Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

FreQueency

T4 ve T3 Hakkında

Önerilen İletiler

FreQueency    2

Sevgili dostlar öncelikle merhaba,

Konu biraz endokrin işine kacabilir,

T4 ve T3 trioid hormonların metabolizma hızına direk etki ettiklerini, hatta ben gibi trioid problemi olan insanların eşşek yüküyle diyet yapmasına karşın bu hormonların vucutta az olmasından dolayı kilo veremememiz aşikar.

Şuan kendim hipotrioid hastasıyım ve günlük 300mcg levetrion T4 hormonu alıyorum.

Aslında bu denli yüksek dozda almama rağmen hala tsh düzeyim 8.35 çıkıyor. Normal bir insanda 1-1.5 arası

Haliyle diyet dönemim çok katı olmasına rağmen yağ yakımım durgun.

Sizinde bildiğiniz gibi T4 hormonu vücutta karaciğer ve hipofiz odaklı sentezlenip T3 e dönüştürülüyor.

Asıl metabolizma hızına etki eden hormon T3dür.

Bunu bilerek ve zaten trioid problemi olan biri olarak düşüncem T4 hormonunun yanına günlük yarılanma süresi baz alınarak T3 hormonu eklemek.

Daha önce T3 hormonu kullanmış arkadaşlara sormak istediklerim;

Kullanım sırasında herhangi bir yan etki,(agresiflik tansiyon,guatr büyümesi,saç dökülmesi vs) yaşadınızmı?

Ayrıca anabolizansız T4 T3 kullanımı kas ve kemik erimesine neden olurmu?

Testo p, T4 T3 hgh frag kombini üst düzey yağ yakımı sağlarmı?

Trioid hormonları ile tecrübe ettiğiniz deneyimleri paylaşırsak, bu hormonları kullanacak arkadaşlarada ön ayak oluruz.

İyi forumlar..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ThorA    0

Seninle aynı durumdayım. Bilgisi yada tecrübesi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok iyi olur. Ülkemizde hipotiroid hastalığı yaygınlaşmış durumda. Hürriyet gazetesinde endokronoloji derneğinin araştırmasına göre her 10 kişiden 3,4 oranında kişi tiroide bağlı hastaymış haberi vardı. Linki bulursam gönderirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ZANE    8

Dostum buraya yazmak yerine endokrin uzmanina gideceksin. Vucut T4'u t3'e cevirir ama uretmenin gerekli olup olmadigina dair bilgiyi t3'ten alir. Kanindaki serbest t3 seviyeleri istenilen seviyede degilse ya kullandigin t4 ilacinin seviyesini arttiracaksin ya da direkt t3 kullanacaksin.

Edit: olayi biraz yanlis anlamisim. Tiroid seviyeni her sabit tut ne fazlasi ne azi. Hic bir yan etki gormezsin boylece

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
FreQueency    2

Dostum ben endokrin doktoruna diyorumki cinsel isteksizlik sertleşme problemi yaşıyorum, internette çok kez araştırdım hipotrioid de böyle problemler yaşanıyor,hatta kısırlığa bile neden oluyormuş doğrumu diyorum. Yok öyle bişey deyip bana evlimisin bekarmısın diye soruyo psikolojiye bağlıyor konuyu direk.

Böyle doktorlara ben oturup t4 t3 e dönüşüyor ama t3normal iken ben t3 takviyesi alıp t3 değerini arttırıp yağ yakıcam desem. Geç sen buraya otur ben karşına oturayım, senmi doktorsun benmi der, kreatin değerim normal değerin bir tık üstü çıktı adama protein alımım fazla spor yaptıgım için dedim, silkelen kendine gel peotein tozunu bırak dedi bana.

Ben bu doktorlarla oturup bırak hormon bilgisi konuşmayı aynı otobüsde yan yana gidemem.

Bu ülkede protein tozuna ilaç diyen doktorlar olduğu sürece bizim doktorlardan medet ummamız abez kaçar.

Bu hormonların üzerinde durmamın sebebi sağlıklı insanda gözardı edilebilir evet, fakat trioidi yavaş çalışan bir arkadaş definasyon kürüne girip en sağlam diyetide yapsa kilo veremeyeceğini bilmek lazım.

Burda amaç T4 ve T3 kullanımı veya deneyimleri hakkında internette hiç türkçe bilgi yok, eğer forumda kullanıp deneyim eden arkadaşlar var ise bilgi paylaşımı yapmak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225

Daha önce T3 hormonu kullanmış arkadaşlara sormak istediklerim;

Kullanım sırasında herhangi bir yan etki,(agresiflik tansiyon,guatr büyümesi,saç dökülmesi vs) yaşadınızmı?

Ayrıca anabolizansız T4 T3 kullanımı kas ve kemik erimesine neden olurmu?

Testo p, T4 T3 hgh frag kombini üst düzey yağ yakımı sağlarmı?

Trioid hormonları ile tecrübe ettiğiniz deneyimleri paylaşırsak, bu hormonları kullanacak arkadaşlarada ön ayak oluruz.

İyi forumlar..

Genel olarak doğru miktarda tiroid hormonu ilacı alıyorsanız yan etki olmayacaktır.

Yan etkileri uykusuzluk, terleme , ishal , kan dolaşımında bozukluk, kalbe karşı baskı.

T3 ya küçük dozlarla kullanılmalı ya da t4 kullanımı tercih edilmeli. bu maddeler guatr hastalığı ortaya çıkarabiliyor veya kalıcı rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Tiroid hormonuna hiç girmemeni tavsiye ederim.Günlük 200 mg kafein 300 mg aspirin 2000 mg c vit ve piramit sistemde clenbuterol ve ventolin kullanmanı öneririm.Etkisini göreceğinden eminim

Keyifli forumlar. :kah

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.