Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Önerilen İletiler

Greblan    98

image.thumb.png.aa55f9a4139d2b04979de33611c3889f.png

image.thumb.png.48f84f9caa6fdd78d9c14923339da6b8.png

Testo bolde danabol küründeyim. 5. haftanın son günündeyim. Kolestrol değerleri beni ciddi anlamda ürkütüyor. LDL kısmen eh işte seviyesinde ama HDL nin bu kadar düşük olması kafamı çok karıştırdı. HDL yükseltme açısından cardiolara ağırlık vermemi ve zeytin yağı vs. tüketmemi önerenler oldu ama sizlerinde yorumlarını almak istiyorum. HDL yükseltmek için ve LDL düşürmek için ne önerirsiniz? @Vural2 @metinav

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

erc    49
Greblan, 41 dakika önce yazdı:

Testo bolde danabol küründeyim. 5. haftanın son günündeyim. Kolestrol değerleri beni ciddi anlamda ürkütüyor. LDL kısmen eh işte seviyesinde ama HDL nin bu kadar düşük olması kafamı çok karıştırdı. HDL yükseltme açısından cardiolara ağırlık vermemi ve zeytin yağı vs. tüketmemi önerenler oldu ama sizlerinde yorumlarını almak istiyorum. HDL yükseltmek için ve LDL düşürmek için ne önerirsiniz? @Vural2 @metinav

Ben kür yapmadım hiç, ancak kolestrolüm totalde 260 larda idi lifli beslenerek zeytin yağı kullanarak ,balık yağı , kolestrole iyi gelen kuru yemişleri tüketerek ,sirke tüketerek ve milk tistle kullanarak sadece kötü kolestrolü düşürdüm  iyi kolestrolü yükselttim şuan hepsi referans aralığında tabi biraz kardioda var işin içinde bende işe yaradı isterseniz deneyebilirsiniz sizde

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
erc, 2 dakika önce yazdı:

Ben kür yapmadım hiç, ancak kolestrolüm totalde 260 larda idi lifli beslenerek zeytin yağı kullanarak ,balık yağı , kolestrole iyi gelen kuru yemişleri tüketerek ,sirke tüketerek ve milk tistle kullanarak sadece kötü kolestrolü düşürdüm  iyi kolestrolü yükselttim şuan hepsi referans aralığında tabi biraz kardioda var işin içinde bende işe yaradı isterseniz deneyebilirsiniz sizde

omega 3 ve milk thistle kullanıyorum. lifli beslenmek vs. bulkta olduğumdan pek beslenemiyorum ama mecburen bişeyler deneyeceğim sanırım. Teşekkürler yorumun için.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Sağlıklı yağ kullanımı,OMEGA 3, yeşillik,su.Klasik bir badici gibi beslenip bu dediklerimi uygularsanız değerler referans değerine girecektir.

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan, 3 saat önce yazdı:

Sanırım kürden küre geçiyorsun ilk defa kür yapan biri için değerler kötü..

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
NamasteGodDamnİt, 44 dakika önce yazdı:

Sanırım kürden küre geçiyorsun ilk defa kür yapan biri için değerler kötü..

Yok kürden küre geçmiyorum testo bolde ilerliyorum pick amacli danabol kullanmistim danabol bitti testo bolde devam ediyorum.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140

Yukarıdaki önerilerin yanı sıra mantar, özellikle shiitake mantarı önerebilirim. İçerisinde bolca beta-glukan mevcut. Dilersen tablet şeklinde de var. Ancak yemekten almak çok daha iyi olacaktır. 

Ben de hem sivilce ilacı hem testo kullanıyordum şimdi sivilce ilacı bitti primoya geçtim. Benim değer 153 çıktı. Kardiyo, yeşillik, mantar, renkli sebzeler çok önemli. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.553

Arkadaşların da belirttiği gibi, iyi ve faydalı kolesterolü (hdl) yükseltebilmek için, beslenmeden kötü yağları ve kötü gıdaları çıkarmak, uzak durmakla başlamalıyız.

Daha sonra zeytinyağı, omega 3 içeren balık yağları, ceviz, badem, keten tohumu, avakado gibi gıdaları belli bir oranda hergün tüketebiliriz.

Bağırsak florası ve dolayısıyla sindirim sistemi düzenleyicisi olarak kefir vb. probiyotik içeren besinler tüketerek, kötü kolesterole karşı koruyucu tedbir alabiliriz.

Enginar ve enginar suyu kolesterol için çok yerinde ve etkili bir bitki.Hergün düzenli tüketmek fayda sağlar...

Uyku ve dinlenme de bu süreçe olumlu olarak etkilidir.

Herşeyi yaptığımız halde sonuç alamıyorsak o zaman ilaç kullanımı düşünülebilir.Stantinler bu guruptan ilaçlardır doktor muayenesi sonucu gerekirse kullanılmalı...

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
metinav, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşların da belirttiği gibi, iyi ve faydalı kolesterolü (hdl) yükseltebilmek için, beslenmeden kötü yağları ve kötü gıdaları çıkarmak, uzak durmakla başlamalıyız.

Daha sonra zeytinyağı, omega 3 içeren balık yağları, ceviz, badem, keten tohumu, avakado gibi gıdaları belli bir oranda hergün tüketebiliriz.

Bağırsak florası ve dolayısıyla sindirim sistemi düzenleyicisi olarak kefir vb. probiyotik içeren besinler tüketerek, kötü kolesterole karşı koruyucu tedbir alabiliriz.

Enginar ve enginar suyu kolesterol için çok yerinde ve etkili bir bitki.Hergün düzenli tüketmek fayda sağlar...

Herşeyi yaptığımız halde sonuç alamıyorsak o zaman ilaç kullanımı düşünülebilir.Stantinler bu guruptan ilaçlardır doktor muayenesi sonucu gerekirse kullanılmalı...

Beslenmemden tam olarak neleri cikarmaliyim. Beslenmem tam olarak şöyle:

sabah 3 yumurta 50 gram protein tozu 50gram yulaf karistirip pancake yapiyorim pisirirken biraz tereyag atiyorum 3-4gram kadar.

Gün icerisinde ise 600gram pirinc 500gram tavuk yiyorum tavugu pisirirken herhangi bir yag atmiyorum ama pilava da tereyag atiyorum. Ek olarak pilavi kavururken biraz da aycicek yagi atiyorum. Baska da gun icinde bazen ayran veya kefir ekliyoeum onlari da abartmadan gun icinde max yarim litre kadar.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Greblan, 25 dakika önce yazdı:

Beslenmemden tam olarak neleri cikarmaliyim. Beslenmem tam olarak şöyle:

sabah 3 yumurta 50 gram protein tozu 50gram yulaf karistirip pancake yapiyorim pisirirken biraz tereyag atiyorum 3-4gram kadar.

Gün icerisinde ise 600gram pirinc 500gram tavuk yiyorum tavugu pisirirken herhangi bir yag atmiyorum ama pilava da tereyag atiyorum. Ek olarak pilavi kavururken biraz da aycicek yagi atiyorum. Baska da gun icinde bazen ayran veya kefir ekliyoeum onlari da abartmadan gun icinde max yarim litre kadar.

Değerleriniz aşırı yüksek değil sadece referans değerlerinden biraz aşağı/yukarda.Danabolü de kestiğiniz için kısa sürede düzelecektir.Ayçicek yağı yerine zeytin yağı öneririm.Tereyağ da olsun birazcık zararı dokunmaz.O kadar kasmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

tarihinde Vural2 tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93
Vural2, Bir saat önce yazdı:

Değerleriniz aşırı yüksek değil sadece referans değerlerinden biraz aşağı/yukarda.Danabolü de kestiğiniz için kısa sürede düzelecektir.Ayçicek yağı yerine zeytin yağı öneririm.Tereyağ da olsun birazcık zararı dokunmaz.O kadar kasmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

metinav, 2 saat önce yazdı:

Hocalarım ben definasyondayım, kaloriyi ve makroyu eşitleyip haftada 1 gün perşembe balık yağı yüklemesi yapıyorum. Zeytinyağı ve diğer yağları o gün kesip tavuğu yarıya düşürüp 400g somon ve 160g ton balığını pirinç yerine karb olarak makarna ile yiyorum. Bana kolestrol için bu yükleme mantıklı geldi siz ne düşünüyorsunuz? Benimde kolestrolum artmaya başladı geçen hafta bu sistemi yaptım 1 ay geçsin kan testi verip fark olmuş mu kontrol edeceğim. O gün hariç günlük omega3 vitaminim ve kolestrol için çörek otu yağı tüketimimde mevcut

tarihinde quacky tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
quacky, 42 dakika önce yazdı:

Hocalarım ben definasyondayım, kaloriyi ve makroyu eşitleyip haftada 1 gün perşembe balık yağı yüklemesi yapıyorum. Zeytinyağı ve diğer yağları o gün kesip tavuğu yarıya düşürüp 400g somon ve 160g ton balığını pirinç yerine karb olarak makarna ile yiyorum. Bana kolestrol için bu yükleme mantıklı geldi siz ne düşünüyorsunuz? Benimde kolestrolum artmaya başladı geçen hafta bu sistemi yaptım 1 ay geçsin kan testi verip fark olmuş mu kontrol edeceğim. O gün hariç günlük omega3 vitaminim ve kolestrol için çörek otu yağı tüketimimde mevcut

Denenebilir hocam yine de somonla zeytinyağı kullanan prolar görüyorum.Ton balığı çıkartılıp zeytinyağı devam edilebilir o gün.Yine test sonuçlarına göre bakarız.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135

Belki klişe gelebilir ancak yumurta tüketimini de arttırabilirsin(sarısı ile beraber). 

HDL artışına yol açmakla beraber LDL'nin ise düşmesini sağladığı yönünde birçok makale mevcut. Ulaşılabilirlik açısından ve günlük tüketiminde yer alması bakımından kolay bir değişiklik olur. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alaz, 15 dakika önce yazdı:

Belki klişe gelebilir ancak yumurta tüketimini de arttırabilirsin(sarısı ile beraber). 

HDL artışına yol açmakla beraber LDL'nin ise düşmesini sağladığı yönünde birçok makale mevcut. Ulaşılabilirlik açısından ve günlük tüketiminde yer alması bakımından kolay bir değişiklik olur. 

Yıllardır her gün 5-6 yumurtayı sarısını ayırmadan yerim aksattığım çok nadirdir sonuçlarım ise böyle

image.png.6a6b5072b80cc1f11349d0d888d8c656.pngimage.png.a03359914cc3b01b2f5ad99004b5bbee.pngimage.png.be673aa0c5bb05c0a20054a0c9da2fa6.png

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140

Beslenmeni anlatırken hiç sebzeden bahsetmemissin. Bence birçok şey yanlış beslenmen ile ilgili. Bunun hakkında bir konu yazmıştım. Okumanı tavsiye ederim. Kafana yatarsa uygularsin :)

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Greblan    98
Delice, 3 saat önce yazdı:

Beslenmeni anlatırken hiç sebzeden bahsetmemissin. Bence birçok şey yanlış beslenmen ile ilgili. Bunun hakkında bir konu yazmıştım. Okumanı tavsiye ederim. Kafana yatarsa uygularsin :)

Sebze olarak sürekli tükettiğim birşey yok. Genelde salata ama bazen marulda oluyor. Gramaj olarakta ne kadar istersem açlığıma ve mideme göre kısacası kafama göre yiyorum. Yazdığınız konuyu bulamadım. Link bırakabilir misiniz?

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140
Greblan, 20.02.2023 - 16:35 yazdı:

Sebze olarak sürekli tükettiğim birşey yok. Genelde salata ama bazen marulda oluyor. Gramaj olarakta ne kadar istersem açlığıma ve mideme göre kısacası kafama göre yiyorum. Yazdığınız konuyu bulamadım. Link bırakabilir misiniz?

bu konuda beslenme ile ilgili araştırma sonuçlarım mevcut. Aklında bir soru veya eleştiri olursa lütfen konuşalım. Konuyu ilerletelim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69
Greblan, 19.02.2023 - 14:13 yazdı:

1. Yulaf.  Kolesterolünüzü düşürmenin kolay bir ilk adımı, kahvaltıda bir kase yulaf ezmesi. Size 1 ila 2 gram çözünür lif verir. Muz veya biraz çilek ekleyebilirsin. 

2. Arpa ve diğer tam tahıllar.  Yulaf ve yulaf kepeği gibi arpa ve diğer kepekli tahıllar, esas olarak sağladıkları çözünür lif yoluyla kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabilir. (1)

3. Fasulye.  Fasulye özellikle çözünür lif açısından zengindir. Ayrıca vücudun sindirmesi biraz zaman alır, yani yemekten sonra daha uzun süre tok hissedersiniz. Fasulyenin kilo vermeye çalışan insanlar için yararlı bir besin olmasının bir nedeni de budur. Barbunya, fasulye, mercimek, nohut, börülce tüketebilirsin.

4. Patlıcan ve bamya.  Bu iki düşük kalorili sebze, iyi çözünür lif kaynaklarıdır. (2)

5. Fındık.  Bir araştırma da, badem, ceviz, yer fıstığı ve diğer sert kabuklu yemişleri yemenin kalbe iyi geldiğini gösteriyor . Günde 1 acuç fındık yemek, LDL'yi% 5 oranında biraz azaltabilir. Fındık, kalbi başka şekillerde koruyan ek besinlere sahiptir. (3)

6. Bitkisel yağlar.  Yemek pişirirken veya sofrada tereyağı, kuyruk yağı veya katı yağ yerine kanola, ayçiçeği, aspir ve diğerleri gibi sıvı bitkisel yağların kullanılması LDL'nin düşürülmesine yardımcı olur.

7. Elma, üzüm, çilek, turunçgiller.  Bu meyveler, LDL'yi düşüren bir tür çözünür lif olan pektin açısından zengindir.

8. Steroller ve stanollerle güçlendirilmiş gıdalar.  Bitkilerden ekstrakte edilen steroller ve stanoller, vücudun gıdalardan kolesterolü emme kabiliyetini artırır. Ayrıca takviye olarak da bulunurlar. Günde 2 gram bitkisel sterol veya stanol almak, LDL kolesterolü yaklaşık %10 oranında azaltabilir. (4)

9. Soya.  Soya fasulyesi ve soya peyniri ve soya sütü gibi onlardan yapılan yiyecekleri yemek, bir zamanlar kolesterolü düşürmenin güçlü bir yolu olarak lanse edilmişti. Analizler, etkinin daha mütevazı olduğunu gösteriyor - günde 25 gram soya proteini tüketmek (10 gram tofu veya yarım bardak soya sütü) LDL'yi %5 ila %6 oranında azaltabilir.

10. Yağlı balık.  Haftada iki veya üç kez balık yemek, LDL'yi iki şekilde azaltabilir: LDL'yi artıran doymuş yağlar içeren etin yerini alarak ve LDL'yi düşüren omega-3 yağlarını vererek. Omega-3'ler kan dolaşımındaki trigliseritleri azaltır ve ayrıca anormal kalp ritimlerinin başlamasını önlemeye yardımcı olarak kalbi korur.

Bu maddeler doğrultusun da en çok tüketmen gereken besin (LİF) lif oranı yüksek gıdalar ve sağlıklı yağlar ile beslenerek HDL, LDL oranlarını daha sağlıklı seviyelere çekebilirsin.

Kaynaklar: 

1: https://croi.ie/cholesterol-what-is-it-and-how-can-i-manage-it

2: https://www.webmd.com/cholesterol-management/features/11-tips-to-cut-your-cholesterol-fast

3:https://www.health.harvard.edu/heart-health/11-foods-that-lower-cholesterol

4: https://ahmetalpman.com/gida-katki-maddesi-olarak-kullanilan-bitkisel-sterol-ve-stenollerin-reklamlari-uzerine/

Not: Cevap içerisin de kendi öneri ve görüşlerim yoktur.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: toronto21
      Merhaba sevgili abilerim ilk kür planları yapıyorum 2 aydır bilgi birikimim olmadan acele hareket etmek istemiyorum herşeyin başı sağlık bildiğiniz gibi
      Doğal kan sonuçlarım nasıl bir düşüklük varmı fikirleriniz için teşekkür ederim.
      Kür plânlamam
      *Testo
      *bolde
      *dianabol
      boy 183
      kilo 79
      diğer test sonuçlarım henuz sisteme düşmedi düştüğünde buraya ekleyeceğim

• Yazan: Diver
      Selam arkadaşlar.
      @Loving hocamın desteğiyle büyümeye kaldığımız yerden devam edicez inşallah  Ramazanda istediğim diyeti yapamadım. İşte çok yoğun bir dönemdeyiz uzun süreli dalışlar hem yoruyor hemde sıfır karbonhidrat çekilmez kıldı gözümü açamıyordum 1-2 kere bayılma derecesinde şekerim düşünce iftara pilav ekledim. Antrenman konusunda kendimi iyi hissettiğimde yaptım genel olarak dinlendirdim vücudumu.İstediğim yağ oranına inemedim lakin hocamın tavsiyesiyle hem mental hemde fiziki olarak dinlendim. Ramazandan sonra karbonhidratı 200gr pirinç ile sınırladım hem işte hemde sporda kendime geldim. Neden bilmiyorum antrenmanda aşırı derecede pump oluyorum tabi şikayetçi değilim 😁 Kütlemde çok bir değişiklik olmadığını düşünüyorum. Şimdilik 104 kgda sabitim. Yeni kürde;
      500 Testo
      500 Bolde
      400 Deca olacak.
      @rastlantisal @Rdm @Askabar @otopsicikedi @Tr3n @GHOST @SPECTRE @SERKO @metinav @crosfredy @Semih Erarslan @Emrah
      3500 kalori ile başlayıp duruma göre yavaş yavaş artıracam.Bol yeşillik, bol balık, zeytinyağlı enginar yemeği vs cleanbulk mantığıyla ilerleyecez inşallah. 
      Yine sağlam stok yaptım😁. Sağolsun hocam hediye göndermiş çok hoşuma gitti teşekkür ederim.
      Sağlam amele yanığı olduk😄
      Tavsiyelerinizi uyarılarınızı bekliyorum saygılar.

• Yazan: Nynex
      Arkadaşlar testo enanthate + boldenone kürümde 5.haftayı geride bıraktım. Bu gün kan tahlili verdim ama sonuçlara bakılırsa sanırım kullandığım ilaçlar bomboş hiç çalışmamış sizde bir bakarmısınız. İlginç olan total testo hiç yükselmemiş fsh hiç baskılanmamış ama estradiol bir miktar yükselmiş anlamadım gitti daha önce only iran testo kullanırken bile 5.haftada total testo 900 lere gelmişti lh fsh referans değerinin altına düşmüştü.

• Yazan: mmtsf
      Merhabalar,
      Hayatımda hiç kür yapmadım fakat kür yapmayı düşünüyorum. İyi bir diyet ile 15 hafta testosteron ve masteron planlarım arasında. Ne kadar dozajda almalıyım, hangi markaları temin etmeliyim? Desteklerinizi rica ederim.
    • Yazan: kaaneth
      Sustanon bırakıp iran testosuna geçtim ilaçları enjektöre çektiğimde 0,9 0,8 ml arası geliyor. Sustanon bırakıp irana geçtiğim için kan testi veremem şu an. Orjinal mi değil mi merak ediyorum ampül boyları farklı. @rastlantisal hocam siz daha önce iran kullanmış birisi olarak yardımcı olabilir misiniz? Sustanondan irana geçtiğim için testosteronsuz gezmek istemiyorum.

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.