Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

roidmax

roidmax 2016 Kış Fonksiyonel Antreman Programı

Önerilen İletiler

roidmax    49

Merhaba arkadaşlar,

Geçen yılki hacim kürümden sonra gerek rahatsızlık geçirmemden dolayı, gerek ekonomik olarak ani çıkan sorunlardan dolayı yakaladığım iyi ölçüleri kaybettim.

Sorunları da biraz aşmış olmamdan dolayı yeni bir beslenme ve yeni bir antreman programı yazdım. Nasipse Aralık 2015'te başlayacağım.

Bu sene kesinlikle hacim üzerine yüklenmemek üzerine bir karar aldım. Amacım tamamen powerlifting, patlayıcı güç üzerine olacak. Ayrıca bilek ve parmak gibi bölgeler için de fonksiyonel kuvvet üzerine çalışacağım. Özel olarak bilek güreşçilerinin kullandığı aletlerden yaptırdım kendime 3 adet. Ayrıntılarını öğrenmek isteyen olursa özel mesaj yoluyla bana ulaşabilir. Bilek için bilek güreşi sporunu yapan bir antrenör yardımı ile programın o kısmı ilerleyecek.

Programı yabancı bir vücut geliştirme sitesinde hazırlanan bir programı baz alarak bazı yerlerini değiştirdim.

Aşağıda paylaştığım antreman hacimi korumayı ve ufak bölgelerde biraz hacimlenmeyi amaçlıyor. Powerlifting çalışmış veya çalışan arkadaşlar zaten az çok programı yapısal olarak anlayacaktır.

Program normal klasik split veya full body antremanlardan karışık. Ondan dolayı detayını öğrenmek, anlatmamı isteyen olursa seve seve detaylarını anlatırım.

Programdan önce uyguladığım ısınma ve esneme hareketlerini ayrı bir programda açıklayacağım. Ondan sonraki konu da ilkbaharda uygulayacağım Olympic Weightlifting ve Powerlifting karışık program olacak.

Mevcut 1RM'lerim (1RM'leri de kurtaracağım inşallah :) )

Squat = 155 KG

Deadlift = 164 KG

Bench Press = 95 KG (Evet az biliyorum :) )

Dediğim gibi programı tam olarak vücut geliştirme, hacim programı olarak ele almayın. Ona göre incelediğinizde programın fonksiyonel olduğunu göreceksiniz.

Pazartesi (Powerlifting ve ağırlık arttırma günü-Her hafta 5'er veya 3'er kilo arttırmayı planlıyorum.)

Squat (%85 1RM) - 3 set 5 tekrar

Bench Press (%85 1RM) - 3 set 5 tekrar

Deadlift (%85 1RM) - 3 set 5 tekrar

Salı (Ufak kas grupları hacim ve bilek kuvveti çalışması)

Seated Shoulder Dumbell Press - 3 set 10 tekrar

Triceps Extension - 3 set 10 tekrar

Triceps Kickback - 3 set 10 tekrar

Dumbell Curl (4 yarım yukarı-4 yarım aşağı-4 tam tekrar) - 3 set 10 tekrar

Hammer Curl - 3 set 10 tekrar

Wrist Curl Over A Bench (Bilek Yukarı) - 3 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

Wrist Curl Over A Bench (Bilek Aşağı) - 3 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

El Sıkma (Özel bilek güreşi ekipmanı ile) - 4 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

Parmak Sıkma (Özel bilek güreşi ekipmanı ile) - 4 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

Barbell Static Hold - 5 dakika

Çarşamba (Powerlifting ve bacak hacim günü)

Squat (%85 1RM) - 3 set 5 tekrar

Bench Press (%85 1RM) - 3 set 5 tekrar

Leg Extension - 3 set 12 tekrar (isotension metodu ile)

Hack Squat (Bar ile) - 3 set 8 tekrar

Walking Lunges - 3 set 10 tekrar

Stiff Legged Deadlift - 3 set 8 tekrar

Machine Abductor - 3 set 10 tekrar

Machine Adductor - 3 set 10 tekrar

Calf Raise - 3 set 16 tekrar

Seated Calf Raises - 3 set 16 tekrar

Cuma (Powerlifting ve üst vücut hacim günü)

Deadlift (%75 1RM) - 3 set 5 tekrar

Bench Press (%75 1RM) - 3 set 6 tekrar

Incline Bench Press - 4 set 8 tekrar

Pec-Deck Fly - 4 set 10 tekrar

Weighted Pull Up - 4 set 10 tekrar

T-Bar Row - 4 set 10 tekrar

Standing Straight-Arm Pulldown - 4 set 10 tekrar

Lateral Raises - 3 set 10 tekrar

Machine Shoulder Press (Arka Omuz) - 3 set 10 tekrar

Cumartesi (Ufak kas grupları hacim ve bilek kuvveti çalışması)

Triceps Extension - 3 set 10 tekrar

Triceps Kickback - 3 set 10 tekrar

Barbell Curl (4 yarım yukarı-4 yarım aşağı-4 tam tekrar) - 3 set 10 tekrar

Hammer Curl - 3 set 10 tekrar

Wrist Curl Over A Bench (Bilek Yukarı) - 3 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

Wrist Curl Over A Bench (Bilek Aşağı) - 3 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

El Sıkma (Özel bilek güreşi ekipmanı ile) - 4 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

Parmak Sıkma (Özel bilek güreşi ekipmanı ile) - 4 set 6 tekrar (yüksek ağırlık-antrenör bilgisi dahilinde değişecek.)

Barbell Static Hold - 5 dakika

İyi günler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Loving    9.225

Muazzam bir anlatım olmuş tebrikler inceleyen her arkadaşa güzel bir kaynak olacak muhakkak ki. Var olan hacmi koruyup güç

artışını hedefleyen çok güzel bir program olmuş. Eminim ki çok kişi faydalanacaktır çünkü günümüz de cross fitt vb. dallar ile güç

artışı ve sağlamlık odaklı spor salonlarını dolduran çok sayıda birey var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    732

süper olmuş bu mutlaka bana yarayacak kısımları kullanacağım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZYZZ    15

emeğine sağlık hocam senden deneyim edindiklerimi tüm çevreme aşılıyorum bu aralar açtığın konular da yavaşlama var unutma çok çok konu ve bilgi bekliyoruz senden.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

ZYZZ, SPECTRE yorumlarınız için teşekkür ederim.

ZYZZ bu aralar daha fazla katkıda bulunacağım. İş olarak biraz fazla yoğunluğum vardı. Aştım gibi biraz o yoğunluğu, haliyle buraya da ağırlık vericem inşallah.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.