Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ZANE

Antreman rutini ornegi(tecrubeli arkadaslar lutfen yardim)

Önerilen İletiler

ZANE    8

Hekese merhabalar;

Her seyden once Dogal oldugumu belirtmek isterim.

Yaklasik 1 senemi doldurmak uzereyim.

_Gogus-biceps_

1.dumbell chest press 3*10

2.dumbell fly (flat bench) 3*10

3.incline dumbell press 4*10

4.incline dumbell fly 3*10

1.cable curl 2*12

2.alternating dumbell curl 3*10-12

3.hammer curl 4*10

_Omuz-triceps_

1. Db shoulder press 4*10

2.side lateral raises 4*10

3.reverse pec deck 4*10

4.reverse smith machine shrug 4*10

1.dumbell french press 3*12

2.weight plated bench dips 3*12

3.rope pushdown 3*12

_Sirt-bacak_

1.Lat pulldown 4*10

2.one arm db. Row 4*10

3. Underhand(ters tutus,eller yakin)lat pulldown 4*10

4.reverse smith machine shrug 4*10

5.weight plated back extension 5*10

1. Leg press 4*10

2.leg extension 4*10

3.leg curl 4*10

4. Smith machine calf raises 5*10

_Karın_

1.cable crunch 3*15

2.tek elde agirlik.agieligin aksi yone eglis.3*15

3.decline weight plated short crunch 3*15

4.dips yapilan yerde ayaklara dumbell sikistirdiktan sonra karna cekme 3*15

Sorularim:1.decline crunchi full ROM yapsam olur mu?

2.bilek(forearm) yeterince calisiyor mu?

Not: gün aşırı yapmaktayim programi

Aslen 3 gun on bir gun off seklinde dizayn edilmistir.(3 gun on seklinde yapilcaksa sirt gununde shrug yapilmayacak)

Haftada 1 yada 2 gün off günde karın yapıyorum.

Sorularimi ve gordugunuz eksikleri lutfen yaziniz.

Abiler,kardesler yorumlari tavsiyeleri bekliyorum.Hatalarimiz var ise soyleyiniz.

İyi forumlar...

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DeMoNhUnTeR    233

Birçok kişi vücut geliştirme idmanlarında diğer hareketlerle önkolun da yeterince çalıştığını söyler ama ben katılmıyorum. Önkollarımı ekstradan çalıştırdığımda daha iyi büyüdüklerini gördüm..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Bacakta squat yapmamanın bir nedeni var mı? Zercher veya front squat yaparak quad lara olan baskıyı maksimize edebilirsin.

Bir de ben bacak programımda set sayısı toplamı alırken kalf kaslarını dahil etmiyorum. Sen de bir bacak hareketi ekleyebilirsin

Leg extension u pek tercih etmiyorum programlarımda lunge daha fazla hissettiriyor bende quad ları. Dambıl ile yürüyerek lunge yapmaya bir şans ver derim. Leg extension u tutmak istersen ilk hareket olarak yap bence.

Bir de sırt ve bacağı aynı antremanda çalışmak zor olmasın ? Ben genelde 1 büyük 1 küçük kas çalışıyorum büyük kası çalışmak üzere. Sırt ve bacağı aynı gün çalışmak konusunda kararın değişmeyecekse önce bacaktan başla derim. Bacak oldukça yorucu olur çünkü sona az enerji kalır ise daha zor olur çalışmak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Squat yapmama sebebim belimde fitik baslangici olmasi.Agri yok ama kendimi garantiye almak istiyorum.Bu yuzden deadlift yerine back extension yapiyorum.sirt gununde bacak yapmak gercekten yorucu oluyor.performansta dususten ziyade cok vakit aliyor.bu yuzden omuz ile sirti programda yer degistirmek istiyorum.umarim yerinde bir karardir.

Son olarakprogramdabaska zayif gordugunuz nokta var mi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Hocam bir de soyle bir sikinti farkettim.Sukurler olsun erkenden farkettim.smith machine de reverse shrug yaparken bir omzum erkenden yukari cikiyo.trapezlerde farkli hisler oluyo.bunu ayarlayamiyorsak.db. shrug yaparak iki omuz bagimsiz olacagindan daha iyi etkileyecegibi dusunuyorum.

Ne dersiniz?

Bu dengesizlik olayi ben cok sikintiya sokan bir mevzu

Bench pressi goguste dengesiz gelismekten dolayi biraktim.

İncline barbell pressi de bu sebepten biraktim.

Flylarda esitleme sikintim biraz cozuldu ama hala kismen var.

Shoulder presste bazen vucudum istemsiz bir tarafa yatiyor.tamamen cozemedim hala.incline db.presste de kismen var hala bu problem.sanirim sag kurek kemigimi omuzla beraber tam iceri sokamiyorum.aynada yaptigimda sag sirt kaslarim bir parcadisarda duruyor.fakat soldaki kisimda koltukaltinda hic birsey yok.

İki teorim var.

Ya omzumu eklemlerden dolayi falan kurek kemiginden sokamiyorum

Ya da sirtin sag kismi daha etli ve bu biraz engel oluyor.

Sizin gorusunuz nedir?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49
Squat yapmama sebebim belimde fitik baslangici olmasi.Agri yok ama kendimi garantiye almak istiyorum.Bu yuzden deadlift yerine back extension yapiyorum.sirt gununde bacak yapmak gercekten yorucu oluyor.performansta dususten ziyade cok vakit aliyor.bu yuzden omuz ile sirti programda yer degistirmek istiyorum.umarim yerinde bir karardir.

Son olarakprogramdabaska zayif gordugunuz nokta var mi?

Omuz ile sırt yerini değiştirmekle doğru bir karar aldın. Bence leg extension ile lunge da değiştirirsen bacak programında güzel olur. Lunge daha etkili bir hareket bana göre.

Hocam bir de soyle bir sikinti farkettim.Sukurler olsun erkenden farkettim.smith machine de reverse shrug yaparken bir omzum erkenden yukari cikiyo.trapezlerde farkli hisler oluyo.bunu ayarlayamiyorsak.db. shrug yaparak iki omuz bagimsiz olacagindan daha iyi etkileyecegibi dusunuyorum.

Ne dersiniz?

Bu dengesizlik olayi ben cok sikintiya sokan bir mevzu

Bench pressi goguste dengesiz gelismekten dolayi biraktim.

İncline barbell pressi de bu sebepten biraktim.

Flylarda esitleme sikintim biraz cozuldu ama hala kismen var.

Shoulder presste bazen vucudum istemsiz bir tarafa yatiyor.tamamen cozemedim hala.incline db.presste de kismen var hala bu problem.sanirim sag kurek kemigimi omuzla beraber tam iceri sokamiyorum.aynada yaptigimda sag sirt kaslarim bir parcadisarda duruyor.fakat soldaki kisimda koltukaltinda hic birsey yok.

İki teorim var.

Ya omzumu eklemlerden dolayi falan kurek kemiginden sokamiyorum

Ya da sirtin sag kismi daha etli ve bu biraz engel oluyor.

Sizin gorusunuz nedir?

Shrug'ı çok sevmediğimden dolayı Upright Row yapıyorum. Dumbell ile de yapabilirsin. Tek tek çalışıp izole olarak çalışmak hem shrug da hem de upright row da tabi ki mümkün ancak burada altyapın ve antrenörün de önemli. Hata yapmaya çok müsait hareketler iyi bir rehber gerekir. Önerim shrug yerine upright row yapman ama olabildiğince yavaş tekrar şeklinde.

Shoulder press dambıl ile sanırım değil mi ? Denge problemin var ise smith machine de Overhead press i enseye veya ön tarafa doğru çalışarak kas ve eklemlerini güçlendirmeyi deneyebilirsin. Zaman zaman serbest ağırlıklarda da kendini deneyerek durumunu görebilirsin. Buradaki sorunu güç eşitsizliği olarak düşünüyorum.

Sırt çalışmalarında ise şöyle bir önerim olucak.

Lat Pull Down yaparken dar tutup bu close-grip front lat pull down olarak yap derim gerçekten etkisi farklı oluyor. Yani tutuşu içe çevirmeden yani underhand yapmadan sadece daha dar tutuş yapıyorsun.

Barbell row yapmamanın nedeni sanırım yine belindeki problem değil mi ?

Sırtta güç eşitsizliği var ise one-arm dumbell row ile bunu rahat tespit edebilir ve ona göre çalışabilirsin. Sonuçta anatomi uzmanı veya akademisyen bir antrenör değiliz. Son sorunu o yüzden sadece sen yapacağın denemelerle görüp çözebilirsin.

İyi günler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Hocam upright row cok aci bi durum benim icin.

Omuz sakatliklarindan korktugumdan hic yapmaya kalkismadim.ama bir sans verelim bakalim.ilginiz icin cok sagolun bu arada.sirt icin one arm dumbell row var zaten sirt icin.yakinda yeni bir salona kaydolmayi dusunuyorum.

Dusundugum sirt programi su sekil

Lat pulldown

Underhand lat pulldown

Seated cable row

Back extension tarzi

Bu arada bar ile walking lunge vakti gelmistir bence

Gün itibari ile leg extension'da aletin sinirina geldim(80 kg)

Her salonda bu kadar az mi bilemiyorum :(

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

abuzerkadayif,

ZYZZ'nin yaptığı gibi serbest ağırlıklar ile çalışman çok daha doğru fiziksel bir engel yaratan durumun yoksa squat da olduğu gibi. 1 yıldır spor yaptığını düşünürsek kendi programını 2 ay boyunca yapıp verim alabileceğini düşünüyorum.

Ama unutma her zaman serbest ağırlık makinelerden daha yararlıdır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8
Do9SJ.png

kendi programım

Hocam bu program ne ya

Omuz gunu oldukca korkuttu beni

Anabolizan diye takildigimiz arkadaslar 5 set shoulder press yapiyolar o kadar.omuzda press bitiyor.

Yalniz anlamadigim olay

Ornegin deadlift icin 34*18,36*16,38*14,40*10

Maaleef anlamadim aciklama yapsraniz memnun olurum.

Bir de sirt gunu komple row ve deadlift'e ayirmissiniz

Hic mi lat pulldown falan yok.

İnsan merak ediyor dogrusu :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Hocam bu kadar soru sordum fakat son bir sorum olacak.

Gogus gununde

Db press

Db fly

İnc.db. press

İnc. Fly

siralamasi dogru mu sizce?

Alt gogusun yeterince calistigina inaniyorum fakat gogusun ic kismi db. Fly larda yeterince gerilim hissetmiyor gibi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    844

ben alt gögüsü gerekli görmeyenlerdenim zaten bence mantıklı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.