Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

hrnftm01

Dirsek sakatlığı yaşayanlar yardımcı olabilir mi?

Önerilen İletiler

hrnftm01    6

İyi akşamlar arkadaşlar. 3 yılı aşkın bir süredir natural şekilde sporla uğraşıyorum son bir yıldır iki dirsegimde ağrı vardı birisi geçti ama sol kolumdaki geçmedi doktora gittim saçma sapan ilaçlar yazdı kullan dedi emar falan cektirmedi. Neden olabileceğini sorduğumda açıklaması da yok ilaçları kullan gecmezse gel dedi geçmedi bende ona gitmedim. Fırsat bulunca daha farkli bir doktora gitmeyi düşünüyorum. Arka kol gireceğim zaman beni çok kötü zorluyor. Daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu ? Tavsiye edebileceğiniz yöntemler varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zubonk    288

Kronik bir sorunun vardı yada yeni oluşmuş olabilir. Tenisçi dirseği (lateral epikondil, ön kolun radius tarafındaki bir kemik). Ön kol tendonu ve arka kola sürtündüğünde oluşur.

Yada golfçü dirseği (dirseğin ulna bölgesinde oluşan bir dirsek ağrısı) arka kol ve ön kol da dirseğin ulna kısmında tendonlardaki sürtünme ağrıya sebep olabilir. Özellikle triceps hareketlerinde sıkıntı yaşadığın için golfçü dirseği senin sorununa daha yatkın gibi. Çünkü tenisçi de daha çok bicepslere yüklenince ağrı veya iltihaplanma olabiliyor.

Kronik değilse bile uzun süre vücut geliştiren kişilerde bir süre sonrasında artık eklem, tendon, kas ağrıları yaşanabiliyor. Hatta dirseklerde eklem iltihaplanması yaşanabiliyor. Çözüm olarak eklemleri iyileştirici, güçlendirici, ağrı ve iltihaplanmasını önlemede yardımcı olacak takviye alımları yapabilirsin.

Günlük olarak;

1000-1500 mg glikozamin

500-1000 mg Kondroidin Sülfat 

300-500 mg omega-3

Bu kombinasyonla ağrı ve iltihaplanma büyük ölçüde kesilir. Sorunun kronik değilse tedavi edersin. Kroniksede iyileşmene yardımcı olur. 

Yine dikkatli Kalsiyum, Magnezyum ve D vitamini alımları yapabilirsin. Fakat bu söylediklerimi 2-3 ay kullanıp en azından 1 ay ara vererek kullanmanda fayda var.

Antrenman konusunda da önerim. Aşırı ağrın olursa buz uygula. Ağırlık kullanımlarına dikkat et, özellikle triceps hareketlerine başlamadan arka kollarını iyice ısındır (dumbbell skull-crusher ve single arm cable triceps push down uygun olur en düşük minimum kilolarla). Ayrıca set aralarında ve hareketler arası geçişlerde dinlenmeye özen göster. 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hrnftm01    6
zubonk, 6 dakika önce yazdı:

1000-1500 mg glikozamin

500-1000 mg Kondroidin Sülfat 

Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim. Bu söylediğin ürünleri sipariş verdim bir süre kullanayim. Golfçü dirseğinin tricepsi etkileyeceğini hiç düşünmemiştim. Daha dikkatli olmam gerekiyor omega3 u de alıp söylediğiniz gibi yapayım.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
hrnftm01, 7 dakika önce yazdı:

Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim. Bu söylediğin ürünleri sipariş verdim bir süre kullanayim. Golfçü dirseğinin tricepsi etkileyeceğini hiç düşünmemiştim. Daha dikkatli olmam gerekiyor omega3 u de alıp söylediğiniz gibi yapayım.

Senin sıkıntının tenisçi/golfçü dirseği olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimal tricepsi bir süre yoğun stres altına soktun ve dinlenmesine izin vermeden devam ettin böyleliklede eklemlere yük bindi, iltihaplanma oldu. Bu sporda kaçınılmaz şeyler. Benim dirseklerde problemli o yüzden seni çok iyi anlıyorum. Adamı darlatır, sinirlendirip daha ağır girersin, daha kötü olur falan filan :) O ürünleri kullan mutlaka çok faydasını gördüm ben ve kesinlikle triceps ve eklemlerini dinlendirmeyi unutma. Bir süre en azından temponu azalt.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hrnftm01    6
zubonk, 2 dakika önce yazdı:

Senin sıkıntının tenisçi/golfçü dirseği olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimal tricepsi bir süre yoğun stres altına soktun ve dinlenmesine izin vermeden devam ettin böyleliklede eklemlere yük bindi, iltihaplanma oldu. Bu sporda kaçınılmaz şeyler. Benim dirseklerde problemli o yüzden seni çok iyi anlıyorum. Adamı darlatır, sinirlendirip daha ağır girersin, daha kötü olur falan filan :) O ürünleri kullan mutlaka çok faydasını gördüm ben ve kesinlikle triceps ve eklemlerini dinlendirmeyi unutma. Bir süre en azından temponu azalt.

Peki uzun süre sürer mi bu ağrı geçen yılda vardı. Dediğin gibi kolu da yoğun çalışıyordum her idmanda mutlaka çalışırdım fazla yüklenmiş olabilirim 😊 tespit doğru. Spor yaparken arka kol calismayinca kendimi eksik hissediyorum çalışınca ağrıyor. Strese girdim 😂 söylediğin ürünü sipariş vermiştim onu kullanayim. Bir muddette kol çalişmayayim dinlensin. Senin kol nasıl oldu geçti mi. Sporda en çok korktuğum şey sakatlanıp sporu bırakmak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    401

Ben anlamıyorumki bu doktorlar Niy e emara göndermiyo git emarını çektir abicim bu takviyeleri kullanabilirsin ama bahsettiğin mevzu 2 yıl diyorsun bakalım emarda ne çıkacak inşallah ciddi bir şey değildir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zubonk    288
hrnftm01, 2 dakika önce yazdı:

Peki uzun süre sürer mi bu ağrı geçen yılda vardı. Dediğin gibi kolu da yoğun çalışıyordum her idmanda mutlaka çalışırdım fazla yüklenmiş olabilirim 😊 tespit doğru. Spor yaparken arka kol calismayinca kendimi eksik hissediyorum çalışınca ağrıyor. Strese girdim 😂 söylediğin ürünü sipariş vermiştim onu kullanayim. Bir muddette kol çalişmayayim dinlensin. Senin kol nasıl oldu geçti mi. Sporda en çok korktuğum şey sakatlanıp sporu bırakmak.

Tamamen kol çalışmasını kesme de her antrenmanda da çalışma tabii bir süre haftada bir kez biceps ve triceps 3 er hareketten yine aktif olsun ama ağırlıkları azalt, hipertrofi yap. İltihaplanma geçsin sonra takıntılıysan haftada 2 ye çıkartırsın, zaten hipertrofi kasları dev gibi yapmanın sırrı :) ben 6 yıldır bu sporun içindeyim ve kollarım abartısız dal gibiydi hala daha takıntılıyım haftada 3 kez 4 er hareketten çalıştırdığım zamanlar oluyor hala en az 2. Bir kez sağ bicepsi yırtılma noktasına getirdim emar vs çekildi ama yine çalışıyordum ağrılarla, doktorum bana yapma dedikçe devam ediyodum o zamanlar artık kontrollere gittiğimde direkt yırttın mı? Ne zaman yırtıcaksın? Diye soruyodu tabii geçmesi böylelikle çok uzun sürdü önermem :)

Bende ki dirsek ağrılar hep var ara ara nükseder kronik biraz bu zamanlarıda vitamin takviyeleriyle geçiriyorum. İnşallah zamanla geçicektir seninki. 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hrnftm01    6
Ironmann, 1 dakika önce yazdı:

Ben anlamıyorumki bu doktorlar Niy e emara göndermiyo git emarını çektir abicim bu takviyeleri kullanabilirsin ama bahsettiğin mevzu 2 yıl diyorsun bakalım emarda ne çıkacak inşallah ciddi bir şey değildir.

Sanki doktorun cebinden çıkıyor. Adamada birşey söyleyince işine karışmış gibi oluyorum diye birşey de söylemedim. İşini bilen bir doktor zaten direk teşhisi koyup neyden suphelendigini ne yapmam gerektiğini söyler. Daha öncesinde de bel için gitmiştim ilacı verdi gecmezse gel dedi. Bence ilaclik bir durum yoktu ben belfitigi olabileceğini belirtmiştim. Tekrar geldim hocam geçmedi emara gideyim diye dediğim gibi fıtık çıktı. Bende ona göre dikkat ederek çalıştım. Bende en kısa zamanda başka bir doktora gideyim. Sağolun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hrnftm01    6
zubonk, 11 dakika önce yazdı:

Tamamen kol çalışmasını kesme de her antrenmanda da çalışma tabii bir süre haftada bir kez biceps ve triceps 3 er hareketten yine aktif olsun ama ağırlıkları azalt, hipertrofi yap. İltihaplanma geçsin sonra takıntılıysan haftada 2 ye çıkartırsın, zaten hipertrofi kasları dev gibi yapmanın sırrı :) ben 6 yıldır bu sporun içindeyim ve kollarım abartısız dal gibiydi hala daha takıntılıyım haftada 3 kez 4 er hareketten çalıştırdığım zamanlar oluyor hala en az 2. Bir kez sağ bicepsi yırtılma noktasına getirdim emar vs çekildi ama yine çalışıyordum ağrılarla, doktorum bana yapma dedikçe devam ediyodum o zamanlar artık kontrollere gittiğimde direkt yırttın mı? Ne zaman yırtıcaksın? Diye soruyodu tabii geçmesi böylelikle çok uzun sürdü önermem :)

Bende ki dirsek ağrılar hep var ara ara nükseder kronik biraz bu zamanlarıda vitamin takviyeleriyle geçiriyorum. İnşallah zamanla geçicektir seninki. 

İnşallah geçer kardeşim dikkat söylediklerine dikkat edeceğim sağolasın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
hrnftm01, 2 saat önce yazdı:

İyi akşamlar arkadaşlar. 3 yılı aşkın bir süredir natural şekilde sporla uğraşıyorum son bir yıldır iki dirsegimde ağrı vardı birisi geçti ama sol kolumdaki geçmedi doktora gittim saçma sapan ilaçlar yazdı kullan dedi emar falan cektirmedi. Neden olabileceğini sorduğumda açıklaması da yok ilaçları kullan gecmezse gel dedi geçmedi bende ona gitmedim. Fırsat bulunca daha farkli bir doktora gitmeyi düşünüyorum. Arka kol gireceğim zaman beni çok kötü zorluyor. Daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu ? Tavsiye edebileceğiniz yöntemler varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Foruma baktığında aynı şey benimde başımda var kardeşim tenisçi dirseği siktiriboktan iki tane kolluk yazdı ağırlık çalışma bırak filan dedi arkadaşlara katılıyorum spor sonrası kollarıma 10 15 dk soğuk uyguluyorum ve triceps fazla ağır girmiyorum 4 hareket 4x12 haftada iki gün salı cuma arka kol çalışıyorum ağrıyor mu ara ara evet ama bizdeki doktor lar in bir çoğu bir halta yaramaz hemen sporu bırak bilmem ne değişik bir memlekette yaşıyoruz kısacası çözüm odaklı olamıyoruz geçmiş olsun sanada muhakak günde 2 kez soğuk uygula özellikle spordan sonra ihmal etme kesinlikle faydasını göreceksin saygılar 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hrnftm01    6
zafer44, 7 saat önce yazdı:

Foruma baktığında aynı şey benimde başımda var kardeşim tenisçi dirseği siktiriboktan iki tane kolluk yazdı ağırlık çalışma bırak filan dedi arkadaşlara katılıyorum spor sonrası kollarıma 10 15 dk soğuk uyguluyorum ve triceps fazla ağır girmiyorum 4 hareket 4x12 haftada iki gün salı cuma arka kol çalışıyorum ağrıyor mu ara ara evet ama bizdeki doktor lar in bir çoğu bir halta yaramaz hemen sporu bırak bilmem ne değişik bir memlekette yaşıyoruz kısacası çözüm odaklı olamıyoruz geçmiş olsun sanada muhakak günde 2 kez soğuk uygula özellikle spordan sonra ihmal etme kesinlikle faydasını göreceksin saygılar 

Tenisçi dirseginde triceps etkileniyor o zaman. Bana daha teşhis koyamadilar. Kafalarına göre ilaç yazıp gönderiyorlar. Zamanla geçer inşallah fazla ağır yüklenmeden dikkatli çalışayım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hrnftm01    6

Ürün geldi üzerinde her öğünden sonra bir tablet yaziyor. Daha önce kullanan bilgisi olan var mı yazana göre mi kullanayim?

IMG_20190427_160521.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.