Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

AxtoR

enjeksiyon sonrası kızarıklık, sertleşme, sıcaklık

Önerilen İletiler

AxtoR    45

Biliyorum şimdi ne sıkıntılı kür girdin be diyeceksiniz ama ilk kürüm olduğu için biraz endişeli ve korkak hakaret edip sorular soruyorum :) 1 hafta önce yaptığım enjeksiyon yerinde(bacak) aşırı derecede sertlik, kızarıklı ve hafif ateş var. 1-2 güne geçer diyip bir şey yapmamıştım ama artık sorma ihtiyacı duydum. Böyle bir şeyi neden yapmış olabilir acaba? birde önerileriniz var mı? Dediğim şeyler sadece enjeksiyon yaptığım alanda var, sinire vurduğumu sanmıyorum. Üstüne bastırmadığım sürece ağrı yaşamıyorum.

tarihinde AxtoR tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eserutkur09    19

ilacı kasa enjekte edememiş olabilirsin, ilacın steril olmayışından veya steril bir şekilde enjeksiyon yapmamış olmandan dolayı iltihaplanmış olabilir, ödem yapmış olabilir, sinire denk gelmiş olabilir... Korkulacak bir durum değil fakat iltihaplanmışsa bir doktora gösterebilirsin eğer dediğin kadar ciddi bir durumsa eğer.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
eserutkur09, 3 dakika önce yazdı:

ilacı kasa enjekte edememiş olabilirsin, ilacın steril olmayışından veya steril bir şekilde enjeksiyon yapmamış olmandan dolayı iltihaplanmış olabilir, ödem yapmış olabilir, sinire denk gelmiş olabilir... Korkulacak bir durum değil fakat iltihaplanmışsa bir doktora gösterebilirsin eğer dediğin kadar ciddi bir durumsa eğer.

sinire denk geldiğini pek sanmıyorum, çünkü sadece üstüne bastırdığımda ağrıyor ve bayağı sert bir tabaka gibi duruyor. foto ekleyim. +morluk enjeksiyondan değil.

af3946f3-ef37-4082-b82d-a5cf3cd700cf.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eserutkur09    19

abartı bir şişlik göremedim sinire denk gelmiş ... çok net bir şekilde , bende nadirde olsa sinire denk getirdiğimde aynı şey olur, iğneyi yavaş yavaş sokma bir anda batırıp ileri iktir güçlü iktirmektende korkma içerde iğneyi oynatma, hem kılcal damarı yırtmışsın çıkarken hemde sinire denk gelmiş korkulacak bişey yok çok normal ama iltihaplanma olduğunu düşünüyorsan bir doktara başvurabilirsin antibiyotik yazacaktır büyük ihtimal. Aynı zamanda bacağına yaptığın yer bana kalırsa yanlış, 0.45x13mm lik insülin uçlarından al ( çıkarılabilen) bacağının daha alt kısımlarının yan ile orta kısmından tam böyle sallanan löp et gibi bir kısmı olur ordan 45 derece ile sapla internette videosu var adam tam dediğim yerden saplıyor ve mükemmel biryer sinir çok az, ordan belki 100 kere yapmışımdır ara sıra kan çekmemin haricinde sinire denk gelmedim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
eserutkur09, 6 dakika önce yazdı:

abartı bir şişlik göremedim sinire denk gelmiş ... çok net bir şekilde , bende nadirde olsa sinire denk getirdiğimde aynı şey olur, iğneyi yavaş yavaş sokma bir anda batırıp ileri iktir güçlü iktirmektende korkma içerde iğneyi oynatma, hem kılcal damarı yırtmışsın çıkarken hemde sinire denk gelmiş korkulacak bişey yok çok normal ama iltihaplanma olduğunu düşünüyorsan bir doktara başvurabilirsin antibiyotik yazacaktır büyük ihtimal. Aynı zamanda bacağına yaptığın yer bana kalırsa yanlış, 0.45x13mm lik insülin uçlarından al ( çıkarılabilen) bacağının daha alt kısımlarının yan ile orta kısmından tam böyle sallanan löp et gibi bir kısmı olur ordan 45 derece ile sapla internette videosu var adam tam dediğim yerden saplıyor ve mükemmel biryer sinir çok az, ordan belki 100 kere yapmışımdır ara sıra kan çekmemin haricinde sinire denk gelmedim

sinire vursam ağrı ve yürümede zorluk çekmezmiyim? evet damarlık bir sıkıntı bayağı kan akıttım ama şırıngayı geri çektiğimde hava kabarcığı geldi. İltihaplanma yok gibi ama. Video'yu atabilirmisiniz acaba? teşekkür ederim yorum için :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eserutkur09    19

sinire vurup sakat kalanda var sinire vurup sadece dokununca acıyanda var... kan akması normal iğneyi dışarı çıkarırken ve sokarken damar yırtmışsındır aşırı derecede normal birşey, çektiğinde kabarcık geldiyse sorun yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
eserutkur09, 6 dakika önce yazdı:

sinire vurup sakat kalanda var sinire vurup sadece dokununca acıyanda var... kan akması normal iğneyi dışarı çıkarırken ve sokarken damar yırtmışsındır aşırı derecede normal birşey, çektiğinde kabarcık geldiyse sorun yok.

bende bu video ya göre vurmuştum ya biraz yukardan vurmuşum ama :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aragorn    3

Enjeksiyon yaparken gluteus maksimusa yapman en mantiklisi olur senin yaptığın yerde 3 farklı kasin baş kısmı var vastus medialis,vastus lateks,vastus obliqus,vastus medialis obliqus ve bunlarin tendonlarinin olduğu yer yani sinire vurmadin orda sinire vurmadin ihtimalini çok düşük ve vursaydin farkederdin bacağa vurmak zorunda mısın bilmiyorum ama vuracaksan kalçaya kalçaya vurmak için örneğin sağ kalcani 4 eşit parçaya bolunmus gibi düşün sağ üst parçasına vuracaksin eğer kiloluysan baska bir yolu var onuda anlatabilirim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
Aragorn, 7 saat önce yazdı:

Enjeksiyon yaparken gluteus maksimusa yapman en mantiklisi olur senin yaptığın yerde 3 farklı kasin baş kısmı var vastus medialis,vastus lateks,vastus obliqus,vastus medialis obliqus ve bunlarin tendonlarinin olduğu yer yani sinire vurmadin orda sinire vurmadin ihtimalini çok düşük ve vursaydin farkederdin bacağa vurmak zorunda mısın bilmiyorum ama vuracaksan kalçaya kalçaya vurmak için örneğin sağ kalcani 4 eşit parçaya bolunmus gibi düşün sağ üst parçasına vuracaksin eğer kiloluysan baska bir yolu var onuda anlatabilirim

Kalçaya kendim nasıl vurabilirim? Tek vurduğum için bacak daha kolay geliyor :) hayır kilolu değilim de hafif yağlıyım, peki neden böyle bir şey olmuş olabilir sizce?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158

kesinlikle hemen nöbetçi eczane bulup yalvar yakar antibiotik al ve yarın doktora yazdırıp reçeteyi adama götür. enfeksiyon kapmışsın nasıl enjeksiyon yaptın bilmiyorum ama başına inanılmaz büyük bela açılır çok şanslısın ki şu anda farkettim olayı. Bugün bi şekilde antibiotik bulup başla eğer daha önce çok antibiotik kullandıysan bünyen alışıksa 1000lik kullan değilse 500 lükle başla. Sinire vurma falan değil sinire vurduğunda kesilikle fiziksel olarak hissedersin ben bacağımdan yapıyordum sinire geldi ters takla atacaktım nerdeyse. Aynı zamanda yağa vurduğum da oldu sertlik şişlik oldu sadece. Kızarıklık ve ateş kesinlikle enfeksiyon ve erken müdahale etmezsen başın büyük derde girer uyarmadı deme.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
xeaven, 16 dakika önce yazdı:

kesinlikle hemen nöbetçi eczane bulup yalvar yakar antibiotik al ve yarın doktora yazdırıp reçeteyi adama götür. enfeksiyon kapmışsın nasıl enjeksiyon yaptın bilmiyorum ama başına inanılmaz büyük bela açılır çok şanslısın ki şu anda farkettim olayı. Bugün bi şekilde antibiotik bulup başla eğer daha önce çok antibiotik kullandıysan bünyen alışıksa 1000lik kullan değilse 500 lükle başla. Sinire vurma falan değil sinire vurduğunda kesilikle fiziksel olarak hissedersin ben bacağımdan yapıyordum sinire geldi ters takla atacaktım nerdeyse. Aynı zamanda yağa vurduğum da oldu sertlik şişlik oldu sadece. Kızarıklık ve ateş kesinlikle enfeksiyon ve erken müdahale etmezsen başın büyük derde girer uyarmadı deme.

Acile gidim mi yani şimdi? Şuan hâlâ sıcaklık var bölgede ama kızarıklık biraz geçti. Enfeksiyon nasıl kapar sizce? Kolonyayla felanda siliyordum ama. Bir de antibiyotiğin büssürü çeşidi var hangisini alacam ki?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aragorn    3
AxtoR, 2 saat önce yazdı:

Kalçaya kendim nasıl vurabilirim? Tek vurduğum için bacak daha kolay geliyor :) hayır kilolu değilim de hafif yağlıyım, peki neden böyle bir şey olmuş olabilir sizce?

İlk olarak sakin olman gerekiyor abartılacak birşey yok ilk defa yapacağın için biraz gerginsin bu herkese oluyor kuyruk sokumundan 4 parmak yanlamasına hizay al ve aşağısına vur 1 karista olabilir ve vuracagin zaman şırıngayı biraz çek kan gelmemesi lazım kan geliyorsa damara denk geliyor gelirse çıkar başka yere dene yukarda baktım enfeksiyon kapmissin diyor yani bunu doktor bile fotoğraftan enfeksiyon olduğunu anlayamaz arkadaşlar nasıl anlıyor bilmiyorum 😂 

Abartılacak bir şey yok bence acile gerek yok tabi bu benim fikrim yani insülini yanlış yapsan kolun 4-5cm çapında morarir o da zamanla geçer bunu bilmiyorum ama 

Geçmiş olsun

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158

eğer ilacı çekerken ve iğneyi yaparken aynı ucu kullanıyorsan ve ampül değil de vialden çekiyorsan iğneği plastiğe sokarken plastiğin üstünde bile mikrop olabilir hassas bi durum bu. İğneyi masanın üstüne koyarsın ordan geçer veya ilacın steril değildir ordan olur bin bir türlü ihtimal var. 

Abartılacak bir şey yok diyenler için

https://www.muscletalk.co.uk/articles/article-glute-abscess.aspx

Eğer önlem alınmazsa ulaşabileceği noktayı göstermek için ekliyorum bu linki.

Şu anda nasıl hissediyorsun bilmiyorum ama ateşin varsa acile gitmeni öneririm. Eğer doktorlar halden anlamayacak birine benziyorsa eczanede b12 iğnesi oldum 3 gün sonra bu hale geldi diye bi yalan uydurabilirsin.

Yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla:

http://www.ilacrehberi.com/v/sef-1-gr-16-tablet-9604/kt/nedir-ve-ne-icin-kullanilir/

sefaleksin etken maddeli antibiotik iş görüyor diyorlar ayrıca ben dozaj için yukarıda bişeyler yazmışım ama sen yine de içindeki kağıda uygun kullan.

tarihinde xeaven tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
xeaven, 8 dakika önce yazdı:

eğer ilacı çekerken ve iğneyi yaparken aynı ucu kullanıyorsan ve ampül değil de vialden çekiyorsan iğneği plastiğe sokarken plastiğin üstünde bile mikrop olabilir hassas bi durum bu. İğneyi masanın üstüne koyarsın ordan geçer veya ilacın steril değildir ordan olur bin bir türlü ihtimal var. 

Abartılacak bir şey yok diyenler için

https://www.muscletalk.co.uk/articles/article-glute-abscess.aspx

Eğer önlem alınmazsa ulaşabileceği noktayı göstermek için ekliyorum bu linki.

Şu anda nasıl hissediyorsun bilmiyorum ama ateşin varsa acile gitmeni öneririm. Eğer doktorlar halden anlamayacak birine benziyorsa eczanede b12 iğnesi oldum 3 gün sonra bu hale geldi diye bi yalan uydurabilirsin.

Yabancı forumlarda araştırdığım kadarıyla:

http://www.ilacrehberi.com/v/sef-1-gr-16-tablet-9604/kt/nedir-ve-ne-icin-kullanilir/

sefaleksin etken maddeli antibiotik iş görüyor diyorlar ayrıca ben dozaj için yukarıda bişeyler yazmışım ama sen yine de içindeki kağıda uygun kullan.

ateş derken enjeksiyon yerinde biraz ateş var, sertlik çok hafif kaldı, kızarıkklıkta bayağı bi gitti. En iyisi acile gitmek sanırım bugün enjeksiyon yapacaktım yarına erteledim :D aynen dediğiniz gibi vialden vuruyorum ve uç değiştirmiyorum ve mavi uçla vuruyorum büyük olan ama küçüğe geçecem yarından itibaren maviden çekip küçük uçla enjeksiyon yapacam. İnsulin ucuyla

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158

oguza kesinlikle katılıyorum bacaktan siyah ile vurdum ben de hep. insulin ile ilacı geçiremezsin zaten o yağ insulin iğnesinden çıkmaz. siyah uçla vururken bile biraz bastırmak gerekiyor çıkması için. Ayrıca insulinle istersen %10 yağ oranın olsun yine de kası bulduramayabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
xeaven, 22 saat önce yazdı:

oguza kesinlikle katılıyorum bacaktan siyah ile vurdum ben de hep. insulin ile ilacı geçiremezsin zaten o yağ insulin iğnesinden çıkmaz. siyah uçla vururken bile biraz bastırmak gerekiyor çıkması için. Ayrıca insulinle istersen %10 yağ oranın olsun yine de kası bulduramayabilirsin.

Bacaktaki kızarıklık felan tamamen gitti ama bugün sabah enjeksiyon yaptım, 2-3 saat oyalandım felan sonra yattım. Bacağımın sağ tarafında bir ağrı hissediyorum batma gibi bu tip sorunlar sizde de oluyor mu? Sinire vurduğumu nasıl anlayabilirim? İlk 2-3 saat ağrı yoktu yattım uyandım ağrı ile karşılaştım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
TheNoahSystem    158

Enjeksiyonu aynı bacaktan mı yaptın?

Daha önce yapmadığın bi yerden yaptıysan bakir kas olduğu için ağrı yapar. Eğer aynı yerden yaptıysan ağrı olmaması gerekiyor.

İğneyi sokarken hızlı mı batırdın, yavaş mı?

İğneyi ben yavaş yavaş sokarım her zaman damara veya sinire gelince hissederim. Normalde iğneyi ilk batırdıktan sonra yavaş yavaş sokarım hiç takılmadan kayıyor gibi gitmesi lazım damara gelirsen takılır sertlik hissedersin bazıları deliyor oteki tarafından cıkıyor iğne ben delmeyip iğne içerideyken hafif eğim vererek açı değiştirmeye çalışıyorum olmazsa çıkartıyorum yeni iğne ucu takıp tekrar saplıyorum. Sinire bir kere denk geldim, sandalyede oturup yapıyorum yine yavaş yavaş kayıyordu iğne sonra bi acı hissettim iğnenin açısını değiştirdim yine aynı acıyı hissettim sonra başlarım böyle işe diyip devam etmeye yeltendim bi baktım 90 derece olan diz açım 180 derece oldu birden yani bildiğin şut çeker gibi birden sağ ayağım kalktı havaya. Acayip korktum sonra direk çıkardım iğneyi.

Eğer yeniden kızarıklık, sıcaklık, şişkinlik başlarsa ilacın sterilliğinde sıkıntı olabilir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AxtoR    45
xeaven, 8 dakika önce yazdı:

Enjeksiyonu aynı bacaktan mı yaptın?

Daha önce yapmadığın bi yerden yaptıysan bakir kas olduğu için ağrı yapar. Eğer aynı yerden yaptıysan ağrı olmaması gerekiyor.

İğneyi sokarken hızlı mı batırdın, yavaş mı?

İğneyi ben yavaş yavaş sokarım her zaman damara veya sinire gelince hissederim. Normalde iğneyi ilk batırdıktan sonra yavaş yavaş sokarım hiç takılmadan kayıyor gibi gitmesi lazım damara gelirsen takılır sertlik hissedersin bazıları deliyor oteki tarafından cıkıyor iğne ben delmeyip iğne içerideyken hafif eğim vererek açı değiştirmeye çalışıyorum olmazsa çıkartıyorum yeni iğne ucu takıp tekrar saplıyorum. Sinire bir kere denk geldim, sandalyede oturup yapıyorum yine yavaş yavaş kayıyordu iğne sonra bi acı hissettim iğnenin açısını değiştirdim yine aynı acıyı hissettim sonra başlarım böyle işe diyip devam etmeye yeltendim bi baktım 90 derece olan diz açım 180 derece oldu birden yani bildiğin şut çeker gibi birden sağ ayağım kalktı havaya. Acayip korktum sonra direk çıkardım iğneyi.

Eğer yeniden kızarıklık, sıcaklık, şişkinlik başlarsa ilacın sterilliğinde sıkıntı olabilir. 

Çok hızlıda sokmadım, yalnız kolonya iğnenin ucuna gelmiş sanırım ilk bi batırdım tam derinin orda zaten 0.5 cm bile delmemiştir acayip bi ağrı. Ama anladım kolonyanın ağrısı çıkardım diğer alt tarafından soktum tabii dizdeki kolonyayı iyice sildim acayip yaktı çünkü. Sonra enjekte ettim 2-3 saat 0 ağrı hatta dedim ne güzel enjekte yaptım. Yattım uyandım şuan dizimin o tarafına yatınca ve bastırında ağrı var. Ama işin garip tarafı ağrı yapan yer enjekte yaptığım yerin çok altında. Ağrıda şöyle hani bacak ilk defa çalışırsın böyle kaslarda ağrı olur, sıkarken felan ağrır ya öyle bir ağrı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Fatih    53
eserutkur09, 03.08.2017 - 01:28 yazdı:

Kasa enjekte edememe durumunda veya iltihap kapıp şişmesi durumunda ilaç yinede kasa karışır mı o enjeksiyonumuz boşa mı gider yoksa ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kutluuhan    46
AxtoR, 02.08.2017 - 22:36 yazdı:

Biliyorum şimdi ne sıkıntılı kür girdin be diyeceksiniz ama ilk kürüm olduğu için biraz endişeli ve korkak hakaret edip sorular soruyorum :) 1 hafta önce yaptığım enjeksiyon yerinde(bacak) aşırı derecede sertlik, kızarıklı ve hafif ateş var. 1-2 güne geçer diyip bir şey yapmamıştım ama artık sorma ihtiyacı duydum. Böyle bir şeyi neden yapmış olabilir acaba? birde önerileriniz var mı? Dediğim şeyler sadece enjeksiyon yaptığım alanda var, sinire vurduğumu sanmıyorum. Üstüne bastırmadığım sürece ağrı yaşamıyorum.

İlaç ne ilacı?  Bazı ilaçlar en doğru enjeksiyonda bile ağır tepkiler verebilir. Sana tavsiyem ilk olarak kalça vuramam diyorsan omuz 👌

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.