Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

arrangerant

Prinç lapası artık kabus'um değil

Önerilen İletiler

arrangerant    49

arkadaşlar prinç tüketimi ile ilgili ciddi sorunlar yaşadım ve tüketmeyi daha keyifli hale getirmek adına kendimce bir tarif uyguladım denemek isterseniz tarif şu şekilde;

500 gr pirinç'i lapa şeklinde hazırlayıp sogutuyorum ardından 2 su bardağı süt ekleyerek  pudink kıvamına gelene kadar blender dan geçiriyorum 250 gr. bebe bisküvisi ve 1 adet muz ' uda içine atıp tekrar karıstırıyorum ve gayet lezzetli bir tatlı haline geliyor :)  bazende bir miktar nesquik ekleyip öyle fantazi yapıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Captain Price    117
arrangerant, 1 saat önce yazdı:

arkadaşlar prinç tüketimi ile ilgili ciddi sorunlar yaşadım ve tüketmeyi daha keyifli hale getirmek adına kendimce bir tarif uyguladım denemek isterseniz tarif şu şekilde;

500 gr pirinç'i lapa şeklinde hazırlayıp sogutuyorum ardından 2 su bardağı süt ekleyerek  pudink kıvamına gelene kadar blender dan geçiriyorum 250 gr. bebe bisküvisi ve 1 adet muz ' uda içine atıp tekrar karıstırıyorum ve gayet lezzetli bir tatlı haline geliyor :)  bazende bir miktar nesquik ekleyip öyle fantazi yapıyorum.

Çok fazla şeker var :/

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    171
morningstar, 3 saat önce yazdı:

Pilav yerine pirinç tüketiyorsan şekeri de azaltma döneminde olmalısın, neden pilav yemediğini anlamadım.

Pilavla pirinc ayni sey degilmi benmi yanlis biliyorum ?😀

• Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arrangerant    49
Captain Price, 15 saat önce yazdı:

Çok fazla şeker var :/

her ne şekilde olursa gunluk 500 gr pirinçi tuketmem gerekiyor pirinçin kendi içinde olan şeker dışında tarıfte bebebisküvisinin şekeri eklenmiş oluyor o da olmasa hergün çekilecek gibi değil japonları bile gördüğümde miğdem kalkıyor o derece bıkmıştım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    130

içerisine 250gr bebe bisküvisi ve muz ekledikten sonra ne anlamı kaldı pirinçi lapa şeklinde yemenin?

madem lapa yiyemiyorsun normal pilavını yap ye.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    171

Pirinci lapa yemenin mantigi nedir onu anlamiyorum ben. Icine 20 gram zeytin yagi veya tere yagi koyunca kas kazanimi daha az falanmi oluyor acaba?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arrangerant    49
arrangerant, 09.12.2018 - 19:11 yazdı:

:) şimdi durum şu ki yani bana göre bir şekilde 500 gr pirinç ya lapa olarak ya pilav olarak yada olabiliyorsa kuruyemiş olarak :) bir şekilde tuketılmeli. benim söylemek istediğim 500 gr pilavda olsa lapada olsa su ile haşlandıgında çok fazla oluyor bunu tek seferde tuketemedıgımden ögunlere bolmem gerekli her öğunde de pirinçe lapası yada pilavı yemek bir sure sonra eziyet haline geldıgınden öyle bir tarıf uydurup denedım  ve hosuma gıttı tv izlerken tatlı niyetıne rahat rahat yıyebılıyorum  hatta bıraz daha sut ekleyıp içmişliğim bile oldu milkshake gibi. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21    124
arrangerant, 51 dakika önce yazdı:

:) şimdi durum şu ki yani bana göre bir şekilde 500 gr pirinç ya lapa olarak ya pilav olarak yada olabiliyorsa kuruyemiş olarak :) bir şekilde tuketılmeli. benim söylemek istediğim 500 gr pilavda olsa lapada olsa su ile haşlandıgında çok fazla oluyor bunu tek seferde tuketemedıgımden ögunlere bolmem gerekli her öğunde de pirinçe lapası yada pilavı yemek bir sure sonra eziyet haline geldıgınden öyle bir tarıf uydurup denedım  ve hosuma gıttı tv izlerken tatlı niyetıne rahat rahat yıyebılıyorum  hatta bıraz daha sut ekleyıp içmişliğim bile oldu milkshake gibi. 

Bahsettiğin miktarları tek öğünde tükettiğini iddia ediyorsan ya kafayı yemişsin, yada yanlış tartıyorsun :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arrangerant    49
xxgokhanzz21, 4 dakika önce yazdı:

Bahsettiğin miktarları tek öğünde tükettiğini iddia ediyorsan ya kafayı yemişsin, yada yanlış tartıyorsun :D 

:D hocam ben sadece tarif vermek istedim ounun dışında başka bir niyetım yok. hayır tabıkı tek ögunde tuketmıyorum sadece pilav yada lapa olarak tuketmekten daha kolay ve keyıflı oldugunu soyledım en azından benım ıcın boyle benım gıbı pirinç ı pilav yada lapa olarak tuketmekte zorlanan arkadaslar ıcın nacızane bır tarıfden baska bır sey degıl :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21    124
arrangerant, 2 dakika önce yazdı:

:D hocam ben sadece tarif vermek istedim ounun dışında başka bir niyetım yok. hayır tabıkı tek ögunde tuketmıyorum sadece pilav yada lapa olarak tuketmekten daha kolay ve keyıflı oldugunu soyledım en azından benım ıcın boyle benım gıbı pirinç ı pilav yada lapa olarak tuketmekte zorlanan arkadaslar ıcın nacızane bır tarıfden baska bır sey degıl :D

Yok dostum bende öyle bir şey iddia etmedim zaten. Televizyonun karşısına geçip yiyorum diyince tüm tencereyi tek seferde hüpletiyorsun zannettim :D. Pirinç bizim için en iyi karbonhidrat kaynağı diyebilirim ancak cici bebe fazla abartırsan hele ki vucut tipin kolay yağlanan biriysen büyük problem. Miktarlara dikkat et yinede :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Egenzo12    1

Bebe bisküvisini neye koysan zaten tadı güzel olur hocam full şeker iki gün yesem göbeğim cıkar 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Karbonhidratların sindirimi ağızda amilaz enzimiyle başlar, yani bu yüzden besinleri ağzınızda uzun uzun çiğneyin öğütün sonra yutun derler, sen çiğnerken hiçbir şey olmuyor diye düşünebilirsin ama yediğin karbonhidrat a-milaz sayesinde ağızda daha basit karbonhidrata dönüşür. Çiğnenerek tüketilmesi daha sağlıklıdır. Yine aynı şekilde yulaf tarzı gıdalarda da bu bu şekildedir, shake 100gr yulaf katıp blend edip onu yutmak sindirim için aşırı zor bir şey, hatta zaman zaman dışkınızda öğütülmemiş sindirimi tamamlanmamış kısımlarına rastlayabilirsiniz. Karbonhidratları ayrıştıran enzim midede çalışmaz bu yüzden ince bağırsakta karbonhidrat sindirimi bir miktar devam eder. Uzun vadede karbonhidrat yutmak sindirim sorunlarına yol açar, net bilgi kesin bilgi, zaten bu yüzden 20-30 kez çiğneyin hızlı yemeyin derler.

Bunun yerine çeşitli sebzelerle veya baharatlarla soslar yapılabilir benim tercihim bu yönde olur genelde, suyla kusa kusa yutmak da büyük saçmalık, oral steroidler zaten küçük seviyelerde sindirim sisteminde ülserlere yol açar, özellikle yemek borusu ve midede, sen kendini tıka basa yiyecekleri yutacağım diye suyla doldurunca reflü kaçınılmaz. 

Hatta badicilerin büyük bir kısmı reflüden dolayı öksürüyor, ya bu testo da iyiymiş bu da tren gibi öksürttü diye kendilerine tanı koydukları bile oluyor :D 

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    599
gönderildi (düzenlendi)
phDinSportSciences, 10 saat önce yazdı:

Karbonhidratların sindirimi ağızda amilaz enzimiyle başlar, yani bu yüzden besinleri ağzınızda uzun uzun çiğneyin öğütün sonra yutun derler, sen çiğnerken hiçbir şey olmuyor diye düşünebilirsin ama yediğin karbonhidrat a-milaz sayesinde ağızda daha basit karbonhidrata dönüşür. Çiğnenerek tüketilmesi daha sağlıklıdır. Yine aynı şekilde yulaf tarzı gıdalarda da bu bu şekildedir, shake 100gr yulaf katıp blend edip onu yutmak sindirim için aşırı zor bir şey, hatta zaman zaman dışkınızda öğütülmemiş sindirimi tamamlanmamış kısımlarına rastlayabilirsiniz. Karbonhidratları ayrıştıran enzim midede çalışmaz bu yüzden ince bağırsakta karbonhidrat sindirimi bir miktar devam eder. Uzun vadede karbonhidrat yutmak sindirim sorunlarına yol açar, net bilgi kesin bilgi, zaten bu yüzden 20-30 kez çiğneyin hızlı yemeyin derler.

Bunun yerine çeşitli sebzelerle veya baharatlarla soslar yapılabilir benim tercihim bu yönde olur genelde, suyla kusa kusa yutmak da büyük saçmalık, oral steroidler zaten küçük seviyelerde sindirim sisteminde ülserlere yol açar, özellikle yemek borusu ve midede, sen kendini tıka basa yiyecekleri yutacağım diye suyla doldurunca reflü kaçınılmaz. 

Hatta badicilerin büyük bir kısmı reflüden dolayı öksürüyor, ya bu testo da iyiymiş bu da tren gibi öksürttü diye kendilerine tanı koydukları bile oluyor :D 

Bilgi için sağolun hocam , aylardır günde 250 gram yulaflı 1000 kalorilik shake dikiyordum sabahları .. son haftalar da öğürmeler , öksürükler başladı .. bugün sizi dinleyip yulafi kaseye döküp kaşıklayarak çiğneyerek yedim .. öksürük ilk günden biraz azaldı .. sağolun 

tarihinde Asaletim tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Asaletim, Bir saat önce yazdı:

Bilgi için sağolun hocam , aylardır günde 250 gram yulaflı 1000 kalorilik shake dikiyordum sabahları .. son haftalar da öğürmeler , öksürükler başladı .. bugün sizi dinleyip yulafi kaseye döküp kaşıklayarak çiğneyerek yedim .. öksürük ilk günden biraz azaldı .. sağolun 

Rica ederim ama uzun vadede bu tarz sorunlara yol açar demiştim ben, yani öksürüğünün sebebi başka bir şey de olabilir.Ama genelde tıka basa öğün yapılan diyetlerde reflü oluyor ve reflü öksürüğü olabiliyor.

tarihinde phDinSportSciences tarafından düzenlendi
  • Teşekkürler 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Asaletim    599
phDinSportSciences, 04.01.2021 - 12:53 yazdı:

Rica ederim ama uzun vadede bu tarz sorunlara yol açar demiştim ben, yani öksürüğünün sebebi başka bir şey de olabilir.Ama genelde tıka basa öğün yapılan diyetlerde reflü oluyor ve reflü öksürüğü olabiliyor.

Öksürüğün sebebi kesinlikle oymuş hocam , yulafı dediğinden beri kaşıkla yiyorum , öksürük felan kalmadı hiç . :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaderseolur    79

ben tereyağı koyuyorum 1 tatlı kaşığı bütün tencere princi bir öğünde bitiresim geliyor nasıl bıktınız yaa :D siz bence aç değilsiniz... daha sert antrenman yapmalısınız kusura bakmayın ama..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Semih Erarslan    349

Hekes neden 1 günde 500 grm prinç tüketiyor bayadır rastlıyorum kime sorsam 500 gr prinç yiyor 500 gr prinç tüketmeye gayret ediyor bulk yapıcak olan 500 gr prinç üzerinden plan yapıyor yemin ederim anlamıyorum valla dalga geçiyor sanmayın vucut büyüme endesinin şifresini çözen biri 500 gr prinçle olduğunu açıklayan sporcumu deneylerle kanıtlayan herkese 500 gr prinç öneren bilim adamımı kim çıkardı 500gr herkese göre tek bir gr 500 1.90 a zayıfmısın 500gr 1.70 misin 85 kg misin büyücekmisin 500 gr prinç ye gbi bişi varda ben mi bilmiyorum yada denk mi geliyor sizede oldumu bu nerde okusam 500 gr prinç neden 350 diil 360 diil 500 yada  neden 550 diil 500gr 🙂 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
d3lici    26

Pirinç ununu suyla shakerde karıştırıp içmeyi  dene, ilk başlarda içimi gerçekten cok zor geliyo fakat alıştıktan sonra o kadar kolay bi karb. kaynağın haline geliyo ki

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Wh00    98
Semih Erarslan, 1 saat önce yazdı:

Hekes neden 1 günde 500 grm prinç tüketiyor bayadır rastlıyorum kime sorsam 500 gr prinç yiyor 500 gr prinç tüketmeye gayret ediyor bulk yapıcak olan 500 gr prinç üzerinden plan yapıyor yemin ederim anlamıyorum valla dalga geçiyor sanmayın vucut büyüme endesinin şifresini çözen biri 500 gr prinçle olduğunu açıklayan sporcumu deneylerle kanıtlayan herkese 500 gr prinç öneren bilim adamımı kim çıkardı 500gr herkese göre tek bir gr 500 1.90 a zayıfmısın 500gr 1.70 misin 85 kg misin büyücekmisin 500 gr prinç ye gbi bişi varda ben mi bilmiyorum yada denk mi geliyor sizede oldumu bu nerde okusam 500 gr prinç neden 350 diil 360 diil 500 yada  neden 550 diil 500gr 🙂 

Şahsen bende öğrenci hazılarken  500gr üstünden bulkı referans alıyorum +300e kadar önü açık oluyor definasyonuda 400 üzerinden alıp -100 e kadar açık bırakıyorum , ama dediğin doğru adam 85 kilo yağlı ve kütle yok sen ona bulk yapıp bide 500 pirinç ye diyorsun duyduklarınla. Sektörde duyduklarını kopyala yapıştır var sadece. ne için kimin için söylenmiş bakıyım buna olur mu yok. Translate gibi mesela naber yazıyorsun küfür olarak çeviriyor onun anlamına bakmadan kopyala yapıştır yapıp gönderiyorlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    370

Ben, diyetkolik gibi uygulamalarla alınan kalori ve makroların günlük olarak hesaplanıp ona göre rota çizilmesi taraftarıyım. Aynı kiloda bile olsalar aynı metabolizma hızına sahip olmuyor insanlar. Bu tarz şeyler kişiye özel olmalı.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.