Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

THATS_WHATS_UP

Definasyon diyetim hakkında

Önerilen İletiler

Merhabalar peptidturkiye, yaklaşık 2 hafta öncesine kadar definasyona başladım kendi beslenme programımı hazırladım fakat şöyle bir sıkıntı var bu diyeti uygularken başım dönüyor gözlerim kararmış gibi oluyor Ogün 2den sonra doktora gittim herhangi bir sorunum yok B12 biraz diplerdeydi onu yükselttim, sonuç olarak karbonhidratı yükseltince bu sorun ortadan kalkıyor fakat yağı daha ne kadar kısabilirim bilmiyorum, şuan 190cm 89 kg %17 yağ oranına sahibim(ihtiyacım yaklaşık olarak 2900 çal) sizden veya okuyucudan istediğim birşey daha olacaktı, off günlerdede mi bu şekilde beslenmeliyim ? ;

Alıntı

@@@@@Antrenman günlerinde@@@@@@
~`|Ogün 1(Sabah)~~~~~
1 tam 4 beyaz yumurta
12 zeytin 
2 dilim tam buğday ekmeği

••√•• Total={Protein:18|Yağ:10|Karb:22}
~~~~~~~~~~~~~~~~~
~`|Ogün 2(öğlen)~~~~~~
300 Gr tavuk göğsü
50 Gr bulgur/pirinç
10 Gr zeytinyağı
Haşlama sebze (nişastasız/düşük karb)
••√•• Total={Protein:78|Yağ:12|Karb:40}
~~~~~~~~~~~~~~~~~
~`|Ogün 3(spordan önce)~
300 Gr tavuk göğsü
100gr bulgur/pirinç
Haşlama sebze (nişastasız/düşük karb)
••√•• Total={Protein:85|Yağ:12|Karb:80}
~~~~~~~~~~~~~~~~~
~`|Ogün 4(spordan sonra)~
20 Gr whey 
••√•• Total={Protein:20}
~~~~~~~~~~~~~~~~~
Her öğünden sonra 3 adet kuru kayısı/incir/erik tüketmeye çalışıyorum
Toplam
•Yağ:30 Gr (270 kal)
•Karb:190 Gr (760 kal)
•Protein: 204 Gr (816 kal)
Total :(1900-2000 kal)(lifler vb ile birlikte)

Her gün 5lt suyumu eksik etmiyorum aldığım extra takviyeler ise ;

Vitamin C , çinko, magnezyum, kalsiyum , vitamin d , vitamin b2 6 12 , 1gr balık yağı, bcaa , kreatin 

Off günlerde bulgur yemeği antreman günlerinde ise pirinci tercih ediyorum kana karışma suresi hızlı olduğundan

Eğer yanlış gördüğünü bir durum var ise belirtirseniz sevinirim, teşekkürler 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

morningstar    46

Yulaf gibi bol lifli bir gıdayı eklersen daha iyi tutar diye düşünüyorum, baş dönmesi şekerin düşüyor diye olabilir. Patates eklemeyi deneyebilirsin bence, tuzu da çok kısma. İlk öğünden sonraki öğünü bence yakın yapma, kahve iç o vakitte.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@morningstar öncelikle yorumun için teşekkürler, bulgur ve pirinç ikileminde kalmış durumdayım bazı kaynaklar bulgurun geç sindirildiğini ve antreman performansını olumsuz etkilediğini gösteriyor bu durumda pirinç daha mantıklı gelmiyor mu , bu arada sizce antreman sonrası öğünümde karb eklemeli miyim lif konusunda bulgur sebze ve kuru meyvelerden baya iyi iş yaptığımı düşünüyorum genelde Ogün arası 4 saat oluyor 10-14-18-22 saatleri 1000 kalorilik bir açık verdim çoğu kişi çok olduğunu söylüyor fakat arttırmak istesem de hangi makrodan (yağ,karb,protein) arttırmanın daha iyi olacağını bilmediğimden size soruyorum , teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
morningstar    46

Boy ve kiloya göre kalori biraz fazla düşük evet, aşama aşama düşürmeniz daha iyi olabilir belki. Yağı arttırabilirsiniz. Fazla kalori almak yağlandırır, gıdalardan yağ almak hormonların çalışmasını arttırır yağ yakımına yardımcı olur. Kilonuza yakın alabilirsiniz yağı.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.