Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Darknessot

Steroid bacaktan enjeksiyon hakında yardım acil

Önerilen İletiler

Darknessot    27

Arkadaşlar merhaba yarın ilk defa kendime enjeksiyon uygulayacağım bacaktan damara, sinire denk gelirse felç ölme söyleniyor bu gerçek midir nelere dikkat etmem gerek bilgi olucak videolar atarsanız sevinirim 2mll siyah uçlu iğne var elimde

tarihinde Darknessot tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Darknessot    27
agfitness, 7 saat önce yazdı:

Ben 12 hafta boyunca omuzdan ve becaktan enjeksiyon yaptım. Açıkçası arkadaşla beraber kürdeyiz diye bir ben ona bir o bana yapıştırıyoduk iğneleri :)

Ama bi kaç defa arkadaş memlekete gitti vs derken kendim bacaktan uyguladım her iki tarafa.

Öncelikle tersine gelmeyecek olan bacağını seçmelisin. Örneğin sağ elin ile enjektördeki ilacı sıkacaksan sağ bacağına yapmalısın, sola yapamıyorsun elin otomatikman terste kalıyor, ben yaşadım iğne oynuyor hatta girip çıkarken resmen yırtıyor gibi...

İkinci altın kural sana benden hediye olsun, illa bacaktan ve omuzdan enjeksiyon yapacaksan sakın ola sakın yeşil uçlu iğne kullanma. Resmini ekliyorum 13mmlik kahverengi insülin iğnesinin biraz büyüğünü kullan inan damar, sinir derdi olmadan çok rahat kullanırsın.

Üçünsü ve son tavsiyem. Önce enjeksiyon tecrübesi olan bir sağlık öğrencisi veya hemşir-hemşire sana uygulama yapsın. Sen de nereden nasıl yaptığına bak ona göre daha sonra kendine uygulamaya kalkarsın.

Biz küre başlarken ne var ya yapıştırır geçerim diyoduk ama iş kendine yapmaya gelince el ayak titriyo, ter basıyo, ilaç yavaş gidiyo stres basıyo.....

Hadi hayırlı traşlar B|

enjucukahve-410x513.png

pr_01_119_max-243x243.jpg

Çök teşekkür ederim her satırı dikkatlice okudum siyah uçlu iğne önerdiler onu aldım bakalım inşallah başarabiliriz inşallah insanların söylediği şeyler olmaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Darknessot    27
ahmet_erdem, 9 saat önce yazdı:

Neden bacaktan kalçadan değil de 

Tek başıma nasıl yapayım hocam kalçayı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21    126

Bende ilk defa bu hafta denedim bacaktan enjeksiyon(vastus lateralis).Hiçbir sorun çıkmadı fakat 3 gündür ağrıdan zor yürüyorum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Darknessot    27
xxgokhanzz21, 30 dakika önce yazdı:

Bende ilk defa bu hafta denedim bacaktan enjeksiyon(vastus lateralis).Hiçbir sorun çıkmadı fakat 3 gündür ağrıdan zor yürüyorum :)

Akşam yapıcam inşallah felç kalmayız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21    126
Darknessot, Şimdi yazdı:

Akşam yapıcam inşallah felç kalmayız 

Kesinlikle turuncu uçlu kısa iğneyle yapmanı tavsiye ederim(bacağın çok yağlı değilse) yeşil iğnenin tamamını daldırırsan ne olacağıni bilemeyiz :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Darknessot    27
xxgokhanzz21, 43 dakika önce yazdı:

Kesinlikle turuncu uçlu kısa iğneyle yapmanı tavsiye ederim(bacağın çok yağlı değilse) yeşil iğnenin tamamını daldırırsan ne olacağıni bilemeyiz :D

Yağlı ya bacak çalışmayı da hiç sevmem 3 yıldır yapıyorum sporu toplasan 10 kez yapmadım bacak antremanı şaka değil vallaha gerçek 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ruchaannn    0

hocam youtube'a leg injection yazın beğendiğiniz bir videoyu izleyerek atmanızı tavsiye ederim insan bi nebzede olsa rahatlıyor ben 10. iğnemi biraz önce attım bacaktan 32mm'lik iğne ile bacaktan başka bölge denemedim denemeyide düşünmüyorum açıkcası ilk iğnemde 3 gün topalladım artık atıp geçiyorum ne ağrı ne sızı ama aynı iğneyi arkadaşım atıyor her seferinde 2 gün ağrıdığını söylüyor nedeninin bende anlayabilmiş değilim açıkcası 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21    126
ruchaannn, Bir saat önce yazdı:

hocam youtube'a leg injection yazın beğendiğiniz bir videoyu izleyerek atmanızı tavsiye ederim insan bi nebzede olsa rahatlıyor ben 10. iğnemi biraz önce attım bacaktan 32mm'lik iğne ile bacaktan başka bölge denemedim denemeyide düşünmüyorum açıkcası ilk iğnemde 3 gün topalladım artık atıp geçiyorum ne ağrı ne sızı ama aynı iğneyi arkadaşım atıyor her seferinde 2 gün ağrıdığını söylüyor nedeninin bende anlayabilmiş değilim açıkcası 

Normalde enjeksiyon yaptırabildiğim bir yer var kalçadan yaptırıyorum ancak gidip her seferinde donu indirmek koyuyor açıkçası :D.Eğer bahsettiğin gibi ilk seferden sonra ağrı azalacaksa kesinlike devam ederim ömür boyu başkasına muhtaç olmaktan iyidir.Ancak bugün 3 gün geçti daha yeni rahat yürümeye başladım. 2 gündür ayakkabımı dahi giyemiyorum :(

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ruchaannn    0
xxgokhanzz21, 3 saat önce yazdı:

Normalde enjeksiyon yaptırabildiğim bir yer var kalçadan yaptırıyorum ancak gidip her seferinde donu indirmek koyuyor açıkçası :D.Eğer bahsettiğin gibi ilk seferden sonra ağrı azalacaksa kesinlike devam ederim ömür boyu başkasına muhtaç olmaktan iyidir.Ancak bugün 3 gün geçti daha yeni rahat yürümeye başladım. 2 gündür ayakkabımı dahi giyemiyorum :(

bence bir kaç kere daha bacaktan uygula ağrı kesilmezse bildiğin yönteme dönersin ben 3.den sonra hiçbir ağrı sızı hissetmedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Honour    5
gönderildi (düzenlendi)

Eğer iğneyi yaparken yanma ağrı oluyorsa e vitaminiyle beraber enjeksiyon yapıldığında ağrı azalacaktır, 100 mg kadar e vitaminiyle ilacı karıştırın öyle deneyin

tarihinde Honour tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Honour, 45 dakika önce yazdı:

Eğer iğneyi yaparken yanma ağrı oluyorsa e vitaminiyle beraber enjeksiyon yapıldığında ağrı azalacaktır, 100 mg kadar e vitaminiyle ilacı karıştırın öyle deneyin

ilk hangisini çekelim evingen mi testosteron mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Honour    5
devtycon1211, 1 saat önce yazdı:

ilk hangisini çekelim evingen mi testosteron mu

farketmez kardeşim iyice karıştığından emin ol şırıngada

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Okann    0

Test Propionat+Mastenon küründeyim.Bacaktan enjekte yaptım.Yalniz enjekteden 1 gün sonra bacağım inanılmaz ağrıyor.merdiven çıkamıyorum.oturup kalkamıyorum.en az 3 gün sürüyor bu ağrı.Enjekteyi siyah uçlu iğneyle yapıyorum.Yardimci olabilecek arkadaşlar yardim ederse çok makbule eder.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delipanter00    175
agfitness, 09.04.2018 - 01:54 yazdı:

Ağrı oluşup oluşmaması konusunda temel nedenler:
1- İğneyi yapan kişi farkı
2- İğneyi yapış açısı - tutuşu - ne kadar batırıyor, ne kadar bastırıyor vs.
3- Dozun veriliş farkı - Kimisi hızlı verir, kimisi 1,5-2dk bile sürse yavaş (ki tercihimdir)
4- İlacın markası - türü ve temin ediliş farkı - örneğin sustanon genelde 3-4güne kadar yakıcı ağrılı etki gösterirken, testo enantathe ağrı bile yapmayabilir.
5- Kişinin sinir yapısı farkı - herkesin sinir iletimi aynı değildir. Kimisine çuvaldız batırsan hissetmez neredeyse, kimi insanların ise sinirleri daha hassastır.
Ki her bölgenin sinirsel iletimi de farklıdır.

Yanlış bilgi, E Vitamini ya da B12 fark etmeksizin burada olay ağrıyı azaltanın Vitamin olması değil, siz yağlı eriyik olan bir ampulü sulu eriyik (Vitamin iğneleri) ile karıştırıp yağlı eriyiğin yoğunluğunu azalttığınız için kas içerisinde yoğun şekilden yavaş yavaş dağılmak yerine daha rahat yayılabilir hale gelmesinden ötürü ağrının azaldığını söylüyor olabilirsiniz, evet ama ne derece doğru yapıyorsunuz tartışılır. Türü farklı olan eriyikler farklı farklı enjekte edilmeli diye düşünüyorum. (bu benim mantığım). Onu yapmak yerine, uygun iğne, uygun enjeksiyon uygulama, enjeksiyon sonrası ilacı dağıtacak şekilde masaj ve ağrıyı azaltıcı kremler daha faydalı olacaktır.

3-4 gün ağlatacak kadar ağrılı zamanlarımı hatırlıyorum bacağımda, evde oturup yemek yiyemiyordum neredeyse Annem Babam dik dik bakıyodu bu kavga mı etti noldu buna diye. Ama bırakında ağrısın biraz. Iran Enantathe kullandım bir dönem 4-5 enjeksiyon zerre ağrı olmadı kesin ilaç boktandı, ağrı olunca bile oh be işe yarıyor diye hissediyor insan en azından.

Son olarak not:
Bacaktan enjeksiyonlarda özellikle kendi üzerimde gördüm ki oturdukça (sabit kaldıkça) ağrı çok daha artıyor, fakat yürüdükçe kaslar harekete geçiyor rahatlıyor ağrı azalıyor. ;)

Hocam ben bugun bacaktan 3.enjeksiyonu yapicam. Siyah uclu igne ile yaptim onceki 2 enjeksiyonu ve hic agri sizi olmadi vurduktan sonraki günler. Sadece ilk bir iki gün kastikca falan agriyordu bacak o kadar. Neyi yanlis yapiyorum bilmiyorum ama ilk igneyi vurdugumda vurdugum yer ufaktan morarmış ikincisinde ise deri altinda ufak bir kan toplanmııştı. Zaten elim ayagim birbirine dolaşıyor yanlis bisey yaparim diye bide bunlarla ugrasıyorum verebileceginiz bir tavsiye falan varmı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
blader06    14

ben 2 kürdür siyah uçlu iğne ile kalçadan kendim yapıyorum.Önceden ayakta yapıyordum şimdi yüz üstü yatar pozisyonda hafif yana dönerek uygun noktadan uyguluyorum.Ön bacaktan denedim ama ben 3-4 cc den aşagı vurmadığım için ön bacak yemiyor :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    401
agfitness, 26.04.2018 - 02:09 yazdı:

Evet Bacakta kendi kendine enjeksiyonlarda 1ml'den fazlasını yapmak pek mümkün olmuyor, elde titreme başlıyor yanmadan dolayı vs ya da psikolojik olarak iğneyi hemen geri çekme hissiyatı geliyor.
Ve buradan yola çıkarak önemli bir noktaya değinmek istiyorum:
- Omuz Enjeksiyonlar "maksimum 2ml / 2cc (tek seferde tek omuza)"
- Bacak Enjeksiyonlar "maksimum 3ml / 3cc (tek seferde tek bacağa)"
- Kalça Enjeksiyonlar "maksimum 5ml / 5cc (tek seferde tek kalçaya)"

yapılması gerekir, fazlası kişinin şoka girmesine sebep olabilir.
1ml'in üzerinde enjeksiyonlarda, enjeksiyon yapılan kası rahatlatmak ve ilacın bölgede toplanmasını engelleyip rahat ve hızlı yayılabilmesini sağlamak adına her zaman için çift bölge enjeksiyon yapın arkadaşlar. 1 iğne fazladan batıp canınız yanacak ama inanın en doğru ve harika çözüm budur.
Eline alıp iğneyi cart diye saplayıp tüm ilacı verenler büyük sıkıntı çekebilirler.

Annem sağlıkçı ve enjeksiyon yapan arkadaşım da hemşirelik mezunuydu onların söylediği hep budur. Yine de doğrulamak isteyenler için şimdi araştırıp bir kaynak buldum, buyrun:

https://prezi.com/bq0aqurmzbxj/intramuskuler-enjeksiyon/  ;) 

ÇOK İYİ ANLATIM TEBRİK EDERİM ÖNCELİKLE.

Bir sorum olacak bende 2 CC kahverengi uçlu enjektör aldım 500 testo 500 bolde 400 deca vurucam sence ilacı nasıl bölmeliyim. Pazartesi Aynı gün 500 testo sağ omuza 500 bolde sol omuza vurup Perşembe 400 decayı yine sağ veya sol omuza(sol daha rahat olur) vursam olur mu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Spartacus    167
Darknessot, 08.03.2018 - 08:46 yazdı:

Tek başıma nasıl yapayım hocam kalçayı

Yatağa uzak yan dön sağ yapcakdan sağ bacağını kasma serbest bırak kalçanın dış kısmına enjeksiyonu yap

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
d3lici    27
Ironmann, 4 saat önce yazdı:

ÇOK İYİ ANLATIM TEBRİK EDERİM ÖNCELİKLE.

Bir sorum olacak bende 2 CC kahverengi uçlu enjektör aldım 500 testo 500 bolde 400 deca vurucam sence ilacı nasıl bölmeliyim. Pazartesi Aynı gün 500 testo sağ omuza 500 bolde sol omuza vurup Perşembe 400 decayı yine sağ veya sol omuza(sol daha rahat olur) vursam olur mu ?

Sanırsam bu dozlama için en ideal seçim kalça veya bacak olmalı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
xxgokhanzz21, 3/8/2018 - 10:19 yazdı:

bacaktan ilk vuruşumda benimde öyleydi fakat çok kabaca ve yeşil üçlü iğneyle doğru olmayan orta kısma saplamıştım. 

artık siyah uçlu iğneyle yağı önceden ısıtarak vuruyorum (çok değil) ve quad'ın biraz dış tarafa olucak şekilde tek seferde orta hızda gerilmeden. gram acı yok ve ertesi gün bacak idmanı bile sorunsuz geçiyor. pratik lazım

tarihinde rip rich piana tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
odi    58

Bacaktan ilk 2 enjeksiyon biraz sıkıntı evet ama sonra alışılıyor.Siyah ve yeşil uç arasında hissettiğim bi fark yok.

Deneyimli arkadaşlar/hocalar çok güzel bilgiler vermiş söylenecek fazladan birşey yok aslında ama birkaç madde eklemek gerekirse;

-Enjeksiyonları sabah kalktığınızda adele henüz boş ve gevşek iken yapın

-İğneyi tek seferde batırın, pistonu yavaşça bastırın (örneğin 2ml ilacı 15-20sn de basın)

-Uygulayabiliyorsanız z-yol tekniği uygulayın (biraz el becerisi istiyor)

-Enjeksiyon sonrası ilaç dağılsın diye bacak çalışanlar var, bence tam tersi adeleyi en az 2 gün rahat bırakmak lazım, hafif yürüyüş ve günlük koşuşturma yeterli

-İlacı verdikten sonra 1dk falan tatlı sert bastırın, ovalamayın (enjeksiyondan 30-40 dk sonra''aşağıdan yukarı yönlü'' masaj ve ovalama yapabilirsiniz)

-Endikasyonlar oluşuyorsa, aşırı ağrı, yangı hissi, alerjenik durum varsa sadece soğuk kompres yapın, daha iyi hissettiğinizde sıcak komprese dönersiniz

**Bence en önemliside;

-İlk enjeksiyonlar daima enjeksiyonu öğrenmek ve dokuyu ilaca alıştırmak içindir, asla ilk enjeksiyondan 2 ml ve üstü ilaç önermem, 2 farklı ilaçda önermem, vurun 250mg testoyu 4 hafta ilaca bir alışın önce. 

-İlk haftalarda adeleyi uzun dinlendirmekte elzemdir, bir hafta sağ bacak bir hafta sol bacak, yapabiliyorsanız kalçayıda döngüye ekleyip ilk ilacı vurduğunuz bölgeye 2. enjeksiyonu yapana kadar maksimum dinlendirin.

Bu yazdıklarım benim gibi amatör ilk kürlerini yapan arkadaşlar için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.