Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

alphaomega

1. kürden hemen sonra 2. küre başlama hk.

Önerilen İletiler

alphaomega    67

Selamlar dostlar, yeni yeni kafama takılan bir soru oldu özelden Burak hocaya sormak yerine buraya konu açayım herkes fikir belirtirse, ileride belki birilerine faydası olur diye açıyorum. Aklımdaki soru şu; 

Ben Mart ayının ortalarında testo only kürüne başladım, kötü sayılacak bir genetikle sporda 8 yılımı devirdim onu da belirteyim, haftalık iki enjeksiyon şeklinde 500mg test enanthate kullanıyordum,175 boyum var, 77 kilo olarak başladım şuan 86 kiloyum küre başlarken biraz yağ oranım yüksekti herhalde 17-21 arası vardır kestiremiyorum pek, o yüzden olabildiğince temiz yemeye aşırı gereksiz yağ koymadan büyümeye çalıştım epey de iyi sonuç aldım, göbek kısmı bile birazcık inceldi, bi ara paylaşmak istersem onları da ayrı konu açabilirim belki. Testodan gördüğüm gelişimden epey memnunum şu an, sadece testoyla başlama nedenim hem sterodilere karşı biraz korkuyla yaklaşmamdı hem de son 4 yılımı pek gelişemeden geçirince (genetik sebepler) insan bir kendini sorguluyor acaba ben mi gerçekten bu işte kötüyüm beceremiyorum, yeterince yiyemiyorum vs diye. Daha önce doğalken 80 kiloyu gördüm en fazla ama bir yerden sonra hep yağ olarak geliyordu kazanımlarım bu da mutlu etmiyordu çok şükür şu an öyle değil. Hatta testo only o kadar iyi geldi ki vucuduma yan etki bile görmedim sayılır ufak tefek sivilce harici, hatta omuz bacak kalça neresi varsa enjeksiyon denedim ilk seferlerde bile gram kas ağrım olmadı çok güzel geçti her şey. 

Velhasıl kelam gelişimi gördükçe pct ile vakit kaybetmek yerine ikinci küre başlamayı düşünüyorum, normalde testolar bitene kadar yani 15 hafta testo only kürü yapacaktım, geçtiğimiz perşembe 12. haftanın son enjeksyionunu yaptım, eğer ikinci kürü mantıklı bulursanız sizlerde testoyu 12 haftada bitirip sonra ikinciye odaklanacağım 15 haftaya uzatmaya gerek yok gibi gelişim yavaşladı biraz. kafamda yine bulk kürü yapmak var, her türlü tavsiyeye düzeltmeye açığım sadece aklımdaki planı yazacağım taslak olması açısından; Şimdi eğer 12. haftada kür biterse, arada 1.5 ay kadar bir cruise süresi tutmayı düşünüyordum daha kısa olur mu bilmiyorum, 5-7 günde 1 falan 250 mg testo alarak devam etmek vardı aklımda, 1.5 aydan sonra da testo+ bolde + dbol(veya anapolon) tarzı bir kür düşünüyordum, deca da eklemek istiyorum ama hem deca dick olayından çekiniyorum hem de ikinci küre bolde ve deca aynı anda fazla olur mu emin değilim.

Ne dersiniz dostlar sizce pct yapmadan ikinciye atılmak mantıklı olur mu hazır sistemi orturtmuşken? atladığım yazmadığım bilgiler olduysa sorabilirsiniz cevaplarım, şimdiden vakit ayıran herkese teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Equipoise    333

Benim dusuncem, kürü kesmeden 400 boldenon ekle ve bi 15-20 hafta daha devam et.. kür içi haftada iki kere 250iu choiromon kullan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132

İlaçla tanışma, ilacın sana verdiği tepkiyi görme, özellikle testo ile e2 dönüşümün nasıl olduğunu görme vb durumlar için ilk kür tecrübesi yaşamış oldun. Bu gibi tecrübeler daha sonraki kürlerde sana yol gösterici olacak. Fakat birde bunun pct kısmı var. İlk kürün de bunu da tecrübe et. Kazanımları ne kadar koruyabildin, neleri yanlış yaptın, hormon düzenin nasıl oldu, eski haline ne derece dönebildin...

boldenon uzun esterli ilaç. 6-8 haftalık kullanımlar için pekde verimli olmayacak. Front load yapsan dahi 10-12 haftayı gözden çıkarmalısın ki ilk tecrübe de front load önermem. 

Hpta yı çok uzun sürerler kapalı tutmamanı öneririm.

kişisel görüşüm.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alphaomega    67
Equipoise, 4 saat önce yazdı:

Benim dusuncem, kürü kesmeden 400 boldenon ekle ve bi 15-20 hafta daha devam et.. kür içi haftada iki kere 250iu choiromon kullan.

Öyle çok uzun gelir bana hocam ya bir de ikinci küre başlarsam dediğim gibi en az 2 enjeksiyonluk 1 de oral ilaç planım var, daha azına nedense sıcak bakmıyorum.

merkar, Bir saat önce yazdı:

İlaçla tanışma, ilacın sana verdiği tepkiyi görme, özellikle testo ile e2 dönüşümün nasıl olduğunu görme vb durumlar için ilk kür tecrübesi yaşamış oldun. Bu gibi tecrübeler daha sonraki kürlerde sana yol gösterici olacak. Fakat birde bunun pct kısmı var. İlk kürün de bunu da tecrübe et. Kazanımları ne kadar koruyabildin, neleri yanlış yaptın, hormon düzenin nasıl oldu, eski haline ne derece dönebildin...

boldenon uzun esterli ilaç. 6-8 haftalık kullanımlar için pekde verimli olmayacak. Front load yapsan dahi 10-12 haftayı gözden çıkarmalısın ki ilk tecrübe de front load önermem. 

kişisel görüşüm.

Evet aslında tam sizin gibi düşünüyordum, testoyla başladım bazı şeyleri tecrübe ettim bir de pct kısmını etsem diye düşündüm ama açıkcası aradaki geçecek süre gözüme çok geliyor, belki de ilk kürümü 2-3 ilaçlı yapmış olsaydım şu an bu kadar aceleci hissetmeyecektim ama olsun yine de memnunum sadece ilerisini nasıl planlasam karar veremedim, bolde kullanırsam dediğiniz gibi uzun süreli tutucam ikinci kürü, 12-16 hafta arası. teşekkürler bu arada.

sizce pct'yi ikinci kürden sonrasına bırakıp öyle deneyimlemek çok mu geç olur? sadece testonun vucudumu pek yorduğunu hissetmiyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
khantheros    39
merkar, 6 saat önce yazdı:

kişisel görüşüm.

Hocam frontload nedir nasıl yapılır bilgi verir misin 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Equipoise    333
alphaomega, 5 saat önce yazdı:

Öyle çok uzun gelir bana hocam ya bir de ikinci küre başlarsam dediğim gibi en az 2 enjeksiyonluk 1 de oral ilaç planım var, daha azına nedense sıcak bakmıyorum.

Evet aslında tam sizin gibi düşünüyordum, testoyla başladım bazı şeyleri tecrübe ettim bir de pct kısmını etsem diye düşündüm ama açıkcası aradaki geçecek süre gözüme çok geliyor, belki de ilk kürümü 2-3 ilaçlı yapmış olsaydım şu an bu kadar aceleci hissetmeyecektim ama olsun yine de memnunum sadece ilerisini nasıl planlasam karar veremedim, bolde kullanırsam dediğiniz gibi uzun süreli tutucam ikinci kürü, 12-16 hafta arası. teşekkürler bu arada.

sizce pct'yi ikinci kürden sonrasına bırakıp öyle deneyimlemek çok mu geç olur? sadece testonun vucudumu pek yorduğunu hissetmiyorum. 

Uzun gelir demişsin lakin üstte testoyla köprü yapıp yeni bir küre geçmeyi düşünüyorum yazmışsın. Hpta için bi fark olmuyor. Yani 500 testosteron küründen çıktıktan sonra 250 testo ile köprü yapman aşırı mantıksız olacaktır. Zaten vucuduna ağır gelecek bi anabolik kullanmamışsın. 

İlk küründe only testo kullanman guzel, vucudunun tepkisini gordun ve androjen reseptor sayını arttırdın, şimdi üstüne 400 boldenon ve 50mg anapolon yada 40mg danabol ekleyerek devam edebilirsin. 

Ek olarak: ilk kürünü 500 testo 400 rimobolan yapan biri olarak, 250 testo başlamadığıma bile pisman olmuşken ilk kürden 3 ilaç kullanmanın çok sacma oldugunu dusunuyorum

tarihinde Equipoise tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alphaomega    67
Equipoise, 5 saat önce yazdı:

Uzun gelir demişsin lakin üstte testoyla köprü yapıp yeni bir küre geçmeyi düşünüyorum yazmışsın. Hpta için bi fark olmuyor. Yani 500 testosteron küründen çıktıktan sonra 250 testo ile köprü yapman aşırı mantıksız olacaktır. Zaten vucuduna ağır gelecek bi anabolik kullanmamışsın. 

Hpta için farkı olmadığını bilmiyordum açıkcası gerçekten öyle mi oluyor? Peki 250mg değil de TRT seviyelerine mesela 100-150 mg arasına düşeceğim deseydim yine farkı yok mu derdiniz? Çok fazla "blast and cruise" yapan insan var ondan merak edip soruyorum yabancı olduğum bi konu sayılabilir genelde pct amaçlı yapmıştım araştırmalarımı. tekrardan teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Deity    171
khantheros, 8 saat önce yazdı:

Ön yükleme haftalık 500mg alacaksan ilk hafta 1000mg alıp sonrasında 500 devam etmek

Ilk kürüm only testoydu 16 hafta  senin gibi düşünüp birde pct göreyim dedim pct yaptım başarılı oldu sistemi çalıştırdım direk ikinci küre geçtim:) yani çokta önemli değil kullanılacak ilaçlar belli sonuçta ama tavsiyem ilk kürde 2 3 ilaç girerek o ilk etkiyi en iyi şekilde almak @alphaomega

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Equipoise    333
alphaomega, 2 saat önce yazdı:

Hpta için farkı olmadığını bilmiyordum açıkcası gerçekten öyle mi oluyor? Peki 250mg değil de TRT seviyelerine mesela 100-150 mg arasına düşeceğim deseydim yine farkı yok mu derdiniz? Çok fazla "blast and cruise" yapan insan var ondan merak edip soruyorum yabancı olduğum bi konu sayılabilir genelde pct amaçlı yapmıştım araştırmalarımı. tekrardan teşekkürler.

Blast and cruise yapılma sebebi hpta uzerindeki ilac baskısını azaltmak değildir. Çünkü zaten uzun kür yapan kişi genelde kür içi hcg alımı yapar, yapmalıdır. Blast and cruise mantığı 2-3 ilaçlık bi kürden sonra 250mg haftalık testosteron kullanarak hem kürü kesmemiş olup hem de böbreği karaciğeri vb dinlendirmektir. 

500 mg testosteron ile yapılan kürün vücudun için bir dinlenme süreci isteyeceğini düşünmüyorum. Bu yuzden dozu 250 ye düşürerek kürünü bosuna uzatmana gerek yok. Blast and cruise yapmadan gecis yapabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132
khantheros, 11 saat önce yazdı:

uzun ester ilaçlar için yapılan ön yükleme. amaç ilacın peak seviyeye gelmesini erkene çekmek. kağıt üzerinde  işe yarıyor.

fakat ilacın tepki verme süresini belirleyen tek etkenin ester olacağını, ön yükleme işe yaramayacaktır diyenler de var. 

yabancı forumlarda yapanlar çok. memnun olanda var olmayan da. 

boldenon için örnek; 1-2 haftalar 1200mg---- 3-12 haftalar 600mg gibi

not: kendim denemedim. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
khantheros    39
merkar, 3 saat önce yazdı:

uzun ester ilaçlar için yapılan ön yükleme. amaç ilacın peak seviyeye gelmesini erkene çekmek. kağıt üzerinde  işe yarıyor.

fakat ilacın tepki verme süresini belirleyen tek etkenin ester olacağını, ön yükleme işe yaramayacaktır diyenler de var. 

yabancı forumlarda yapanlar çok. memnun olanda var olmayan da. 

boldenon için örnek; 1-2 haftalar 1200mg---- 3-12 haftalar 600mg gibi

not: kendim denemedim. 

Teşekkür ederim hocam mesela enantat da alıyoruz yanında ona da yapılmalı mı bu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alphaomega    67
Deity, 7 saat önce yazdı:

Ilk kürüm only testoydu 16 hafta  senin gibi düşünüp birde pct göreyim dedim pct yaptım başarılı oldu sistemi çalıştırdım direk ikinci küre geçtim:) yani çokta önemli değil kullanılacak ilaçlar belli sonuçta ama tavsiyem ilk kürde 2 3 ilaç girerek o ilk etkiyi en iyi şekilde almak @alphaomega

Çok da önemli değil dediğiniz kısım pct ile ilgili değil mi doğru anladım?

Equipoise, 6 saat önce yazdı:

Blast and cruise yapılma sebebi hpta uzerindeki ilac baskısını azaltmak değildir. Çünkü zaten uzun kür yapan kişi genelde kür içi hcg alımı yapar, yapmalıdır. Blast and cruise mantığı 2-3 ilaçlık bi kürden sonra 250mg haftalık testosteron kullanarak hem kürü kesmemiş olup hem de böbreği karaciğeri vb dinlendirmektir. 

500 mg testosteron ile yapılan kürün vücudun için bir dinlenme süreci isteyeceğini düşünmüyorum. Bu yuzden dozu 250 ye düşürerek kürünü bosuna uzatmana gerek yok. Blast and cruise yapmadan gecis yapabilirsin

Şimdi daha iyi anladım teşekkürler, 500mg testoyla fazla tahrip olmamıştır 250ye düşürüp sonra tekrar artırmayla vakit kaybetmeyeyim diyorsunuz, ben ikinci kür için 500mg testo ve 600-800 mg arası bolde düşünüyordum, kür süresini de yine en az 16 hafta düşünmüştüm. peki deca hakkında tavsiyeleriniz olur mu? ikinci kürde bulaşılacak bir ilaç mıdır yoksa testo + bolde + oral bi ilaç gayet iyi bir deneyim mi olur 2. kür için ne dersiniz?

bu arada eğer fırsat bulabilirlerse @zubonk ve @Loving hocamın görüşlerini de merak ediyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Equipoise    333
alphaomega, 2 saat önce yazdı:

Şimdi daha iyi anladım teşekkürler, 500mg testoyla fazla tahrip olmamıştır 250ye düşürüp sonra tekrar artırmayla vakit kaybetmeyeyim diyorsunuz, ben ikinci kür için 500mg testo ve 600-800 mg arası bolde düşünüyordum, kür süresini de yine en az 16 hafta düşünmüştüm. peki deca hakkında tavsiyeleriniz olur mu? ikinci kürde bulaşılacak bir ilaç mıdır yoksa testo + bolde + oral bi ilaç gayet iyi bir deneyim mi olur 2. kür için ne dersiniz?

bu arada eğer fırsat bulabilirlerse @zubonk ve @Loving hocamın görüşlerini de merak ediyorum.

Dostum bu bir maraton, sprint değil. Vucuduna hic boldenon sokmamışken, 400 mgden alabilecegin etkiyi alip 600 e cikmak varken neden direkt yuksek doz başlayasin ki ? 5. Küründe napacaksın, 2 şer gram mı kullanacaksın? Emin ol fazla ilaç fazla gelişim demek degil. Şahinle alabileceğin yolu alıp sonra zorlandığın kısımda ferrariye binmek varken, direkt ferrariyle başlamak çok saçma. Vucudun bir kapasitesi var, süngeri okyanusa da atsan denize de atsan göle de atsan aynı suyu çeker. İlaçları yavaş yavaş ekle vücuduna, tepki goremedikce arttir. Testo bolde ve oral gayet guzel bir tercih ikinci kür için. Daha sonra bir pct yapar ve dinlendikten sonra testo deca gibi bi küre geçebilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Deity    171

Evet ilaç belli protokol belli teste göre doz artar azalır yani pct görmene gerek yok diğer ilaçları tedarik edene kadar only git eline geçtiğinde devam et ben 8 hafta pct uygulayıp pct bittiği gibi yeni küre girdim sonra pişman oldum tabi @alphaomega

tarihinde Deity tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132
khantheros, 18 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam mesela enantat da alıyoruz yanında ona da yapılmalı mı bu

şart değil. enanthate uzun ester evet ama undecylenate esterle kıyaslanınca daha kısa yarı ömürlü.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
alphaomega, 22 saat önce yazdı:

Doğru anladıysam 12 haftadır ilaç kullanıyorsun ve ya cruise yapıp geçiş yapmayı düşünüyorsun yada direkt geçiş. Sana tavsiyem cruise mantığını şu noktada şu seviyede kafandan sil at. Gereksiz yere HPTA yorma. Benim şahsi düşüncem eğer müsabıklık veya post posing söz konusu değilse, kürlerin 20-24 hafta ile sınırlandırılması yönünde. Üzerini önermiyorum ki daha yolun başındasın, bu deneyimi edindin ve artık doğal hormonlarına izin vererek ne gibi bir feedback aldığını görmen senin yararına olacaktır. Tavsiyem PCT yapıp hormonlarını 3-4 ay dinlendirip tekrar kür düşünmenden yana olacaktır. Ayrıca form durumunuda bizlerle paylaşırsan daha sağlıklı fikir ve yorumlarda bulunulabilir. 

Son olarak sadece 500mg testosteron alınsa bile tahribat vardır. Hasar ve dengesizlik için dışarıdan aldığınız sentetik TRT dozu bile yeterlidir. Sonuçta biz birer hasta değil, sağlıklı bireyleriz. Her zaman, her roid de PCT ve küre göre MCT çok önemlidir. Eğer ilerisini düşünüyorsanız.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alphaomega    67
zubonk, 4 saat önce yazdı:

Doğru anladıysam 12 haftadır ilaç kullanıyorsun ve ya cruise yapıp geçiş yapmayı düşünüyorsun yada direkt geçiş. Sana tavsiyem cruise mantığını şu noktada şu seviyede kafandan sil at. Gereksiz yere HPTA yorma. Benim şahsi düşüncem eğer müsabıklık veya post posing söz konusu değilse, kürlerin 20-24 hafta ile sınırlandırılması yönünde. Üzerini önermiyorum ki daha yolun başındasın, bu deneyimi edindin ve artık doğal hormonlarına izin vererek ne gibi bir feedback aldığını görmen senin yararına olacaktır. Tavsiyem PCT yapıp hormonlarını 3-4 ay dinlendirip tekrar kür düşünmenden yana olacaktır. Ayrıca form durumunuda bizlerle paylaşırsan daha sağlıklı fikir ve yorumlarda bulunulabilir. 

Son olarak sadece 500mg testosteron alınsa bile tahribat vardır. Hasar ve dengesizlik için dışarıdan aldığınız sentetik TRT dozu bile yeterlidir. Sonuçta biz birer hasta değil, sağlıklı bireyleriz. Her zaman, her roid de PCT ve küre göre MCT çok önemlidir. Eğer ilerisini düşünüyorsanız.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler hocam dediklerinizin hepsini değerlendireceğim, dediğim gibi zaten pct yapacak olursam testo only kürünü 15 hafta sürdürüp öyle bitireceğim. Bu arada müsabıklık bi durum yok şuan için, sadece şuan üniversite okuyor çalışmıyorken ileriye nazaran rahat sayılabilecek bu zamanları iyi değerlendirmeye çalışıyorum hepsi bu, yine de önce sağlık tabi bi yere yetiştiğim söylenemez. tekrardan teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.