Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

DeMoNhUnTeR

Tozlar ve çözeltiler (peptid ve ilaç hazirlama rehberi)

Önerilen İletiler

DeMoNhUnTeR    233

Selamlar Arkadaşlar,

Daha önce farklı başlıklarda peptid ve çözelti hazırlama formullerini anlatmama rağmen birçok sporcunun anlamadığını fark ettim ve ayrıca bir rehber hazırlama gereği duydum. Bu rehberde hacim ve ağırlık birimlerini ayrıca bu birimlere bakarak enjeksiyonluk çözelti hazırlamayı anlatacağım.

Öncelikle sıvı ve katı maddeler, birbirlerinden farklı formda oldukları için ölçü birimleri de farklıdır. Sıvıların HACMİ; litre, mililitre, ünite birimleri ile ölçülürken, katı maddelerin AĞIRLIĞI gram,miligram,mikrogram, nanogram birimleri ile ölçülür.

Peptid veya enjeksiyonluk çözelti hazırlarken esas dikkat edilmesi gereken konu şişenin içindeki ilacı kaç doza böleceğimizdir. Bu bölme işlemini yapabilmemiz için de hacim ve ağırlık birimlerini bilmemiz gerekir.

-Enjeksiyonluk sularda kullandığımız her;

100 ui = 1ml hacim birimi.

-İlaçlarda kullandığımız her;

1000 mcg = 1 mg ağırlık birimidir.

-Örneğin: 1 mg(1000 mcg)lık bir follistatin flakonunu sulandırırken katacağımız 1 ml(100ui) sıvı ile toplamda 1000mcg/100ui lik bir çözelti elde ederiz ve sporcu enjekte ettiği her 10 ünitede 100 mcg follistatin almış olur.

Yani bu mantıkla elimizdeki maddenin ağırlığını çözeltinin hacmine böldüğümüzde ünite başına düşen dozu da bulmuş oluruz.

-Ayrıca forumdaki bir arkadaşımız 5 mglık bir GHRP-6 flakonunu 2 ml su ile nasıl hazırlayacağını sormuştu;

5 mg(5000 mcg) / 2ml(200ui) = 25

25x10= 250 mcg a tekabül eder

yani 5 mglık bir şişeye 2 ml su eklersek her 10 ünitede 250 mcg GHRP-6 alırız ancak bu, tek seferde yüksek bir doz olduğu için düşük ünitede (örn 5ui) vurulduğunda ise ilacın enjektörde hiç olacağı için benim tavsiyem;

5 mg(5000mcg) / 5ml(500ui su eklenerek) = 10

10x10= 100 mcg yani her 10 ünitede 100 mcg GHRP-6 elde etmektir

İlgili sorular bu başlık altında sorulabilir. Daha önce cevaplanmış soruların tekrar sorulmamasını rica ediyorum.

-DeMoNhUnTeR

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Loving    9.196

Konu sabitlendi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Backinblack    0

Hocam yüksek dozda ilacın hiç olması ne demek onu anlamadım ben.

Ben 10mg ghrp6 kullanmaya baslayacagım.3ml sıvı eklemeyi düsünüyorum yani her 10ıu da 333mcg ghrp almıs olucam.Bunu 5ıu-5ıu seklinde vurdugum zaman ilaç bozulmuş mu oluyor onu bir açıklayabilir misiniz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

10 ui enjeksiyon yaparken 2 unitesini dışarı kaçırdınız diyelim. Zayii olan miktar yaklaşık 66 mcg olur.

5 ml su ile cozeltinizi yaparsaniz 2 ui dışarı kacirdiginizda 20 mcg kaybetmis olursunuz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

Değil ama fazla suyla çözmek ilaç kaybını azaltmak için her zaman iyidir. 1mg (1000mcg) başına 1ml (100) ünite su ile cozmenizi öneririm.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
perfect    0

Üstatlar selam ,

1 mg igf lr3 icin 1 ml su kullandım.

Şimdi elimde u-100 şırınga mevcut. 10-20-30...100 e kadar gidiyor üstündeki rakamlar.

30 mcg vurmam icin nereye kadar çekmem gerekir şırıngayı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
cominos    0
DeMoNhUnTeR, 20.03.2017 - 17:09 yazdı:

10 ui enjeksiyon yaparken 2 unitesini dışarı kaçırdınız diyelim. Zayii olan miktar yaklaşık 66 mcg olur.

5 ml su ile cozeltinizi yaparsaniz 2 ui dışarı kacirdiginizda 20 mcg kaybetmis olursunuz.

merhaba elimde 2mg lik peg mgf var buna 2ml lik su eklersem 100mcg için 10ui mi çekmem gerekli?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Hangi igneyi kullanmaliyiz ve nereye kadar cekmeliyiz

Igneni adi ve olculeri nelerdir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    828
Zyzz01, 1 saat önce yazdı:

Hangi igneyi kullanmaliyiz ve nereye kadar cekmeliyiz

Igneni adi ve olculeri nelerdir

İnsulin iğnesi kullanabilirsiniz ne kadar çekeceğine sen karar vereceksin kaç mcg vuracaksan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Tamamda ordaki olcu ne kadar mesela ben 100 mcg cekcem orda kac yaziyo?

Bumu ignenin buyuklugu falan ne olsun yani kac cc mesela?

images (3).jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sekoo    38
Zyzz01, 5 saat önce yazdı:

Bumu ignenin buyuklugu falan ne olsun yani kac cc mesela?

images (3).jpeg

0.5 e kadar cekicen 100 mcg icin ignede bu olucak 0.5 lik 

1DEE0F6C-7FD4-4FB9-AA68-E94E59243C93.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Eyw kardesim cok sagol bide bize gelen 10 mg gh tupunun icine 10 ml sterili koyup buzdolabinda muhafaza edersek bozulurmu hadi bozulmasa bile 1 hafta sonra verimi azalir diyo nee yapabiliriz bu konuda? LUTFEN BILENLER CEVAP!!!!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1

Bu resimdeki enjektoru nerden alabilirm ? Yardim

1DEE0F6C-7FD4-4FB9-AA68-E94E59243C93.thumb.png.72c8a560e0a7c89ce6900fa26c2de445.png

1. Soru :resimdeki enjektoru nerden alabilirim 

2.soru : 10mg hg tupunun icine 10 ml steril su konulup muhafaza edilebilirmi?yani hepsini 1 anda karistirmak oluyormu siz bolemi yapiyorsunuz? 

3.soru: 1 mg ye 1 ml karsilik gelecek sekilde karistirirsak her 10 unitede 100 mcg gelir diyorsunuz.peki unite nedir ve resimdeki siringada neye karsilik gelmektedir 10 iu icin nereye kadar cekmek gerekir.

4.soru: kombine peptitlerde iki peptiti ayni anda siringaya cekip, ornegin 100mcg 1.   100 mcg 2. Peptid olacak sekilde ayni anda basilabilirmi? 

SORULARIMI CEVAPLARSANIZ COK MUTLU OLURUM BUNLAR BENIM ONUMDEKI ENGELLER

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

1 eczaneden

2 10 mg için 10 ml su koyarsınız ve her 10 ünitede 100 mcg peptid ihtiva eder

3 ünite (ui) milimetrenin (ml) alt birimidir 100 ui 1 ml eder. Resimdeki insulin enjektöründe 10dan 100e kadar ünite birimi yazar. 10 ui çekip kullanırsınız.

4 elinizdeki peptidlerin fonksiyonuna bağlı. Misal follistatin ve ghrpyi karistirabilirsiniz.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1
DeMoNhUnTeR, 14 dakika önce yazdı:

1 eczaneden

2 10 mg için 10 ml su koyarsınız ve her 10 ünitede 100 mcg peptid ihtiva eder

3 ünite (ui) milimetrenin (ml) alt birimidir 100 ui 1 ml eder. Resimdeki insulin enjektöründe 10dan 100e kadar ünite birimi yazar. 10 ui çekip kullanırsınız.

4 elinizdeki peptidlerin fonksiyonuna bağlı. Misal follistatin ve ghrpyi karistirabilirsiniz.

2 de :her 10 unitede 100 mcg oldugunu biliyorum benim sorum 10 ml sterilin hepsini 10 mg gh tupune koyunca max ne kadar dayanir ne kadar surede bozulur?

4 de :ben ghrp6 ve cjc1295 no dac kullaniyorum birlestirilebilirmi?

5 : ghrp 6 ve cjc1295 gece kullanilabilirmi gh yi baskilarmi? Ne zaman kullanmami onerirsiniz?

tarihinde Zyzz01 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
DeMoNhUnTeR    233

2 30-45 gün soğuk zincir peptidlerin etkisi kaybolmadan kullanıldığını biliyorum. Belki fazla da dayanabilir ama bununla ilgili bir örneğe rastlamadim. Insülinde de ghda da. Kullandığımız flakonlar en fazla 30 günlük doz içeriyordu. Bunula ilgili @Loving hoca kesin bilgi verebilir.

4 bilmiyorum

5 bence ghrp gün içinde cjc gece yatmadan hemen önce daha efektif bi kullanım olur.

Sizden ricam konu dışı sorularınızı farklı başlıklarda sorun. Rehber başlıklarında çözüm arayan sporcular için konu kirliliği olmasın. İyi forumlar..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Zyzz01    1
DeMoNhUnTeR, 27.01.2018 - 23:22 yazdı:

Sorunuz farklı bir konu ile ilgili. Verimi 1 hafta sonra azalmaz kim diyo 1 hafta sonra azalır diye?

Loving, 05.11.2015 - 02:09 yazdı:

Nerede yazıyor bu bilgi :?: Kaynak nedir :?:

Sorun değil tüm eczaneler gh - pfizer sattığı ürünleri dolap içinde muhafaza eder.

Ve 20 gün dayansa ne olur 50 gün dayansa ne olur :roll: ? Siz su ile ( ağız alışkanlığı steril su aslında bakteriostatik ) ürünü

karıştırdığınız zaman dan 1 hafta içinde maks. o tüp içindeki karışımı kendinize enjekte etmelisiniz yoksa verim alamazsınız.

b2.png

1 Hafta

Iste burda

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.