Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

hebele

Hormon testinizi nerede ve hangi bahanelerle yaptırıyorsunuz?

Önerilen İletiler

hebele    5

mct/pct bölümünde geziniyorum, herkes testlerini yaptırmış kolayca. hepsinde de e2, fsh, lh, prolaktin, total testosteron bilgileri değer aralıklarıyla birlikte mevcut.

pazartesi ilk kürüme başlayacağım haliyle kür öncesi hormon değerlerim elimde olsun istedim. bağlı bulunduğum ilçede erken randevu bulamayınca bağcılar devlet dahiliye bölümünden randevu aldım. neyse efendim birkaç gün önce çıktım doktora, son zamanlarda libido düşüklüğü yaşadığımı söyledim ve tüm hormonal değerlerime bakabilir misiniz diye rica ettim. tabi bakalım dedi, kan ve idrar tahlili istedi her şey buraya kadar güzel.

ancak az önce sonuçlara baktığımda ne görsem beğenirsiniz? neredeyse hormonlar hariç her şeye bakılmış, hormon değerleri olarak yalnızca total testo ve prolaktin mevcut ve normal değer aralıkları da yazmıyor karşısında. diğer forum üyelerinde gördüğüm gibi anlaşılır ve düzenli bir sonuç değil bir sürü değere bakılmış yok glukoz, yok kan üre azotu, serbest t4 ve bildiğiniz kan değerleri, hepsi alt alta karman çorman. oysa ki 4-5 tane değer görecektik alt tarafı.

bende mi cenabetlik var anlamadım, siz nasıl yaptırıyorsunuz testlerinizi? basit bir test için özellere kazıklanmak istemiyorum. kürün 3. haftası, 8. haftası, 12. haftası ve pct sonrası olmak üzere en az 4 defa yaptıracağım bu testi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

freeagle    3

gerçekten bilgi eksikliği olan bi konu ben ve diğer arkadaşlarada öncülük etmiş olalım

1-lh
2-fsh
3-total testo
4-kan testi 
5-e2 (estradial)
6-prolaktin

1-)bu hormon testleri için hangi bölüme başvurmamız gerekiyor?

2-)karşımızda muattap olan kişiye(doktora) ne diyip bu testleri istediğimizi söyleyebiliriz?

3-) özel hastanelerde bu testleri yaptırmak ne kadar bi mevla tutar?

@Loving Burak bey ve tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaczal    17

Ben özelde bu testleri 140tl ye yaptırdım.Özelden yaptırcaksan danışmada hormon testi yaptırmak istiyorum demen yeterli, ordan labaratuvara yönlendiriyorlar kan verdikten sonra tekrar danışmaya gelip ordan protokol no alıyorsun, testler sonuçlanınca protokol no ile internetten görebiliyorsun.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65

Endokrin bölümü doktor uyanıksa zaten anlıyor soruyor ben kullanmayı düşünüyorum ama sadece düşünce demiştim. Sonucu aldıktan sonra doktora göstermeden orayı terk ettim ve devlet hastanesi para vermemiştim:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
doctorhow    5

Dahiliyeciye gidiyorum spor yapıyorum ve ilaç kullanıyorum o yüzden baktırmak istediğim kan değerlerim var kontrol amaçlı diyorum ve söylüyorum öyle öcü gibi bakacaklarını yada polisi çağırıp nezarete attıracaklarınıda sanmıyorum :D ve sen adama istediğin değerleri söylememişsin adama bırakmışsın istediğin değerleri söylemen gerekiyor bunlar bunlar diye.Sen ne kadar kasılırsan karşındaki o kadar sorun varmış gibi algılar sakin ol

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
kaczal, 3 saat önce yazdı:

Ben özelde bu testleri 140tl ye yaptırdım.Özelden yaptırcaksan danışmada hormon testi yaptırmak istiyorum demen yeterli, ordan labaratuvara yönlendiriyorlar kan verdikten sonra tekrar danışmaya gelip ordan protokol no alıyorsun, testler sonuçlanınca protokol no ile internetten görebiliyorsun.

Bana niye 300 400 arası fiyat çekiyorlar :/

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132

Özel hastanelerde fiyat değişiklik gösterir bu gayet normal. 4 farklı hastaneden aldığım fiyatlar 170-200-280-600tl oldu. Lh-fsh-s.testo-t.testo-E2-prolaktin için. Diğer değerler için hemogram-biyokimya gibi, aile hekiminden rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.468

Devlette yaptırmak daha uyguna gelecektir fakat doktora iki saat dil döküp rica etmek gereği bizim gibi ağzı laf yapmayanlara uymuyor :) Tüm hormon testleri endokrinolojinin ilgi alanında fakat dahiliye doktoru da yazabiliyor...Ben özelde yaptırmayı tercih ediyorum doktorla uğraşmaya gerek kalmadan direkt laboratuvara gidip istediğiniz testlerin adını söylemeniz yeterli.Kendi değerlerimi kendim yorumlayabildiğim için doktor ihtiyacım yok...Her testin belli bir fiyatı var.Pahalı olanlar free testo ve östrojen...Piyasada en uygun neresi yapıyorsa orayı araştırın çünkü fiyat politikası hastanenin sınıfına göre değişiyor.Bazı hastaneler testleri dışarda bir laboratuvara yaptırdıkları için fiyat tuzlu çıkıyor...

Yeri gelmişken kürün farklı aşamalarında tüm testleri yaptırmaya gerek yok.

Küre başlarken: total testo, östrojen (e2), prolaktin, lh, fsh

Kür ortasında veya sonunda: total testo, östrojen, prolaktin (lh ve fsh zaten sıfıra yakın olacağı için gerek yok)

Pct ye başlarken veya sonunda: total testo, östrojen, prolaktin, lh, fsh

Ayrıca deca ve tren danabol anapolon gibi ağır östrojen progestron artışı yapan anabolikler kullanılmıyorsa prolaktin testine gerek olmayabilir.

Kürde libido sorunu yaşanmıyorsa ve meme dokusunda büyüme sızlama karıncalanma olmuyorsa prolaktin testine gerek yoktur şahsi tecrübem...

Hiç kür yapmamış birinde göğüslerde büyüme özellikle ucunda jineko olanlar kürde muhakkak prolaktinin ve östrojenin kontorolünü sağlamalılar.

Genelde ergenlikde hareketsizlikten ve kalitesiz yaşamdan dolayı hormon dengesizliği oluyor; bu durum kişide memelerde kalıcı jinekoya yada düşük testo ya dönüşüyor...

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Takashi    119
freeagle, 10 saat önce yazdı:

gerçekten bilgi eksikliği olan bi konu ben ve diğer arkadaşlarada öncülük etmiş olalım

1-lh
2-fsh
3-total testo
4-kan testi 
5-e2 (estradial)
6-prolaktin

1-)bu hormon testleri için hangi bölüme başvurmamız gerekiyor?

2-)karşımızda muattap olan kişiye(doktora) ne diyip bu testleri istediğimizi söyleyebiliriz?

3-) özel hastanelerde bu testleri yaptırmak ne kadar bi mevla tutar?

@Loving Burak bey ve tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. 

Selamlar arkadaşlar,

Ben tahlillerimi ilk önce devlet hastanesinde dahiliye bölümüne gittim ve istediğim testleri belirttim, doktor burası labaratuar değil özel test yaptıramazsın bir rahatsızlığın varsa ben kontrol etmeliyim dedi ve sonuç fiyasko. Hastaneden istediğim neticeyi alamayınca özel bir polikliniğe başvurdum ve sonucunda bu testleri yaptırdım.

LDL

HDL

ALT

AST

TRİGLİSERİD

SERBEST T3 ve T4

TAM KAN HEMOGRAM

FSH

LH

PROLAKTİN

ESTRADİOL (E2)

PROGESTERON

TOTAL TESTOSTERON

SERBEST TESTOSTERON

Bu testleri toplamda 141 ₺ gibi bir rakama yaptırdım sigortasız olarak...

Şunu belirtmeliyim ki araştırma yapmanız gerekiyor bazı yerler bu testler için 200 küsür ₺ gibi fiyat verdiler, hatta özel bir labaratuarda 2.400 3.000 ₺ civarı fiyat aldım arkadaşlar... Bu yüzden araştırıp uygun bir yer bulup sürekli orda yaptırmanız daha uygun diye düşünüyorum...

Saygı ve sevgilerimle, esenlikler dilerim...

• Vayyyy!! 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132
metinav, Bir saat önce yazdı:

Devlette yaptırmak daha uyguna gelecektir fakat doktora iki saat dil döküp rica etmek gereği bizim gibi ağzı laf yapmayanlara uymuyor :) Tüm hormon testleri endokrinolojinin ilgi alanında fakat dahiliye doktoru da yazabiliyor...Ben özelde yaptırmayı tercih ediyorum doktorla uğraşmaya gerek kalmadan direkt laboratuvara gidip istediğiniz testlerin adını söylemeniz yeterli.Kendi değerlerimi kendim yorumlayabildiğim için doktor ihtiyacım yok...Her testin belli bir fiyatı var.Pahalı olanlar free testo ve östrojen...Piyasada en uygun neresi yapıyorsa orayı araştırın çünkü fiyat politikası hastanenin sınıfına göre değişiyor.Bazı hastaneler testleri dışarda bir laboratuvara yaptırdıkları için fiyat tuzlu çıkıyor...

Yeri gelmişken kürün farklı aşamalarında tüm testleri yaptırmaya gerek yok.

Küre başlarken: total testo, östrojen (e2), prolaktin, lh, fsh

Kür ortasında veya sonunda: total testo, östrojen, prolaktin (lh ve fsh zaten sıfıra yakın olacağı için gerek yok)

Pct ye başlarken veya sonunda: total testo, östrojen, prolaktin, lh, fsh

Ayrıca deca ve tren danabol anapolon gibi ağır östrojen progestron artışı yapan anabolikler kullanılmıyorsa prolaktin testine gerek olmayabilir.

Kürde libido sorunu yaşanmıyorsa ve meme dokusunda büyüme sızlama karıncalanma olmuyorsa prolaktin testine gerek yoktur şahsi tecrübem...

Hiç kür yapmamış birinde göğüslerde büyüme özellikle ucunda jineko olanlar kürde muhakkak prolaktinin ve östrojenin kontorolünü sağlamalılar.

Genelde ergenlikde hareketsizlikten ve kalitesiz yaşamdan dolayı hormon dengesizliği oluyor; bu durum kişide memelerde kalıcı jinekoya yada düşük testo ya dönüşüyor...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sekoo    38

KArdesin sende cenebetlik yok doktorlarin cahilligi sanki para kazanicaklar gibi islerine gelmiyo yapmak git direk uroloji doktoruna bunlari istiyorum ilac kullaniyorum de gitsin hesap vermek zorunda deilsin skinti cikartirsa beyfendi sporcuyum istiyorum dersin basima geldi oyle yaptim dahiliye gittim o yapmayinca uroloji butun hepsini yapti

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158
Takashi, 8 saat önce yazdı:

Selamlar arkadaşlar,

Ben tahlillerimi ilk önce devlet hastanesinde dahiliye bölümüne gittim ve istediğim testleri belirttim, doktor burası labaratuar değil özel test yaptıramazsın bir rahatsızlığın varsa ben kontrol etmeliyim dedi ve sonuç fiyasko. Hastaneden istediğim neticeyi alamayınca özel bir polikliniğe başvurdum ve sonucunda bu testleri yaptırdım.

LDL

HDL

ALT

AST

TRİGLİSERİD

SERBEST T3 ve T4

TAM KAN HEMOGRAM

FSH

LH

PROLAKTİN

ESTRADİOL (E2)

PROGESTERON

TOTAL TESTOSTERON

SERBEST TESTOSTERON

Bu testleri toplamda 141 ₺ gibi bir rakama yaptırdım sigortasız olarak...

Şunu belirtmeliyim ki araştırma yapmanız gerekiyor bazı yerler bu testler için 200 küsür ₺ gibi fiyat verdiler, hatta özel bir labaratuarda 2.400 3.000 ₺ civarı fiyat aldım arkadaşlar... Bu yüzden araştırıp uygun bir yer bulup sürekli orda yaptırmanız daha uygun diye düşünüyorum...

Saygı ve sevgilerimle, esenlikler dilerim...

Doktoru şikayet edebilirsin, ilaç kullandığını belirt ve kendini iyi hissetmediğini söyle eğer aynı cevabı verirse şikayet edeceğini işin peşini bırakmayacağını söyle. 

Ben test yaptırıken doktor genel kontrol yazıyor kağıda teşhis bile koymuyor yani. 

tarihinde xeaven tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: wanno
      Selam arkadaşlar kür için tahlilleri devlet hastanesinde yapılması mümkün mü doktora anabolizan kullandığımı belirtip kontrol amaçlı tahlil yaptırdığımı söylesem bana hormon testi yapıp istediğim değerler için beni tahlile yollar mı ? Eğer yollamaz ise özel sağlık kuruluşlarında ortalama hormon tahlili fiyatı nedir ? 
    • Yazan: ssemih.0
      Hocamlar merhaba, 
      5 Hafta önce only sustanon kürüne başladım haftada 2 enjeksiyon toplam 500mg vuruyorum
      kür ortasında hastaneye gitmiştim (alakasız bir konudan dolayı) doktordan hormon testi istedim sonuçları sizinle de paylaşmak istiyorum yorumlamak isteyen abilerim olursa diye
      (19 yaşındayım 62 kg başladım yağ oranım azalmasına rağmen 67 kg oldum ve row ve presslerde cok ciddi bir güç artışı yaşıyorum)
      Forumda geçenlerde enjeksiyon bolgesindeki ağrı hakkinda evigen tavsiye edenlere de çok teşekkür ederim ağrıyı sıfırlıyor gerçekten

• Yazan: forbit
      Bildiğiniz üzere devlet hastaneleri bazı testleri yapmıyor arkadaşlar total testo. gibi mesela hatta fırça attıkları bile söyleniyor üstelerseniz.
      Bugün özel hastanede her zaman olduğu gibi test yaptırmak için gittim verilen fiyat 1100 TL. 1,2 yıl öncesine kadar 400,600 bandındaydı bu fiyatlar.
      Sizin yaptırdığınız özel hastane rakamlaları nedir herkesin bilgilenmesi için güzel bir başlık olabilir bilmeyenler adına en azından.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.