Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

HalfNatty

Haftalık çalışma sıklığı 3x vs 6x

Önerilen İletiler

HalfNatty    175

Günümüzde hala bir çok insan haftalık çalışma sıklığı kas başına 1 belki 2.

Aşağıdaki araştırmaya göre(Sanırsam şuan ki en güncel araştırma) haftalık 3x vs 6x çalışma sıklığı kas gelişimi, güç artışı, yağ yakımı, ve yağsız kas gelişimi olarak incelendi.

Bulunan sonuç 6x squat hariç, p.overload, kas gelişimi, yağ yakımı, güç artışı konusunda her açıdan önde.

Program;

IMG_20180526_191823.thumb.jpg.a98c2bdf3f280cdec2a278fe924912d2.jpg

Sonuç;

IMG_20180526_191838.thumb.jpg.ac7ef5f767aadde1c7149d0eb8819c1d.jpg

Çıkarılcak sonuçlar;

*Tek bir antremanda failure gitmek, ağır kür içinde değilseniz yarardan çok zarar.

*P.overload, volume, intensity,frequency hesaplaması olmadan 3x8 3x12  3x15 gibi programlar tamamen random programlar. Kiloda artış muhakkak olmalı ve bu belli periyodlarla olmalı.

* Yorgunken yapılan tekrarlar, taze yapılan tekrarlara kıyasla her ne kadar daha gazla pump versede kas gelişimi için ideal değil. Güç için hiç degil :)

Anektodlar yerine araştırmaların hepsi kasların hafta içinde min 2, küçükler içinse min 3 çalışmasını söylüyor. Siz siz olun, ağır anabolizanlar kullanmıyorsanız 1 saat boyunca sırtınızı, göğüsünüzü paralamayın

• Beğen 4
  • Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SPECTRE    628
Delipanter00, 4 saat önce yazdı:

Full body yapmak daha iyi gelisim saglarmi peki? Veya push-pull şeklinde ilerlemek?

kişisel tavsiyem ben hayır derim ama hafta 1 günü full body ayırmak bende çok işe yarıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
Delipanter00, 14 saat önce yazdı:

Full body yapmak daha iyi gelisim saglarmi peki? Veya push-pull şeklinde ilerlemek?

Push pullda,upper lowerda, fullbodyde benim için hemen hemen ayni oldu.

Ama pull içine sırt,arka omuz,biceps,forearm,hamstring,bel,boyun,core

Push için omuz,gogus,triceps,bacak,calf,core tasarladığımdan tam olarak push pull tecrübem var diyemem.Genelde push pull yapanlar bacağa ayrı gün ayırıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65

1 haftadır 6 gün tek bölge yapıyorum kaslar hiç olmadığı kadar ağrıyor hatta bugün 4. 5. Gün bacaklarım da çok hafif ağrı halen var 1 2 hafta daha bu şekilde gidip bakıcam eğer istediğim gibi olmazsa 5x5 geçicem haftada 4 gün 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
M4jeste, 1 saat önce yazdı:

1 haftadır 6 gün tek bölge yapıyorum kaslar hiç olmadığı kadar ağrıyor hatta bugün 4. 5. Gün bacaklarım da çok hafif ağrı halen var 1 2 hafta daha bu şekilde gidip bakıcam eğer istediğim gibi olmazsa 5x5 geçicem haftada 4 gün 

Ağrıyla gelişim çok farklı olaylar hocam. Doms'un sebepleri inflammation,adaptasyon,ve fazla volume.

5x5 anabolizan kullanan biri için çok absürd ilerliyor. 5 3 1 beyond daha uygun 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65
HalfNatty, 20 dakika önce yazdı:

Ağrıyla gelişim çok farklı olaylar hocam. Doms'un sebepleri inflammation,adaptasyon,ve fazla volume.

5x5 anabolizan kullanan biri için çok absürd ilerliyor. 5 3 1 beyond daha uygun 

zaten ilaç olduğu için ağrıyı direk gelişime bağladım çünkü bacak antrenmanım hep yoğun ve şuan normalden 2 hareket fazla(daha önce çift bölge çalışıyordum)

5x5 tekrar sayısı açısından banada komik geldi ama sonuç alan var ilacın etkisinden midir bilmem ama denemek istedim açıkçası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
M4jeste, 11 dakika önce yazdı:

zaten ilaç olduğu için ağrıyı direk gelişime bağladım çünkü bacak antrenmanım hep yoğun ve şuan normalden 2 hareket fazla(daha önce çift bölge çalışıyordum)

5x5 tekrar sayısı açısından banada komik geldi ama sonuç alan var ilacın etkisinden midir bilmem ama denemek istedim açıkçası

5x5 de mesele tekrar sayısı değil, p.overload çok nizami ve olması gerektiği gibi gitmesi( en azından vaat edilen).Ama anabolizanliyken haftadan haftaya ağırlık arttırmaya gerek kalmadan peak te günden güne artması ve program formatına uymuyor.

Doms konusuna tekrar değinicek olursam; İki terim var muscle tissue ve connective tissue.Doms muscle değil connective le alakalı.Kas gelişimiyle alakası yok.Sen olduğun yerde 1000 kere zıpla calflar quadlar ve özellikle dizler ağrır, acır.Ama bu geliştiğin ve gelişceğin anlamına gelmez.Çok eskilerden kalan bir mit ve o kadar dogma bir inanç haline gelmiş ki doms olmayınca daha az gelişiyorum diyen tonla insan var ama bir sürü araştırmada katkısı olmadığı veya cok ufak olduğu belirtilmiş.Seçimde size kalmış

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65

only testteyim günden güne artmıyor sıkıntı bende mi O.o

dün okudum sanki ağrıyla ilgili bi yazı aldırış etmedim ama şimdi araştırıcam :D 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
M4jeste, 2 saat önce yazdı:

only testteyim günden güne artmıyor sıkıntı bende mi O.o

dün okudum sanki ağrıyla ilgili bi yazı aldırış etmedim ama şimdi araştırıcam :D 

Tek bolge veya cift bolgede p.overload yavas

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.