde bulundurup, günlük limitlerle karşılaştırarak günlük 1 efervesan tablet Cals D3 yada Calcimax D3 alabilirsiniz. Aslında en iyisi hazır yaz ayları yaklaşıyorken bunların hiç birini almayıp yarım saat güneşte gezmek veya imkanınız var ise güneşlenmek bunların hepsinden daha iyidir D vitamini açısından.

-Omega-3 alırken trigliserid form olmasına da dikkat edebilirsiniz. Bu formda olan Omega-3 ürünleri daha etkili olarak bilinir.

Sporcu takviyesi olarak

-Seçimleriniz gayet yerinde. BCAA'yı beslenme planınız yeterli ise çıkartabilirsiniz. BCAA olarak adlandırılan, Lösin, İzolösin ve Valin kas onarımı için kritik aminoasitler. Besinlerden yeterince alınmıyorsa, sporcu takviyesi olarak alınabilir.

-Belki bunlara ek olarak, pre-workout veya pre-workout etkisi yaratabilecek bir anteman öncesi kullanılmaya uygun, bir besin kullanımı düşünülebilir.

Beslenme

-Steroidlerin sodyum seviyelerine veya guatr hastalarına, negatif etkisi var mı bilmiyorum. Ancak, sizin yerinizde olsam her şeyden önce bunu araştırırdım. Bu yüzden size önerim, her sorunuzu bir kenarı bırakıp, bu konuyu araştırmanız.

-Kür esnasında normalden daha fazla kalori alımı yaygındır. Ancak besin değerlerine dikkat edip, beslenmeyi dirty bulk haline getirmemeye de dikkat edilmeli.

-Bizimle beslenme planınızı paylaşırsanız, bunun için de size öneriler herkes sunabilir.

PCT için

-Sizin yapmak istediğiniz kürde PCT'ye başlama süresi son enjeksiyondan 2 hafta sonrası olarak bilinir.

-Her şeyden önce PCT'nin ezbere yapılmaması gerektiğini belirtmek isterim. PCT'den bir gün önce, LH-FSH-Testosteron ve opsiyonel olarak Östrojen-Prolaktin seviyelerine baktırmak en doğru yöntem olarak geçer.

-Daha önceki mesajımda Arimidex için yolladığım, yan etkilerinin anlatıldığı, linkte de belirtildiği gibi, aromatize inhibitörlerini Nolvadex, Klomen gibi ilaçlarla kullanmak doğru olmayan bir kullanım olarak bilinir. Siz de PCT planını yaparken bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirsiniz.

-Pregnyl de test sonuçlarına göre belirlenebilir. Ancak, Prengyl tek seferde en fazla 1000 ui yapılması önerilen bir ilaçtır. Yani 5000 ui olan toplam dozajı, en az 5 seferde yapılması önerilir.

MCT için

-MCT dediğiniz şey (her ne kadar bu tabire ısınamamış olsam da), aslında destek ve sporcu takviyeleri haricinde, vücudu korumak amacıyla alınabilecek "ilaç" alımıdır ve benim görüşüme göre çok önemlidir.

-Deca kullanacağınız için, kür başladıktan 2 hafta sonra, Prolaktin değerlerini ölçtürebilirsiniz. Yüksek bir değer çıkacağını zannetmiyorum ancak yine de önlem alacak şekilde davranmak doğru olabilir. Prolaktin değeri yüksek çıkarsa, kür yapanlar genelde Cabaser'in çeyrek veya yarımını, 3 veya 4 günde bir kullanır. Ancak siz bu ilacı kullanmak gibi bir durumda olursanız, foruma sorun. Herkes size doğru kullanımı anlatacaktır.

-Arimidex, 2 günde 1, eğer bölebilirseniz çeyrek (gerçekten ufak tabletler), bölünmezse yarım olarak alınabilir. Bunun kullanımı için bir önceki mesajımdaki size anlattığım şeyler üzerinden karar alıp, ona göre hareket etmenizin en doğrusu olacağını düşünüyorum.

Kan testleri için

-PCT için yorumlarımı ilettiğim kısımda da belirttiğim gibi, LH-FSH-Testosteron temel olarak bakılması gereken değerler olarak tüm sitelerde görebilirsiniz.

-Bu hormonlar ile ilgili testleri, kürden hemen önce, PCT'ye başlamadan bir gün önce ve planlanan PCT sonrası yaptırılabilir. PCT sonrası yaptırılan testte değerler istenilen seviyede değil ise PCT buna göre uzatılabiliyor. Ancak bu uzatma durumu, ağır kürlerde veya ilaçlara karşı çok hassas olan kişilerde görülebilecek bir durum. Böyle bir durum yaşarsanız, uzatılan PCT sonrası da bir test daha yaptırmanız gerekebilir.

-Bu testler, özel kurumlarda, gördüğüm kadarı ile çok yüksek fiyatlara yapılıyor. Bundan dolayı bu testleri azarlamadan yapacak bir doktor bulmanız veya ucuza bu testleri yapacak bir kurum bulmanız sizin yararınıza olur. İlaç teminini yaparken, bunu da araştırmanız sizin için yararlı olabilir.

Başka bir sorunuz var ise yardımcı olmaya çalışmaktan memnuniyet duyarım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    722

forum forum değil bildiğin kütüphane harika yazılar çıkarmışsınız @roidmax hocam ben bile bir çok şey öğrendim teşekkürler :crs

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Hocalarima tesekkur ederim.

Derslerime iyi calistim fakat aklimda tek soru var su an.

Hala tam olarak cozemedigim bie konu maalesef.

Kur icinde jinekomastiyi onlemek icin tam olarak ne kullanmali? Kullandigimizda, kuru baltalamayacak, amacindan sasirtmayacak sekilde ne kullanilabilir?

sonradan gelen edit: arkadaşlar kür içinde jinekomastyi önlemek için proviron kullanılabilir mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Jinekomasti engelleme = Aromatize inhibitörü = Arimidex veya Aromasin

Bunun haricinde hiç bir şey kürü baltalamadan istediğiniz sonuca varamaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

UZUN BİR SÜRE SONRA VERİLEN KARAR :

KÜRE %100 GİRECEĞİM VE AKLIMA SÜPER BİR FİKİR GELDİ AÇIKÇASI

0-12 hafta 250 Test e.

0-10 hafta 200 deca

0-4 30 mg dianabol

Kür içi iki güne bir çeyrek tablet arimidex Şeklinde kür yapacağım.

NAC 0-4 hafta 1,5 ef. tablet, 4- pct'ye kadar 1ef. tablet

Benexol,c vitamini,çinko kullanacağım.

Son enjeksiyon akabinde pct bitine kadar igf-1 LR3 kullanacağım.

Kullanma amacım pct dönemindeki katabolizma riskini sıfıra atmak, pct sırasında halsizlik yaşarsam onu önlemek ve yağ yakmak.

Aklıma takılan son bir soru var. Enjeksiyon sıklığı tam olarak nasıl olmadır? Forumda bununla alakalı bir rehber bulamadım. Eğer varsa affola.

SORUM ŞU:

haftalık 250 test. ve 200 decayı kaç günde bir enjekte etmeliyim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Bu iki ilacın 7 günde 1 uygulanması genel olarak yapılan bir uygulama. Aslında yarılanma süreleri daha fazla, ancak yaygın olarak yapılan kullanım bu şekilde

Deca kullanmak istemenizin nedeni nedir ? Deca yüksek anabolik etkisi bulunan bir ilaç. Ancak yan etkileri de bir o kadar çok olabilen (bünyeye göre değişmek üzere) bir ilaç.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

??

@roidmax hocam ;

Kullanma sebebim ilk sayfada yazdigi gibi sakatlik sonrasi tum tedavilerim bittikten sonra vucutta az bir miktarda araz kaldiysa duzeltmektir.

Bu konuda tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Kusura bakma ZANE. Ben konunun başını hatırlamadan cevap yazmıştım :)

Bence kür gayet makul. Oldukça iyi planlamışsınız. Alacağınız verime göre dozaj arttırılabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Hocam aklima bir fikir geldi ve sizlere danismak istedim.

12 haftalik kurun 10. Haftasinda deca kullanmayi kesecegim fakat daha fazla kazanc icin 2 hafta daha deca kullanmayi planliyorum. Fakat nasil?

Son 2 hafta kisa ester deca'ya (NPP) gecmeyi planliyorum. Deca'nin yarilanma suresine gore NPP'ye gecis nasil yapilmali ?

Soyle tahmin ediyorum ki NPP'yi 13. Haftanin basinda degil sonuna dogru kullanmaya baslayip Son test. Enjeksiyonundan birkac gun sonraya kadar kullaniliyor dogru mudur.

Bilgisi olan detaylandieabilir mi lutfen?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Dediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Eğer yüksek doz alıyor olsaydınız, düşündüğünüzün yarısı kadar dozajı, yarılanma sürelerine göre haftaiçine dağıtarak da alınması mantıklı olabilir diye de bir kaç hocama sorarak bilgi aldım sizin için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8
Dediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Eğer yüksek doz alıyor olsaydınız, düşündüğünüzün yarısı kadar dozajı, yarılanma sürelerine göre haftaiçine dağıtarak da alınması mantıklı olabilir diye de bir kaç hocama sorarak bilgi aldım sizin için.

Sağolun hocam,aklıma gelen şey aslında çok iyi fikir ama üzerinde çok kafa patlatmak lazım. 100 mg'yi haftada iki'ye böleceğim sanırım( doğru mu anladım?). bunu son deca enjeksiyonundan kaç gün sonra yapmaya başlamak lazım?? Sanırım bir an heyecanlanarak yazdım. :lol: Bir yerden tek ampül şeklinde NPP bulursam kürün 11. haftası da kullanırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

1,5 gün yarılanma süresi olan bir şeyi haftada en az 3-4 kez almanız lazım. Bir hafta yarım, sonra da bir hafta tam olarak alacaksanız, yarım dozaj alacağınız hafta tek enjeksiyonda 25 mg olarak almanız da NPP için çok zor olucak.

Ondan dolayı kendi geliştirdiğiniz yöntemi uygulamanız pratikte daha mümkün.

Daha önce NPP kullanmadım. Eğer kullanırsanız tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Evet arkadaslar bugun itibariyle ameliyatimi olmus bulunmaktayim agrim tamamen 0. Gerci tecrubelerimle sabit olarak agri esigimin ortalama bir insana gore yuksek oldugunu soyleyebilirim. Omzundaki slap lezyonu ve bununla iliskili kapsul gevsekligi halledildi. 3 hafta sonda fizyoterapiye basliyorum Allah'in izniyle. Omzunda veya baska bir yerinde sakatligi olan arkadaslara tavsiyem sudur;

Sakatligin sebebini ogrenin ve ortadan kaldirin. Belirtileri ortadan kaldirmak daha kotu sonuclara yol acabilir. Benim bir dizimdeki genetik olarak gelen diz kapagi aci bozuklugunun cozumu olarak cogu doktor yurume,merdiven cikma demisti. Boyle insanlar yuzunden tip gelismiyor. Saglicakla kalin.

Konuyu guncelleyecegim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.213

ÇOOOOKKK GEÇMİŞ OLSUN @ZANE hocam adına çok sevindim gerçekten bak. Allah bir daha zorluk sakatlık yüzü göstermesin tüm detayları bekliyoruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.213
Evet arkadaslar bugun itibariyle ameliyatimi olmus bulunmaktayim agrim tamamen 0. Gerci tecrubelerimle sabit olarak agri esigimin ortalama bir insana gore yuksek oldugunu soyleyebilirim. Omzundaki slap lezyonu ve bununla iliskili kapsul gevsekligi halledildi. 3 hafta sonda fizyoterapiye basliyorum Allah'in izniyle. Omzunda veya baska bir yerinde sakatligi olan arkadaslara tavsiyem sudur;

Sakatligin sebebini ogrenin ve ortadan kaldirin. Belirtileri ortadan kaldirmak daha kotu sonuclara yol acabilir. Benim bir dizimdeki genetik olarak gelen diz kapagi aci bozuklugunun cozumu olarak cogu doktor yurume,merdiven cikma demisti. Boyle insanlar yuzunden tip gelismiyor. Saglicakla kalin.

Konuyu guncelleyecegim

çok ama çok geçmiş olsun şimdi iyi oldupuna ve ilerde daha iyi olacağına çok sevindim ailenin bir parçasısın burada tüm arkadaşlar içinde durumun eminol fazlasıyla değerli herkesin sevineeği bir haber bende gelişmeleri bekliyorum. :mar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Evet arkadaslar bugun itibariyle ameliyat yerlerindeki steristripleri kaldirmis bulunmaktayim. Doktorum dis dikis kullanmayip steri strip kullanmis. %90 iz kalmadan kurtaracagiz gibi geliyor. Bana gore yaralar oldukca iyi bir hizda iyilesmis. Proteinden zengin beslendigim icin zaten hizli iyilesmesini bekliyordum fakat dengeli beslenmeye ek olarak kullandigim c vitamini ve glutamin'in yarari oldugunu dusunuyorum. Glutamine kullanma amacim da tam olarak buydu. İse yaramis duruyor. Ayin 13'unde kontrol randevum var ve doktorun dahi sasiracagini dusunuyorum.

Yara/yanik iyilesmesinde

C vitamini

Çinko

B vitaminleri

A vitamini

Glutamine

....

Gibi siralanabilecek bir suru yararli vitamin,mineral ve amino asit var. Guncelleyecegim .

Saglicakla kalin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Evet arkadaslar bugun itibariyle ameliyat yerlerindeki steristripleri kaldirmis bulunmaktayim. Doktorum dis dikis kullanmayip steri strip kullanmis. %90 iz kalmadan kurtaracagiz gibi geliyor. Bana gore yaralar oldukca iyi bir hizda iyilesmis. Proteinden zengin beslendigim icin zaten hizli iyilesmesini bekliyordum fakat dengeli beslenmeye ek olarak kullandigim c vitamini ve glutamin'in yarari oldugunu dusunuyorum. Glutamine kullanma amacim da tam olarak buydu. İse yaramis duruyor. Ayin 13'unde kontrol randevum var ve doktorun dahi sasiracagini dusunuyorum.

Yara/yanik iyilesmesinde

C vitamini

Çinko

B vitaminleri

A vitamini

Glutamine

....

Gibi siralanabilecek bir suru yararli vitamin,mineral ve amino asit var. Guncelleyecegim .

Saglicakla kalin.

Protein ve vitamin takviyesinin süreçte iyileşme husunda yani büyük katkısı olduğu kanaatindeyim bende :kas konuyu güncellediğin sürece takipteyim hocam geçmiş olsun tekrar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Evet arkadaslar 4 hafta sonunda doktor kontrolune gitmem gerekirken kontrolum bayram sonrasina kaldi. Doktorum maalesef izine cikmis. Kontrolun akabinde %100 fizyoterapiye baslancak. Omzumda belli noktalara dokundugumda agri var fakat her hafta bir miktar azaldigini hissediyorum. Hareket kabiliyetim oldukca artmis durumda fakat hala zorlamamam lazim. Aklima takilan ufak bir soru var:

0-4 hafta 30 mg dianabol

0-10 hafta 200 deca

0-12 hafta 250 test girecegimi defaatle tekrar ettim.

Kur boyunca pct'ye kadar 6,25 mg ile 12,5 mg arasinda aromasin alacagim (ceyrek ile yarim tablet arasi). Pct bittikten sonra ostrojende tekrar sicrama ihtimali var mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.213

yurtdısındada genellıkle aromasin tercıh edılıor aromasin(Eksemestan)-arimidex (Anastrozole)

AROMASİN östrojeni %66 oranında bloke eder.

Armidex %99 oranında bloke eder.

Hafif kürlerde aromasin

Ağır kürlerde yüksek testo danabol falan armidex.

Bana kalırsa hiç kullanma jinekomasti olmadığı sürece. iLAÇ ların etkisini düşürüyor benden söylemesi :roll::kah

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.