Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Probis

Kaliteli ilaç kaç para olmalı ?

Önerilen İletiler

Probis    181

Evet arkadaşlar genel olarak yapılan yorumlarda kaliteli ilacın pahalı olmak zorunda olduğu, ucuz ilacın kesinlikle boş, steril olmayan kalitesiz ilaç olduğu yazılıyor, istatistiki olarak muhtemelen doğrudur.

Peki gerçektende bu ilaçlar kaç para olmalı ?

Gelin bir hesap yapalım. Testo Prop 1kg kaliteli hammadde fiyatı 330 Dolar + 30 dolar kargo 360 dolar. Risk aldığımız için gümrükte takılma vsvs biz bunu 2 ile çarpalım. Yani 720 dolar olsun. 1kg testo prop hammaddesinden 1ml/100mg şeklinde 1000 tane 10ml şişe çıkacaktır. Bunun için 7-8 litre yağ, 2 litre benzil benzoat vsvs gerekiyor. 

Yani Hammadde ücreti olarak 10ml bir şişe için 14 tl'lik hammadde gidiyor. Bu aslında 7tl fakat risk var diye 2 ile çarptık. 6 tlde yağ filtre şişe vsvs olsun. Yani toplamda maksimum 20 TL tutuyor tam dolu ve steril 10ml testo prop. Manyetik karıştırıcı, filtre vsvs için 10bin tl harcasanız kralını alıyorsunuz, ki yıllarca kullanabilirsiniz.

Şimdi size soruyorum. 20 tllik ürünü kaça satmak lazım kar etmek için ? Çok steril düzgün yapsanız içine tam doz koysanız bile fiyat bu. Bunu 1000-1500tl ye satmayı nasıl normalleştiriyoruz ? Hatta dolar artıyor yakında fiyatlar 2000tlyi bulur. Pahalı ilaç ucuz ilaç diye birşey yok, hammadde tam koyulmuş ve steril yapılmışsa her ilaç aynıdır. Pahalı olanı enjekte edince daha fazla gelişmiyorsunuz. Yada 2 kere filtreledim diğerleri 6 haftada açılırken bu 2. haftada açılıyor saçmalıklarına kanmayın lütfen.

• Beğen 7
  • Vayyyy!! 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bay-T    4.219
Probis, 8 dakika önce yazdı:

Evet arkadaşlar genel olarak yapılan yorumlarda kaliteli ilacın pahalı olmak zorunda olduğu, ucuz ilacın kesinlikle boş, steril olmayan kalitesiz ilaç olduğu yazılıyor, istatistiki olarak muhtemelen doğrudur.

Gelin bir hesap yapalım. Testo Prop 1kg kaliteli hammadde fiyatı 330 Dolar + 30 dolar kargo 360 dolar. Risk aldığımız için gümrükte takılma vsvs biz bunu 2 ile çarpalım. Yani 720 dolar olsun. 1kg testo prop hammaddesinden 1ml/100mg şeklinde 1000 tane 10ml şişe çıkacaktır. Bunun için 7-8 litre yağ, 2 litre benzil benzoat vsvs gerekiyor. 

Yani Hammadde ücreti olarak 10ml bir şişe için 14 tl'lik hammadde gidiyor. Bu aslında 7tl fakat risk var diye 2 ile çarptık. 6 tlde yağ filtre şişe vsvs olsun. Yani toplamda maksimum 20 TL tutuyor tam dolu ve steril 10ml testo prop. Manyetik karıştırıcı, filtre vsvs için 10bin tl harcasanız kralını alıyorsunuz, ki yıllarca kullanabilirsiniz.

Şimdi size soruyorum. 20 tllik ürünü kaça satmak lazım kar etmek için ? Çok steril düzgün yapsanız içine tam doz koysanız bile fiyat bu. Bunu 1000-1500tl ye satmayı nasıl normalleştiriyoruz ? Hatta dolar artıyor yakında fiyatlar 2000tlyi bulur. Pahalı ilaç ucuz ilaç diye birşey yok, hammadde tam koyulmuş ve steril yapılmışsa her ilaç aynıdır. Pahalı olanı enjekte edince daha fazla gelişmiyorsunuz. Yada 2 kere filtreledim diğerleri 6 haftada açılırken bu 2. haftada açılıyor saçmalıklarına kanmayın lütfen.

Bakkal hesabı ile oluyor mu bu işler? Üretim tesisleri, çalışan kişi sorumlulukları, marka vergi giderleri (eczaneyse elbette), uluslar arası lisans üretim ücretleri (lisans alım), %100 steril olma ve üzerinde belirtilen dozajlardan gram sapmama garantisi bunların hepsi para ve eşittir dendiğinde x$ maliyetindeki ürün xx$ çıkıyor. Tekrar söylüyorum markalaşmış kendini her alanda kanıtlamış markalar, eczane ilaçları, üretim lisans sahibi markalar için geçerli değil bu durum. Ha kimler için geçerli ne olduğu belli olmayan lab ilaçları için geçerli maliyetler yerlerde kar oranları muazzam derecede üst seviyede.

tarihinde Bay-T tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181
Bay-T, Şimdi yazdı:

Bakkal hesabı ile oluyor mu bu işler? Üretim tesisleri, çalışan kişi sorumlulukları, marka vergi giderleri (eczane ise), uluslar arası lisans üretim ücretleri (lisans alım), %100 steril olma ve üzerinde belirtilen dozajlardan gram sapmama garantisi bunların hepsi para ve eşittir dendiğinde x$ maliyetindeki ürün xx$ çıkıyor. Tekrar söylüyorum markalaşmış kendini her alanda kanıtlamış markalar, eczane ilaçları, üretim lisans sahibi markalar için geçerli değil bu durum. Ha kimler için geçerli ne olduğu belli olmayan lab ilaçları için geçerli maliyetler yerlerde kar oranları muazzam derecede üst seviyede.

Hocam ne tesisi ? ne vergisi ? ne lisansı ? Kullanılan ilaçların yüzde 99u UGL, hiçbir uglde bu dedikleriniz yok olamazda. Eczane ürünleri belli zaten onlara bişey demiyorum. 

• Şaşkın 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.219
Probis, 10 dakika önce yazdı:

Hocam ne tesisi ? ne vergisi ? ne lisansı ? Kullanılan ilaçların yüzde 99u UGL, hiçbir uglde bu dedikleriniz yok olamazda. Eczane ürünleri belli zaten onlara bişey demiyorum. 

Konuşmamda özellikle altını çizdim ECZANE için diye. Lab ürünlerinde sana hak verdiğimi söyledim cümle sonunda kalın harflerle.

Lab ilaçlarında karlılık çok çok çok fazla tek sorun aynı ham madde kalitesinin çok büyük markalar bile  yakalayamıyorken no name markaların yakalaması imkansız. O yüzden bir çok marka geldi geçti en babası 1 yıl tutunabildi veya 2 neden çünkü ham madde kalitesini tutturamıyorlar maliyet üretimde hiç bir zaman fazla olmadı çin bu konuda tüm dünya için büyük kurtarıcı kedi mama paketlerinde ülkeye kilolarca ham madde girdiğini bilirim zaten lab sahipleri ham maddeyi böyle getirip 1 üretim vurgun yapıp o ilacı satın alan sporcuların hayalini kurdukları hayatları yaşıyor çoğu sporcularda ucuza ilaç aldık diye seviniyor.

• Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181
Bay-T, 18 dakika önce yazdı:

Konuşmamda özellikle altını çizdim ECZANE için diye. Lab ürünlerinde sana hak verdiğimi söyledim cümle sonunda kalın harflerle.

Lab ilaçlarında karlılık çok çok çok fazla tek sorun aynı ham madde kalitesinin çok büyük markalar bile  yakalayamıyorken no name markaların yakalaması imkansız. O yüzden bir çok marka geldi geçti en babası 1 yıl tutunabildi veya 2 neden çünkü ham madde kalitesini tutturamıyorlar maliyet üretimde hiç bir zaman fazla olmadı çin bu konuda tüm dünya için büyük kurtarıcı kedi mama paketlerinde ülkeye kilolarca ham madde girdiğini bilirim zaten lab sahipleri ham maddeyi böyle getirip 1 üretim vurgun yapıp o ilacı satın alan sporcuların hayalini kurdukları hayatları yaşıyor çoğu sporcularda ucuza ilaç aldık diye seviniyor.

Ben yazımda eczane ürünlerini dahil etmedim, eczane ürününün kaç para olduğu üzerinden hesapta yapmadım. 

Şuan zaten testo prop, trenbolone acetat almak istediğinizde eczaneden alamazsınız. Benim sorum şudur hocam size '' Türkiye'deki bir sporcu 1 şişe testo prop'a kaç para vermeli ? '' maliyeti bakkal hesabı olarak adlandırdınız ama hesap gerçek ve tutarlıdır. Maliyeti fazlası ile hesapladım bunun karı ne olmalıdır kaça satılmalıdır başlık bunun üzerine, sizin görüşlerinizi merak ediyorum. 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.219
Probis, 30 dakika önce yazdı:

Ben yazımda eczane ürünlerini dahil etmedim, eczane ürününün kaç para olduğu üzerinden hesapta yapmadım. 

Şuan zaten testo prop, trenbolone acetat almak istediğinizde eczaneden alamazsınız. Benim sorum şudur hocam size '' Türkiye'deki bir sporcu 1 şişe testo prop'a kaç para vermeli ? '' maliyeti bakkal hesabı olarak adlandırdınız ama hesap gerçek ve tutarlıdır. Maliyeti fazlası ile hesapladım bunun karı ne olmalıdır kaça satılmalıdır başlık bunun üzerine, sizin görüşlerinizi merak ediyorum. 

Kaliteli ilaç kaç para olmalı ? Genellemesi yapınca lab ürünleri mi oluyor onu belirtmeliydin o zaman ilaçlar lab üretimlerinden ibaret değil yanlış yanıltıcı yönlendirme yapıyorsun daha fazla üsteleme istersen. Ha başlıkta lab ilaçları için deseydin tamam derdim ama eczane ilaçları diye bir gerçek var ve eczane ilaçları için sadece bir ilacın üretim lisansını almak milyon dolarlar ile ölçülüyor haberin olsun. Yüz kere dedim yine diyorum lab ilaçları için kesinlikle üretim maliyeti yerlerde Kâr oranı dağlarda, tepelerde. O yüzden forumda milyontane konu gördük ucuz etin yağnisi yenir ama tadı nasıl olur buna sporcular karar verecek.

Hele ne olduğu belli olmayan markaların kârlılık oranı dağların, tepelerin de üzerinde. Bir önceki konuda arkadaş tren için 350 demiş bunun 325 tl kâr muhtemlen. :) Yani adam neredeyse şişe parası ve etiket parasını alıyor ham madde o kadar bol ve ucuz anlamında söylüyorum bunu.

Ha şuda var ham madde kalitesi diye bir şey var buda elbette fark yaratıyor üretim tedarik konuları öncesinde. Sanırım bu konuda en üstün bilgiye @metinav hoca sahip kendisi yıllarını ilaç üretim tesislerinde geçirmiş biri yanlış hatırlamıyorsam o yüzden en doğru yorum ondan gelecektir.

• Beğen 2
  • Vayyyy!! 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Bu şeye benziyor, evde yoğurt mayalamakla, marketten steril ortamda tüm üretim proseslerini sağlayan hazır yoğurt almak :)

Halbuki evdeki yoğurtda sağlıksız değil ama kime nasıl anlatacaksın ki.

Silah sanayiinden sonra en çok paranın ve usulsüzlüklerin döndüğü sektör de ilaç sektörü olması da ayrı bir tezat. 

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
forbit    844
Rdm, 4 dakika önce yazdı:

Bu şeye benziyor, evde yoğurt mayalamakla, marketten steril ortamda tüm üretim proseslerini sağlayan hazır yoğurt almak :)

Silah sanayiinden sonra en çok paranın ve usulsüzlüklerin döndüğü sektör de ilaç sektörü olması da ayrı bir tezat. 

Kesinlikle katılıyorum hocam hele bu ilaç sanayisi ülke batırıp ülke çıkarıyor öyle tehlikeli bir lobi :D:) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    740
Probis, 1 saat önce yazdı:

Onu bunu bilemem ama en baba kazananlar hep üreticiler oluyor zaten bunun sebebi de düşük ücretlerde hammadde yüksek kâr oranı derken olan bize oluyor. :) Ama tabi birinin evini laba dönüştürmesi de kolay bir şey değil kendi üretimi 

Rdm, 41 dakika önce yazdı:

Hocanın da dediği gibi yoğurt meselesine benziyor yapabilen varsa kendi ilacını kendi yapsın yapamayanlarda sektörde bu işi yapanların sunduklarını tercih etmekten başka seçenekleri yok.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
batuhan33    24

Eczane ürünleri için konuşmak gerekirse işin içine bir de ölçek ekonomisi giriyor. Sen 1 kilo ürün alıyorsun, risk alıyorsun onlar bir partide 1 ton hammadde çekiyor belki de. Sen 1000 tane flakon alıyorsun, adamlar bir kamyon alıyor. Sen gümrükte risk alıyorsun, onların öyle bir derdi yok. Eleman, tesis vs tabi ki masraf ama bunlar GH gibi rDNA orijinli ilaçlar değil. Çok daha az miktarda emek ve elemanla çok daha fazla ürün üretilebilir. Otomasyonların zaman kazancını da ayrıca düşünün. Steril koşullar underground lablarda da pekala sağlanabilecek şeyler. Yani haberlerde görüyoruz, adam terk edilmiş inşaatın bodrumunda ilaç yapıyor. Bundan zaten birşey beklemeyin. Her ne kadar vergi ve lisans ücretlerini ekleseniz de ilaç sektörünün kar marjı aşırı aşırı yüksek kalıyor.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.561
Rdm, 22 saat önce yazdı:

Gerçekten öyle, bence silahtan da karlı bir sektör ilaç sanayi...Maliyeti 1 tl olan ürün bitince 100 tl ye satılabiliyor.Böyle bir kar oranı hiç bir şeyde yok :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285

İran sadece testo değil de diğer ilaçların üretimine de girse bu problemimiz çözülecek.Mis  gibi steril eczane hem getirmesi kolay ve para birimi değersiz. Bir ümit böyle bir hamle bekliyorum İran’dan 😂

• ahahaha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hafifzargana    216

sana katılıyorum bahsettiğin fiyatlandırmayı yapan firmayı da biliyorum yorumlar gayet güzel adam yıllardır aynı güvenceyle satış yapıyor

ben de kendi ürünümü kendim üreteceğim toz halde ne kadar saklanabilir sence 

bir de flakon sterilizasyonunu nasıl yapıyorsun 

tarihinde Hafifzargana tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Probis    181
Hafifzargana, 4 dakika önce yazdı:

sana katılıyorum bahsettiğin fiyatlandırmayı yapan firmayı da biliyorum yorumlar gayet güzel adam yıllardır aynı güvenceyle satış yapıyor

ben de kendi ürünümü kendim üreteceğim toz halde ne kadar saklanabilir sence 

bir de flakon sterilizasyonunu nasıl yapıyorsun 

Toz halde 10 yıldır saklayan var sorunsuz, sadece nemden uzak tutmak gerekiyor. Flakon ve stopper sterilizasyonu en zoru bence, steril etmek ve sonrasında steril olarak onları birleştirmek. İlaç sorun değil cunku filtreden geçirince zaten pharma grade steril oluyor.

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.