Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

zafer44

Definasyon kür günlüğüm

Önerilen İletiler

toxic    204
Anlkzk, 33 dakika önce yazdı:

@toxic Abi küre ara verdiği süreçte 250 testo enanth mı yoksa cypionat mı devam etsin , kür sonrası pct yapıp mı testoya başlasın ?

Bu aslinda kisinin kararina bağlı, bazilari dinlenmek ister, ben dinlenmeyi daha yararlı buluyorum ki reseptörler dinlensin ancak uzunca kür yapacaksa araya bağlantı koyulacaksa ikisi de olur ben cyp daha çok seviyorum. Tercihim cyp olurdu haftada 1 enjeksiyon

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

zafer44    121
toxic, 6 saat önce yazdı:

Hocam yaptığınız kür tam definasyon kürü olmamis. Cardionuz yetersiz onun icin yag alıyorsunuz kurden elde ettiginiz sey cogunlukla su ve yag kas kazanımı 1 kurle zaten minimal.olur. cardioyu gunluk 1 saate çıkarın sabah 30 dakika sabit dursun antrenman sonrası 1 saat, 4lt su, alabiliyorsaniz efedrin, yoksa 100 150gr carb max ve 180gr protein 2 ay sonra ne kazanmissiniz acikca görebilirsiniz.

Aynen dediğin gibi oldu hocam lakin şuan için kötü durmuyor lakin definasyon olmadı resmen bulk oldu pazartesiden itibaren carb günlük 100 gr asmamayi düşünüyorum protein dediginiz gibi kür sonu da only testo gitmeyi planlıyorum bir dahaki kür e kadar bundan sonrada ürünleri burdan temin edeceğim saygılar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
gorkemozturk, 3 saat önce yazdı:

Merhaba hocam. Güncel formunuz nasıl? Şuan kür yapıyor musunuz?

Konuyu hortlatmış sın sanırım 😂 şuan kür yapmıyorum lakin hazırlanıyorum kür içi  mct kür sonu pct ürünlerini ayarlıyorum anlık olarak 98 kg % 15 lik yağ oranım mevcut biraz daha beslenmeye yüklenip 100 110 bandına çıkmaya çalışıyorum bir türlü 100 kg yi göremedim ama inatciyim göreceğim kasım ayi gibi de sağlam bir cutting yapmayı planlıyorum şimdilik böyle arkadaşım 

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
zafer44, 3 saat önce yazdı:

Konuyu hortlatmış sın sanırım 😂 şuan kür yapmıyorum lakin hazırlanıyorum kür içi  mct kür sonu pct ürünlerini ayarlıyorum anlık olarak 98 kg % 15 lik yağ oranım mevcut biraz daha beslenmeye yüklenip 100 110 bandına çıkmaya çalışıyorum bir türlü 100 kg yi göremedim ama inatciyim göreceğim kasım ayi gibi de sağlam bir cutting yapmayı planlıyorum şimdilik böyle arkadaşım 

Form durumunu fotoğraflayabilie misin dostum açıklayıcı olsun insanlara?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121

Çok iyi bir foto olmadı ama salonda çalıştıktan sonra atayım dedim dostum son durumum bu şekilde kilo alma sorunum vardı biraz biraz astım olayı ama daha yol var sağlıklı sporlar herkese

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
zafer44, 2 dakika önce yazdı:

Çok iyi bir foto olmadı ama salonda çalıştıktan sonra atayım dedim dostum son durumum bu şekilde kilo alma sorunum vardı biraz biraz astım olayı ama daha yol var sağlıklı sporlar herkese

Kürden sonra aldıklarının ne kadarını koruyabildin?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121

Kardeşim ilaçlı iken 105 kadar gördüm ilk fotolarımı da gördün son halimide inan beslenmeyi cok sıkı tutmasam bu kiloda kalmam benim metobolizmam açısından mümkün değil günlük  500 600 gr arasi karbonhidrat alıyorum 1 kilo et tavuk balık olayım var yeşillik vs vs bugün tartıda 99.7 gördüm ama 100 demedi hala ama 5 6 kilosunu verdim şuan durum bu müsait olunca tüm body çekerim düğün muhabbeti var bir yakınımın iyi günler 

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
zafer44, Bir saat önce yazdı:

Kardeşim ilaçlı iken 105 kadar gördüm ilk fotolarımı da gördün son halimide inan beslenmeyi cok sıkı tutmasam bu kiloda kalmam benim metobolizmam açısından mümkün değil günlük  500 600 gr arasi karbonhidrat alıyorum 1 kilo et tavuk balık olayım var yeşillik vs vs bugün tartıda 99.7 gördüm ama 100 demedi hala ama 5 6 kilosunu verdim şuan durum bu müsait olunca tüm body çekerim düğün muhabbeti var bir yakınımın iyi günler 

İnsülin salgını arttırsan bence kilo alman daha kolay olur.Yemek içmek bir yerden sonra işe yaramıyor.Çünkü vucudun belli bir sindirim ve gıdaları emebilme kapasitesi var.Fazlayı her zaman atıyor...Bende 100 kg seviyesindeyim doğru düzgün beslendiğim de yok.Sabah öğle ve akşam üç öğün ve birer tabak yemekle doyuyorum.Bu tarz beslenmeyle hiç değişiklik yapmadan 3 ay önce 93 iken şimdi 100 oldum.Söylemek istediğim kilo artışı vucudun kendi dinamikleri içinde beslenmeye ve harcanan kaloriye endeksli bir yere kadar.Fakat o noktaya gelindiğinde artık ilerlemek için kapasiteyi arttırmaktan başka çare yok.Bu noktada insülin salgısını arttıran ilaçlar bence çok etkili kilo alımı için...

Kilo alımı genel bir ifade, içinde yağlanma, su tutma ve kas gelişimi içeriyor.Hangisinin hangi seviyelerde olacağı, genetik yanında beslenme çeşitine ve çalışma şekline bağlı oluyor genelde.

Bu arada bicepsler gayet iyi görünüyor :)

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 42 dakika önce yazdı:

İnsülin salgını arttırsan bence kilo alman daha kolay olur.Yemek içmek bir yerden sonra işe yaramıyor.Çünkü vucudun belli bir sindirim ve gıdaları emebilme kapasitesi var.Fazlayı her zaman atıyor...Bende 100 kg seviyesindeyim doğru düzgün beslendiğim de yok.Sabah öğle ve akşam üç öğün ve birer tabak yemekle doyuyorum.Bu tarz beslenmeyle hiç değişiklik yapmadan 3 ay önce 93 iken şimdi 100 oldum.Söylemek istediğim kilo artışı vucudun kendi dinamikleri içinde beslenmeye ve harcanan kaloriye endeksli bir yere kadar.Fakat o noktaya gelindiğinde artık ilerlemek için kapasiteyi arttırmaktan başka çare yok.Bu noktada insülin salgısını arttıran ilaçlar bence çok etkili kilo alımı için...

Kilo alımı genel bir ifade, içinde yağlanma, su tutma ve kas gelişimi içeriyor.Hangisinin hangi seviyelerde olacağı, genetik yanında beslenme çeşitine ve çalışma şekline bağlı oluyor genelde.

İnsülin salgısı için bildiğimiz insülin iğnelerinden mi bahsediyowsun yani @metinav abi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zafer44    121
metinav, 58 dakika önce yazdı:

Metin hoca teşekkür ederim güzel düşünceleriniz için evet gelişim vücut anlamında fena sayılmaz 42 yaşında biri için eski bir boksör olarak gençken tabi herşey bambaşka idi insülin şu aralar düşünüyorum ama bu kasım ayında define kürüne girmeyi planlıyorum şayet 105 115 bandına çıkamaz isem insülin değil belki ama testo bolde deca anapolon girmeyi planlıyorum 20 haftalik bir süreç bakalim nasip metin hoca teşekkür ederim tekrardan

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 45 dakika önce yazdı:

İnsülin salgısı için bildiğimiz insülin iğnelerinden mi bahsediyowsun yani @metinav abi?

O dedigin ileriki bir asama. Benim önerdiğim vucuttaki üretimi arttiran tür ilaçlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 14 dakika önce yazdı:

O dedigin ileriki bir asama. Benim önerdiğim vucuttaki üretimi arttiran tür ilaçlar

O ilaçlar için bilgim yok valla abi konusunu da forumda bulamadım, ben antrenman sonrasında boşalan glikojen depolarını doldurmak için ve insülini fırlatmak için antrenman sonrası öğünlerinde karbonhidratı önce yerim sonra protein ve sebzeleri tüketirim off günlerde tam tersi önce protein tüketirim insülin fırlayıp yağ yapmasın diye bu konu hakkında ne düşünüyorsun Metin abi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
weldan    157
metinav, 2 saat önce yazdı:

Metin Abi her zaman ki gibi haklı. Zafer Abi gibi kilo alıp korumada zorlanıyorsanız insülin arttırmaktan başka çare maalesef yok. Yanınızda kriz durumlarda kullanabileceğiniz şeker ya da şekerli ürünler olduğu sürece herhangi bir problemde yaşamazsınız. İnsülinin anabolik etkisi ile yarışabilecek herhangi bir supplement ya da anabolizan yok. Aslında zayıf olan genç arkadaşlarımızın gainer vs ürünlerine verdikleri paraya acıyorum. Düzgün insülin kullanımında çok kısa sürelerde 10 kilo almak inanın hayal değil. Bu süre 1-1.5 ay falan yani. Daha uzun değil. İnsülin yediklerinizi hücrelere taşıdığı gibi sizi bir sonraki öğüne de hazırlar. Vücudun sindirim hızını yükseltir..

Saygılarımla... 

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, Bir saat önce yazdı:

O ilaçlar için bilgim yok valla abi konusunu da forumda bulamadım, ben antrenman sonrasında boşalan glikojen depolarını doldurmak için ve insülini fırlatmak için antrenman sonrası öğünlerinde karbonhidratı önce yerim sonra protein ve sebzeleri tüketirim off günlerde tam tersi önce protein tüketirim insülin fırlayıp yağ yapmasın diye bu konu hakkında ne düşünüyorsun Metin abi?

Antrenman sonrası için çok önemli değil, ama özellikle akşam yemeklerinde karbonhidratı düşürmek akıllıca olur.

İnsülinle ilgili bir başlık var o konuda yorumlarda belirttiğim bazı ilaçlar var.Özellikle sulfonürler ve glinidler bu konuda etkili...

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 6 dakika önce yazdı:

Antrenman sonrası için çok önemli değil, ama özellikle akşam yemeklerinde karbonhidratı düşürmek akıllıca olur.

İnsülinle ilgili bir başlık var o konuda yorumlarda belirttiğim bazı ilaçlar var.Özellikle sulfonürler ve glinidler bu konuda etkili...

Abi valla bazen çok geç saatlerde karbo tüketmek Zorunda kalıyorum belki de bu yüzden hala alt karından kurtulamadım ben günlük pirinci 2 ye bölüp öğlen akşam tüketiyordum şimdi şöyle örneğin 400 gram pirinç yiyoruz 275 gram öğlen 125 gram da akşam yesem daha mı mantıklı olur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
weldan, 8 dakika önce yazdı:

Metin Abi her zaman ki gibi haklı. Zafer Abi gibi kilo alıp korumada zorlanıyorsanız insülin arttırmaktan başka çare maalesef yok. Yanınızda kriz durumlarda kullanabileceğiniz şeker ya da şekerli ürünler olduğu sürece herhangi bir problemde yaşamazsınız. İnsülinin anabolik etkisi ile yarışabilecek herhangi bir supplement ya da anabolizan yok. Aslında zayıf olan genç arkadaşlarımızın gainer vs ürünlerine verdikleri paraya acıyorum. Düzgün insülin kullanımında çok kısa sürelerde 10 kilo almak inanın hayal değil. Bu süre 1-1.5 ay falan yani. Daha uzun değil. İnsülin yediklerinizi hücrelere taşıdığı gibi sizi bir sonraki öğüne de hazırlar. Vücudun sindirim hızını yükseltir..

Saygılarımla... 

Şöyle bir durum var yıllarca kür yaptık ve yapanda çok insan var, fakat kiloyu koruma ve kas gelişimi konusunda insülinin etkisi-kullanımı noktasında deneyimleyen çok az.Vucuda o kadar çok steroid alıyoruz ve yoğun bir beslenme rejimi uyguluyoruz ama bunlar hep dolaylı etkiler sağlıyor kas artışı noktasında.İnsülin vucudumuzdaki en anabolik hormon olduğu halde, ve kas dokularını geliştirmesi büyümesi için olmazsa olmaz olduğu halde, vucudun doğal üretimine sarılıp devam ediyoruz...Bu noktada çok çelişki aslında yaptığımız şeyler.Beklentim bir arkadaşın only testo ile birlikte hiç olmazsa bazal uzun etkili insülin kürü yapması yönünde...Vallahi kilo alamayan ve gelişemeyen biri olsam sırf etkisini deneyimlemek için kullanırdım.Bu kilo ile kullanımda, ortaya balina gibi biri olarak çıkmak istemiyorum :)

Hap versiyonlarının ektomorf ve kilo problemi olan insanlar için, 1-2 aylık kullanımlarda ciddi kilo kazancı sağlayabileceklerini düşünüyorum.

Gainerlerin içerisine bu sınıf ilaçların gayri resmi olarak katıldığını düşünüyorum.Eskiden bazı bilindik firmaların danabol karıştırdıklarını okurduk.

Salonda bir arkadaş kullandı gainer 5 kg lıklardan.Bir ay sonra 5 kg artış sağladı.Bırakınca bir iki ay içinde tekrar eski kilosuna geri döndü.Hiç bir kalıcılığı yok ve fahiş fiyatlara dayanmış durumda suplementler.Başka yollar ve yöntemler araştırılmalı diye düşünüyorum.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 7 dakika önce yazdı:

Abi valla bazen çok geç saatlerde karbo tüketmek Zorunda kalıyorum belki de bu yüzden hala alt karından kurtulamadım ben günlük pirinci 2 ye bölüp öğlen akşam tüketiyordum şimdi şöyle örneğin 400 gram pirinç yiyoruz 275 gram öğlen 125 gram da akşam yesem daha mı mantıklı olur?

Kalori kısıtlaması yapmalısın.Daha sonra yediğin gıdaları öğünlere ve enerji ihtiyacına göre ayarlamalısın.Devamında bir yerden sonra vucudun metabolizmanı yavaşlatmaya çalışacağından bunun önüne geçmelisin.Troid ilaçları veya beta2 agonist ilaçlar faydalı olur o durumda...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, Şimdi yazdı:

Kalori kısıtlaması yapmalısın.Daha sonra yediğin gıdaları öğünlere ve enerji ihtiyacına göre ayarlamalısın.Devamında bir yerden sonra vucudun metabolizmanı yavaşlatmaya çalışacağından bunun önüne geçmelisin.Troid ilaçları veya beta2 agonist ilaçlar faydalı olur o durumda...

Kalori kısıtlaması yaptım diyetim iyi gidiyor şuan 1700 kalorilere kadar düştüm kilo olarak da 7-8 verdim zaten bulktan çıkıp o konuda bilgim var abi,benim demek istedim akşam saatlerinde karboyu kısmak daha mı iyi yani? Bir de sülfonür konusuna da baktım Metin abi bu etken maddeyi içeren bir ilacı günde 1 hap kullandığım zaman düzgün beslenme ve antrenman ile normalde koyacağım kas kütlesi x2 etki edecek doğru mudur? Bu arada sülfonür içeren ilaçlar hipoglesemi yaptığına dair söylentiler de var..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 16 saat önce yazdı:

Kalori kısıtlaması yaptım diyetim iyi gidiyor şuan 1700 kalorilere kadar düştüm kilo olarak da 7-8 verdim zaten bulktan çıkıp o konuda bilgim var abi,benim demek istedim akşam saatlerinde karboyu kısmak daha mı iyi yani? Bir de sülfonür konusuna da baktım Metin abi bu etken maddeyi içeren bir ilacı günde 1 hap kullandığım zaman düzgün beslenme ve antrenman ile normalde koyacağım kas kütlesi x2 etki edecek doğru mudur? Bu arada sülfonür içeren ilaçlar hipoglesemi yaptığına dair söylentiler de var..

Vucudun metabolizma denilen bir enerji sistemi var.Bu sabahları çok hızlı çalışır ve akşama doğru yavaşlar, uykuya hazırlamak için.Sinir sistemi olarak da sempatik sistem uyanıklık sabah daha fazla olur, akşama doğru parasempatik sistem güçlenir ve yorgunluk vb. etkilerle uykuya hazırlanılır.Kısacası sisndirim enerji üretimi de akşam saatlerinde zayıflamış ve yavaşlamış durumdadır.

Örnek vermek gerekirse günlük alman gereken kalori 2500 ise, bunun 1000 kalorisini sabah, 1000 kalorisini öğlen, 500 kalorisini akşam şeklinde alabilirsin.Sadece karbonhidrata özel bir durum değil, insülini protein de tetikliyor.O nedenle akşamları daha az kalori almak bir yoldur.Ayrıca yine akşam öğününde düşük glisemik indeksli karbon hidrat yanında uzun ve yavaş sindirilebilen proteinlerde kullanılabilir.Bir çok uygulama çeşitliliği var...

Sülfonürler ve benzerleri örnek olarak verilmiştir.İnsülinin ne yaptığını ve gelişimde ne kadar önemli olduğunu açtığım konuda yazıda belirtmiştim.Hipo glisemi durumu için beslenmeyi sürekli hale getirmek gerekiyor yada daha az hipoglisemi yapan diğer ilaçları tercih etmek uygun olacaktır.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 1 saat önce yazdı:

Vucudun metabolizma denilen bir enerji sistemi var.Bu sabahları çok hızlı çalışır ve akşama doğru yavaşlar, uykuya hazırlamak için.Sinir sistemi olarak da sempatik sistem uyanıklık sabah daha fazla olur, akşama doğru parasempatik sistem güçlenir ve yorgunluk vb. etkilerle uykuya hazırlanılır.Kısacası sisndirim enerji üretimi de akşam saatlerinde zayıflamış ve yavaşlamış durumdadır.

Örnek vermek gerekirse günlük alman gereken kalori 2500 ise, bunun 1000 kalorisini sabah, 1000 kalorisini öğlen, 500 kalorisini akşam şeklinde alabilirsin.Sadece karbonhidrata özel bir durum değil, insülini protein de tetikliyor.O nedenle akşamları daha az kalori almak bir yoldur.Ayrıca yine akşam öğününde düşük glisemik indeksli karbon hidrat yanında uzun ve yavaş sindirilebilen proteinlerde kullanılabilir.Bir çok uygulama çeşitliliği var...

Sülfonürler ve benzerleri örnek olarak verilmiştir.İnsülinin ne yaptığını ve gelişimde ne kadar önemli olduğunu açtığım konuda yazıda belirtmiştim.Hipo glisemi durumu için beslenmeyi sürekli hale getirmek gerekiyor yada daha az hipoglisemi yapan diğer ilaçları tercih etmek uygun olacaktır.

Metin abi teşekkür ederim eline sağlık çok güzel yazı olmuş fakat sülfonür içeren insülin haplarını eczaneden reçetesiz alabilme durumu hakkında bilgin var mı? Bence reçetesiz satışı yasak gibi..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, Bir saat önce yazdı:

Metin abi teşekkür ederim eline sağlık çok güzel yazı olmuş fakat sülfonür içeren insülin haplarını eczaneden reçetesiz alabilme durumu hakkında bilgin var mı? Bence reçetesiz satışı yasak gibi..

Alınabiliyor...Bu konuda özellikle rus sporcuların "diamicron" kullandıklarını okumuştum, bilgin olsun.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emrahtkty    1.394
metinav, 56 dakika önce yazdı:

Alınabiliyor...Bu konuda özellikle rus sporcuların "diamicron" kullandıklarını okumuştum, bilgin olsun.

Heh isim vermen çok iyi oldu abi tamamdır sağolasın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468
Emrahtkty, 2 saat önce yazdı:

Heh isim vermen çok iyi oldu abi tamamdır sağolasın.

Ben bilgi ve deneyim yönüyle yardimci oluyorum. Yoksa sorumluluk tamamen kullanmak isteyenlere ait.Ne olursa olsun iyice arastirin, biri dedi diye yapmayın. Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.