Jump to content
 • Duyurular

  • Loving

   Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

   Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
  • Loving

   Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

   Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
 • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

  Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

 • Reklam

roidmax

GHRH türevi peptidler nelerdir ? Nasıl kullanılmalıdır ?

Önerilen İletiler

roidmax    35

Merhaba arkadaşlar,

 

Bugün GHRH türevi olan peptidler ile ilgili kısa bilgiler vermek ve kullanımları hakkında da bilgiler paylaşmak istiyorum. Sentetik GH (Genotropin, Kigtropin gibi) kullanmak yerine doğal GH üretimini tetikleyen peptidler ile GH alımını daha doğru buluyorum.

 

Konuyu okumaya başlamadan önce GHRH ve GHRP nedir onu öğrenmek amacıyla, aşağıdaki linkteki yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

http://peptidturkiye.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=867

 

Elimizde incelenebilecek 4 adet GHRH türevi peptid bulunmakta. Bunlar;

 

-CJC 1293

-CJC 1295 DAC

-CJC 1295 NO DAC (Mod GRF 1-29)

-Sermorelin (GRF 1-29)

 

CJC 1293

GHRH türevi peptidler arasında en kısa yarılanma süresine sahip olan peptiddir. 5 dakika içerisinde vücut tarafından kullanılır. Pek fazla tercih edeni görmedim. Bilgi olması açısından konuya ekliyorum.

 

CJC 1295 DAC

GHRH türevi peptidler arasında en uzun yarılanma süresine sahip olan peptiddir. Bünyeye bağlı olarak 6-8 gün içerisinde vücut tarafından kullanılır. 4 haftadan uzun süreli kullanımlarında beyinde bulunan hipofiz bezine zarar verme ihtimali bulunduğundan 4 haftayı geçirmemeye özen gösterilmelidir.

 

CJC 1295 NO DAC (Mod GRF 1-29)

Kullanım olarak en ideal olarak düşünebilecek peptiddir. Yarılanma ömrü 30 dakikadır. GHRP türevi peptidler ile beraber kullanıldığında sinerjik çalışır ve en doğru kullanım bu peptidin tek başına değil GHRP türevi ile beraber kullanılmasıdır. Maksimum kullanım süresi ile ilgili belirlenmiş bir süre yoktur.

 

Sermorelin (GRF 1-29)

İlk bulunan GHRH türevi peptiddir. Yarılanma ömrü 10 dakikadır. CJC 1295 NO DAC'dan yarılanma ömrü dışında bir farkı bulunmamaktadır. Yarılanma ömrü ve pulse değerlerinden ötürü CJC 1295 NO DAC tercih etmek daha doğru olacaktır. Maksimum kullanım süresi ile ilgili belirlenmiş bir süre yoktur.

 

GHRH türevi peptidler için dozaj ayarlama ve zamanlama nasıl olmalıdır ?

Haftalık toplam alınması önerilen miktar KG başına 20 mcg'dir. İlk defa kullanan birisi olacaksanız günlük 150 mcg'nin üzerine çıkmamanızı tavsiye ederim.

 

Yani 80 kg bir sporcu haftalık GHRH alımını hesaplarken 80x20=1600 mcg olarak hesaplayabilir. Bu da kısa yarılanma ömrüne sahip GHRH kullanılırsa günlük 200-250 mcg'ye denk gelmektedir. GHRP ile kombin edildiğinde 100 mcg GHRH-100 mcg GHRP kombin edilmesi uygundur.

 

Kullanan kişi hangi kiloda olursa olsun, haftalık 6 mg'dan fazla 1 mg'dan da az kullanılması önerilmez.

 

Giriş seviyesi kullanım olan 100 mcg CJC 1295 NO DAC, 100 mcg GHRP6 vücuda 5,5 ui kadar bir GH salgılatır. Bu örnekten yola çıkarak, siz de günlük kullanmak istediğiniz GH'ye göre dozajlarınızı ayarlayabilirsiniz.

 

Ayrıca GH salgılandığı için vücutta da IGF-1 seviyesi de artacaktır.

 

Sabah kalkınca aç karna, gece yatarken veya antreman sonrası kullanılır. Günlük almanız gereken dozajı hesapladıktan sonra bu 3 zamandan birini veya birden fazlasını seçip, almanız gereken dozaja göre bölebilirsiniz.

 

Sentetik GH'den farkı gece yatarken alınsa dahi doğal üretime zarar vermemesidir. 3 şekilde de ilaçların çalışmasını etkilememek adına, enjeksiyondan sonra yarım saat herhangi bir besin alınmamalıdır. Gece yatarken alınması durumunda GHRP ile beraber değil, tek başına kullanımı daha doğru bir kullanım olacaktır. Çünkü gece yatarken üretilen GH, GHRH üzerindendir ve biz dışarıdan GHRH alarak GH üretim miktarını arttırmış oluruz.

 

Kullandığım kaynaklar:

http://www.basskilleronline.com/cjc-1295-unleashing-beast-increasing-gh.shtml

http://www.evolutionary.org/sermorelin-GRF-1-29-peptide

http://www.teampscarb.co.uk/index.php/the-very-basic-guide-to-ghrpghrh-peptides/

 

İyi günler.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş


forbit    409

GHRH türevi peptidler için dozaj ayarlama ve zamanlama nasıl olmalıdır ? kısmı için teşekkürler tam aradığım bilgiydi hocamm

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.


Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine başlamayınız.
×