Selamlar Arkadaşlar, Daha önce farklı başlıklarda peptid ve çözelti hazırlama formullerini anlatmama rağmen birçok sporcunun anlamadığını fark ettim ve ayrıca bir rehber hazırlama gereği duydum. Bu rehberde hacim ve ağırlık birimlerini ayrıca bu birimlere bakarak enjeksiyonluk çözelti hazırlamayı anlatacağım. Öncelikle sıvı ve katı maddeler, birbirlerinden farklı formda oldukları için ölçü birimleri de farklıdır. Sıvıların HACMİ; litre, mililitre, ünite birimleri ile ölçülürken, katı maddelerin AĞIRLIĞI gram,miligram,mikrogram, nanogram birimleri ile ölçülür. Peptid veya enjeksiyonluk çözelti hazırlarken esas dikkat edilmesi gereken konu şişenin içindeki ilacı kaç doza böleceğimizdir. Bu bölme işlemini yapabilmemiz için de hacim ve ağırlık birimlerini bilmemiz gerekir. -Enjeksiyonluk sularda kullandığımız her; 100 ui = 1ml hacim birimi. -İlaçlarda kullandığımız her; 1000 mcg = 1 mg ağırlık birimidir. -Örneğin: 1 mg(1000 mcg)lık bir follistatin flakonunu sulandırırken katacağımız 1 ml(100ui) sıvı ile toplamda 1000mcg/100ui lik bir çözelti elde ederiz ve sporcu enjekte ettiği her 10 ünitede 100 mcg follistatin almış olur. Yani bu mantıkla elimizdeki maddenin ağırlığını çözeltinin hacmine böldüğümüzde ünite başına düşen dozu da bulmuş oluruz. -Ayrıca forumdaki bir arkadaşımız 5 mglık bir GHRP-6 flakonunu 2 ml su ile nasıl hazırlayacağını sormuştu; 5 mg(5000 mcg) / 2ml(200ui) = 25 25x10= 250 mcg a tekabül eder yani 5 mglık bir şişeye 2 ml su eklersek her 10 ünitede 250 mcg GHRP-6 alırız ancak bu, tek seferde yüksek bir doz olduğu için düşük ünitede (örn 5ui) vurulduğunda ise ilacın enjektörde hiç olacağı için benim tavsiyem; 5 mg(5000mcg) / 5ml(500ui su eklenerek) = 10 10x10= 100 mcg yani her 10 ünitede 100 mcg GHRP-6 elde etmektir İlgili sorular bu başlık altında sorulabilir. Daha önce cevaplanmış soruların tekrar sorulmamasını rica ediyorum. -DeMoNhUnTeR
    • Beğen
    3