Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Loving

Steroid kalçadan enjeksiyon - anlatımı

Önerilen İletiler

Loving    9.225

Merhaba;

Bu konuda size kalçadan enjeksiyonu ifade edeceğim.

Uzmanların yapması daima daha iyidir fakat olağan dışı durumlar için bu bilgiye ihtiyacı olan kişiler için yazılmıştır bu makale, resmi bir bilgi içermemektedir.

ei1.png.2d62dd894228bb7f162e495752e09bbb.png

- Kas içi enjeksiyonlar'da en ince yeşil uçlu 2,5 ml ve 5 ml enjektörle yapılmalıdır. (siyah uçlar canınızı acıtır.)

- Ürün flakon şişe yada ampül içinden şırınga ile istenilen miktar'da çekilir.

ei2.png.b55eb64b9667055ad2c119c453f1800a.png

Enjeksiyon İçin Kullanılan Araç Gereçler

1. Steril enjektör ve iğne

2. Kirli torbası

3 İlaç

5. Alkollü pamuk

Enjeksiyon Nasıl Yapılır ? Enjeksiyon İşleminin Uygulanması

• Doğru ilaç, doğru doz, doğru kür kuralı unutulmamalıdır.

• Eller yıkanır.

• İlaç, kür programına yazılan doza göre enjektöre çekilir.

• Enjeksiyonun yapılacağı kasa göre hastaya pozisyon verdirilir.

• Enjeksiyon yapılacak bölge şişlik, nodül, morarma ve hassasiyet yönünden kontrol edilir.

• Enjeksiyon yapılacak bölge alkollü pamuk ile içten dışa doğru friksiyon hareketleri ile temizlenir.

• Enjeksiyon ucundaki iğnenin steril başlığı çıkarılır.

• Boşluktaki elin yardımı ile deriye bastırılarak gerdirilir.

• Hastaya derin nefes alması söylenir.

• Enjektör elin baş ve işaret parmağı arasında tutulur.

İğne 90 derecelik açıyla ve hızla batırılır.

İğne yeteri kadar sokulduktan sonra deriyi gerdiren el bırakılır ve bu elle enjektörün alt ucundan tutulur. Diğer elle enjektörün pistonu geri çekilerek kan gelip gelmediğine bakılır.

Enjektöre kan gelirse derhal iğne dokudan çıkartılır. Enjektör ve ilaç değiştirilerek enjeksiyon tekrar denenir.

Enjektöre kan gelmesi iğnenin damara denk geldiğini gösterir. Bu durumda asla ilaç verilmez.

• Enjektöre kan gelmediğinden emin olduğunda piston itilerek ilaç yavaşça kas içine verilir.

• İlaç bittiğinde iğne hızla çekilir.

• Enjeksiyon bölgesine alkollü pamukla hafifçe bastırılarak masaj yapılır. Masajın yapılması emilimi kolaylaştırır.

• İğnenin kapağı tekrar kapatılarak kazayla herhangi bir yere batması önlenmelidir.

• Hastaya rahat pozisyon verdirilir.

• Enjektörler tekniğe uygun olarak imha edilir.

• Eller yıkanır.

• Yapılan işlem gözlem kaydına yazılır.

• İlaca bağlı çıkabilecek komplikasyonlar açısından hasta enjeksiyon yapıldıktan sonra 15 – 30 dakika içinde tekrar kontrol edilir.

Bacaktan Kas içi Enjeksiyon Video:

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kadirgunhiz    0

hocam bacaktan enjeksiyon videosunda çocuğun bacağı incecik pek belli olmuyor nereye, haftaya küre başlıyacağım etrafımda vuracak biri yok eczanelerde vurmam dedi. Bacaktan kendim yapacağım malesef ki. Altan 4 parmak üsten 4 parmak ayırıp tam ortasından siyah uçlu iğne ile yapsak olur mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

Bu videodan ben de bişey anlamadım. Ben bacağıma ekjeksiyon yaparken diz ekleminden yaklaşık 1.5 karış yukarısından, bacağımın dış kısmına kendime doğru 45 derece açı ile enjeksiyon yapıyorum.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    733
hocam bacaktan enjeksiyon videosunda çocuğun bacağı incecik pek belli olmuyor nereye, haftaya küre başlıyacağım etrafımda vuracak biri yok eczanelerde vurmam dedi. Bacaktan kendim yapacağım malesef ki. Altan 4 parmak üsten 4 parmak ayırıp tam ortasından siyah uçlu iğne ile yapsak olur mu?

avonex gibi şırınga formatında birşey ise iğneniz, muhtemelen kalça,kol ve bacak şeklinde 3 seçeneğiniz var o iğneyi olmak için. kendi kendimize yapabileceğimiz lokasyonlar kol ve bacak olduğuna göre ince kollu arkadaşlar için kolu direk eliyorum. kendi kolunuza iğne yapmak bacağa nispeten biraz bela birşey, hele kol bir de inceyse acımayacak bir bölge bulmak biraz sıkıntı olabiliyor.

herhangi bir medikal geçmişim yok, söylediğim şeylerin de medikal bir değeri yok. 2 dakika önce kendi kendime 17. iğnemi yapmış bir vatandaş olarak teknik paylaşıyorum sadece. intramüsküler, yani damara değil de kasa enjekte edilen iğnelere dair fikir paylaşıyorum.

kendi kendimize iğne yapmak için bacak mükemmel bir bölge, çünkü üzerinde rahatlıkla çalışabileceğimiz tezgah gibi bir ortam sunuyor bize. iğneden korkma nedeniyle sürekli bir hastane/hemşire arama yanılgısından bir an önce vazgeçin. sonu yok o olayın. iğneden ne kadar korkarsanız korkun, doğru bir bölgeden iğne yaptığınızda , tıpkı felç olmuş gibi birşey hissetmezsiniz.

rahat bir yere oturun ve şort/pantolon formatındaki şeylerden kurtulun direk donla, boxerla kalın rahat rahat. üst bacak kaslarını biraz yayıp alanı genişletecek şekilde rahat bir oturuş sağlayın ve kasları gevşetin. ya şimdi bacağım seyrerse ya bi refleks yapıp kendimi kasarsam gibi saçma sapan düşüncelerden kendinizi bir arındırın. kafa da bir rahat olsun. üst bacakta iğne alanımız, bacağın başladığı yerden dört parmak sonrası ve diz kapağından dört parmak öncesi arasında kalan bölge. diz kapağı ve kasığın tam orta noktasının 4 parmak gerisi en rahat ettiğim bölge. üst bacakta eşşek gibi bir kemik olan femurun yer alması nedeniyle ben biraz geriliyorum iğne yaparken ve bacağın üzerinden dikine bir çizgi geçtiğini farzedersek, çizginin solunda kalan alanı tercih ediyorum.

hatta tekrar tam olarak bir yer belirtmem gerekirse, bacağınızın ( kasık - diz kapağı arası) dikey orta noktasının 3-4 parmak gerisi, yatay orta noktasının da 3 parmak solu mükemmel bir bölge.

iğne bölgesi seçerken çok fazla aşağı inmeyin oradan sinirler geçiyor, fantastik bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

iğne bölgesine 3-5 şaplak atın, placebo bir olaymı bilmiyorum ama bende işe yarıyor. daha sonra alkollü bezle sterilize edin bölgeyi. şimdi bacakta 3 farklı nokta var gözlemlediğim kadarıyla. damar geçen yerler, sinirlerin geçtiği yerler, ve cillop gibi olan yerler. damar geçen bir yer denk getirirseniz, iğneyi çıkardığınızda kanıyor, sinir geçen bir yer denk getirirseniz de canınız yanıyor. mevzu cillop gibi olan noktayı bulmak. fakat bu 3 bölge milimetrik bir şekilde ayrılıyor birbirlerinden. aynı mayın tarlası oynamak gibi. cillop noktayı bulmanın yöntemi, iğneyi , yapmayı düşündüğünüz yerin etrafında batırmadan gezdirmek. 5 santim x 5 santim bir alanda mesela iğneyi gezdirin, dokunduğu yer can yakıyor, çok can yakıyor ya da hiçbirşey hissettirmiyor. o doğru dürüst birşey hissetmediğiniz nokta iğne yapmak için mükemmel bir yer.

iğneyi ister batırın, isterseniz de milim milim sokun. birşey hissetmediğiniz için bir sıkıntı olmuyor.

doğru yeri bulmuşsanız ilk iğne yapışınızda oha hiçbirşey hissetmedim nasıl girdiki bu böyle şeklinde afallayacaksınız. verin enjeksiyonu bünyeye, çekin iğneyi geri, bir daha geçin üzerinden sterilizasyon beziyle. geçmiş olsun cümleten. :col

• Beğen 1
  • Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.219

eğer 0.7 x 32mm uç kullanacak olursak kas içine yapmak için şu yolu izlemeliyiz... Devlet hastanesi iç hastalıları hemşiresinin bire bir verdiği eğitimden bahsediyoum.enjektör havasını almayı unutmayalım...

1-öncelikle bacağın dış kısımları kullanılmalı

2-vurulacak bolge buyuk bır cımdık atılmalı ve cımdık hıc bırakılmamalı

3-iğnenin akışkan olan uç kısmı hep yukarı gelecek şeilde tutulmalı.

4- 45 derecelik bir açıyla çimdik bırakılmadan tek seferde ve hızlıca batırılmalı.

5- iğne pistonu az geri çekilerek(çimdik bırakılmıyacak ) kan gelip gelmediği kontrolu yapılmalı eğer kan gelirse iğne geri çıkartılmalı ve tekrar atılmalı.

6- eğer kan gelmiyorsa enjektör pistonu yavaş yavaş basılarak işlem tamamlanır.

7- iğne tek seferde geri çıkartılır çimdik bırakılır ve pamuk ile 1 dakıka basınç uygulanır ASLA OVALAMA YAPILMAZ.

ben böyle yapıyorum sevgili sutanonun 0.7 x 32 iğne tavsiyesi ile doktorun izni ve hemşirenin eğitimi ile..

yanlışım var ise düzeltin lütfen...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225

Ön izleme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    840

Bu arada şu meşhur turuncu uç hakkında sitemize ait bir görsel olsun istedim. Ölçü konusunda da karşılaştırma yapabilmeniz için kibrit kutusunu referans aldım. Kırmızı ok ile belirttiğim kod numarası ile sorgulama, araştırma ve sipariş verebilirsiniz. :nol:kas

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225

evet doğru gibi gözüküyor bu açıdan. video çekim yap yayınla bize özel olsun madem :crs:kas

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

• Enjektöre kan gelmesi iğnenin damara denk geldiğini gösterir. Bu durumda asla ilaç verilmez.

Hocamız bu maddede sorunuzu cevaplamış. Enjektöre kan gelmesi ilaç ile ilgili bir problem değil, enjeksiyonun uygulanışı esnasında oluşan bir yanlıştır.

Kontrol amaçlı yapılan piston geri çekme işleminde kan gelirse, enjeksiyon yapılmamalıdır. Yapılması çok büyük risk içerir. Kesinlikle ve kesinlikle böyle bir durumda enjeksiyon yapılmamalıdır. Farklı bir noktadan yine piston geri çekilerek deneme yapılarak başka bölgeden yapılması denenebilir veya işin uzmanı kişilere bu işlem yaptırılmalıdır.

Ben şahsen işin uzmanına enjeksiyon yaptırmayı daha uygun buluyorum. Çünkü bu iş risk taşıyan bir iş ve ondan dolayı uzman olan kişi enjeksiyon yapmalı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kobynuk    0

0.45x13mm lik enjektörden aldım bende yazdığınız en ince yeşil uçlu enjektörden bulamadım bana gösterdikleri uzun uçluydu baya , konuya eklediğiniz video da farkettim aynı uçtan kullanıyor arkadaş da bunu kullansam bi sorun çıkmaz dimi ? yoksa dediğiniz uçlu enjektörü mü almalıyım ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225
0.45x13mm lik enjektörden aldım bende yazdığınız en ince yeşil uçlu enjektörden bulamadım bana gösterdikleri uzun uçluydu baya , konuya eklediğiniz video da farkettim aynı uçtan kullanıyor arkadaş da bunu kullansam bi sorun çıkmaz dimi ? yoksa dediğiniz uçlu enjektörü mü almalıyım ?

fotoğrafını paylaşır mısınız aldığınız ucun :sat

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SaVaS    3

Aslında kas içi enjeksiyon olduğu için kas olan her yerden vuranlar var gögüsten vuran bile gördüm adamın her tarafı ödem diye adam gögüsünden vurdu :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    15
http://hizliresim.com/NALO4Q ve belirtmeyi unuttum bacaktan yapmayı düşünüyorum

Hocam bu nedir ya ? peptid için aldıysan bunu tamam'da normal anabolik steroid enjeksiyon için aldıysan olmaz yeşil uçlu alacaksın yoksa siyah alacaksın ama siyah çok can yakar yeşil genel tercihtir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
crash47    10

hocam yeşil uçlular bayağı uzun oluyor 5-6 cm. bir de siyaha göre çapı daha kalın. ben yeşil aldım ama vururken yarısını sokuyorum. Bayağı acıyor,siyah denememeliyim demi. bir de 3 cm uzunlukta olanlar aslında tam ideal gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bacakdan enjeksiyon yapmak rahat ama mantıklı değil bence. enjeksiyon sırasında ve sonrasında çok ağrı oluyor.kendi kendinize kalçadanda yapabilirsiniz emin olun çok kolay.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SaVaS    3
hocam yeşil uçlular bayağı uzun oluyor 5-6 cm. bir de siyaha göre çapı daha kalın. ben yeşil aldım ama vururken yarısını sokuyorum. Bayağı acıyor,siyah denememeliyim demi. bir de 3 cm uzunlukta olanlar aslında tam ideal gibi.

öyle yapmak riskli dostum adeleye tam girmezde dışarı enjeksiyon yaparsan hem ödem olur hem ilaç çöpe gider tamamen sokacaksın onu bu arada birden mi saplıyorsun ? yoksa yavaş yavaş mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mahirxxxx    0

slmlar bende kendim iğne yapıyorum uzun zamandır ve yeşil uçlu klasik iğneleri kullanıyorum. ama yaparken ağır ağır itiyorum iğneyi canım yanmasın diye ve hatta ağır yapmak daha iyi sinire yada damara hafif dokunduğunuzda canınız yanıyor yada kas hareket ediyor ve hemen hafif geri çekip yönünü değiştiriyorum. bugüne kadar bir sorun olmadı ama daha kolay birşeyi burda gördüm onu soracaktım. kaç cm iğne ucu kasa enjeksiyon için yeterlidir? çünkü bendeki yeşil olanlar biraz kasıyor yaparken gereği yoksa fazlasını sokmanın bari az uğraşıyım. tşkler yardımlarınız için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SaVaS    3
slmlar bende kendim iğne yapıyorum uzun zamandır ve yeşil uçlu klasik iğneleri kullanıyorum. ama yaparken ağır ağır itiyorum iğneyi canım yanmasın diye ve hatta ağır yapmak daha iyi sinire yada damara hafif dokunduğunuzda canınız yanıyor yada kas hareket ediyor ve hemen hafif geri çekip yönünü değiştiriyorum. bugüne kadar bir sorun olmadı ama daha kolay birşeyi burda gördüm onu soracaktım. kaç cm iğne ucu kasa enjeksiyon için yeterlidir? çünkü bendeki yeşil olanlar biraz kasıyor yaparken gereği yoksa fazlasını sokmanın bari az uğraşıyım. tşkler yardımlarınız için

tamamen sok dostum

bu arada soktuktan sonra iğneyi çıkarıp tekrar yapmak sağlıklı değildir tek seferde yapman gerekiyor eğer sinire vs.. geldi diye çıkarırsan ucunu değiştir tekrar yap.

Kalçan yağlı değilse siyah uç kullana bilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

Enjeksiyon konusunda bir video çekmek lazım aslında çok bilgi kirliliği var. Ben çekmeyi birkaç kez düşündüm ama malum internete yüklenen bilgiler uzun yıllar internette kalıyor.. Sonra memlekette adım çıkacak Roidci İğneci Mehmet diyecek namussuzlar, biliyorum... :sig:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tojo    0

Kalçadan enejksiyonla bacaktan enjeksiyonda nasıl bi fark var ilaç kalçadan daha iyi dagılır diyenler var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

kalça daha güvenli ve alabileceği maksimum ilaç miktarı daha fazla ama alıştıktan sonra bacaktan 3-4 ml bile rahatsız etmeyecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.