Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

roidmax

GHRH ve GHRP nedir ?

Önerilen İletiler

roidmax    49

Merhaba arkadaşlar,

Peptid kullanacaksak daha bilinçli olmamız ve ne kullandığımızı bilmemiz gerektiğini düşündüğüm için ufak bir araştırmaya giriştim. Araştırma amacım, büyüme hormonu (GH) ile ilgili peptidlerdi. Forumumuzda bildiğiniz gibi CJC 1295 DAC, CJC 1295 NO DAC, GHRP2, GHRP6 ve ipamoralin adlı peptidler için bilgi veriliyor ve satışı yöneticiler tarafından gerçekleştiriliyor.

Çok da fazla araştırma yapmadan bir yazı buldum. Onu da Türkçe'ye çevirip biraz da yorum ekleyerek yazacağım. Bir kaç yerden de ufak bilgiler bulup son haline getirdim. Yanlış veya eksik bilgiler de varsa hep beraber düzeltelim.

Büyüme Hormonu (GH) nedir ?

Büyüme hormonu vücutta ön hipofiz bezlerinden salgılanan bir hormondur. Başka bir ismi de Somatotropin'dir. Aynı zamanda testosteron üretimini gerçekleştiren LH ve FSH hormonları da ön hipofiz bezinden salgılanır.

-Hypothalamus bezinden salgılanan GHRH ile GH üretimi başlar. Hypothalamus hakkında daha önceki yazılarımda da bahsetmiştim.

-Ayrıca GH'yi baskılayan hormonlar ise Somatostatin başta olmak üzere insülin, glukagon, TSH, FSH, ACTH'dir. Diğer GH baskılayan hormonlardan farklı olarak Somatostatin'in başlıca amacı vücutta fazla GH salgılanmasını önlemektir.

-Ayrıca GH, IGF-1 üretimini de tetikler.

-GH, vücutta "Somatotrope" adı verilen hücrelerden üretilir. Bu hücreler ise ön hipofiz bezindedir.

-Ghrelin adı verilen, "açlık hormonu" olarak da geçen, somatostatin baskılayan bir hormon da bulunmaktadır. Bu hormon mide boş kaldığı durumlarda üretilmektedir.

Sonuç olarak GHRH ve Ghrelin yüksek olduğu durumlarda Somatostatin baskılanır ve GH salgılanır.

Kaynaklar :

http://tr.wikipedia.org/wiki/B%C3%BCy%C3%BCme_hormonu

http://www.endokrin.org/Tr/content3.asp?m1=1&m2=3&m3=136

http://en.wikipedia.org/wiki/Somatostatin

http://en.wikipedia.org/wiki/Ghrelin

GHRH nedir ?

Açılımı "Growth Hormone Releasing Hormone" olan bu hormon beynimize daha fazla GH üretilmesi için sinyal yollar. Beyin de daha fazla GH üretilmesi için Somatotrope adı verilen ve ön hipofiz bezlerinde bulunan hücreleri uyarır ve böylece vücut GH üretimine başlar. Ancak bu aşamada Somatostatin adı verilen hormon devreye girecektir. Eğer vücutta üretilen GH, Somatostatin'den yüksek olursa üretilen hormon vücuda yayılır.

GHRH'ler

-CJC 1295 DAC

-CJC 1295 NO DAC (Mod GRF 1-29)

-CJC 1293

-Sermorelin (GRF 1-29)

GHRP nedir ?

GHRP, açılımı "Growth Hormone Releasing Peptides" veya "Ghrelin-mimetics" olan, Ghrelin adı verilen ve yukarıda bahsettiğim hormonun sentetik halidir. Midede üretilen Gherelin'den sentetik olması haricinde bir farkı bulunmamaktadır.

Tekrar bahsetmek gerekirse Ghrelin, Somatostatin adı verilen hormonu baskılayan hormondur. GHRH ve Ghrelin yüksek olduğu durumlarda, vücut daha fazla GH üretir.

GHRP'ler

-GHRP6

-GHRP2

-Ipamorelin

-Hexarelin

Sonuç olarak bu araştırdıklarımdan çıkardığım sonuç GHRP, GHRH aynı anda kullanırsam çok daha etkili olacağı. Follistatin 344 ile beraber kullanıldığında çok net sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum. Yakın zamanda da GH üretimini gösteren bir şema çizip konuya ekleyeceğim.

Ancak bu yazıyla beraber aklımda oluşan ve hocalarımıza sormak istediğim bir soru var. GHRP ve GHRH aynı anda alacağımıza neden sentetik GH almıyoruz ? Farkları sadece maliyet mi ? Sentetik GH'nin vücuttaki doğal GH üretimini baltaladığı doğru mu ?

Çeviri yapıp yorumladığım kaynak :

İyi günler.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ZYZZ    15

Hocam bu hakkatten efsane olmuş ya !!! Ben hep diyordum fark ne yada gördüğüm yerlerde acaba harf kayması mı yapılıyor aynı şey mi diye yine sayende aydınlandık çok ama çok sağol gerçekten emeğe saygı çok fedekar bi kullanıcısın ben paylaşımlarını severek hatta sırf paylaşımlarına göz atmak için artık foruma geliyorum desem yeridir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

ZYZZ çok teşekkür ederim güzel yorumların için. Paylaşımlar değer gördüğü sürece ben de elimden geldiğince öğrendiklerimi sizinle paylaşmak isterim. Tek korkum bu yazıların izinsiz kopyalanma ihtimali. Ama kopyalayan varsa da en azından doğru olarak düşündüğüm bilgi yayılmış olacak ve bu da beni mutlu eder.

Arkadaşlar, yazının son kısmında bir sorum vardı. Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.219
Sentetik GH'nin vücuttaki doğal GH üretimini baltaladığı doğru mu ?

Doğru değil bunun doğru olduğuna dair her hangi bir yerde kaynak gördün mü hiç ? Şöyle ki mesela örnek 4 iu gireceksin günlük sabah 2iu girdin ortalama 4 saat sonra 2iu daha girmelisin akşam 8,9 dan sonra asla girmemelisin yoksa senin dediğin doğru olur gece vücudun kendi yapacağı salınımı yarılar yada sıfırlarsın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49
Sentetik GH'nin vücuttaki doğal GH üretimini baltaladığı doğru mu ?

Doğru değil bunun doğru olduğuna dair her hangi bir yerde kaynak gördün mü hiç ? Şöyle ki mesela örnek 4 iu gireceksin günlük sabah 2iu girdin ortalama 4 saat sonra 2iu daha girmelisin akşam 8,9 dan sonra asla girmemelisin yoksa senin dediğin doğru olur gece vücudun kendi yapacağı salınımı yarılar yada sıfırlarsın.

Ben de bir kaynak göremedim. Ancak baltalamadığını da gören bir kaynak bulamadım. O yüzden hocalarımız gibi senin gibi tecrübe sahibi kişilere başvurmak istedim. Eğer GH kullanımı yapacaksam dediğini göz önünde bulunduracağım. Akşam saatlerinde GH kullanmanın zararlı olabileceği bilgisi benim için çok önemli bir bilgi oldu. Teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Hocam sizden sentetik GH ve doğal üretime etkisi konusunda da bir yazı bekliyorum en azından kendi adıma konuşayım. Müsait zamanınızda bu konudaki belirsizliği sizin ortadan kaldıracağınızı düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Gece yatmadan once peptid kullllanimi (grhp6 ve cjc1295 No Dac) dogal gh uretimini baskilarmi? Bu sentetik hormon olmadigi icin gh uretmeye yardimci olmazmi? Gece yatmadan kullanabilirmiyiz? Kullanamassak ne zaman kullanabiliriz ? YARDIM!!!!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Peki grhp 2 stres hormonu,cinsel istegi azaltan hormon ve su tutumu yapn hormonu uyariyormus. Bu konuda.dusunceleriniz?

Screenshot_2018-01-28-01-39-35.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
M4jeste    65
Zyzz01, 10 saat önce yazdı:

Gece yatmadan once peptid kullllanimi (grhp6 ve cjc1295 No Dac) dogal gh uretimini baskilarmi? Bu sentetik hormon olmadigi icin gh uretmeye yardimci olmazmi? Gece yatmadan kullanabilirmiyiz? Kullanamassak ne zaman kullanabiliriz ? YARDIM!!!!

mhmt22, 10 saat önce yazdı:

Baskılamıyor.

ghrp için şöyle demişler

roidmax, 08.09.2015 - 16:25 yazdı:

Sabah kalkınca aç karna veya antreman sonrası kullanılır. Günlük almanız gereken dozajı hesapladıktan sonra bu 2 zamandan birini veya birden fazlasını seçip, almanız gereken dozaja göre bölebilirsiniz. Kesinlikle gece yatarken alınmamalıdır.

İyi günler.

tarihinde M4jeste tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Peki gunluk mesela 100+100=200 mcg alacagiz ya bunlari farkli zamanlarda almak yerine tek seferde 200 mcg sabah alsak olurmu?

tarihinde Zyzz01 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.