Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

DAYIOĞLU

Spor hayatim bitti ? mr sonuçlarim

Önerilen İletiler

DAYIOĞLU    54

Merhaba beyler yıllar önce omuz çalışırken ağrı girmişti çok önemsemedim boş kalınca doktora bir göstereyim dedim.Bugün de Mr sonuçlarını doktora gösterdim.Omuzlarımda Omuz sıkışması,kireçlenmesi,ödem,enfeksiyon (lenf bezi şişik) varmış.Doktor  sen ağırlık çalıştıkça orası ödem tutucak  kas kütlesi ekledikçe zamanla tendonları vs.  yırtıcak dedi  zaten ben bunları duyunca morelim bozuldu dediklerinden pek bir şey anlamadım sebebi felan ne dedim burayı çok net hatırlamıyorum %90 kemik dedi kasta olabilir genetik olarak büyükmüş ondan kaynaklıymış (gerçekten büyük omuzlarım ama benden çok çok iri omuzlu genetikler de var herkül değilim sonuçta)

SADECE Çok hafif Kilolarla Çok az tekrarla kol çalışabilirsin dedi Triceps Extension bile yapmıcakmışım bu iş buraya kadarmıydı ? Şimdi benim vücut geliştirme hayatım bitti mi ?  İşin kötüsü :( 2 yıldır doğru dürüst omuz çalışmıyorum kür yapmıyorum  biraz omuz çalışsam eski kas kütlesini kazanıp + 2-3 kür yapsam Omuzlarım patlıcaktı ama elimde patladı :( mgf bile almıştım trapezlere vurucaktım,HAYELLERİM YIKILDI  daha önce böyle bir sakatlık yaşayan var mı ? ameliyatı felan yok mu bu işin ? yada yol göstercek ? doktor  ağrı kesici ödem intihap atıcı ilaç yazdı bir daha gel demedi ama ben bitince tekrar giderim.

67323197_165929367789699_1051053152452739072_o.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Borosan25    24

İnpingement sendromunun acromion şekline bağlı bir türü gaga  acromiona sahipsin ameliyatsız tedaviler denenebilir fizik tedaviyle görüşebilirsin ama ameliyatıda var artroskopik olarak yapılabiliyor ameliyatı acromionun o gagalaşan ucunu tıraşlıyorlar dünyanın sonu değil yani 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54
Borosan25, Bir saat önce yazdı:

İnpingement sendromunun acromion şekline bağlı bir türü gaga  acromiona sahipsin ameliyatsız tedaviler denenebilir fizik tedaviyle görüşebilirsin ama ameliyatıda var artroskopik olarak yapılabiliyor ameliyatı acromionun o gagalaşan ucunu tıraşlıyorlar dünyanın sonu değil yani 

teşekkür ederim cevabınız için,Doktor öyle bir konuştu ki dedim buraya kadarmış...  bana sadece ilaç yazıp spor yapmıyorsun artık dedi  ameliyattan veya ameliyatsız çözümlerden bahsetmedi tekrar gel bile demedi böyle değişik doktorlar zaten hep bana denk geliyor,Bana gel demedi ama ben ilaçlar bitince tekrar gidicem, gittiğim bölüm "Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon"  ortopediye felan gittim bana gelmene gerek yok  fiziksel tıpa git dedi.
Sizin meslek ne hocam ? bana ne önerirsiniz başka doktora mı gideyim ameliyat mı olayım yoksa ameliyatsız çözülebilcekse onu mu kovalayım ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    401

Öncelikle araştırın ve uzmanlığını spor sakatlıklarından almış bir doktora gidin hangi şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama istanbul levent semt polikilinliği var baltalimanına bağlı özgün hoca var orda randevuları biras geçe verir dolu olduğu için ama git görün derim... Benim tavsiyem 2 günde bir paça çorbası geçmiş olsun ;)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaissbiceps    11

Gitmen gereken bölüm ftr veya ortopedi değil. Spor hekimliği. Sana en çok orada yardımcı olabilirler. Bölümün amacı sporcuların sakatlandiktan sonra spora geri dönüşü sağlamaları diyebilirim.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SawaDa    31

Merhaba, benzer bir şekilde omuzda köprücük kemiği ve çevresinde kolumun bazı rotasyonlarında bende de ağrı vardı. Ağrı durup dururken yoktu bazı kol hareketlerimde ve aynı şekilde ağırlık çalışınca oluyordu. Kesin sebebini bilemem ama ben bench bar press diye düşünüyorum yüksek çalışıyordum. Bünye güçlü, kaldırıyor ama eklemler kemikler tendonlar vs. dayanamıyor. Ağrıdan sonra randevumu aldım doktor sağlam prof. doktordu, kağıda bakmadan kendi ekranındaki görüntüye bakarak farklı bir şey söylemedi. Ödem olduğunu zorlarsan artacağını sonra ameliyat olmam zorunda kalacağımı vb. söylemlerde bulundu. Spor yapmamamı söyledi dinlenirsen bir süre geçer dedi. Tabi ben sporsuz yapamam sporuma devam ettim ama aynı kondisyonda ve şiddette değil tabi ki ağırlıklarımı düşürdüm. Vücudumun formunu korusam bile benim için yeterliydi. Omuzum çoğunlukla incline bench bar press, flat bench bar press hareketlerinde ağrıyordu. Şikayetim omuz olmasına rağmen omuz hareketlerimde bir ağrı yoktu. Tabi ki ağrılığı bütün çalıştığım bölgelerde biraz düşürdüm. 5-10 kg ile bile yapsan hiç yapmamaktan iyidir. Ağırlığını düşürmene moralin bozulmasın. Ağrıya sebep olan hareketleri yapma. Fotoğrafta randevu sonuç tarihim belli o gün bu gündür antrenmanlarımı yapabiliyorum. Ağrılarım azaldı artık durup duruken de bir ağrı yok kolumu farklı rotasyonlarda hareket ettirdiğimde de bir ağrı yok MR sonuç günüyle bugün arasında çok fazla bir iyileşme oldu. Ama malesefki %100 geçmedi tekrar bench bar presse girsem biraz ağrıyor. Bu arada o günden beri hep press harekerlerimi dumbell ile yaptım, açıyı kendim ayarlayabildiğim için hareketi yaparken ağrıyı en az olcak şekilde hareketimi yapıyordum.

NOT: Ben böyle yaptım diye sanada tavsiyede falan bulunmuyorum belki ağrı şikayetlerimiz farklı olabilir. Maksat tecrübemi paylaştım. Kısacası uygun hareket yavaş form ortalama 15 tekrar ağrıya sebep olan hareketlerden uzak.

IMG_20190731_005339.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54

cevabınız için herkese çok teşekkürler
spor hekimliğine randevu bulur bulmaz gidicem eğer çok uzun sürerse randevu bulmam,öğretim üyesi doktorlara felan gidicem  ücretli ama olsun ona gidicem.Fiziksel tıp ve ortopedi ile olcak iş değil MR bile çekmiyordu ben ısrar ettim Daha MR çekmeden tutturdu kortizollu iğne vurayım diye :) zaten ben alışkınım nerde cins doktor var beni buluyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Adanalı    70

burda kim ne derse desin uyma sakınnn

koskoca doktor okumuş etmiş test yaptırmış o ne diyorsa onu yap lütfen 

buradakilerin sana doğru yönde pek bi faydası olmayacaktır kendini daha kötü duruma sokma 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
Adanalı, 4 saat önce yazdı:

buradakilerin sana doğru yönde pek bi faydası olmayacaktır kendini daha kötü duruma sokma 

Kardeş yanlış anlama ama benim bir annanem var 80 yaşında yatalak oldu malatya araştırma hastanesinde 5 profesör dediki her şeye hazırlıklı olun bugün yarın sabaha çıkmaz 2 sene evvel yıkamak için çarşaf içinde kaldırıyoruz çarşafın ici küt diye iki ses geldi anladım bir yerleri kırıldı ambulans filan zar zor hastaneye götürdük doktor dediki bu tarz hastalar 6 ay yaşamaz baldirdan bir kemik gogusundenbir kemik kırılmış hata bizin değil % 90 kemik erimesi var o kadar dikkat etmemize rağmen kırıldı allahtan his yok annanemde oradaki doktor da 6 ay yaşar dedi 2.sene oldu demem o ki bu zamandaki her doktor doktor değil kardeş hikaye önce kendi doktorun kendin olacaksın birşeyler bir bölgene zarar veriyorsa yapma yapacam diye zorlama misal ben 42 yaşına girmeme az kaldı bi kaç kez de yazdım aile babasıyım falan filan benim burnumda kemik yok eski bir sporcuyum sol omzun 2 kez cıktı bi kaç kez ciddi ameliyatlar oldum mesela ben ağır çalışmıyorum burdaki genç arkadaşlar gibi müsabık ta değilim iki bacagimda saysisiz kırıklar var ben bacak çalışamıyorum napiyorumönün yerine bisiklet ceviriyorum ağır pedal squat deadlift yapamıyorum kendimi sakatlarım her yer lego gibi elimde kalır ama hepsine birer eş birşeyler buluyorum geçenlerde tenisçi dirseği dediler yani pazil gibiyim senin anlayacağın ama sporu bırakamıyorum yaşam felsefem olma sebebim gibi birşey beni mutlu eden tek şey o yüzden kendi doktorun ol sağlıkla kal iyi sporlar kardeşim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54
Adanalı, 5 saat önce yazdı:

koskoca doktor da ilgilenmiyor ki kardeşim   ben MR istemesem Mr çekmicekti bana ısı bandı kortizollu iğneden bahsediyor daha Mr sonucu yok ortada sorun ne belli değil aklınca çözüm sunuyor bana   :) yazdı ağrı kesici hap krem  bitince gel bile demedi ameliyatla kurtulcağını bu forumdan öğrendim ben spor hayatım bitti diye ağlıyordum Koskoca doktor artık spor yok çok hafif kol çalışabilirsin dedi  sonuçta, ama sonuçta törpüleme diye bir şey var genetik olarak büyükse kemiklerim törpülenir  basit bir şeymiş.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Borosan25    24
DAYIOĞLU, 10 dakika önce yazdı:

koskoca doktor da ilgilenmiyor ki kardeşim   ben MR istemesem Mr çekmicekti bana ısı bandı kortizollu iğneden bahsediyor daha Mr sonucu yok ortada sorun ne belli değil aklınca çözüm sunuyor bana   :) yazdı ağrı kesici hap krem  bitince gel bile demedi ameliyatla kurtulcağını bu forumdan öğrendim ben spor hayatım bitti diye ağlıyordum Koskoca doktor artık spor yok çok hafif kol çalışabilirsin dedi  sonuçta, ama sonuçta törpüleme diye bir şey var genetik olarak büyükse kemiklerim törpülenir  basit bir şeymiş.

Ortapedi doktorunun görevi seni korumak sağlıklı kalmanı sağlamak spor yapmana bir garezi yok doktorun sonuçta sen aynı şekilde yüklenmeye devam edersen ilerleyen dönemlerde tendinit rotator cuff yırtıklarıylarıyla kendini daha kötü bir durumun içerisinde bulman muhtemel ısı tedavileri hotpack ultrasound vb . O bölgedeki ödemin azaltılmasında bildiğim kadarıyla ilk tercih zaten sonrasında eklem içi Steroid enjeksiyonları geliyor ki bu dönemde kesinlikle ağırlık egzersizlerinden kaçınman ağırlıksız egzersizler yapman gerekiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54
Borosan25, 3 saat önce yazdı:

Ortapedi doktorunun görevi seni korumak sağlıklı kalmanı sağlamak spor yapmana bir garezi yok doktorun sonuçta sen aynı şekilde yüklenmeye devam edersen ilerleyen dönemlerde tendinit rotator cuff yırtıklarıylarıyla kendini daha kötü bir durumun içerisinde bulman muhtemel ısı tedavileri hotpack ultrasound vb . O bölgedeki ödemin azaltılmasında bildiğim kadarıyla ilk tercih zaten sonrasında eklem içi Steroid enjeksiyonları geliyor ki bu dönemde kesinlikle ağırlık egzersizlerinden kaçınman ağırlıksız egzersizler yapman gerekiyor

-Yok ortopedi doktoru sadece 5 kelime kurdu zaten :) "bana gelme fiziksel tıp'a git" (belki romatizma,lif kopması,kireçlenme,Sinir sıkışması var sonuçta bunlara ortopedi bakıyor daha 10 saniye derdimi anlatmadan def etti başından)
-Fiziksel tıp ise daha ilk randevuda 30 saniye sonra ısı bandı ve kortizollu iğne teklif etti  daha "ilk randevu" MR bile çekmedi sorun ne belli değil ilk önce sorunun ne olduğu tespit edilir sonra çözüm teklifleri sunulmaz mı ?  Ben MR çekmicez mi doktor hanım demesem ağrı kesici su atıcı yazıp yollucaktı doktorun beni yönlendirmesi gerekmiyor mu ben neden yönlendiriyorum ? Zaten zamanım kısıtlı İşe geri dönmem lazım ve hafta içi iznim olmucak Özelde çok pahalı hemen hızlı hızlı halletmem lazım bu olayı ağırlık çalışmadan bir yaşam düşünemiyorum en azından ön kol biceps arka kol karın bacak kalça  çalışırım Omuz düzelene kadar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Deity    171
DAYIOĞLU, 30.07.2019 - 23:21 yazdı:

Merhaba beyler yıllar önce omuz çalışırken ağrı girmişti çok önemsemedim boş kalınca doktora bir göstereyim dedim.Bugün de Mr sonuçlarını doktora gösterdim.Omuzlarımda Omuz sıkışması,kireçlenmesi,ödem,enfeksiyon (lenf bezi şişik) varmış.Doktor  sen ağırlık çalıştıkça orası ödem tutucak  kas kütlesi ekledikçe zamanla tendonları vs.  yırtıcak dedi  zaten ben bunları duyunca morelim bozuldu dediklerinden pek bir şey anlamadım sebebi felan ne dedim burayı çok net hatırlamıyorum %90 kemik dedi kasta olabilir genetik olarak büyükmüş ondan kaynaklıymış (gerçekten büyük omuzlarım ama benden çok çok iri omuzlu genetikler de var herkül değilim sonuçta)

SADECE Çok hafif Kilolarla Çok az tekrarla kol çalışabilirsin dedi Triceps Extension bile yapmıcakmışım bu iş buraya kadarmıydı ? Şimdi benim vücut geliştirme hayatım bitti mi ?  İşin kötüsü :( 2 yıldır doğru dürüst omuz çalışmıyorum kür yapmıyorum  biraz omuz çalışsam eski kas kütlesini kazanıp + 2-3 kür yapsam Omuzlarım patlıcaktı ama elimde patladı :( mgf bile almıştım trapezlere vurucaktım,HAYELLERİM YIKILDI  daha önce böyle bir sakatlık yaşayan var mı ? ameliyatı felan yok mu bu işin ? yada yol göstercek ? doktor  ağrı kesici ödem intihap atıcı ilaç yazdı bir daha gel demedi ama ben bitince tekrar giderim.

görüntü olarak bi farklılık varmı omuzlarda  daha öncede belirtmiştim benimde bi omzum aşağıda/önde duruyor röntgende birşey çıkmamıştı ama mr belki sonuç verebilir  ortopedi mr isteyebiliyormu yada hangi bölümden mr isteyebilirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Borosan25    24
DAYIOĞLU, 15 saat önce yazdı:

-Yok ortopedi doktoru sadece 5 kelime kurdu zaten :) "bana gelme fiziksel tıp'a git" (belki romatizma,lif kopması,kireçlenme,Sinir sıkışması var sonuçta bunlara ortopedi bakıyor daha 10 saniye derdimi anlatmadan def etti başından)
-Fiziksel tıp ise daha ilk randevuda 30 saniye sonra ısı bandı ve kortizollu iğne teklif etti  daha "ilk randevu" MR bile çekmedi sorun ne belli değil ilk önce sorunun ne olduğu tespit edilir sonra çözüm teklifleri sunulmaz mı ?  Ben MR çekmicez mi doktor hanım demesem ağrı kesici su atıcı yazıp yollucaktı doktorun beni yönlendirmesi gerekmiyor mu ben neden yönlendiriyorum ? Zaten zamanım kısıtlı İşe geri dönmem lazım ve hafta içi iznim olmucak Özelde çok pahalı hemen hızlı hızlı halletmem lazım bu olayı ağırlık çalışmadan bir yaşam düşünemiyorum en azından ön kol biceps arka kol karın bacak kalça  çalışırım Omuz düzelene kadar.

1-)romatizma,lif kopması,kireçlenme,Sinir sıkışması romatizmaya romotoloji bölümü bakar sinir sıkışmasına beyin cerrahisi bakar kireçleme dediğin şey içinde röntgen ve fizik muayene yeterlidir

2-)İnpingement içinde fizik muayene ve öykü yeterlidir mr a gerek yoktur yani senin doktoru yönlendirmene gerek yoktu en nihayetinde de mr da doktorun düşündüğünden farklı birşey çıkmadı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DAYIOĞLU    54

@Borosan25  yok la iyiki MR çektirmişim  çektirmesem  kortizollu iğne ve ısı bandı  vercekti  şimdi MR çektiğim için su atıcı enfeksiyon giderici hap krem yazdı  + ameliyat olunması lazım  

Ortopedi doktoru neye bakar diye kafamdan yazmadım internetten buldum kaynak atıyorum
https://www.sabah.com.tr/saglik/2018/12/28/ortopedi-ve-travmatoloji-hangi-hastaliklarla-bakar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Borosan25    24
DAYIOĞLU, 13 saat önce yazdı:

@Borosan25  yok la iyiki MR çektirmişim  çektirmesem  kortizollu iğne ve ısı bandı  vercekti  şimdi MR çektiğim için su atıcı enfeksiyon giderici hap krem yazdı  + ameliyat olunması lazım  

Ortopedi doktoru neye bakar diye kafamdan yazmadım internetten buldum kaynak atıyorum
https://www.sabah.com.tr/saglik/2018/12/28/ortopedi-ve-travmatoloji-hangi-hastaliklarla-bakar

Kortizollü iğne dediğin o su atıcı haplarından daha ileri basamak bir tedavi değerli kardeşim şu atıcı yapın normal hayatta kullandığın ağrı kesiciler  kaynak dediğin yerde bilimsel bi mecra değil günlük gazete sana tavsiyem verilen tedavilere uy sabırlı ol tedavinin gidişatına göre hekim sana en yararlı olacak tedaviyi seçebilsin bir tedaviyle başarısız olduğunda bir ileriki adıma geçebilsin yine etiketlersen ilerleyen zamanlarda yardımcı olmaya çalışırım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ferhat59    8
Borosan25, 30.07.2019 - 23:38 yazdı:

benimde sağ omuzum tıraşlanması gerekliymiş tırstım biraz sıkışıyor olsam daha mı iyi olur daha mı kötü çekme ve üst göğüs egzersizleri maf ediyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.