Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

yuda

Yardım

Önerilen İletiler

yuda    1

Abilerim merhaba, yaşım genç ve sporda yeniyim yağ yakmak ve vücudumu forma sokmak istiyorum ama nasıl bir diyet uygulamalıyım bilmiyorum. if yani aralıklı oruç uygulamayı planladım ama günlük hangi makrodan ne kadar alsam iyi olur kardiyoları ne sıklıkla yapmalıyım falan tecrübesiz ve bilgisizim size sığınıyorum.
yaş 16
boy 1.83
kilo 85

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vural2    990

Kardeşim if,kero ile hiç uğraşma.500-600 kalori açığı ile başla.Cardiolarini idmanlarini yap, yeterli gelecektir 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bugracos    14
yuda, 51 dakika önce yazdı:

Abilerim merhaba, yaşım genç ve sporda yeniyim yağ yakmak ve vücudumu forma sokmak istiyorum ama nasıl bir diyet uygulamalıyım bilmiyorum. if yani aralıklı oruç uygulamayı planladım ama günlük hangi makrodan ne kadar alsam iyi olur kardiyoları ne sıklıkla yapmalıyım falan tecrübesiz ve bilgisizim size sığınıyorum.
yaş 16
boy 1.83
kilo 85

Daha 16 yaşında gelişim çağındasın sal diyeti falan da iskelet ve kas sistemin otursun spor yapma demiyorum, yağ yakmak gibi şeyler ile kafanı yorma kilon fazla değil. Evinde sağlıklı beslen şekerden sağlıksız yağlardan uzak dur biraz da cardio ekle, ye bas bu yaşlarda takılma bu kadar fazla yağa.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235

Dostum profesyonel değilsen if diyetinden zarar görürsün. İyi yönetemezsen kan sekerin düşer gözünü poliklinikte açarsın yarışmacı değilsen tamamen işkence yazık günah kendine yapma böyle sert diyetler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gokhangrsys    37

bol lifli gıdalar tüketirsen  seni tok tutar ve kalori açığı bırak oruç iyi bir şey değil metabolizma yemek yemediğin zaman yavaşlıyor yani çok uzun süre aç kalma kalori açığı bırak ve yemek ye 5 6 saat gibi aç kalma durumu gereksiz geliyor bana

tarihinde gokhangrsys tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Bugracos, 29.01.2023 - 01:18 yazdı:

Daha 16 yaşında gelişim çağındasın sal diyeti falan da iskelet ve kas sistemin otursun spor yapma demiyorum, yağ yakmak gibi şeyler ile kafanı yorma kilon fazla değil. Evinde sağlıklı beslen şekerden sağlıksız yağlardan uzak dur biraz da cardio ekle, ye bas bu yaşlarda takılma bu kadar fazla yağa.

Görmezden geliyorum bu yorumu

gokhangrsys, 29.01.2023 - 03:20 yazdı:

bol lifli gıdalar tüketirsen  seni tok tutar ve kalori açığı bırak oruç iyi bir şey değil metabolizma yemek yemediğin zaman yavaşlıyor yani çok uzun süre aç kalma kalori açığı bırak ve yemek ye 5 6 saat gibi aç kalma durumu gereksiz geliyor bana

600 kalori azalttigimda 2500 kalori almam gerektiği çıkıyor günlük. Makrolar ne şekilde olmalı? Karbonhidratı kaç gramda tutmalıyım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
yuda, 29.01.2023 - 00:25 yazdı:

yaş 16
boy 1.83
kilo 85

Carb cycle en doğru seçenek dostum.İdman günleri dolu dolu beslenip haftanın 4 günü kardiyonu yap.Düşük carb günlerinde gökhanın dediği lifli gıdalarla beslenerek iştahını bastırabilirsin.

Örnek carb cycle idman günleri 550 pirinç 400 tavuk-off day 200 pirinç 600 tavuk

• Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
quacky    93
Jacop, 20 dakika önce yazdı:

Carb cycle en doğru seçenek dostum.İdman günleri dolu dolu beslenip haftanın 4 günü kardiyonu yap.Düşük carb günlerinde gökhanın dediği lifli gıdalarla beslenerek iştahını bastırabilirsin.

Örnek carb cycle idman günleri 550 pirinç 400 tavuk-off day 200 pirinç 600 tavuk

Aldığın karbonhidrat bir sonraki gün kullanılır aynı gün içinde kullanamazsın

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
quacky, 11 dakika önce yazdı:

Aldığın karbonhidrat bir sonraki gün kullanılır aynı gün içinde kullanamazsın

Kardeşim en iyi sen biliyorsun tebrik ederim.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Jacop, 5 saat önce yazdı:

pişmiş ağırlıklar mı?

Jacop, 4 saat önce yazdı:

Kardeşim en iyi sen biliyorsun tebrik ederim.

birde tavuk göğsünü az yağ ile kızartsam sıkıntı olmaz değil mi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
yuda, 32 dakika önce yazdı:

pişmiş ağırlıklar mı?

Tavuk pişmiş pirinç pişmemiş olarak hesaplıyorum fakat bunlar benim kendime göre belirlediğim gramajlar dostum herkesin kapasitesi ihtiyacı farklı 

yuda, 31 dakika önce yazdı:

birde tavuk göğsünü az yağ ile kızartsam sıkıntı olmaz değil mi

Günlük makro hesabına tavuğa attığın yağı dahil et dostum tavuğa yağ atacaksan farklı bir yerden kısarak durumu dengeleyebilirsin.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Jacop, 5 dakika önce yazdı:

Tavuk pişmiş pirinç pişmemiş olarak hesaplıyorum fakat bunlar benim kendime göre belirlediğim gramajlar dostum herkesin kapasitesi ihtiyacı farklı 

550 pirinç bana fazla gelir zaten 400 tavuk yeterli oluyor mu?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
yuda, 5 dakika önce yazdı:

Dostum gramajı kilona, sindirim hızına, ihtiyaç duyulan protein oranına, beslenme düzenine göre belirliyorsun gramajı. Kısacası @Jacop'un da dediği gibi " herkesin kapasitesi ihtiyacı farklı "...

Hedefine göre makro hesaplaması yapıyorsun. Ve bu süreç senin kendi vücudunu, kapasiteni, genetiğini tanımana göre şekilleniyor. 400 yeterli oluyor demek ki onun için. Bu arada beslenme düzeni sabit ilerlemez çoğu zaman. Duraksama dönemi oluyor, yükleme yapman gerekebiliyor. Şuan senin yapman gereken kalori açığı oluşturarak bir makro hesaplaması yapman ve ona göre belirli bir süre devam etmen. 

tarihinde Alaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60

Tek protein kaynağım tavuk değil dostum günlük olarak whey ve yumurtada tüketiyorum.bitkisel proteinleri direkt saymıyorum

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Alaz, Şimdi yazdı:

Dostum gramajı kilona, sindirim hızına, ihtiyaç duyulan protein oranına, beslenme düzenine göre belirlersin. Kısacası @Jacop'un da dediği gibi " herkesin kapasitesi ihtiyacı farklı "...

Hedefine göre makro hesaplaması yapıyorsun. Ve bu süreç senin kendi vücudunu, kapasiteni, genetiğini tanımana göre şekilleniyor. 400 yeterli olur ya da olmaz diyemez kimse sana burada. 

en üstte fiziksel olarak özelliklerimi verdim zaten. sindirim hızım hakkında pek bir fikrim yok daha önce düzenli bir şekilde beslenmediğim için ama yavaş olduğunu tahmin ediyorum. 400 tavuk benim için değil size yetiyor mu diye sormuştum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60

en üstte fiziksel olarak özelliklerimi verdim zaten. sindirim hızım hakkında pek bir fikrim yok daha önce düzenli bir şekilde beslenmediğim için ama yavaş olduğunu tahmin ediyorum. 400 tavuk benim için değil size yetiyor mu diye sormuştum

Alazında dediği gibi yağ yakımı için en sağlıklı yol kalori açığı.Sana önerdiğim sistemdede antrenmanlardaki enerjini kaybetmeden yağ yakmak hedefleniyor.Bu sistemde bakman gereken total kalori günlük değil haftalık olarak belirlenmeli.bir gün dolu bir gün boş şeklinde gidiyorsun idman günleri enerjini kaybetmeden haftalık kaloride açık yaratarak yağ yakımını garantiliyorsun

tarihinde Jacop tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
yuda, 7 dakika önce yazdı:

Başta yanlış okudum sonra düzenledim, anında. Tavsiyem kendi vücudunu tanıman, kalori açığı oluşturarak düzenli bir beslenme ve kardio-idman programı uygulaman. Bu süreçte ise vücudunu tanırsın. Daha sağlam bir yol çizersin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Jacop, 1 dakika önce yazdı:

Alazında dediği gibi yağ yakımı için en sağlıklı yol kalori açığı.Sana önerdiğim sistemdede antrenmanlardaki enerjini kaybetmeden yağ yakmak hedefleniyor.Bu sistemde bakman gereken total kalori günlük değil haftalık olarak belirlenmeli.bir gün bir gün dolu şeklinde gidiyorsun idman günleri enerjini kaybetmeden haftalık kaloride açık yaratarak yağ yakımını garantiliyorsun

sanırsam daha uzun vadeli bir diyet planı oluyor fakat daha uygulanabilir bir plan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
yuda, 11 dakika önce yazdı:

sanırsam daha uzun vadeli bir diyet planı oluyor fakat daha uygulanabilir bir plan

Bu şekilde ilerlendikten sonra bulk cut dönemi gibi aksiyonlara hiç gerek kalmıyor.Sürekliliği olan ve sıkmayan bir beslenme düzeni

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Jacop, 10 dakika önce yazdı:

Bu şekilde ilerlendikten sonra bulk cut dönemi gibi aksiyonlara hiç gerek kalmıyor.Sürekliliği olan ve sıkmayan bir beslenme düzeni

bu diyeti uzun süreler sürdürünce yağ oranı kaç civarlarında oluyor

tarihinde yuda tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Jacop    60
yuda, 6 dakika önce yazdı:

bu diyeti uzun süreler sürdürünce yağ oranı kaç civarlarında oluyor

beslenme şekline gramajına kullanılan ilaca yapılan kardiyoya yapılan idmana göre değişir kardeşim bu nasıl bir soru

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yuda    1
Jacop, 30.01.2023 - 22:03 yazdı:

beslenme şekline gramajına kullanılan ilaca yapılan kardiyoya yapılan idmana göre değişir kardeşim bu nasıl bir soru

çok saçma bir soru olmuş şimdi farkettim bende :D kafam yerinde değil bi güzel uyumaya gidiyorum ben. verdiğiniz bilgiler için sağ olun

Abi 2gündür günde yaklaşık 1500 kalori almışım dün idman yaptım bugün yapmadım fakat hiç açlık hissim yok almam gerekeninde aşağısında almama rağmen bu normal midir? neden böyle oluyor? @Jacop

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.