Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

kdrtht60

700 ml sustanon 500ml boldenon 30 mg danabol kürü

Önerilen İletiler

kdrtht60    1

Arkadaşlar merhaba steroid kürüne başlamaya karar verdim bi hocam bana kür hazırladı 500 ml sustanon ve 400 ml boldenon 30 mg danabol yazmıştı fakat ilaçları gep multitesto350 göndermiş 2 kutu 700 ml kullansam haftada bir çok ağır gelirmi ilk kürden ? Aynı şekilde boldenonda 250 mllik göndermiş 2 kutu 1,5 ölçekmi çekmeliyim bunları nasıl kullanmalıyım ? Boy 180 kilo 71 yağ oranı 15

Enjeksiyonu 7 günde birmi 10 günde birmi yaptırmak gerekir boldenon ve testoyu aynı andamı enjeksiyon gerekir ? Yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum

Ek yardımcı kullanacaklarm :; zinco hergün 1 adet

Apikobal 2 günde bir tablet

Esterc sabah akşam 1 adet

Milk thistle günde 2 adet

3 günde bir arridimex

Kür sonu tedavi planımda son enjeksiyondan 2 hafta sonra nolvadex d ve klomen başlıcam Ve 1 adet 1500 lük pregnly 5 gü sonra 1 adet daha 1500 şük vurunucam

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

oguzdalkilic    81

Testo enanthate veya cypionate olsaydı 7 gunde 1 kullanabilirdin ama sustanonda 4 farklı ester oldugundan; pazartesi 350 mg persembe 350 mg seklinde kullanabilirsin,boldenonu istersen salı gunu tamamını vur istersen sustanonla birlikte vur pazartesi persembe seklinde,yani boldenon cok farketmez. Ve pregnyl oyle her kürde kafaya göre kullanırsan yararı degil zararı olur,kür sonu durumuna gore bakılır pct ye,büyük ihmalle nolvadex klomen yeterli olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1

Anladım hocam teşekkür ederim cevabunız için yani 700 mg sustanon ve 500 mg boldenon vurucağım pazartesi perşembe Prengly tedavisi için 1. Ay sonu ve kür sonu tahlillerinde neye bakmamız gerekir ? Ayrıca günlük 700 gram tavuk ve 5 yumurta 2 ölçek protein tozu alsam günlük fazla gelirmi kür içinde olduğum için vücudum sindirirmi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oguzdalkilic    81

Beslenme konusunda protein yeterli olacaktır fakat kilonuz boyunuza gore düsük biliyosunuzdur. Karbonhidrata da en az protein kadar onem verip yağı azaltmalısınız, sekeri tuzu da kesip temiz büyümeye dikkat ederseniz hem kilo alıp hem yag oranınızı dusurme sansınız var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1

Tamam hocam baktırdıktan sonra burada paylaşırım ne gibi tedavi yapacağıma ona görer karar veririm çok teşeklür ederim kilom düşük ama skinny fat olduğu için vücut ağırlığımın 4 katı karbo 3,5 protein 1 katı yağ almayı düşünüyorum karbonhidratları kalteli yulaf bulgur kepekli makarnadan almayı düşünüyorum inşallah dediğiniz yağ oranı düşürüp kaslanmayı becerebilirim

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oguzdalkilic    81

Hersey beslenmeden geciyor,cevremde de ornekleri var adamın 5. kürü ama hicbisey yok vucudunda,cunku gunde 2 tavuk dürüm yiyor yeter sanıyor ne kadar anlatırsan anlat anlamıyor. Sen karbonhidrat proteine onem ver yagı olabildigince az al sonuc almaman mumkun degil sanırım

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1

Doğru söylüyorsunu hocam beslenme baş tacıdır ama uygulayamıyordum tam şimdi düşüncem şu şekilde sabahları 100 gram yulaf 5 yumurta 2 sarısı 100 gram kor peynir 250 ml yarım yağlı süt ve 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi

Öğlen yemeği 350 gram tavuk göğsü 175 gram kepekli makarna veya 150 gram bulgur (çiğ halleri )

Akşam yemeği öğlenin aynısı

Ayrıca nohut kuru fasülye gibi baklagil 1 tabak günlük yemeyi düşünüyorum antrenman sonrası 1 ölçek protein tozu kalkar kalkmaz 1 protein tozu

Ayrıca yağ ihtiyacımı zeytinyağı badem fıstık fındık gibi kaliteli yağlardan karşılamayı düşünüyorum

Hesaplamalarıma göre

Toplam protein 175 gram tavuktan 45 gram tozdan yaklaşık 40 gram a yaklaşık kahvaltıdan proteinle

250-260 gram protein

Toplam karbo 1 paket kepekli makarna veya 350 gram bulgur :234 100 gram yulaf 60 toplam 300-350 karbo almış olacağım

Yağ ihtiyacını toplam 70 gram olmak üzere fıstık zeytinyağı ve yumurtanın sarısından karşılıcam bu düzene uymaya çalışıcam yeterli olurmu ? Olmazsa karbonhidratı ne kadar artırmam gerekir:))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oguzdalkilic    81

Protein günde 260 grama kadar cıkıyorsan kilonun nerdeyse 4 katı, bununla ilgili bircok makale okudum ve ünlü bir hocadan da dinlemistim belki bulabilirim linkini bi bakayım, diyorki günde kilonuzun 2,5 katından fazla protein gereksizdir fazla bi artısı olmaz. Yani mesela 75 kilo bi sporcu icin günlük 185 gr protein yeterlidir gibi bi ornek verebilirim. Hadi biraz abartırsa hedefleri dogrultusunda 200 gr a cıkar ama 260 biraz fazla geldi kilonuza gore. Yağ da aynı sekilde 70 gr almak sizi yaglandırmasa da (metabolizma ya gore degisir yaglandıradabilir.) gereksizdir. 30-40 grama kadar indirebilirsin gunluk alacagın yagı. Karbonhidrat 350 gr ideal, büyümek icin cok onemli oldugu icin 400 e kadar da cıkarabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

bu beslenmeyi şimdiye kadar yaptınız mı aslında cevabı biliyorum yapmadınız çünkü 70 kg sınız

küre giriyorum demek iğneyi vurmak kolay da kalıcı olmasını istiyorsanız artık hayatınızın her döneminde böyle yemeniz gerekecek kür bitince de o kontratın altına imza attığınızı bilin ve yapabilecek iseniz girin.

çevremdeki herkesde aynı film dönüyor o yüzden uyarayim kürde beslenirim deniliyor ilk 2 ay doğru gidiyo bişeyler görünce savsaklanıyor pct den sonra hiç uyulmuyor kürden 3 ay sonra adam aldıgı 10 kilonun 8 ini geri vermiş oluyor. sonra bi bakıyoruz tekrar küre girmiş bu döngüye bağlıyor :)

o yüzden iyi tartın kendinizi bi deneyin bakalım bunları yiyebilecek misiniz 2 ay hiç aralıksız yapın. size uymayacaksa sağlığı riske atmaya gerek yok zaten 2 ay dediğim gibi bunu yaparsanız daha güzel bir altyapı ile girersiniz :))

bu arada yağ konusunda katılmıyorum bro luk yapmanın manası yok yağ almayan adamın testosu yerlerde sürünür hele ki doğal olarak çalışanda ve vucuda devamlı yağ sirkülasyonu yapmaz iseniz vucut yağ toplamaya meyillenir. makrolarınızı kalorinin yüzde 50 karb yüzde 25 protein yüzde 25 yağ dan alacak şekilde ayarlayınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oguzdalkilic    81
bu beslenmeyi şimdiye kadar yaptınız mı aslında cevabı biliyorum yapmadınız çünkü 70 kg sınız

küre giriyorum demek iğneyi vurmak kolay da kalıcı olmasını istiyorsanız artık hayatınızın her döneminde böyle yemeniz gerekecek kür bitince de o kontratın altına imza attığınızı bilin ve yapabilecek iseniz girin.

çevremdeki herkesde aynı film dönüyor o yüzden uyarayim kürde beslenirim deniliyor ilk 2 ay doğru gidiyo bişeyler görünce savsaklanıyor pct den sonra hiç uyulmuyor kürden 3 ay sonra adam aldıgı 10 kilonun 8 ini geri vermiş oluyor. sonra bi bakıyoruz tekrar küre girmiş bu döngüye bağlıyor :)

o yüzden iyi tartın kendinizi bi deneyin bakalım bunları yiyebilecek misiniz 2 ay hiç aralıksız yapın. size uymayacaksa sağlığı riske atmaya gerek yok zaten 2 ay dediğim gibi bunu yaparsanız daha güzel bir altyapı ile girersiniz :))

bu arada yağ konusunda katılmıyorum bro luk yapmanın manası yok yağ almayan adamın testosu yerlerde sürünür hele ki doğal olarak çalışanda ve vucuda devamlı yağ sirkülasyonu yapmaz iseniz vucut yağ toplamaya meyillenir. makrolarınızı kalorinin yüzde 50 karb yüzde 25 protein yüzde 25 yağ dan alacak şekilde ayarlayınız.

180 boy 70 kg %15 yağ oranı olan bi sporcu sence kac gr yag almalı? kilosu boyuna gore düsük ve yag oranı 70 kilo 180 boya gore fazla, birde üstüne hergun 70 gr yag alırsa vucudun yag durumu bence hic de iyiye gitmez

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

bu arkadaşın Ortalama is, Haftada 5 gün antrenman yaptığını var sayarak kalori hesabı yaparsak

günlük kalori ihtiyacı(Kilo koruyan) 2855

yağ yakımı başlangıç kilosu:ortalama 2400

kilo alma başlangıç ortalama:3150 kalori

3150 nin 4 de 1 i 790 kalori eder bu arkadaşın her gün 790 kalorisini yağdan alması gerekecek

1 gr yağ=9 kalori 1gr protein=4 kalori 1 gr karbonhidrat=4.5 kalori verilerini de biliyoruz.

790/9=88 gr yağ

790/4=197.5 gr protein

1580/4.5=350 gr karbonhidrat alırsa en sağlıklı şekilde kilo almasına devam eder.

vucuda yağ alınca yağlanmazsınız hatta karbonhidrattan daha çok yağlandıran birşey yoktur karbonhidrat ile yağ molekülleri arasında elementsel olarak bir farklılık yoktur vucut istediği gibi birbirine çevirebilir proteindeki azotu kopartıp yağ bile yapabilir :) protein alımının mantığı N yani azot elde etmektir. vucuda eksik yağ alır iseniz vucudunuzun vereceği tepki yağ zor bulunuyor ben gelenleri yağa çevireyim zor zamanlarımda kullanmam gerekebilir olarak çalışacaktır. ayrıca vucutta 2 dolaşım sisteminden birisi olan lenf sisteminin özü daha çok yağ kaynaklı oduğundan bağışıklık ve hormonal dengenizi yağı keserek baltalamış olursunuz.

hatta pct döneminde ketojenik diyet olarak adlandırılan enerjiyi yağdan alan sisteme geçerseniz toparlanmanızın ne kadar hızlandığını görünce şaşırırsınız :))

arkadaş içinde kişiye özel pt gibi oldu ))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1

Oğuzdalkılıc ve tolgacan94 ikiniz içinde yorumlarınız için teşekkür ediyorum bana bu kürü yazan hocam günlük 1 kilo tavuk 500 gram pirinç 4 ölçek protein tozu yazmıştı :(( tolgacan94 bu hesaba göre beslenme programına uyacağım kafaya koydum, yağı kaliteli yağlardan alacağım bulgur, makarna yı yağsız yada sadece 1 kaşık zeytinyağıyla yapacağım geri kalanı yumurta sarısı badem fıstık ve ezmesinden karşılayacağım,,

Kürden sonra pct ve sonrasında ramazan gelcek ramazanda ketojenik diyet değilde intermetting fasting gibi bu beslenmeye devam etsem sıkıntı olurmu ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

intermittent fasting bir beslenme biçimi araya 12 ve üzeri saat koyarak sadece belirli saatlerde beslenmek her tür beslenmeyi buna uydurabilirsiniz bulk bile yapabilirsiniz önemli olan hesaplayacağınız kaloriyi düzgün bölmek. sıkıntı olmaz zaten artık bu bahsettiğin beslenmelerin altına inmemelisin kürden sonraki ilk 4-5 ay kürün kalıcılığını belirler o arada salarsan kayıplarda gelen gibi çabuk gidecektir.

3150 yi her 5 kg da ortalama 200-300 arttırmayı unutmayın ona göre yeni makrolarınız olacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1

Tamamdır hocam teşekk ediyorum :)) Bu kür için takviyelerim yeterlimidir onada bir göz atarmısınız size zahmet tekrardan buraya yazıyorum

Koruyucu preparatlar

berko zinco hergün 1 tablet

apikobal 2 günde 1 bir tablet

ester c sabah 1 akşam 1 tablet içilecek

Milk thistle yemeklerle beraber 1 er kapsül alınacak

arimidex haftada 2 gün 1 er tablet alınacak pazartesi günü 1 tablet perşembe günü 1 tablet.

Kür sonu tedavisi :

Kür bittikten 1 hafta sonra başlayacak eczaneden nolvadex-d ve klomen alınacak (tablet) tablete başlanıldıgı günden itibaren pregnyl enjeksiyonuda yapılacak( pregnyl 1 adet 1500 likvurulacak 5 gün sonra 1 adet daha 1500 lük vurunacak)

son enjeksiyondan 2 hafta sonra içilmeye başlacak 4 hafta boyunca hergün 2 tablet nolvadex 2 tablet klomen içilecek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

ahaha satıcının mesajını kopyaladıysanız kimden aldığınızı biliyorum kür içi preperatlar doğru fakat pregnyl gerekmeyebilir kür sonunda bir kan testi yaptırır östrojen total testo fsh lh prolaktin seviyelerinize bakarsanız yardımcı oluruz ben son enjeksiyondan 14 gün sonra öneriyorum tam yarılanma süreleri bitmesi açısından.1500 ü tekde vurmaya da gerek yok zaten piyasada üretimi yok muadili 5000 var gerekir ise testlere göre 5000 i 10 a bölüp 500 500 insulin enjektörü ile vurmak daha mantıklı olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1

Bu mesajdan kim oldığunu anlıyorsanz baya yakın birisiniz :)) Anladım hocam teşekkür ederim bittikten sonra değerleri yine burada paylaşıp görüşlerinizi alacağım kür içindede ilk ay test yapıp sonuçları paylaşacağım görüşleriniz yorumlarınız için teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

kür içi günlük şeklinde başlık açarsanız forumdaki örneklere bakarak insanlara yardımcı olabilecek bir rehber olur :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sustanon denen ilacı 2 ye bölmene gerek yok. Yanlış şeyler yazıyorlar . Sustanon aslında 15 günde 1 olacak şekilde 250 mg vurulur ve bu sene boyunca devam edilir pct ye bile gerek kalmaz . Spor hekimlerinin yazdığı recete ve yurt dışındaki sporcuların yaptığı kür şekli böyledir. Testo enantath da böyledir. 15 günde bir alınan 250 mg testonun zararı pek olmaz . Ayda bir 500 wurulanda var düzenli olarak . Bu kas koruma için yapılır.yani enantatı haftada 1 sustanonun2 wurcan die bişey yok. Ama 700 sustanon sana çok fazla ve sustanon değişik çalışan bi ilaç. Karışık ester olduğu için bigün gidersin kasların sert bigün gidersin daha pumplı bigün gidersin hiçbişey yok. Hormonlara etkiside böyle dalgalı şekildedir . Sustanon kesinlikle 500 den fazla alma 500 bile fazla.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tolgacan94    213

ilaç prospektüsü okuyarak geliyoruz bakıyorum :)) adamların tıbbi kullanımı ile body sporundaki kullanımı hangi düşündüğünü yaz bence ben sana kanda ortalama değerleri gösteren siteyi atayim şuradan bi kendin kontrol et http://www.steroidcalc.com/ 700 mg 10 hafta sadece pazartesi(günlük124-40mg arası) vur testo izocaproate birde 350 every 3.5 days yap (günlük90-56 mg) aradaki dalgalanma uçurumuna bir bak

yurtdışında böyle yapmıyorlar derken o dediğin teknik ara vermeden uygulanan kürlerde yani 12 ay boyunca kürden çıkılmadığında yapılır nedeni

adam 100 110 kg define ağırlığa ulaşmıştır artık doğal sınırların çok üzerindedir ilaç olmadan vucudundaki testo bu kasları kaldıramamakta o yüzden 4 4 lük yaşasa bile kaslarını asla koruyamaz bu şekilde kullanımın en yaygını yılı 4 e bölerek 3 ay 1500 2000 mg testolar kullanıp 3 ay 250-500 mg testo kullanarak birnevi vucudu dinlendiriyor.

dediğin gibi 1 2 yıl 250 mg testoyu al 15 günde bir bakalım bir daha spermlerin canlı olacak mı :)))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1
ilaç prospektüsü okuyarak geliyoruz bakıyorum :)) adamların tıbbi kullanımı ile body sporundaki kullanımı hangi düşündüğünü yaz bence ben sana kanda ortalama değerleri gösteren siteyi atayim şuradan bi kendin kontrol et http://www.steroidcalc.com/ 700 mg 10 hafta sadece pazartesi(günlük124-40mg arası) vur testo izocaproate birde 350 every 3.5 days yap (günlük90-56 mg) aradaki dalgalanma uçurumuna bir bak

yurtdışında böyle yapmıyorlar derken o dediğin teknik ara vermeden uygulanan kürlerde yani 12 ay boyunca kürden çıkılmadığında yapılır nedeni

adam 100 110 kg define ağırlığa ulaşmıştır artık doğal sınırların çok üzerindedir ilaç olmadan vucudundaki testo bu kasları kaldıramamakta o yüzden 4 4 lük yaşasa bile kaslarını asla koruyamaz bu şekilde kullanımın en yaygını yılı 4 e bölerek 3 ay 1500 2000 mg testolar kullanıp 3 ay 250-500 mg testo kullanarak birnevi vucudu dinlendiriyor.

dediğin gibi 1 2 yıl 250 mg testoyu al 15 günde bir bakalım bir daha spermlerin canlı olacak mı :)))

Hocam şimdi pazartesi perşembemi vurunmalıyım ? 350--250 ve 350 250 yoksa direk hepsini pazartesi 700 500 şeklindemi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
oguzdalkilic    81

Yok kardesim aman diyim ya sustanon bu icindeki esterlerde yarılanma suresi 3 gun olan bi testesteron propionate var en fazla 4 gunde bi vurulması gerekiyor adam 15 gunde bir diyor :)) dinleme kimseyi pazartesi persembe klasiktir sustanon icin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kdrtht60    1
Yok kardesim aman diyim ya sustanon bu icindeki esterlerde yarılanma suresi 3 gun olan bi testesteron propionate var en fazla 4 gunde bi vurulması gerekiyor adam 15 gunde bir diyor :)) dinleme kimseyi pazartesi persembe klasiktir sustanon icin.

Çok teşekkür ediyorum hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlaç prospektüsü okuduğum felan yok :) ben bu söylediklerni bildiğim için o yorumu yaptım fakat yanlış olan senin bazı önerilerindi. Testosteron kullanımı sadece fitness sporunda değil bir çok spor dalında kullanılan bi ilaç. Aynı zamanda sporcu bir aile olduğumuzdan yurt dışında ne nasıl kullanılıyo biliyorum . Tıbbi kullanımla bunun alakası yok ilaç içerisindeki en uzun estern yarılanma süresine kadar beklenip yarılanma zamanıbu ilaç tekrar vurulabilir . Fazla konuşmayacağım . Masteron 'a arimidex öneren birde tam tabletler öneren bir insanın bilgileri benim bilgilerime çok zıt ama saygı duyuyorum belki senin hormonların benim hormonlarımla farklı çalışıyodur :) okadar tahlil yaptırdım herşey çok normal çıkıyo ama senin söylemene göre demekki benim spermler ölü doktor yalan söylüyor aleti kesip atayım ozaman . Konuyu açan arkadaşa başarılar diliyorum küründe.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.