Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

globawars

Bilirubin ve ürik asit yüksekliği yardım

Önerilen İletiler

globawars    1

Oncelikle kendimden bahsediyim 25 yaşında 178 boyunda 88 kiloyum 1-2 yildir bu soorla uğraşıyorum 1 ay kadar önce kan testi yaptirmistim testlerimde bir kac onemli deger yuksek cikti bu surecte protein alimimi onemli bir miktarda dusurdum ve ictigim suyu ortalama 4 litreye cikardim ancak bu gun testi yaptirdigimda bazi degerler iyiye gitse de ürik asit cok daha kotu bir hale gelmis, ne yapmam gerektigi konusunda sizlere danisma karari aldim umarim yardimci olabilirsiniz.

Beslenme olarakta gunluk ortalama 60-70 gram protein aliyorum almiyorum beslenmeyi duzeltmeye gittigimden beri ancak 1 aydan beri yuksek tempoda kilo veriyorum 1 ay oncesinde 92-93kg bandindaydim (ilac vs kullanmiyorum) bunun etkisi var midir acaba ? @metinav @otopsicikedi

(Telefondan stresle yazdigim icin hatalarimi gormezsen gelirseniz cok sevinirim teşekkürler)

IMG_9988.jpeg IMG_9989.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

urcikodi    32
globawars, Bir saat önce yazdı:

Oncelikle kendimden bahsediyim 25 yaşında 178 boyunda 88 kiloyum 1-2 yildir bu soorla uğraşıyorum 1 ay kadar önce kan testi yaptirmistim testlerimde bir kac onemli deger yuksek cikti bu surecte protein alimimi onemli bir miktarda dusurdum ve ictigim suyu ortalama 4 litreye cikardim ancak bu gun testi yaptirdigimda bazi degerler iyiye gitse de ürik asit cok daha kotu bir hale gelmis, ne yapmam gerektigi konusunda sizlere danisma karari aldim umarim yardimci olabilirsiniz.

Beslenme olarakta gunluk ortalama 60-70 gram protein aliyorum almiyorum beslenmeyi duzeltmeye gittigimden beri ancak 1 aydan beri yuksek tempoda kilo veriyorum 1 ay oncesinde 92-93kg bandindaydim (ilac vs kullanmiyorum) bunun etkisi var midir acaba ? @metinav @otopsicikedi

(Telefondan stresle yazdigim icin hatalarimi gormezsen gelirseniz cok sevinirim teşekkürler)

Dostum endişelenme , bilirubin uzun süre aç kalınca da artıyo karaciğer hastalığın yoksa endişelenme. Uzun süreler aç kalmamaya çalış . Ürit asit içinde bol bol koyu yapraklı sebzeler tüket bol su iç 1 ay sonra bi daha kan ver değerlerin düştüğünü görceksin . Genellikle diyet dönemlerinde çok yaşanan bişey yüksek protein ve yeterli sebze alımı olmadığında ve uzun süreli açlıklarda bilirubin ve ürit asit değerleri böyle olabiliyor (karaciğer hastalığın olmadığını varsayarak yazıyorum)

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
globawars    1
urcikodi, 42 dakika önce yazdı:

Dostum endişelenme , bilirubin uzun süre aç kalınca da artıyo karaciğer hastalığın yoksa endişelenme. Uzun süreler aç kalmamaya çalış . Ürit asit içinde bol bol koyu yapraklı sebzeler tüket bol su iç 1 ay sonra bi daha kan ver değerlerin düştüğünü görceksin . Genellikle diyet dönemlerinde çok yaşanan bişey yüksek protein ve yeterli sebze alımı olmadığında ve uzun süreli açlıklarda bilirubin ve ürit asit değerleri böyle olabiliyor (karaciğer hastalığın olmadığını varsayarak yazıyorum)

anladım hocam 1 sene kadar önce başka bir problem için genel test yaptırdığımda hiç bir sorun çıkmamıştı (ekte bulunan resimde) sanırım karaciğer hastalığımın olmadığını varsayabilrim ? Aile hekimim incelediğinde tamamen proteini vs kes gibi çok yüzeysel bir cevap vermişti ve açıkcası cevabı tatmin etmedi 1 ay kadar öncesinde test sonucumu aldığımda tamamen whey protein vs o tür takviyelerin hepsini kestim, normal besinlerden sadece günlük 60-70 gram kadar protein alıyorum onun haricinde kısabileceğim bi protein alımı yok üstüne üstlük sıkı bir diyetteyim dediğim gibi, bu dedikleriniz içime birazda olsa su serpti umarım başka değerli insanlarda yorum yaparda tamamen endişelerim gider teşekkürler.

eft.png

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553

Kas yıkımın artmasıyla hücrelerin parçalanmasıyla alakalı artış yaşanıyor üre de...Protein alımını azaltmak yerine bitkisel proteinlere yönelebilirsin.Vucudun kendini onarması için proteine ihtiyacı var.Bunu yeterince karşılamadan birde sert yorucu egzersizler yaparsak sonuç benzer bir tablo olabilir...

Protein tozlarının özellikle yerli ve ucuz markaların içinde tağşiş yapıldığı çok yerde belirtiliyor.Kreatinden de olabildiğince uzak durmak iyi olur...

Yeşil bitkilere ağırlık vermek yeterli mineral almak ve d vitamini takviyesi önemli...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
globawars    1
metinav, 2 saat önce yazdı:

Kas yıkımın artmasıyla hücrelerin parçalanmasıyla alakalı artış yaşanıyor üre de...Protein alımını azaltmak yerine bitkisel proteinlere yönelebilirsin.Vucudun kendini onarması için proteine ihtiyacı var.Bunu yeterince karşılamadan birde sert yorucu egzersizler yaparsak sonuç benzer bir tablo olabilir...

Protein tozlarının özellikle yerli ve ucuz markaların içinde tağşiş yapıldığı çok yerde belirtiliyor.Kreatinden de olabildiğince uzak durmak iyi olur...

Yeşil bitkilere ağırlık vermek yeterli mineral almak ve d vitamini takviyesi önemli...

Suan kullandigim duzenli olarak vitaminler haricinde tek sey kreatin, bunun zarari oluyorsa birakabilirim hic sorun degil ayrica proteini arttirmam gerekli mi ? Veya bcsa gibi bir takviye onerir misiniz acaba (simdiden tesekkurler)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553
globawars, 6 saat önce yazdı:

Suan kullandigim duzenli olarak vitaminler haricinde tek sey kreatin, bunun zarari oluyorsa birakabilirim hic sorun degil ayrica proteini arttirmam gerekli mi ? Veya bcsa gibi bir takviye onerir misiniz acaba (simdiden tesekkurler)

Kreatinin böbrek sağlığı ile ilgili değerleri yükselttiği biliniyor.Bunun zararı olur diyemesek de, 1-2 ay kullanıp 1 ay ara vermen iyi olur...Alman gereken proteini almalısın.Bazı gıdalardaki protein dokunuyorsa, diğer çeşitlere kaynaklara yönelebilirsin...

• Alkış 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.355
globawars, 18 saat önce yazdı:

IMG_9988.jpeg IMG_9989.jpeg

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Şuan bende sen gibi diyet yapıyorum ve üre ve ürik asitim yüksek geldi. Herhalde kullandığım vitaminlerde biraz fazla geldiği için bu durumu yaşadığımı düşünüyorum. Çözümü nedir bende bilmiyorum açıkçası.

Screenshot_2023-06-01-17-13-49-529_com.mi.globalbrowser.jpg

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhanacan    68
otopsicikedi, 39 dakika önce yazdı:

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Şuan bende sen gibi diyet yapıyorum ve üre ve ürik asitim yüksek geldi. Herhalde kullandığım vitaminlerde biraz fazla geldiği için bu durumu yaşadığımı düşünüyorum. Çözümü nedir bende bilmiyorum açıkçası.

Et ürünlerinden beslendiğin gramajı düşürüp eksilen kaloriyi lifli gıdalarla tamamlayarak ve tablet vitaminlere bir süre ara vererek düşürebilirsin.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.355
gokhanacan, 2 dakika önce yazdı:

Et ürünlerinden beslendiğin gramajı düşürüp eksilen kaloriyi lifli gıdalarla tamamlayarak ve tablet vitaminlere bir süre ara vererek düşürebilirsin.

Teşekkürler dostum bunun farkındayım. Şimdi geçmiş tahlillerime baktığımda bulkta olduğum sürelerde bu değerlerim hep normal aralıklarda. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.