Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

pusalik

Old school dönemde gh

Önerilen İletiler

pusalik    156

Merhaba arkadaşlar;

Bugun değinmek istediğim nokta şu:

Vucüt geliştirmenin "Altın Çağı" olarak adlandırılan dönemde yani 65-80 arasına tekabül eden dönemde Growth Hormone kullanılıyor muydu ?

Benim için en beğendiğim fiziklerin ve sporcuları oluşturan bu dönemde az çok ne kullanıldığınıbiliyoruz.Danabol,Testosteron,Primobolan,Deca Durabolin.Fakat Gh kullanımı ile ilgili pek bir bilgi yok.

Günümüz yarışmacılarının vazgeçilmesi haline gelmiş GH kimi kaynaklara göre 85li yıllardan sonra labaratuar ortamlarında üretilmeye başlandı.Üretilenlerde çok faiş fiyatlarda sadece çok büyük Sağlık kurumlarında bulunuyordu.Peki bu doğru ise Golden Era dediğimiz dönemde o kütlelere,o hacimlere GH olmadan mı ulaşılmış ? 

Eğer bu mümkün ise Mr Olympia hedefi olmayan insanlar niye GH kullanıyor? 

Saygılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bay-T    4.215
pusalik, 23 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar;

Bugun değinmek istediğim nokta şu:

Vucüt geliştirmenin "Altın Çağı" olarak adlandırılan dönemde yani 65-80 arasına tekabül eden dönemde Growth Hormone kullanılıyor muydu ?

Benim için en beğendiğim fiziklerin ve sporcuları oluşturan bu dönemde az çok ne kullanıldığınıbiliyoruz.Danabol,Testosteron,Primobolan,Deca Durabolin.Fakat Gh kullanımı ile ilgili pek bir bilgi yok.

Günümüz yarışmacılarının vazgeçilmesi haline gelmiş GH kimi kaynaklara göre 85li yıllardan sonra labaratuar ortamlarında üretilmeye başlandı.Üretilenlerde çok faiş fiyatlarda sadece çok büyük Sağlık kurumlarında bulunuyordu.Peki bu doğru ise Golden Era dediğimiz dönemde o kütlelere,o hacimlere GH olmadan mı ulaşılmış ? 

Eğer bu mümkün ise Mr Olympia hedefi olmayan insanlar niye GH kullanıyor? 

Saygılar

Evet o dönemlerde kullanılıyordu hatta bu hormonun en büyük testerlarıdır o dönemlerin en popi adamları. Yani Golden Era dediğin o dönemler tüm lab. ürünlerinin ilk keşfedilip kişiler üzerinde denendiği dönemler ki Arnold bu deneklerin başında gelir en iyi sonuç anlamında. Hitler zamanı bu hormon olayları çok geliştirilmeye ve sonralarında yaygınlaşmaya başlıyor diye biliyorum ve alman sporcular yakalanıyor zaten ilk olarakta olimpiyat vb gibi noktalarda. Çoookkk eski dönemlerde iyi olan kişiler ise hem genetikleri hem %100 doğal ürünler ile ben o hale gelebilecekleri kanısındayım ama çoook eskilerdeki tiplerde öyle muazzam kütlelerde değiller zaten.

Hedef olarak görme o kısmı gh altın vuruştur ve peptid dir başlı başına. Büyüme odaklı olmasından dolayı kullanılır ekk özellikleride vardır tıp ta ağır yanık tedavilerinde sıkça kullanılır. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156
Bay-T, 04.11.2017 - 16:56 yazdı:

Evet o dönemlerde kullanılıyordu hatta bu hormonun en büyük testerlarıdır o dönemlerin en popi adamları. Yani Golden Era dediğin o dönemler tüm lab. ürünlerinin ilk keşfedilip kişiler üzerinde denendiği dönemler ki Arnold bu deneklerin başında gelir en iyi sonuç anlamında. Hitler zamanı bu hormon olayları çok geliştirilmeye ve sonralarında yaygınlaşmaya başlıyor diye biliyorum ve alman sporcular yakalanıyor zaten ilk olarakta olimpiyat vb gibi noktalarda. Çoookkk eski dönemlerde iyi olan kişiler ise hem genetikleri hem %100 doğal ürünler ile ben o hale gelebilecekleri kanısındayım ama çoook eskilerdeki tiplerde öyle muazzam kütlelerde değiller zaten.

Hedef olarak görme o kısmı gh altın vuruştur ve peptid dir başlı başına. Büyüme odaklı olmasından dolayı kullanılır ekk özellikleride vardır tıp ta ağır yanık tedavilerinde sıkça kullanılır. 

@Bay-T yorumun için teşekkür ederim.

Almanların olayını biliyorum hatta kadın yüzücü takımına kullandırıyorlar.Fakat o tabikide steroid GH değil..

Tıbbi ve Estetik alanında da kullanımını biliyorum.Ajda Pekkan en büyük örneği sanırım.

Fakat hangi yarışmacı ile konuşsam GH sız     Vücut geliştirici olunmaz kanısındalar..

Bende Old school dönemi merak ettim.O dönemde kullanılmıyorsa bizimkiler yanılıyordur diye.

Bir diğer hususta GH ın kas gelişimi üzerindeki etkisi IGF-1 arttırarak gerçekleşiyor.O zaman direk IGF-1 kullandığımız zaman daha iyi bir sonuç almayacak mıyız ?

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156
agfitness, 6 saat önce yazdı:

Ya arkadaşlar ne sallayan arkadaşlar var ya. Onlarla beraber miydin birader? Yok şunu kullanıyodu bunu kullanıyodu. Bu tıpkı Nihat Hatipoğlu gibi hocaların "şöyle yaptı sonra döndü şunu dedi" gibi oradaymışçasına konuşmasına benziyor. O zamanda GH kullanılmadığına inanıyorum. Ben yıllar önce hocam gel en azından bir Primo kullanalım sana dediğinde "Yaa primo da ne hocam" lafımın üzerine Primonun Arnold ve o dönem sporcuların en güzide ilacı olduğunu söylemişti, hakikaten doğruymuş.

Yani lafın kısası; Primo, Testo, Deca, Danabol bunlar en çok kullanılan ve bilinen olduğu aşikar.

Ama Trenbolone, Boldenon, GH vs. bunlar isterse 1945 dönemi araştırılmaya keşfedilmeye başlanmış olsun. Hemen laboratuvara konur konmaz hadi baba kullanıyoruz diye alıp da kullanacak halleri yoktu.

Her haltı da ilaca bağlayacağınıza, adamlar ne güzel sistemli çalışmışlar, ne zengin ve disiplinli yemiş içmişler diye biraz bu tarafa odaklanın. O adamlar az ilaçla ama çok emekle o hallere geldiler.

Şimdiki gerizekalılar ise yeme içme yok, saat 3-4ten aşağı yatmaz. Sürekli aynada poz verip erkeklere hava atmak, kızları da yatağa atmaktan başka işi olmayan. 4-5 ağır ilacı bir arada kullanarak ilaçtan medet uman insan yığını dolu yazık... -_-

GH kullandılar mı kullanmadılar mı orası muamma onu birinci ağızdan duymadıkça maalesef ki öğrenemeyeceğiz..

Fakat antreman olayına katılıyorum..Adamlar günde 4 saat ve çift idman yapıyorlardı.Memleketlerinden,ailelerinden,yuvasından bu spor uğruna Californiaya geldiler.Antreman teknikleride bizimkilerden çok farklı..Ağır kilo çok set ve temel hareketler..

Beslenme kısmına gelirsek orası biraz ilginç..Zaten Gh ve yüksek doz kullanılan ilaçların tespitini bu beslenmeye göre yapabiliriz.Günde 5 öğün ve az karbonhidrat yüksek protein yüksek yağ ile diyet yapılıyordu.Vücut ağırlıgı başına 1 gr protein tüketilmeye çalışılıyordu.Şimdi 5 öğün ve az karbonhidrat ile ne kadar kalori alınabilir? zaten o zaman makro sayımı kalori hesaplamasıda yok..O kadar düşük karb ile o hacimlere o 4 saatlik idmanlara nasıl ulaşıldı ? İşte burdada devreye yüksek dozajda anabolik ve büyüme hormonu devreye giriyor..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

"Birader" forumda bizim pek kullandığımız bi kelime degil. Özellikle de Bay-T abimize karşı...

Ilaç konusuna gelince efsanelerin kullandığı ilaçları özellikle araştırıp merak ediyoruz. Size de öneririm faydalı ve ilgi çekici  konulardır. Peptidlerin 85ten sonra patladığını biliyorum. İyi forumlar...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
HalfNatty    175
agfitness, 15.11.2017 - 03:09 yazdı:

Ya arkadaşlar ne sallayan arkadaşlar var ya. Onlarla beraber miydin birader? Yok şunu kullanıyodu bunu kullanıyodu. Bu tıpkı Nihat Hatipoğlu gibi hocaların "şöyle yaptı sonra döndü şunu dedi" gibi oradaymışçasına konuşmasına benziyor. O zamanda GH kullanılmadığına inanıyorum. Ben yıllar önce hocam gel en azından bir Primo kullanalım sana dediğinde "Yaa primo da ne hocam" lafımın üzerine Primonun Arnold ve o dönem sporcuların en güzide ilacı olduğunu söylemişti, hakikaten doğruymuş.

Yani lafın kısası; Primo, Testo, Deca, Danabol bunlar en çok kullanılan ve bilinen olduğu aşikar.

Ama Trenbolone, Boldenon, GH vs. bunlar isterse 1945 dönemi araştırılmaya keşfedilmeye başlanmış olsun. Hemen laboratuvara konur konmaz hadi baba kullanıyoruz diye alıp da kullanacak halleri yoktu.

Her haltı da ilaca bağlayacağınıza, adamlar ne güzel sistemli çalışmışlar, ne zengin ve disiplinli yemiş içmişler diye biraz bu tarafa odaklanın. O adamlar az ilaçla ama çok emekle o hallere geldiler.

Şimdiki gerizekalılar ise yeme içme yok, saat 3-4ten aşağı yatmaz. Sürekli aynada poz verip erkeklere hava atmak, kızları da yatağa atmaktan başka işi olmayan. 4-5 ağır ilacı bir arada kullanarak ilaçtan medet uman insan yığını dolu yazık... -_-

Disiplinli yemek içme?Arnold weed&smoke araştırırsanı, ne kadar ne kullanıyormuş görürsünüz :)

Kullanıp kullanmadıklari kesin olarak söylenemez ama büyük ihtimal kullanmışlardır.

Ve bir diğeri trenbolone jaw yazarsanız daha ilk sırada arnold fotosunun çıktığını,tren jawin ne olduğunu nelerden olabilceğini açıklayan sayfalar görürsünüz.

Bunları ofansif amacla yazmadım, siz biraz sert eleştirmişsiniz o kadar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156
HalfNatty, 38 dakika önce yazdı:

Disiplinli yemek içme?Arnold weed&smoke araştırırsanı, ne kadar ne kullanıyormuş görürsünüz :)

Kullanıp kullanmadıklari kesin olarak söylenemez ama büyük ihtimal kullanmışlardır.

Ve bir diğeri trenbolone jaw yazarsanız daha ilk sırada arnold fotosunun çıktığını,tren jawin ne olduğunu nelerden olabilceğini açıklayan sayfalar görürsünüz.

Bunları ofansif amacla yazmadım, siz biraz sert eleştirmişsiniz o kadar.

Tren Jaw olayı biraz mit ama weed smoke olabilir.Gerçi o zamanlar yasak mı onu da bilmediğim için yorum yapamayacağım.

Bulk dönemlerinde weed smoke işe yarayabilir :) Munchise etkisindeyken 4-5 bin kalori temiz gelir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156
HalfNatty, 50 dakika önce yazdı:

Etrafımda kullananlardan gördüğüm kadarıyla mit değil :)

Tren Jaw olayı için demedim zaten Arnoldun ki için dedim :) Adam doğuştan beri öyle çene sahibi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.