Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Burakb2

Protein tozu tamamen para israfı

Önerilen İletiler

Burakb2    2

Merhaba yıllardır supplementlerle ic ice olan biri olarak 20-23 gram protein tozu icin 200-250 tl yi sacma buluyorum bunun yerine yumurtayı veya tavuğu arttırmak mantıklı değilmi yada badem ceviz gibi aminoasitlere lafım yok protein tozu ıcın konusuyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DeMoNhUnTeR    233

Pahalı olduğu için ben de bunun yerine günlük diyete 100 gr kırmızı et eklenmesini öneriyorum. Ancak imkanı olanlar için idmandan hemen sonra ekstra whey kullanmak da faydali olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Burakb2    2

20 gram whey in ne gibi bi yararı olur ki hocam izole desek neyse hızlı sindirilir kana karışırda whey cok gereksiz geliyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kuntkral    34

Naturel biri için creatin dışında çoğu supplementi israf olarak görüyorum bende, ancak kürdeyken özellikle protein sentezinin tavan olduğu bir metabolizmada tüm supplementler işe yarar özellikle ağır kürlerde 400-500 gram proteini vücut rahatlıkla sentezler, 20 gr proteinden ne olur diyorsun ancak prolar 1 ölçek kullanmıyor ki, 8-10 ölçek kullanıyor birçoğu 200-250 gr sadece wheyden alıyorlar yedikleri et vs. Hariç. Dediğim gibi ben kürdeyken kullanılması taraftarıyım.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fthh    70

Bana göre creatin dışında bütün supplemenler gereksiz. kürdeyken hiç bir supplement kullanmadım kullanmıyorum tabi bu benim görüşüm kullanan insanlara saygı duyarım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285

Dünyada ve ülkemizde supplementler hiçbir numarası olmamasına rağmen sanki bir sihirli değnekmiş gibi reklamı yapılığ boğazına kadar roid dolu adamlar tarafından(bunlar bide natural olduğunu iddaa eder) pazarlanıyor. Kürde bazen kullansam mı diyorum. Sonra 100 gr daha tavuk yemek daha mantıklı geliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mlt44    133
Burakb2, 12.06.2018 - 14:37 yazdı:

Merhaba yıllardır supplementlerle ic ice olan biri olarak 20-23 gram protein tozu icin 200-250 tl yi sacma buluyorum bunun yerine yumurtayı veya tavuğu arttırmak mantıklı değilmi yada badem ceviz gibi aminoasitlere lafım yok protein tozu ıcın konusuyorum

Sanki biraz pratik oluyor toz halde çalkala iç .....yoksa yumurtayı tek gecerim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
F4T1H    16

Ortalama 20-25 gram arası protein için 250-400 vb. fiyatlar konusu şöyle demek istiyorum. Fiyatlar yüksek kur farkı vergiler vs. fakat şu da var mesela örnek. A markası whey proteini 1 servisi 4-5 lira arası bandında. Fakat misal aynı miktarda protein almak istesem ton balığı diyelim 10-15 lirayı gözden çıkaracaksın. Baktığımızda daha maliyetli doğal olarak. Kırmızı et veya tavuk dersek bunların amaç farklı. Et whey kadar hızlı sindirilmez. ayrıca kırmızı ette pahalıya geliyor. Aşağı yukarı tavukta pahalılaştı 1 kg tavuk göğsü 40 lira civarı görüyorum internette fiyatını zaten. 100 gramı 4 lira eder zaten pişince eser miktarda olsa değer ve gramaj düşüyor gramaj düşüyor derken suyu da atıyor ya  ondan. Aşağı yukarı protein tozuyla aynı para hatta pişirmesi vs. daha pahalıya gelecek. Kolay sindirimi de yok ayrıca.

Yanlış anlaşılmasın supplementler pahalı fakat günümüzde gıdalarda aşrı pahalı. Yumurta 1 lira teki 6 gram protein var 24 gram için 4 yumurta lazım ee aldığımız yağ miktarı ? Bide herkeste olmasa da epey bir kitlede olan sivilce sorunu vs. ? 

Dışarıda filan tüketimi kolaydır protein tozunun. Ayrıca kullanmakta ki en büyük tercihim ise antrenman sonrası hızlı sindirilebilen bir protein istiyor olmam. Ben et yumurta yenilmesin demiyorum ama açıkçası artık günümüzde ekonomik şartlar ve gıda fiyatları öyle bir hal aldı ki açıkçası bazı öğünler et yumurta yerine protein tozu vs. olarak tüketilmesi çok daha mantıklı geliyor ekonomik olarak. Fakat benim param çok bana koymaz diyorsan günlük öğün elbette kırmızı et vs.  daha mantıklı ama antrenman sonrası hızlı sindirilen proteinleri öneririm buna rağmen.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leepriest35    736

Ben şahsen yulafi tadlandirmak için kullanıyorum gerçekten güzel oluyor.

Protein oranında maximize ediyoruz hasas tartiyla tartarim genellikle pisirdikten sonra et ürünlerini neredeyse %40 kayıp yaşıyor pisirdikten sonra ne kadar protein yediğiniz önemli insanlar bu noktayı genellikle atlıyor büyük kas kütlesi hedefliyenler için bence protein tozu elzem.

Favorim  creatin protein tozu her zaman kullanılabilir. 

Kaliteli protein tozu önerilerine de açığım maximum 400 450 bandında whey kalitesi önemli 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Bu spor bu ülkede lüks olarak geçiyor maalesef.İyi bir vücut istiyorsanız ne etten ne tavuktan ne wheyden vazgeçmeyin.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bysabri1    37
Burakb2, 12.06.2018 - 14:37 yazdı:

Merhaba yıllardır supplementlerle ic ice olan biri olarak 20-23 gram protein tozu icin 200-250 tl yi sacma buluyorum bunun yerine yumurtayı veya tavuğu arttırmak mantıklı değilmi yada badem ceviz gibi aminoasitlere lafımyok protein tozu ıcın konusuyorum

Şuan öyle tabi ama ben bundan 2-3 sene önce 150 tl 2.5 kg Ultimate Nutrition konsantre whey  aldımı biliyorum çok makul fiyatlardı şuan zaten elit zengin işi aslında yeni başlayan arkadaşlar için mesela spora vs direk sazan gibi atlarlar maksat denemek. psikolojik etkiside var istiyorlar satış politikası tozsuz olmaz ki harbiden de olmaz 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.