Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Blitzkrieg

20 haftalık kür sonrası pct yapmama rağmen tahlil sonumlarım düşük yardım edin

Önerilen İletiler

Blitzkrieg    133

Merhabalar:

ben 22 yaşında 191 boyunda 101 kilo ve yaklaşık 12 yaşımdan itibaren bir kısmı düzenli bir kısmı düzensiz fitness hayatı olan bir gencim. Son 4 yılımda steroid ile tanıştım.

sizden bir konu hakkında yardımlarınızı istiyorum.

En son geçen sene 20 haftalık bir küre girmiştim kürün içerisinde;
- ilk 15 hafta : Haftada 500mg Test E. (hafta da iki enjeksiyon 250mg)
- 20 hafta : Haftada 300mg masterone P. (Haftada üç kez 100mg)
- son 5 hafta: Haftada 350mg Test P. (Haftada her gün 50mg)

- son 5 hafta : Günde 50mg winstrol
Kürü bittikten sonra hemen HCG tedavisine başladım. Prengly’in muadili olan choriomon 5000 aldım eczaneden 2 adet ve bunları 20 gün boyunca(her gün 500ui) kullandım. Sonrasında ise nolvadex ile clomen tablet kullandım ve pctyi bitirdim. Kür olarak çok başarılı bir dönem geçirdim verdiği etkiyi sonuna kadar aldım. Fakat sporu 7 aylığına bırakmam gerekti. 7 aydan sonra tekrar spora başladım.
Spora başlamadan önce testosteron değerlerime baktırdığımda normal seviyelerdeydi fakat en dipte bir seviyeydi.

6C5D040C-4857-4916-AF9F-126156A56DDE.thumb.jpeg.d60ecde9244eb2f2292c1afe016b7cde.jpeg

Şu an 5 aydır düzelinli olarak antremanlarımı yapıyorum vücudum, bıraktığım zamanlardaki hantal görüntüsünden kurtuldu. Şimdi tekrardan yeni bir kür yapmak istiyorum

Fakat şu anda testosteron değerlerim ne seviyede bilmiyorum en son 5 ay önce ölçtürdüğümde resimdeki gibi bana göre sıkıntılı değerlerdeydi. Eğer hala aynı değerlerde ise bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?
Lütfen okuyup geçmeyin desteğinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zubonk    287

Bu işi varsayıma bırakamayız değil mi? Yapman gereken kür düşünmeden önce değerlerine tekrar baktır ve bizimle paylaş, ne durumdasın görelim. 5 ay önceki değerlerinde evet testosteron değerin yaşına göre düşük seviyede gözüküyor. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xax1    34

Prolaktinin hala çok yüksek çok garip . Masteronda var kürde neden böyle ki

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
zubonk, Bir saat önce yazdı:

Bu işi varsayıma bırakamayız değil mi? Yapman gereken kür düşünmeden önce değerlerine tekrar baktır ve bizimle paylaş, ne durumdasın görelim. 5 ay önceki değerlerinde evet testosteron değerin yaşına göre düşük seviyede gözüküyor. 

Evet hocam doğru diyorsunuz 5 ay önceki tahlil yaptığım zaman beslenme düzenim aşırı kötüydü(sürekli ambalajlı gıdalar tüketip, abur cubur yiyordum.) uyku düzenim yoktu biraz sıkıntılı zamanlar geçirdim. Bayramdan sonrasına randevu aldım bütün testleri tekrardan yaptırıp forumda paylaşım yapacağım. Fakat o kadar güzel pct yapmama rağmen total testosteronum neden düşük bir türlü anlam veremiyorum. Mutlaka yanlış yaptığım bir şeyler var. Yeni tahlilden sonra öğrenilir mutlaka.

xax1, 17 dakika önce yazdı:

Bilmiyorum hocam belki pct den sonra sporu bıraktığım zamanlarda çok düzensiz beslenmeyle beraber aldığım 12 kilo yağ ve kötü uyku düzeni olabilir. Yeni bir test yaptıracağım o zaman anlaşılır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xax1    34
Blitzkrieg, 7 dakika önce yazdı:

Bilmiyorum hocam belki pct den sonra sporu bıraktığım zamanlarda çok düzensiz beslenmeyle beraber aldığım 12 kilo yağ ve kötü uyku düzeni olabilir. Yeni bir test yaptıracağım o zaman anlaşılır.

Düzelir spora ve zamana ihtiyacınız var tavsiye olarak keçi boynuzu özü alın ve çakşır kökü otu suyuna başlayın imkanınız varsa tribulusta olabilir

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
xax1, 25 dakika önce yazdı:

Düzelir spora ve zamana ihtiyacınız var tavsiye olarak keçi boynuzu özü alın ve çakşır kökü otu suyuna başlayın imkanınız varsa tribulusta olabilir

Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam dediklerinizi yapıcam :) şuanki değerlerim muhtemelen bu kadar kötü değildir ama çokta iyi değildir 10 gün sonra belli olacak her şey

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
xax1, 4 saat önce yazdı:

Masteron'un, Prolaktin ile işi yok. Sonuçlardaki prolaktin seviyesi referans değerleri arasında zaten. Ayrıca prolaktin düzeyleri kişiden kişiye değişir. Bir arkadaşıma geçenlerde ilk kürünü uyguladık, kürden önce doğal hormon değerlerine bakmasını ve spermiogram testi yaptırmasını istedim. Kürün ortasında test yaptırdık ve ilk kürüne başlamadan önceki doğal olan prolaktin seviyesi, kürdeykenkinden daha yüksekti. Kürün içeriğinde direkt veya dolaylı yoldan prolaktin inhibisyonu söz konusu değildi. E2 ve Tiroit yüksekliğide, Prolaktin seviyelerinde artışa sebep olabiliyor, aslında genel de zaten prolaktin artışının tıbbi temel sebepleri bu hormonlardan kaynaklanır.

Blitzkrieg, 4 saat önce yazdı:

Evet hocam doğru diyorsunuz 5 ay önceki tahlil yaptığım zaman beslenme düzenim aşırı kötüydü(sürekli ambalajlı gıdalar tüketip, abur cubur yiyordum.) uyku düzenim yoktu biraz sıkıntılı zamanlar geçirdim. Bayramdan sonrasına randevu aldım bütün testleri tekrardan yaptırıp forumda paylaşım yapacağım. Fakat o kadar güzel pct yapmama rağmen total testosteronum neden düşük bir türlü anlam veremiyorum. Mutlaka yanlış yaptığım bir şeyler var. Yeni tahlilden sonra öğrenilir mutlaka.

Antrenman, beslenme, uyku, stres vb. çok fazla testosterona etkisi olan etkenler. Fakat ben diğer yapmış olduğun kürleri bilmiyorum ama bu son bahsettiğin kür ile hormonlarına kalıcı bir zarar verdiğini düşünmüyorum en fazla yetersiz PCT olabilir. Testleri sabah mı öğlen mi akşam mı yaptın? Aç-tok? Bunlarda önemli. Bence bahsettiğin etkenlerle alakalı gibi duruyor. İşin cılkını çıkarmadıkca ve hücrelerinize insülin gibi ilaçlarla zarar vermedikce, hormonları mahvetmeniz imkansıza yakın.

Sen, Toplam Testosteron, Serbest Testosteron, LH, FSH, TSH, E2, Prolaktin, Progesteron, SHBG, Albumin değerlerine baktır bakalım, paylaş burada değerlendirelim. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
zubonk, 8 saat önce yazdı:

Masteron'un, Prolaktin ile işi yok. Sonuçlardaki prolaktin seviyesi referans değerleri arasında zaten. Ayrıca prolaktin düzeyleri kişiden kişiye değişir. Bir arkadaşıma geçenlerde ilk kürünü uyguladık, kürden önce doğal hormon değerlerine bakmasını ve spermiogram testi yaptırmasını istedim. Kürün ortasında test yaptırdık ve ilk kürüne başlamadan önceki doğal olan prolaktin seviyesi, kürdeykenkinden daha yüksekti. Kürün içeriğinde direkt veya dolaylı yoldan prolaktin inhibisyonu söz konusu değildi. E2 ve Tiroit yüksekliğide, Prolaktin seviyelerinde artışa sebep olabiliyor, aslında genel de zaten prolaktin artışının tıbbi temel sebepleri bu hormonlardan kaynaklanır.

Antrenman, beslenme, uyku, stres vb. çok fazla testosterona etkisi olan etkenler. Fakat ben diğer yapmış olduğun kürleri bilmiyorum ama bu son bahsettiğin kür ile hormonlarına kalıcı bir zarar verdiğini düşünmüyorum en fazla yetersiz PCT olabilir. Testleri sabah mı öğlen mi akşam mı yaptın? Aç-tok? Bunlarda önemli. Bence bahsettiğin etkenlerle alakalı gibi duruyor. İşin cılkını çıkarmadıkca ve hücrelerinize insülin gibi ilaçlarla zarar vermedikce, hormonları mahvetmeniz imkansıza yakın.

Sen, Toplam Testosteron, Serbest Testosteron, LH, FSH, TSH, E2, Prolaktin, Progesteron, SHBG, Albumin değerlerine baktır bakalım, paylaş burada değerlendirelim. 

Anladım hocam teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Öncekikle testi sabah aç karnına yapmıştım. Bu dediğiniz testlerin hepsini bayramdan sonra yapıp paylaşıcam. Birde sigara tüketimininde bir etkisi oluyor mu hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
Viktormamıel, 57 dakika önce yazdı:

Deca kullanmadıysan eski teston 1 seneden önce yerine gelir belki hatta daha hızlı yerine gelir, geçmiş olaun

Hocam teşekkür ederim umarım yerine gelmiştir şuan bende çok merak ediyorum sonuçlarımı...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
Blitzkrieg, 4 saat önce yazdı:

Anladım hocam teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Öncekikle testi sabah aç karnına yapmıştım. Bu dediğiniz testlerin hepsini bayramdan sonra yapıp paylaşıcam. Birde sigara tüketimininde bir etkisi oluyor mu hocam

Rica ederim. Sigara kullanımı tabii ki de uzun süreli ve aşırı kullanımlarda sperm üretimine, kalitesine ve testosterona olumsuz etkisi kesinlikle var. Kendimde kullanıyorum, bırakmamız lazım. Fakat sperm ve hormonel anlamda ciddi bir komplikasyon genç yaşlarda beklenmez. Bilinçsiz kullanılan steroidlerin spermlere verdiği tahribat göz önüne alındığında, sigara ile kıyaslayamayız.

Viktormamıel, 3 saat önce yazdı:

Deca kullanmadıysan eski teston 1 seneden önce yerine gelir belki hatta daha hızlı yerine gelir, geçmiş olaun

Deca için böyle bir genelleme yapılması doğru değil. Aynı şey diğer roidler içinde geçerli. İlaçlar her bünyede aynı etki/yan etki ye sebep olmaz. Her bireyin recovery süreci farklıdır. 

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
zubonk, 25 dakika önce yazdı:

Rica ederim. Sigara kullanımı tabii ki de uzun süreli ve aşırı kullanımlarda sperm üretimine, kalitesine ve testosterona olumsuz etkisi kesinlikle var. Kendimde kullanıyorum, bırakmamız lazım. Fakat sperm ve hormonel anlamda ciddi bir komplikasyon genç yaşlarda beklenmez. Bilinçsiz kullanılan steroidlerin spermlere verdiği tahribat göz önüne alındığında, sigara ile kıyaslayamayız.

Doğru diyorsunuz hocam sigarayı hepimizin bırakması gerekiyor. Bayramdan sonraki yaptıracağım testlerin sonuçları güzel çıkarsa 1 ay sonrasına trenbolone acetat ile testo propionate kürüne girmeyi düşünüyorum 8 haftalığına testlerden sonra buna göre önerilerinizi bekliyorum yardımcı olursanız öok sevinirim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
Blitzkrieg, 3 saat önce yazdı:

Doğru diyorsunuz hocam sigarayı hepimizin bırakması gerekiyor. Bayramdan sonraki yaptıracağım testlerin sonuçları güzel çıkarsa 1 ay sonrasına trenbolone acetat ile testo propionate kürüne girmeyi düşünüyorum 8 haftalığına testlerden sonra buna göre önerilerinizi bekliyorum yardımcı olursanız öok sevinirim

Tabii ki. Sonuçları bir görelim. Duruma göre form durumunuda yazarsın, görsel olarakta paylaşırsın, bu şekilde daha doğru bir yol izleriz beraber. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
zubonk, 4 saat önce yazdı:

Tabii ki. Sonuçları bir görelim. Duruma göre form durumunuda yazarsın, görsel olarakta paylaşırsın, bu şekilde daha doğru bir yol izleriz beraber. 

Tamamdır hocam testleri yaptırınca tekrar irtibata geçeceğim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158

Ben de deca sevmiyorum gereksiz uzun bir yari omru var, ayni sey bolde icin de gecerli, ama deca sevmiyorsun diye nandrolone'dan vazgecmek olmaz. NPP var. Tren enant, NPP Masteron enant, testo enant, anavar bu kombinasyonun dozajlariyla oynayarak 10 sene ust uste girilir bence efsane kombine oluyorlar baska ilac katip isi komplexlestirmeye gerek yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
TheNoahSystem, 8 dakika önce yazdı:

Ben de deca sevmiyorum gereksiz uzun bir yari omru var, ayni sey bolde icin de gecerli, ama deca sevmiyorsun diye nandrolone'dan vazgecmek olmaz. NPP var. Tren enant, NPP Masteron enant, testo enant, anavar bu kombinasyonun dozajlariyla oynayarak 10 sene ust uste girilir bence efsane kombine oluyorlar baska ilac katip isi komplexlestirmeye gerek yok.

Yeterince kompleks bir kombin olmuş zaten :)

• Beğen 1
  • ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158
zubonk, 3 dakika önce yazdı:

Yeterince kompleks bir kombin olmuş zaten :)

Hepsinin tadi ayri, formda olan biri icin mukemmel estetik bir goruntu veriyor ama form iyi degilse zaten 250 testo yeterli 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
TheNoahSystem, 2 dakika önce yazdı:

Hepsinin tadi ayri, formda olan biri icin mukemmel estetik bir goruntu veriyor ama form iyi degilse zaten 250 testo yeterli 

Hepsinin tadı ayrı, katılıyorum. Bu sebepten benim için deca ise deca, tren ise tren, ikisini aynı anda tadamıyorum :) gerçi decayı yıllar önce kullanmama kararı aldım kısa/uzun hiçbir esterini sevemedim, vücudum decaya iyi tepki vermiyor. Fakat genetiğimin trene verdiği feedback muazzam, 4-5 defa kullanmışımdır maks aldığım doz 400mg ömür boyu bu dozda alsam yine etkili olur herhalde. Şu anda ilaca dair hiçbir şey yok vücudumda ve vermiş olduğum karar doğrultusunda kullanımı bırakmış durumdayım. Tekrar kür yapacak olsaydım bu kesinlikle, Testosteron Enanthate ve Parabolan (trenbolone hexahydrobenzylcarbonate) olurdu, psikopat bir ilaç :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    271
zubonk, 14 saat önce yazdı:

Hepsinin tadı ayrı, katılıyorum. Bu sebepten benim için deca ise deca, tren ise tren, ikisini aynı anda tadamıyorum :) gerçi decayı yıllar önce kullanmama kararı aldım kısa/uzun hiçbir esterini sevemedim, vücudum decaya iyi tepki vermiyor. Fakat genetiğimin trene verdiği feedback muazzam, 4-5 defa kullanmışımdır maks aldığım doz 400mg ömür boyu bu dozda alsam yine etkili olur herhalde. Şu anda ilaca dair hiçbir şey yok vücudumda ve vermiş olduğum karar doğrultusunda kullanımı bırakmış durumdayım. Tekrar kür yapacak olsaydım bu kesinlikle, Testosteron Enanthate ve Parabolan (trenbolone hexahydrobenzylcarbonate) olurdu, psikopat bir ilaç :)

Hocam parabolanın yargılanma ömrü 5 gün diye biliyorum. Haftada tek enj. Yeterli mi yoksa 2 ye bölmek şart mı. Şu an ve önümüzdeki 3-4 yıl tren düşünmüyorum ama merak ediyorum😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
Mhmt38, 47 dakika önce yazdı:

Hocam parabolanın yargılanma ömrü 5 gün diye biliyorum. Haftada tek enj. Yeterli mi yoksa 2 ye bölmek şart mı. Şu an ve önümüzdeki 3-4 yıl tren düşünmüyorum ama merak ediyorum😁

Tren Hex'in (parabolan) yarılanma süresi ortalama 6 gün. Haftada iki enjekte edilmeli ki maksimum etki alınsın. Daha önce kullandın mı yoksa erken diye mi düşünmüyorsun :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    271
zubonk, 5 saat önce yazdı:

Tren Hex'in (parabolan) yarılanma süresi ortalama 6 gün. Haftada iki enjekte edilmeli ki maksimum etki alınsın. Daha önce kullandın mı yoksa erken diye mi düşünmüyorsun :)

Hocam 8 hafta tren enant. Kullandım ama şu an için beni aşan Bi roid tren iyice hacim kazandıktan sonra inş. trenle def. yapacağım Bi gün. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
Mhmt38, 50 dakika önce yazdı:

Hocam 8 hafta tren enant. Kullandım ama şu an için beni aşan Bi roid tren iyice hacim kazandıktan sonra inş. trenle def. yapacağım Bi gün. 

Trenbolone, metabolizmayı muazzam hızlandıran bir roid. Hacim odaklı düşünülmemesi gerekir zaten. Dediğin gibi yaparsan treni çok verimli çalıştırmış olursun.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blitzkrieg    133
zubonk, 4.06.2019 - 17:27 yazdı:

Tabii ki. Sonuçları bir görelim. Duruma göre form durumunuda yazarsın, görsel olarakta paylaşırsın, bu şekilde daha doğru bir yol izleriz beraber

FE929BCD-C26D-4605-85E1-4D8A51CC6B57.jpeg

FC35FE1F-9968-497B-96A3-7E8BC45EF714.jpeg

03D15F4C-0848-4D5B-87C6-5F371BCA5FFD.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    287
Blitzkrieg, 2 saat önce yazdı:

@zubonk @mhmt38 @Viktormamıel @TheShoulder

Değerli hocalarım tahlil sonuçlarım gelmiştir bütün değerlerim iyi fakat testosteren değerlerim yerde lütfen yardım edin

Son küründen çıkalı neredeyse 1 yıl olmuş yanlış anlamadıysam. Evet toplam ve serbest testosteronun olması gerekenden çok düşük seviyelerde gözüküyor. Kanı sabah 8-10 saatleri arasında mı verdiniz? Yetersiz SERM (klomen-tamoksifen) kullanmış olabilirsin. Bakın PCT ve geri dönüş tamamen kişi odaklıdır. Herkesin klasik tedavi yöntemleriyle normale dönme süreci farkındalık gösterebilmektedir. Fakat bu noktada steroidlerden kaynaklandığını düşünmüyorum, uzun bir süre geçmiş. Burada düşünmemiz gereken ilk mevzu; bu süreci nasıl geçirdin ve nasıl geçirmektesin? Beslenme alışkanlığın, bu süreçteki psikolojin ve antrenman durumun da çok önemli bir faktör.

LH ve FSH düzeylerin gayet iyi durumda gözüküyor. Testislerde testosteron salgısı ve sperm üretimi mevcut. Ama toplam ve serbest testosteronuna olan orantısızlığı bende vücudunun testosteronu tam olarak yeterli kullanamadığını düşündürtüyor. Bu sebeple SHBG ve ALBUMİN'e bağlanmış olabilir. Bu iki değerede batırmanda fayda var. Ayrıca kandaki değerler bir tarafa steroid kullanmış yada kullanan kişinin üzerinde durması gereken asıl önemli bir nokta ise spermlerin durumu, çok değerli. SPERMİOGRAM testi yaptırıp sperm kalite ve sayısını öğrenebilirsin. Çünkü testosteron o kadar hassas bir hormon ki en ufak psikolojik sorun, stres, sağlıksız beslenme vb etkenlere anında tepki verir. İşin iç yüzünü öğrenmek için öncelikle spermlerine baktırmakla başla kesinlikle.

SPERMİOGRAM TESTİ
SHBG
ALBUMİN

Ek olarak bu testlere baktırırken bir yandan da toplam ve serbest testosteronunu arttırmak ve libido adına; günlük sabah akşam 1 çorba kaşığı keçiboynuzu özü, 400iu e vitamini, 6000iu D3 vitamini ve son olarak günlük 2 tablet Voonka Vonvia öneriyorum.

Kafamız rahatlamadan kür yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.