Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

roidmax

Testo Enanth-Dianabol Kürü Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önerilen İletiler

roidmax    49

Merhabalar,

Öncelikle karaciğer, böbrek, kalp gibi önemli organlarında kronik hastalık yaşayanlar kesinlikle bu ve bu tarz steroid kürlerinden uzak durmalıdır. Bunu da belirteyim. Eğer kronik hastalığınız olmadığından eminseniz karar sizindir, ancak bilginiz yok ise mutlaka ilgili doktorlara ulaşıp testler olmalısınız.

Ayrıca kür başında FSH, LH, hassas E2, Total Testosterone, Free Testosterone değerlerinize baktırmalı ve aynı şeyi PCT yaptıktan sonra yapıp karşılaştırmalısınız ve durumunuzu incelemelisiniz. Ekstra olarak Total Testosterone ve Free Testosterone değerlerine ilk testosteron iğnesinden 4 hafta sonra yaptırırsanız ilk test ile karşılaştığınızda göreceğiniz fark ile ilacın sahte olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca önlem amaçlı PCT öncesi ilk başta saydığım değerlere ek olarak Prolaktin değerlerinize de baktırarak tamamen kontrollü bir kür ve PCT dönemi geçirebilirsiniz.

Başlangıç kürleri için Deca veya Boldenon yazan var. Ancak ben ilk başlardan kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum ve adım adım ilerlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dozları kişiye göre belirlenmiş, aşağıdaki uzunlukta bir kür dönemini örnek olarak kendimize baz alırsak,

1-12 hafta Testosterone Enanthate (Haftada 1 enjeksiyon)

1-6 hafta Dianabol (Günlük tablet kullanım)

Eğer östrojene hassas bir vücut var ise, 1-12 hafta uygun bir AI (aromatize inhibitörü) kullanılması uygun olabilir.

PCT için (Testosterone Enanthate yarılanma süresi 10,5 gün. Bundan dolayı 11 veya 14 gün sonra PCT başlatılır.)

PCT planı oluşturulurken, kan testlerine göre hareket edilmelidir. Bundan dolayı PCT için konu açıp, kan testleri sonuçlarını da paylaşarak, forumumuzdakilerin fikrini almanız daha doğru olur. PCT'yi ezbere yapmaya çalışmak sağlığınız için risk yaratabilir. Ondan dolayı bu konuya ezbere yaklaşılmamasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Koruyucu ilaçlar ve bitkisel destekler

Kür boyunca + PCT bekleme süresince + PCT boyunca : Zinco 220 (Çinko) - Hepsinden 1 tablet

Kür boyunca : NAC (Karaciğer koruyucu), Benexol B12 (B1 / B6 / B12) - Hepsinden 1 tablet

PCT boyunca : Ester C (C Vitamin- kortizol yükselmesini önleme amaçlı), Tribulus Terrestris (LH uyarıcı-Yüksek saponinli olacak.) - Hepsinden 1 tablet

Supplementler

Protein Tozu (İzole-Hidrolize olmasına gerek yok. Tavsiyem spor öncesi ve spor sonrası kullanımı)

Kür içinde ekstra başka supplementler kullanılması kişiye bağlıdır. Besin olarak neyde ne var az çok bildiğim için supplement yerine besin tercih ediyorum. Sadece kreatin konusunda besin ile yeterli dozaja ulaşamadığımı bildiğim için onu alıyorum. Ayrıca protein tozu seçimi de kişiye bağlıdır. Ben açıkçası kalitesiz olmayan, kreatin-taurin gibi şeylerle şişirilmeyen ürünleri tercih ediyorum.

Bunların yanında günlük Bazal Metabolizma Hızı + Spor + Yapılan Mesleğe Göre Kalori toplamına göre bir beslenme planı uygulamak önemli. Eğer kişi bu konularda yetkin değilse bir diyetisyenden mutlaka destek almalıdır. Günlük 4 litre su alımı da kür zamanı ve kür dışında da çok önemlidir. Su alımına da çok dikkat edilmelidir.

İyi günler.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ZYZZ    13

Güzel ama ilk defa kür yapacaklar için testoda 250 bile uçuşa geçirebilir :) Ki benim genel tavsiyem o yönde oluyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.215
Mutlaka hocam ben de 250 ile başlayıp 500 e çıktım zaten kendi kürümde.

evet dianabol 30 olarakta 4 veya 5. kürümde o kadar aldığımı biliyorum 60 ila 90 alanlar var onlar kara ciğeri maslak sanayide yaptırıyorlar galiba :D

• Beğen 1
  • ahahaha 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Benexol, NAC, Zinco her eczaneden kolayca alınıyor.

Klomen ve Nolvadex ise eczacısına ve şehrine göre zor alınabiliyor. Ben mesela bulunduğum şehirden alamayıp, başka şehirdeki bir arkadaşımdan almasını rica etmiştim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AliPusat    0

Çok teşekkürler roidmax. Arimidex`ide mi eczaneden alcağız? İkinci sorum ise 10 hafta 250mg yerine 500mg testo e. yaptıracağım. Haftada bir defa yaptırmayı düşünüyorum. Uygun mudur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Arimidex de bir eczane ürünüdür.

Dozajı için şunu söyleyebilirim. İlk kürlerde veya başka kürlerde bilinmeyen ilaçlar için hep düşük dozaj alıp vücut tepkisine göre dozaj arttırılması önerilir. Ondan dolayı dozaj konusunu dilerseniz tekrar bir gözden geçirin bence.

Testosterone Enanthate'yi haftada bir yapabilirsiniz. Sustanon alacaksanız, alacağınız dozajı ikiye bölüp arada 2-3 gün bırakarak alınması genel olarak herkes tarafından önerilen yöntemdir.

İyi günler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AliPusat    0

FSH, LH, E2, TOTAL TESTOSTERONE devlet hastanesinde yaptırdım tahlili. Kürden sonra karşılaştırmak için dedim doktorada. Fakat şimdi internete sonuçlarım gelmiş ama ne ile kıyaslayacağım şuan ya da anlamları nedir bunların?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49
FSH, LH, E2, TOTAL TESTOSTERONE devlet hastanesinde yaptırdım tahlili. Kürden sonra karşılaştırmak için dedim doktorada. Fakat şimdi internete sonuçlarım gelmiş ama ne ile kıyaslayacağım şuan ya da anlamları nedir bunların?

Yada tahlil sonuçlarını bir fotoğrafını çekip burada paylaşabilirsiniz. Herkes yardımcı olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Batuhan1998    0

teşekkür ederiz ilk başta. ama benim amacım yani çok fazla kür yapmak değil 1 2 kür yapıp olayı bitirmek istiyorum yani ona bağlı olarak spor yapmak istemiyorum o yüzden bi kere yapıp sağlam yapmak istiyorum bu düşüncem hakkında ne düşünüyorsunuz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roidmax    49

Açıkçası genelde bu düşünce ile başlanıyor. Ancak insanlar zamanla kas geliştirdikçe ister istemez daha fazlasını istiyor. 2 kür yapıp bırakırım kararı alanların çoğu bu kararını bozuyor. Ancak kür yapıp bu kararı uygulayabilirseniz güzel ve zor bir şey başarmış olursunuz. Sonuçta yarışma gibi bir hedefinizi yoksa daha fazla sayıda kür yapmaya gerek yok.

İlk kür genelde alıştırma kürü, diğeri de hedefinize yönelik kür oluyor.

Ancak kürden verim almak için, doğal maksimum değerlerinize ulaşmanız ve çok sıkı bir antreman-beslenme planı uyguluyor olmanız ve çok fazla spor tecrübesi olması gerekiyor. Bu genel olarak böyle. Herkesin bu kriterlere ulaşmış olması gerek. Bu konularda kendinize güveniyor ve kendinizi bu yazdıklarıma ulaşmış olarak düşünüyorsanız, tabi ki karar sizindir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132

@roidmax peki d-bol yerine kick start için anavar kullanımı nasıl olur? anavarın d-bol ile etki bakımından yarışamayacağı kesin. Fakat Kişinin hedefi doğrultusunda olabildiğince hacimden ziyade, olabildiğince kuru şekilde büyümek isteyen için? d-bol ün yan etkilerini sorun edenler için? Sonuçta anavar az biraz protein sentezine yardımcı yine az biraz güç artışı sağlıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8
@roidmax peki d-bol yerine kick start için anavar kullanımı nasıl olur? anavarın d-bol ile etki bakımından yarışamayacağı kesin. Fakat Kişinin hedefi doğrultusunda olabildiğince hacimden ziyade, olabildiğince kuru şekilde büyümek isteyen için? d-bol ün yan etkilerini sorun edenler için? Sonuçta anavar az biraz protein sentezine yardımcı yine az biraz güç artışı sağlıyor.

Hocam dbol yerine tbol kullanimi yerinde olacagini dusunuyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132

Zane hocam evet t_bol de amaç doğrultusunda d_bol yerine kullanılır. Benim asıl sormak istediğim anavar ın kick start da etkisi çok mu yetersiz kalır. Gereksiz mi olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8
Zane hocam evet t_bol de amaç doğrultusunda d_bol yerine kullanılır. Benim asıl sormak istediğim anavar ın kick start da etkisi çok mu yetersiz kalır. Gereksiz mi olur

Hocam anavar'in etkisi o kadar azdir ki kickstart niyetine kullaniminda kas gelisimi cok az gorursun. Guc kazsndirimi gayet guzeldir fakat gozle gorukur bir kas kazanimi icin biraz uzun kullanim gerekicektir. (Cok masrafki olmasi da cabasi). Gereksiz olur. Kur baslangicina degil de kur sonuna anavar konulmasi yaygin kullanim . kur sonunda adeleye daha bir sert gorunum vermesi icin kullanilir. Anavar da yasayabilecegin sikintilara deginmek isterim.

#1 aci veren pumplar: kosarken daha ilk 50 metrede calflari agriyanlar biliyorum.

#2 daha beter aci veren pumplar :D

Genelde aci veren pumplari onelemk icin dozaji yavas yaavs arttirip vucudun tepkisine bakilir. Taurin kullanimini anavar kullandigin surece oneririm. Aci veren pumplari onlemekte oldukca iyi. Sekersiz redbull frna bir secim olmaz.

Ozet: anavar'dan tbol ya da d'bol verimi alinmaz. Adele kazanimini cok daha uzun surede belli eden bir ilac. Kickstart icin pek uygun degil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merkar    132

Zane hocam ışte aradığım cevap. Teşekkür ederim. Risk kazanç eğrisi bakımından yetersiz diyorsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8
Zane hocam ışte aradığım cevap. Teşekkür ederim. Risk kazanç eğrisi bakımından yetersiz diyorsun

Bence evet kurden cikarilmssi cok buyuk bir fark yaratmaz. Temiz buyumek istiyorsan t'bol tsm sana gore.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Deniz35    13

Ilk kur icin 250 mg mi 500 mg enanthate mi baslamali arkadaslar sağlam sonuç için 250 az kalmaz değil mi? Danabol 10mg gunde 3 tablet yeterli midir ilk kür için?

Edit: 10 hafta surecek kür ve 6. Haftada dianabol kesilecek. Enanthate ile birlikte bolde de alinsa ilk küre ağir mi gelir o da 10 hafta olacak?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

nereden bilelim yaşını kilonu yağ oranını spor geçmişini bilmeden :) konu açarsan yardım ederiz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Deniz35    13

Nac ve c vitamini aradan cikartmak icin mucovit-c kullanilabilir mi iceriginde 600 mg Asetilsistein ve 200 mg C vitamini mevcut?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
goktanb    17

175 boyunda 80 kiloyum %15yag oranım var bu küre gireceğim fakat danabolu 1 kutu içip (20 gün günde 30mg) bırakmayi düşünüyorum zaten daha sonra testonun etkileri gorunuyormus sizce mantıklı mı ikinci soruma gelecek olursam bu kurde proviron kullanılmalı mı ve pct yapmak gerekir mi

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bloxq    34

Haftalık 500 mg alan bir kişi pazartesi perşembe mi vurmalı yoksa pazartesi 500 mg testoyu kullanmasımi gerekir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.