Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Orhantaskn16

Steroid hakkındaki görüşlerim

Önerilen İletiler

İyi akşamlar dilerim, bu arada şimdiden tüm müslüman âleminin ramazan bayramını kutlarım ve hayırlı ramazanlar dilerim. Öncelikle 2 seneden beri vucut geliştirme sporu ile uğraşıyorum(1 sene düzensiz son 1 sene düzenli) ve bu işin sabır gerektiren bir iş olduğunun farkındayım, forumu uzun süre inceledim ve bilir bilmez çok sayıda kişinin, kürler hakkında nutuk attığını gördüm. Çoğunun yaşıda 15-18 tabii bazı değerli ağabeylerimin açtığı konulardan söz etmiyorum. İşte kimisi lavubali bir şekilde kür değerlendirmesine yorum atan ağabeylerimize çok bir şeyden anlıyormuş gibi argümanlarda bulunmuşlar. Öncelikle ben 15-18 yaş grubundaki kardeşlerime söze şöyle başlamak isterim. Ben burda kimsenin avukatlığını falan yapmıyorum ancak tecrübe yaş ve zamanla gelen bir meziyettir. Siz o genç yaşınızda, gelişim çağınızda, zaten halihazırda düzgün çalışan endokrin sisteminizi bozup, cinsel hayatınızı daha o yaştan tehlikeye mi atmak istiyorsunuz ? Bakın herşey steroid değildir herşey peptit değildir. Rahmetli ve saygı duyduğum bir vucut geliştirmeci var bu işe yıllarını vermiş Rich Piana o dahi steroid kullanımına 25 yaşından sonra başlamış. Zira dikkatli takip edenler bunu youtube kanalındaki videolardan idrak edebilir ve siz gidip bu adamın 25 yaşından önceki haline bakın, inanın Türkiyede bilinçsizce aylarca steroid kullanan aveller 10 kat daha iyi bir fiziğe sahip ve şuda var herkesin ayrı bir genetiği ve fiziki yapısı vardır siz isterseniz dünyanın en iyi steroid, peptit, supplementlerini kullanın genetiğinizin müsade ettiği kadar gelişirsiniz. Vucut geliştirme sporunda 4 ana unsur vardır "bence" 1.Genetik ve fiziki yapı, 2.Beslenme, 3.Spor 4.Tecrübe. Bunlar olmadıktan sonra dünyanın en ileri pt'leri ile en iyi şartlarda ve en iyi kürler ile birlikte çalışın bir şey elde edemezsiniz. Burada çok denk geldi 6 haftalık 12 haftalık gelişimini yazan 7-8 aylık spor geçmişi olanlar adam bakıyorum iyi beslenmiş düzenli spor yapmış ve steroid kullanmış ve bunu steroide bağlayıp kendini ironik bir şekilde tatmin ediyor. Sen zaten steroid kullanmasan da o gelişimi o beslenme ve sporla halledebilirdin. Ben açık ve net söylüyorum sözüm genetik sınırlarına ulaşmış ve bu sporu yıllardır yapan kişilere değildir. Steroid bana göre "tembellerin" işidir. Diyeceklerim bu kadar bazı kimseleri gocundurdu isem kimse kusura bakmasın gerçekler ile poliyannacılığın ayrışması gereken bir evrende yaşıyoruz. En son olarak kendimden bahsedeyim 22 yaşındayım. Başta ne kadardır vucut geliştirme ile uğraştığımı yazdım. 1.85 boy 80 kg %18-19 yağ oranım. Kol:40cm(Pump hali) 36(Soğuk) Göğüs,omuz,bel,bacak,kalf ölçülerimi tam bilmiyorum şuan en son 4 ay önce ölçmüştüm. Hayatım boyunca sadece bir ay supplement kullandım. Bazı şeyleri sadece ve sadece genetiğime borçluyum.

IMG_20170425_120720.jpg IMG_20170324_220112.jpg

IMG_20170826_182505_358.JPG IMG_20170626_192858.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mhmt38    285

Öncelikle sana da hayırlı ramazanlar kardeşim. Yaş konusunda söylediklerine katılsamda diğer hususta söylediklerin çok ezbere bir yorum olmuş. Öncelikle formun güzel tebrik ederim. 

1.si steroid tembel adam değil çalışkan adam işidir. Kür boyunca beslenmeden  tutta antreman uyku saatlerine kadar azami dikkat etmek zorundadır.

2.si bazı insanlar antreman"beslenme vs istediği kadar düzenli olsun roidsiz gram yol alamaz motivasyonu kaybolur ve sporu bırakır(çevremde çok var)

3.sü senin genetiğin daha doğrusu metobolizman iyidir çabuk form tutarsın ama ektomorf ve mezomorflar için bu çok zordur.

4.sü herkesin genetiği farklıdır ve formu daha iyi olanın daha çok söz hakkı var diye birşeyde yoktur. Bu sporda insanlar başkalarıyla değil kendisiyle yarışır ve herkesin beklentisi farklıdır.( kimi define bir vucut ister kimi sürekli bulk gezer)

5.si bu camiada rich piana bile olsa kimsenin söylediklerine çok fazla kulak asma bizim yaptığımız kür dozlarını adamlar kulak damlası olarak kullanıyor. Dwayne johnson da natural olduğunu iddaa ediyor.

6.sı bu iş 1 koyup 3 alma işidir. Tam olarak içini bilmediğin konular hakkında böyle iddialı sözler söyleme ve son olarak o kiloda yağ oranın çok fazla özellikle 30 lu yaşlarında üzer seni.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheShoulder, 4 saat önce yazdı:

Fotoğraflarda neyi genetiğine borçlu olduğunu göremedim ? 

Görüp görememen için yazdığımı da nereden çıkardınız ? Çevreme ve araştırmalarıma dayanarak söyledim. Ayrıca ben sabah akşam elimde whey proteini + amino acids ile dolaşan biri değilim tamamen doğal beslendim. O yüzden kibirden gözü hiçbirşey görmeyen kişilere cevap vermeyeceğim. Ayrıca ben kimseye zorla gel benim fikirlerime katıl demedim. Üstüne alınmışsın galiba.

Mhmt38, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle sana da hayırlı ramazanlar kardeşim. Yaş konusunda söylediklerine katılsamda diğer hususta söylediklerin çok ezbere bir yorum olmuş. Öncelikle formun güzel tebrik ederim. 

1.si steroid tembel adam değil çalışkan adam işidir. Kür boyunca beslenmeden  tutta antreman uyku saatlerine kadar azami dikkat etmek zorundadır.

2.si bazı insanlar antreman"beslenme vs istediği kadar düzenli olsun roidsiz gram yol alamaz motivasyonu kaybolur ve sporu bırakır(çevremde çok var)

3.sü senin genetiğin daha doğrusu metobolizman iyidir çabuk form tutarsın ama ektomorf ve mezomorflar için bu çok zordur.

4.sü herkesin genetiği farklıdır ve formu daha iyi olanın daha çok söz hakkı var diye birşeyde yoktur. Bu sporda insanlar başkalarıyla değil kendisiyle yarışır ve herkesin beklentisi farklıdır.( kimi define bir vucut ister kimi sürekli bulk gezer)

5.si bu camiada rich piana bile olsa kimsenin söylediklerine çok fazla kulak asma bizim yaptığımız kür dozlarını adamlar kulak damlası olarak kullanıyor. Dwayne johnson da natural olduğunu iddaa ediyor.

6.sı bu iş 1 koyup 3 alma işidir. Tam olarak içini bilmediğin konular hakkında böyle iddialı sözler söyleme ve son olarak o kiloda yağ oranın çok fazla özellikle 30 lu yaşlarında üzer seni.

30 lu yaşlarıma kadar bu yağ oranı ve kiloda kalcağımı da nereden çıkardınız acaba çok merak ettim doğrusu? Dediğim gibi ben henüz supplement dahi kullanmayan biriyim. 2 yıl oldu bu işe başlayalı ve son 1 yılı düzenli kimse emeklemeden, koşamaz öyle değil mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285
Orhantaskn16, 5 dakika önce yazdı:

30 lu yaşlarıma kadar bu yağ oranı ve kiloda kalcağımı da nereden çıkardınız acaba çok merak ettim doğrusu? Dediğim gibi ben henüz supplement dahi kullanmayan biriyim. 2 yıl oldu bu işe başlayalı ve son 1 yılı düzenli kimse emeklemeden, koşamaz öyle değil mi ?

Zaten ben senin motivasyonunu bozmak yada seni rencide etmek için söylemedim genetiğin hakkında biraz iddialı konuşmuşsun söylediklerim o yüzden. Supplement kullanman ya da kullanmaman çok bir fark yaratmaz zaten. 30 lu yaşları söylememin sebebi yaş ilerledikçe metobolizma hızın yavaşlayacağı için yağ oranın kesinlikle yükselecektir ve bunun roid hariç kas kaybetmeden bu oranı düşürmen imkansızdır. Buradaki yanlışın yolun başında çok iddialı çıkışın ve roid kullananları tembellikle vs suçlaman kardeşim. Bu spora gönül vermişsen yolun illaki roidlerlerle kesişecek. Sen daha supplementlerle falan form tutulabileceğini düşünen evredesin. Bende geçtim aynı yoldan😄 neyse çok uzattım iyi bak kendine

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38, 5 dakika önce yazdı:

Zaten ben senin motivasyonunu bozmak yada seni rencide etmek için söylemedim genetiğin hakkında biraz iddialı konuşmuşsun söylediklerim o yüzden. Supplement kullanman ya da kullanmaman çok bir fark yaratmaz zaten. 30 lu yaşları söylememin sebebi yaş ilerledikçe metobolizma hızın yavaşlayacağı için yağ oranın kesinlikle yükselecektir ve bunun roid hariç kas kaybetmeden bu oranı düşürmen imkansızdır. Buradaki yanlışın yolun başında çok iddialı çıkışın ve roid kullananları tembellikle vs suçlaman kardeşim. Bu spora gönül vermişsen yolun illaki roidlerlerle kesişecek. Sen daha supplementlerle falan form tutulabileceğini düşünen evredesin. Bende geçtim aynı yoldan😄 neyse çok uzattım iyi bak kendine

Acaba yazdıklarımı dikkatli okudunuz mu ? Ben "tembellik" kavranımı herkes için kullanmadım sporunun 5. Ayında hemen steroid kullanıp 12 haftada 12 kg saf kas kütlesi hayalini kuranlar için dedim. Keşke yorum yapmadan önce biraz olayı anlamlandırma ve anlama yoluna gitseymişsiniz. Bu işlerin supplementler ile olmayacağını bildiğim için supplement kullanmadım zaten. Zira kullansaydım en alasını getirdirdim babam yurtdışı işte çalışıyor. Roidler ile yolum kesişmez demiyorum öyle bir iddiada da bulunmadım ancak 5. Ayında roide başlayab bilinçsiz insanlardan da olmam. 2. Yılım ve ben en az 5 yıl yapmadan Anabolik steroidlere dokunmayacağım ve şuan herşeyim düzenli gitmekte bu fotolar 8-9 ay öncesine ait gün be gün tartıya çıkan biri değilim. Aynada değerlendiriyorum durumu. Herkese ithamda bulunmadım bu konu ile ilgili bulunduğum kesimleride açıkça belirttim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175

Rich 25 den çok daha önce başladı bu işe.18 yaşında ki halini paylaştığı fotoda ki durumuna bakılırsa 15 16da başlamıştır.Aksini iddia eden zaten roidden anlıyorum demesin, hele ki kullanmaya hiç kalkmasın.

Pumpla 4 almak tamamen hayal.Dbolle 2.5 geçmiyordu, etrafımda kimsede de geçmedi.

Supplementi bile 1 ay kullandım lafında sonra yazı dahada boş geldi zaten.Supplement bu aynı şeyi peynirden de alıyorsun etten de.

tarihinde HalfNatty tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132
HalfNatty, 13 dakika önce yazdı:

Rich 25 den çok daha önce başladı bu işe.18 yaşında ki halini paylaştığı fotoda ki durumuna bakılırsa 15 16da başlamıştır.Aksini iddia eden zaten roidden anlıyorum demesin, hele ki kullanmaya hiç kalkmasın.

Pumpla 4 almak tamamen hayal.Dbolle 2.5 geçmiyordu, etrafımda kimsede de geçmedi.

Supplementi bile 1 ay kullandım lafında sonra yazı dahada boş geldi zaten.Supplement bu aynı şeyi peynirden de alıyorsun etten de.

+1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
morningstar    46

Kusra bakmayın ama "steroid kullanacaklara tavsiye" yerine "bakın natural olarak geliştim nasılım" konusu biraz ön planda.

Rich piana 15li yaşlarında podyum görmüş birisi (kendi anlattığına göre), erken yaşta steroide başladığını böyle anlayabiliriz.

Muhalefet olmak istemiyorum ama bu 1 sene içerisinde düzenli beslendiğinizi, geçen sene düzensiz olduğunu ve steroid kullananların tembel olduğunu yazmışsınız ona değinmek istiyorum, küre giren insanların önemli bir kısmı senelerdir bu sporla düzenli bir şekilde uğraşıpta doğal sınırına gelmiş insanlar, kaldı ki küre girdikten sonra ekstra çaba harcıyorlar parası olsun ileride olacak şeyler için riskleri almak olsun psikolojisi olsun beslenme uyku ekstra düzen mctler bilmemneler, adam neredeyse her gün poposuna iğne sokuyor bazen morarıyor şişiyor iltihap kapıyor ama yapıyor bir şekilde aksatmadan.

Hayatında sadece zorlasan 1 ay spora gitmiş bir arkadaşım var yanlış hatırlamıyorsam yağ oranı 15 ya da 18di, kolu 35ti bu çocuğun, tişörtü çıkarmadığı sürece vücudu güzel duruyor, bu yağ oranlarında hacimli durmak kolay. Bence biraz daha zorlayabilirsiniz daha güzel bir fizik için, steroidlilerin yediği gibi yemeyi deneyebilirsiniz, pump için ne yapıyorsunuz bilemiyorum çok güzel kol çalıştığım zaman bile 1cm anca pump alabiliyorum 4cm çok yüksek bir rakam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
morningstar, 58 dakika önce yazdı:

Kusra bakmayın ama "steroid kullanacaklara tavsiye" yerine "bakın natural olarak geliştim nasılım" konusu biraz ön planda.

Rich piana 15li yaşlarında podyum görmüş birisi (kendi anlattığına göre), erken yaşta steroide başladığını böyle anlayabiliriz.

Muhalefet olmak istemiyorum ama bu 1 sene içerisinde düzenli beslendiğinizi, geçen sene düzensiz olduğunu ve steroid kullananların tembel olduğunu yazmışsınız ona değinmek istiyorum, küre giren insanların önemli bir kısmı senelerdir bu sporla düzenli bir şekilde uğraşıpta doğal sınırına gelmiş insanlar, kaldı ki küre girdikten sonra ekstra çaba harcıyorlar parası olsun ileride olacak şeyler için riskleri almak olsun psikolojisi olsun beslenme uyku ekstra düzen mctler bilmemneler, adam neredeyse her gün poposuna iğne sokuyor bazen morarıyor şişiyor iltihap kapıyor ama yapıyor bir şekilde aksatmadan.

Hayatında sadece zorlasan 1 ay spora gitmiş bir arkadaşım var yanlış hatırlamıyorsam yağ oranı 15 ya da 18di, kolu 35ti bu çocuğun, tişörtü çıkarmadığı sürece vücudu güzel duruyor, bu yağ oranlarında hacimli durmak kolay. Bence biraz daha zorlayabilirsiniz daha güzel bir fizik için, steroidlilerin yediği gibi yemeyi deneyebilirsiniz, pump için ne yapıyorsunuz bilemiyorum çok güzel kol çalıştığım zaman bile 1cm anca pump alabiliyorum 4cm çok yüksek bir rakam.

Benim "steroid kullanacaklara tavsiye" diye bir cümleyi nerde kurduğumu gösterir misin ? Kimseye tavsiye falan vermedim ben konuyu anlamadan kalkıp sadece egolarınıza dayanarak yorum yapıyorsunuz. Neyin egosu onu da anlamış değilim. Bu konuda sizi değil diğer arkadaşları kastediyorum. Ayrıca ben Rich'in iddiasını "youtube kanalından" dediklerini öne sürerek dedim. Kullanmış kullanmamış bilemem. Pump konusu ve ölçümlerde hata olabilir bu gün tekrar ölçtüm 40 çıktı ancak sıkılı ve çalışılmış halde yanlız soğuk ölçmedim. Elbette zaten herzaman en iyisi olmak için çabalıyorum ve yaptığım herşeyi kendim için yapıyorum insanlarla rekabet etme gibi bir derdim yok. Şurda sadece herşeyin "Steroid" demek olmadığını anlatmaya çalıştım hepiniz üzerime saldırdınız nedir yani ? Steroidsiz de kas olur deyince neden sövmüşüm gibi tepkiler verdiniz ? O halde Eugen Sandow'a bakın. 1930'larda Anabolik Steroidler spor hayatına adım attı bu adam ise o tarihten çok önceleri bu işi yapıyordu ve fotograflarına bakmanızı öneririm. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
morningstar    46
Orhantaskn16, 22 saat önce yazdı:

Benim "steroid kullanacaklara tavsiye" diye bir cümleyi nerde kurduğumu gösterir misin ? Kimseye tavsiye falan vermedim ben konuyu anlamadan kalkıp sadece egolarınıza dayanarak yorum yapıyorsunuz. Neyin egosu onu da anlamış değilim. Bu konuda sizi değil diğer arkadaşları kastediyorum. Ayrıca ben Rich'in iddiasını "youtube kanalından" dediklerini öne sürerek dedim. Kullanmış kullanmamış bilemem. Pump konusu ve ölçümlerde hata olabilir bu gün tekrar ölçtüm 40 çıktı ancak sıkılı ve çalışılmış halde yanlız soğuk ölçmedim. Elbette zaten herzaman en iyisi olmak için çabalıyorum ve yaptığım herşeyi kendim için yapıyorum insanlarla rekabet etme gibi bir derdim yok. Şurda sadece herşeyin "Steroid" demek olmadığını anlatmaya çalıştım hepiniz üzerime saldırdınız nedir yani ? Steroidsiz de kas olur deyince neden sövmüşüm gibi tepkiler verdiniz ? O halde Eugen Sandow'a bakın. 1930'larda Anabolik Steroidler spor hayatına adım attı bu adam ise o tarihten çok önceleri bu işi yapıyordu ve fotograflarına bakmanızı öneririm. 

Steroid hakkındaki görüşleriniz zaten steroid kullanacaklara tavsiye. çok üstünde durmayalım bence bunun.

Muhalefet olmak istemiyorum size dediğim gibi, yazılarınız kendi fikirlerinizi temsil ediyor, ama bazı fikir yanlışları da yok değil bence. (her ne kadar objektif bakmamız gerekse de)

Eugene Sandow'un fiziği zamanına göre ileride bir fizikti, düşük yağ oranı ve büyük kollar, vücut geliştirmenin babası sayılıyor, ben natural olduğuna inanıyorum boyu çokta uzun değildi, günümüzde de bu fizik atletik olarak sayılıyor, tabiki ne kullandığını bilemeyiz belki de haksızımdır herkesten önce bir şeyler kullanmışta olabilir. Steroidsiz kas olmaz diye bir şey demedim ben, bir kaç senedir aralıklı bir şekilde amatörce yapıyorum bu sporu kendim de naturalim doğal sınırıma gelene kadar senelerce kullanmayacağım, steroidi savunacak en son kişi benim ama steroidliyi savunurum, ikisi arasında küçük bir çizgi var. Umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi. 

Amacım saygısızlık etmek değil size, dediklerim ofansif duruyorsa amacım o değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.