Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

Mimaroba

Recovery süreleri

Önerilen İletiler

Mimaroba    41

Recovery süreleri genelde kafamı çok karıştırıyor çoğu kaynak 48-72 saat arası dese de pro sporcuların çoğu aynı kas grubunu 5-6 günde bir çalıştırıyor.

Tabi bunun yanında genetik faktörler , program çeşitleri gibi bir çok etmen yer alsa da kendi programlarımı uygular iken içim de acaba ben az mı dinleniyorum sorusu hep oluyor acaba daha çok dinlensem daha çok gelişir miyim gibi 😅😅

Program olarak ppl ile ilerliyorum ve haftada iki gün off veriyorum gene de içim de bu acaba sorusu hep oluyor ilaç kullanmıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir merak ettim. 🤝🏻

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hafifzargana    216

sonraki antrenmanı ağırlıklarında düşme olmadan çıkartabiliyorsan kas ağrın olmuyorsa haftada 3 kez de çalışabilirsin herkesin çalışma stili farklı

dorian gibi bir kası neredeyse 10 günde 1 çalıştıranlarda var ,

tam tersi her gün kol omuz çalışıp kafam kadar kolu omzu adamlarda var 

tabi ki iki antrenman stilinde de kullanılan ağırlıklar ve antrenman sertliği aynı olmayacaktır

kısaca bu işin bir tane doğrusu yok 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
turboakif    69

Tabi her insanın genetiğine göre kendi antreman programını bulması daha iyi olur; Kendi programım şöyle.

1. Pzrtsi: Sırt + Omuz Maximum ağırlık
  2. Salı:  Kardiyo Karın bacak. Hafif kilolarda
  3. Çrşm: Gögüs + ön arka kol Maximum ağırlık
  4. Perşmb: Sırt + Omuz 
  5. Cuma: Kardiyo Karın bacak. Hafif kilolarda
  6. Cumrtesi: Gögüs + ön arka kol

ben bu şekilde güzel verim alıyorum. Beslenme çok önemli kaslara protein verilmeli. Antreman sırasında ve sonrasında germe yapmak ağrıları hafiflemsine yardımcı olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93

Pro sporcuların kasını büyütmesi için vermesi gereken hasarla bizimki arasında fark var. 1 2 hareketle bile yırtılabilecek kasları haftada 1 çalışmak mantıksız

• Vayyyy!! 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Delice    140

Yukaridakilere ek olarak bhsettigin sporcuların fizikleri oturduğu için halihazırda gelişmiş olan kasları fazla çalıştırıp zaman kaybetmektense, az gelişmiş olanlara yöneliyorlar.

İzole olarak hamstring & quad günleri, ardından göğüs günü gibi antrenman seçenekleri olabiliyor.

Oraya gelene kadar PPL gibi aynı bölgeleri haftada 2 kere çalıştırmak genel olarak yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucu öneriliyor. Konu hakkında birçok bilimsel ve anekdota dayalı  makaleler bulunabilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
Mimaroba, 2 saat önce yazdı:

Recovery süreleri genelde kafamı çok karıştırıyor çoğu kaynak 48-72 saat arası dese de pro sporcuların çoğu aynı kas grubunu 5-6 günde bir çalıştırıyor.

Tabi bunun yanında genetik faktörler , program çeşitleri gibi bir çok etmen yer alsa da kendi programlarımı uygular iken içim de acaba ben az mı dinleniyorum sorusu hep oluyor acaba daha çok dinlensem daha çok gelişir miyim gibi 😅😅

Program olarak ppl ile ilerliyorum ve haftada iki gün off veriyorum gene de içim de bu acaba sorusu hep oluyor ilaç kullanmıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir merak ettim. 🤝🏻

Dostum bir çok podyum yapan pro sporcuların 1 kol size ı kollarındaki clean kas kütlesi kadar 2 göğüs kasına sahibiz biz, biz bu işin amatör kısmındayız o adamın o kasa hasar vermesi 1-2 hareketle mümkün olmuyor tüm gününü ayırması bekleniyor o yüzden bir çoğu split idmanlar yapıyor.

Şimdi sen kurusan podyum formuna gelecek olsan farzı misal diyelim 36-37cm kolun kalır kalmaz o yağ oranlarında suyu atınca sen bu kola 1 günü bırak 2 hareketle bile hasar verip o kasını çok rahat doyurabilirsin adamlar 52-53 cm yağsız kol ile podyum yapan kişiler birde bu adamlar splitte izole hareketlerle eksik olan bölgelerine daha kolay çalışabiliyorlar natural biriyseniz bbl den şaşmayın 

• Beğen 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarık    2

Ben şahsen mike mentzerınkine benzer bir sistem uyguluyorum ve çok iyi verim alıyorum. P.tesi: bacak salı: kol cuma: göğüs sırt karın

Haftada her kas grubu toplam 4 set. İdmanı ne kadar sert yaparsan o kadar çok gün ara vermek zorunda kalırsın ve o kadar az set yaparsın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mimaroba, 16.02.2023 - 13:02 yazdı:

Yaptığın antrenmanlar overtrain değilse aynı kas grubunu haftada en az 2 kere çalıştırabiliyor olman lazım. Tabi bu benim düşüncem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mimaroba    41
FERİŞTAH SEYİS, 2 saat önce yazdı:

Yaptığın antrenmanlar overtrain değilse aynı kas grubunu haftada en az 2 kere çalıştırabiliyor olman lazım. Tabi bu benim düşüncem.

Hocam şöyle çalıştırabiliyorum aldığım verimden de memnunum gayet push pull off legs yapıyorum ama gene de bir acaba diyor insan her zaman sanırım bu şekilde ilerlemeye devam edeceğim zaten

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mimaroba, 14 saat önce yazdı:

Hocam şöyle çalıştırabiliyorum aldığım verimden de memnunum gayet push pull off legs yapıyorum ama gene de bir acaba diyor insan her zaman sanırım bu şekilde ilerlemeye devam edeceğim zaten

Valla aldığın verimden memnunsan kafanı hiç karıştırma bence. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Kartal1325    34

İntensity intensity intensity

kim daha az setle kasa en çok hasarı verirse o kazanır.

1 sette kasa balyozu indirmek.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.