bu konuda çok araştırma yapmış biri olarak yazıyorum

boy uzaması sadece büyüme hormonuyla alakalı değil 100lerce metobolik olayın gerçekleşmesi lazım 
zaten yaşın 18 19 20 felanse büyüme hormonu pek işe yaramaz çocukluk zamanında vurulması lazım.
kemikler kapanmadıysa boy uzaman hayla devam eder + büyüme hormonu alırsan en fazla 1-3 santim fark edebilir oda günlük 4iu vurcan 1-2 yıl boyunca

prof.ibrahim saraçoğlu var sözüne çok güvendiğim biri Türk bilim adamı başbakanın özel diyetisyenliğini yapıyordu önemli biri bu ülke için tüm kitaplarını okudum

onun dediği şey şu; büyüme plakları  kapansa bile boy uzaması devam eder öyle plaklar kapandı boyun 0.01 bile uzamaz die bir şey yok erkekler 22-23 yaşına kadar uzar kadınlar 19-20 yaşına kadar uzar diyor.Balığın siyah yeri haftada 3 kere  yenilcek erkekler için haftada 1 kerede biberiye çayı içilcek en az 2 yıl yapılcak kesin uzama sağlıyormuş erkeler için maximum yaş 22 ama kadınlar için 20 diyor araştırırsanız daha detaylı bilgi bulabilirsiniz

esneme hareketleri+sigara alkolden uzak durup+spor+sağlam dengeli beslenme+spirulina+büyüme hormonu+saraçoğlu kürü++mesir macunu polen arı sütü vs. vs.  derken bence 4-5 santim uzabilirsiniz tabi yaşınız 22yi geçmediyse 
spirulina=doğal doping