Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Emreturlu

Testo e yerine sustanon'a geçmek

Önerilen İletiler

Emreturlu    13

Merhaba,

Testo e bolde kürümün 19. haftasındayıma. Küre bir süreliğine sustanon ile devam etmek istiyorum. 8 hafta kadar sustanon rimobolan kullanıp daha sonrasında 4 hafta testo e ile devam edip pct yapmayı düşünüyorum ya da testlere göre testo süresini uzatabilirim.

sustanona geçmemde bir sorun var mı? kürde değişiklik sorun yaratır mı ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

forbit    828
Emreturlu, 5 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Testo e bolde kürümün 19. haftasındayıma. Küre bir süreliğine sustanon ile devam etmek istiyorum. 8 hafta kadar sustanon rimobolan kullanıp daha sonrasında 4 hafta testo e ile devam edip pct yapmayı düşünüyorum ya da testlere göre testo süresini uzatabilirim.

Hiç bir sorun olmaz geçebilirsin.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    401
Emreturlu, 25 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Bence bir şey olmaz hatta sustanon kullanınca daha olumlu etkiler alıyorsun daha da bir güç hacim artışı geliyor bende aynı sistemi yaptım son 3 hafta kala enanthata geri dönüp dozajı düşürerek bitirmiştim ama bolde kullanırken rimoya dönmen bence gerek yok hazır bolden varsa kullan bitir bence 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emreturlu    13
Ironmann, 19 dakika önce yazdı:

Bence bir şey olmaz hatta sustanon kullanınca daha olumlu etkiler alıyorsun daha da bir güç hacim artışı geliyor bende aynı sistemi yaptım son 3 hafta kala enanthata geri dönüp dozajı düşürerek bitirmiştim ama bolde kullanırken rimoya dönmen bence gerek yok hazır bolden varsa kullan bitir bence 

Hocam boldeyi 200mg kullandım doz baya baya düşük ilk kür olmasından kaynaklı kendimi iyi hissediyorum elimde kalan rimolar var onlarıda 200mg şeklinde değerlendirmek istiyorum ilk kürden alabileceğim max etkiyi almayı planlıyorum yoksa 2. Küre saklayacaktım. 2. Kürüde testo, deca, rimo 100-200 mg olacak şekilde düşünüyorum.

enerjim düştü o yüzden sustanon kullanmak istiyorum testo sanki stabilleşti içimde 😂

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140

Selam. Testosteron yine aynı testosteron :) bir fark olacağını düşünmüyorum. Rimobolan ile kan değerlerin daha iyi cikar sanıyorum. Bolde ne olursa olsun liver toxic. Rimobolan çok fazla etkilemiyor diğerleri gibi. Testosteron ile 1:1 oran ostrojen kaynaklı yan etkilerin azalmasına da yardımcı oluyor. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ironmann    401
Emreturlu, 4 saat önce yazdı:

Hocam boldeyi 200mg kullandım doz baya baya düşük ilk kür olmasından kaynaklı kendimi iyi hissediyorum elimde kalan rimolar var onlarıda 200mg şeklinde değerlendirmek istiyorum ilk kürden alabileceğim max etkiyi almayı planlıyorum yoksa 2. Küre saklayacaktım. 2. Kürüde testo, deca, rimo 100-200 mg olacak şekilde düşünüyorum.

enerjim düştü o yüzden sustanon kullanmak istiyorum testo sanki stabilleşti içimde 😂

Sustanon 300 ün altına düşme tavsiyem ben ilk çekinmiştim çok bilmiyordum çokta tavsiye etmiyorlardı dalgalı ilaç filan sonra denedim ben farkını hissetmiştim ama belki bende şansa öyle gelmiştir ama su tutumunu ekstra arttırmıştı kaslar böyle antrenman yapınca daha bombeli daha parlak farklı duruyordu yani 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762

testo=testo, susta çok ester çok dalgalanma daha yüksek aromatizan millet sustadan verim aldığını sanıyor ama fazla su çekiyor başka bir şey değil ekstram bir doku kazanmıyorsun yani, enantın konforu varken susta ben önermem. 

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    47
galicik, 9 saat önce yazdı:

testo=testo, susta çok ester çok dalgalanma daha yüksek aromatizan millet sustadan verim aldığını sanıyor ama fazla su çekiyor başka bir şey değil ekstram bir doku kazanmıyorsun yani, enantın konforu varken susta ben önermem. 

Sustanonun enantata göre daha fazla aromatize olduğunu neye göre söyledin. Testo enantat kaliteli doku yapar sustanon boş su tutar aman aman bi doku kazandırmaz derken. Dalgalanma konusunda haklısın enjeksiyon sıklığını artırarak önüne geçebilirsin. Yüzde yüz tam dozda kalitede bir eczane ürününü nasıl iyi değil diyebilyosun anlamış değilim. Ki aromatize olsun zaten biyere kadar bu güzel bişey ha eğer sıkıntı çıkarıcak seviyede aromatize olyosa bi dünya çözümü var zaten östrojen seviyesini dengelemek için. Emin ol sustanonla definasyon bile yapmis biryim çokta güzel verim aldim. Bu neyi nasıl kullandigina bagli olrak degisir. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emreturlu    13

Enantat verimi düştü gibi hissediyorum kilo alımım çok yavaşladı gelişimde öyle 250 testo kullanıyordum en az 8 hafta 500mg sustayla devam edip sonrasında testoyla kürü bitirmeyi düşünüyorum 500 susta fazla gelmez sanırım 

Boldeyide 200 mg devam ediyorum 20 haftaya tamamlayıp kalan sustanon ve testolarla rimonolabı kombinleyip 200 mg olacak şekilde devam edicem

@YoungWolf

@galicik

tarihinde Emreturlu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
YoungWolf, 20.05.2023 - 08:16 yazdı:

Sustanonun enantata göre daha fazla aromatize olduğunu neye göre söyledin. Testo enantat kaliteli doku yapar sustanon boş su tutar aman aman bi doku kazandırmaz derken. Dalgalanma konusunda haklısın enjeksiyon sıklığını artırarak önüne geçebilirsin. Yüzde yüz tam dozda kalitede bir eczane ürününü nasıl iyi değil diyebilyosun anlamış değilim. Ki aromatize olsun zaten biyere kadar bu güzel bişey ha eğer sıkıntı çıkarıcak seviyede aromatize olyosa bi dünya çözümü var zaten östrojen seviyesini dengelemek için. Emin ol sustanonla definasyon bile yapmis biryim çokta güzel verim aldim. Bu neyi nasıl kullandigina bagli olrak degisir. 

Heh sana cevap verecektim klavyemde yazılımsal sıkıntı çıktı, dostum okuduğunu anlayabiliyor musun testo enant kaliteli doku yapar susta boş su tutar demiyorum, fazla su çekiyor, ekstram bir doku kazanmıyorsun yani enant a göre kıyaslama yapıyorum, bahsi geçen konumuz enant ve sustanonya, ben kalkıpta susta kötü enant iyi susta doku kazandırmaz gibi bir söylemde bulunmuyorum, fazla aromatizan fazla su tutumu başka bir şey değil diyorum sadece. İlaçlar ile aşk yaşamaya devam edin susta benim için sadece başlangıçta kullanacağım bir üründür, ne enjeksiyon acısına değecek bir ürün ne de sık enjeksiyon yapmaya değecek bir ürün. 

Emreturlu, 1 saat önce yazdı:

Enantat verimi düştü gibi hissediyorum kilo alımım çok yavaşladı gelişimde öyle 250 testo kullanıyordum en az 8 hafta 500mg sustayla devam edip sonrasında testoyla kürü bitirmeyi düşünüyorum 500 susta fazla gelmez sanırım 

Boldeyide 200 mg devam ediyorum 20 haftaya tamamlayıp kalan sustanon ve testolarla rimonolabı kombinleyip 200 mg olacak şekilde devam edicem

@YoungWolf

@galicik

Dostum ilaçlar zaten belli bir noktadan sonra pick yapacak non stop gidemezsin, bu dönemde tartıya değil ağırlıklara odaklan biraz kendini beslenme konusunda idman konusunda zorla, ben senin size ında birisinin kür dozajlarını şu aşamada arttırmasını önermem, tavsiyem beslenmeni ve idman şiddeti arttırman olacaktır, ilaçlardan sürekli medet ummayın biraz gırtlağınızı ve vücudunuzu zorlayın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rdm    2.532

Sustanon farklı esterlerinden dolayı hormonal nedenli duygu durum değişikliğine daha çok neden olabiliyor.

İlerleyen zamanlarda bu duruma alışılsa da ilk zamanlar temkinli ve bilinçli olmakta fayda var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emreturlu    13
galicik, 27 dakika önce yazdı:

Dostum ilaçlar zaten belli bir noktadan sonra pick yapacak non stop gidemezsin, bu dönemde tartıya değil ağırlıklara odaklan biraz kendini beslenme konusunda idman konusunda zorla, ben senin size ında birisinin kür dozajlarını şu aşamada arttırmasını önermem, tavsiyem beslenmeni ve idman şiddeti arttırman olacaktır, ilaçlardan sürekli medet ummayın biraz gırtlağınızı ve vücudunuzu zorlayın. 

Hocam kilo 65 kaloriyi 4000 den aşağı düşmüyorum karbonhidratıda 550 600 gr arasında tutuyorum iş yerinde yediklerimle bu rakamlar artıyor ki zaten çok zor kilo alan yapım var şuan inanılmaz düştü tartıya yansımıyor birazda su tutarak hacimlenmek niyetindeyim o sebeple sustaya geçmek istedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
Emreturlu, 10 dakika önce yazdı:

Hocam kilo 65 kaloriyi 4000 den aşağı düşmüyorum karbonhidratıda 550 600 gr arasında tutuyorum iş yerinde yediklerimle bu rakamlar artıyor ki zaten çok zor kilo alan yapım var şuan inanılmaz düştü tartıya yansımıyor birazda su tutarak hacimlenmek niyetindeyim o sebeple sustaya geçmek istedim

Sustaya geç ama bence dozları arttırma 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emreturlu    13
galicik, 13 dakika önce yazdı:

Sustaya geç ama bence dozları arttırma 

Haklısınız hocam 250 kullanıcam.

Fakat aklıma takılan bişey var 250mg sustada 176 mg testo var. 
20 haftadır 250 mg testo e kullanıyorum sustanonda bu miktar düşmüş olacak.

@galicik

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
Emreturlu, 1 dakika önce yazdı:

@galicik

250 enantta 250 testo değilki

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokalaf    134

ben sustanon kullanınca sperm oranım gözle bariz görülür şekilde düşüyor. Çokda bilinmeyen merdivenaltı bir enantat kullanıyorum şuan, tam dolu değil muhtemelen ama en azından cinsellik olarak beni pozitif yönde etkiledi. Sustanon kullanınca libido ilk 2 hafta uçuyor daha sonra dibi görüyor. Benim görüşüm eğer susta kullanacaksan 750 mg den aşağıda kullanma.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    47
Emreturlu, 51 dakika önce yazdı:

@galicik

Ester ağırliğı kardeşim. Her esterin kendine göre bir ağırlığı var. Enantatta alsan 250 mg testosteron degil.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emreturlu    13

Değerli tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 
Küre 250 sustayla devam ediyorum 5 hafta sonra 200mg  boldeyi kesip 200mg rimo olarak devam edicem. AllChem boldeden bişey anlamadım damarlanma harici çok bişey katmadı 5 hafta daha 200 olarak kullanıp kesicem. Rimodan yana ümidim var 12 hafta kadarda rimo kullanmak niyetindeyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    47

@galicik okuduğumu anlayabilyorum güzel kardeşim öncelikle üsluba dikkat edelim. Sustanon gibi karma esterin enantat esterine kıyasla aromatizasyon olma derecesinin ve buna bağlı olarak daha fazla su tuttuğunu iddia etmişsin. Bunu neye dayanarak söylediğini merak ediyorum her ikisinide kullanmış biri olarak. Öncelikle şunu biliyoruz evet ester süresi ne kadar uzunsa testosteronun aromatize olma derecesi artar önce burda bi anlaşalım. Sustanonun içindeki en uzun ester dekonat ve enantata çok yakın hemen hemen aynı süre olrak. Oda 100 mg lık kısmi diğer esterlerin çoğu daha kısa sureli. Enantata kıyasla nedir sustanonu daha fazla aromatize yapan onu öğrennek istiyorum. Bilmiyorsamda öğreneyim kardesim sonuçta herkes herseyi bilemez. Bilgiye açiğim ve konusmaya açigim.

İkincisi bizim aslında aromatizasyonada ihtiyacımiz yokmu buna bağlı olarak kas içine ekstradan su çekebilme yeteneğinede ihtiyacımız var eğer amacımız buyumekse ve bulksa e2 de gerekli. Hatta çok fazla kritik bi öneme sahip. Ki ben sustanonla definasyonda yaptım bu biraz e2 yi dengelemekle alakali ve beslenmeyle alakalı bu çok zor bisey degil ki.

Hadi senin dedigin gibi sustanon ciddi derecede bi aromatizasyona sahip ve haddinden fazla gereksiz su tutuyor diyelim. Günde alacağın 50 100 mg çinko bile bu e2 sorununu cok iyi bir sekilde dengeye sokuyorken neden eczanede yuzde yuz kalitede eksik doz ihtimali olmayan sahte olma ihtimali olmayan sustanon varken başka yerden testosteron almak ve bi nevi risk almak neden. Çok esterli olma ihtimalinden dolayı dalgalanma yapmasi buna bagli olrakta piskolojik gelgitler olusturmasimi onuda anlarım. Onun çözumude sık enjeksiyon yapmak. Onuda yapmak istemiyordur kişi tercih meselesi saygi duyarim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
son    50
YoungWolf, Bir saat önce yazdı:

@galicik okuduğumu anlayabilyorum güzel kardeşim öncelikle üsluba dikkat edelim. Sustanon gibi karma esterin enantat esterine kıyasla aromatizasyon olma derecesinin ve buna bağlı olarak daha fazla su tuttuğunu iddia etmişsin. Bunu neye dayanarak söylediğini merak ediyorum her ikisinide kullanmış biri olarak. Öncelikle şunu biliyoruz evet ester süresi ne kadar uzunsa testosteronun aromatize olma derecesi artar önce burda bi anlaşalım. Sustanonun içindeki en uzun ester dekonat ve enantata çok yakın hemen hemen aynı süre olrak. Oda 100 mg lık kısmi diğer esterlerin çoğu daha kısa sureli. Enantata kıyasla nedir sustanonu daha fazla aromatize yapan onu öğrennek istiyorum. Bilmiyorsamda öğreneyim kardesim sonuçta herkes herseyi bilemez. Bilgiye açiğim ve konusmaya açigim.

İkincisi bizim aslında aromatizasyonada ihtiyacımiz yokmu buna bağlı olarak kas içine ekstradan su çekebilme yeteneğinede ihtiyacımız var eğer amacımız buyumekse ve bulksa e2 de gerekli. Hatta çok fazla kritik bi öneme sahip. Ki ben sustanonla definasyonda yaptım bu biraz e2 yi dengelemekle alakali ve beslenmeyle alakalı bu çok zor bisey degil ki.

Hadi senin dedigin gibi sustanon ciddi derecede bi aromatizasyona sahip ve haddinden fazla gereksiz su tutuyor diyelim. Günde alacağın 50 100 mg çinko bile bu e2 sorununu cok iyi bir sekilde dengeye sokuyorken neden eczanede yuzde yuz kalitede eksik doz ihtimali olmayan sahte olma ihtimali olmayan sustanon varken başka yerden testosteron almak ve bi nevi risk almak neden. Çok esterli olma ihtimalinden dolayı dalgalanma yapmasi buna bagli olrakta piskolojik gelgitler olusturmasimi onuda anlarım. Onun çözumude sık enjeksiyon yapmak. Onuda yapmak istemiyordur kişi tercih meselesi saygi duyarim.

basit mantık oda testo buda testo örneğin birisi gitti dedi sustanonu sevmiyorum gidicem enanthate kullanicam aldim vurdum 2hafta sonra gittim test verdim calisiyor ozaman sustanonuda vuriyim dedim onuda vurdum onda aa bak bunda farkli ester varmis kanima karisti devv gibi olacam ama hayir oda androjen napicak seni bi anda farkli ester aldin diye çok kafaya takmaya gerek yok ayni doz uzun süreli enanthate kullanimindan verim almiyip sustanondan daha fazla verim aliyorsan o psikolojikdir net başka bir açıklaması yok

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    47

Farkli esterlerin daha iyi kas yaptigina dair birsey soyledigimi hatirlamiyorum ornegin sustanon daha iyidir enantat daha iyidir gibi  birşey soyledigimi hatirlamiyorum ester olayini göz önünde bulundurmassak tesostosteron = testosteron. Bunu bilecek duzeydeyim zaten. Demek istedigim birincisi aromatize olma durumundaki farklilik.

Enantat vurma sustanona gecersen dev gibi olursun dedigimide hatirlamiyorum.ikincisi ise arkadaşa önerdiğim eczanede yüzde yüz orjinalliği ve kalitesi tescillenmiş gönül rahatliğıyla kulanabileceği halihazırda ürün varken sustanonla gitmesi maceraya gerek duymaması.

Bu benim önerim . Yuzde yuz doğruyum demiyorum ha çok sağlam bir ürün bulmuştur enantat olrak alsın vursun en azından haftada bir tek ester testosteron vur geç tertemiz enjeksiyon sıklığına gerek yok dalgalanma yok birşey yok. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
son    50
YoungWolf, 10 saat önce yazdı:

Farkli esterlerin daha iyi kas yaptigina dair birsey soyledigimi hatirlamiyorum ornegin sustanon daha iyidir enantat daha iyidir gibi  birşey soyledigimi hatirlamiyorum ester olayini göz önünde bulundurmassak tesostosteron = testosteron. Bunu bilecek duzeydeyim zaten. Demek istedigim birincisi aromatize olma durumundaki farklilik.

Enantat vurma sustanona gecersen dev gibi olursun dedigimide hatirlamiyorum.ikincisi ise arkadaşa önerdiğim eczanede yüzde yüz orjinalliği ve kalitesi tescillenmiş gönül rahatliğıyla kulanabileceği halihazırda ürün varken sustanonla gitmesi maceraya gerek duymaması.

Bu benim önerim . Yuzde yuz doğruyum demiyorum ha çok sağlam bir ürün bulmuştur enantat olrak alsın vursun en azından haftada bir tek ester testosteron vur geç tertemiz enjeksiyon sıklığına gerek yok dalgalanma yok birşey yok. 

O kadar aromatize istiyorsan bi kutu estrofem al e2 ni istedigin kadar yukseltirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YoungWolf    47

Kardesim sen beni anlamamkta ısrar ediyorsun. Bi yazdigimi oku anla guzelce tamam. Kolay gelsin. Cidden benim dedigimle alakali uzaktan yakindan bisey soylemiyorsun. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SPECTRE    730
Emreturlu, 19.05.2023 - 11:17 yazdı:

Merhaba,

Geçilir gayette güzel olur sustanon güzel sert bir ilaç ama içinde çokça ester olduğu için bazen garip haller içine sokabiliyor sporcuyu o yüzden tek ester temiz ester. :) 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emreturlu    13
SPECTRE, 4 saat önce yazdı:

Geçilir gayette güzel olur sustanon güzel sert bir ilaç ama içinde çokça ester olduğu için bazen garip haller içine sokabiliyor sporcuyu o yüzden tek ester temiz ester. :) 

Hocam 125mg vurdum boldeyle karıştırıp ağrı sızı yok haftada 2 enjeksiyon rahat geçer muhtemelen ☺️

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.