Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

desperado

Tavuk vs hindi vs kırmızı et

Önerilen İletiler

desperado    104

Malum ekonomik şartlardan dolayı maddi olarak detaylı hesaplamalara girmek durumunda kalıyoruz. Genelde kür yapanlara en azından 500 Gr et yemesi tavsiye edilir ama piyasada satılan tavuk etlerinde ne kadar protein var, kas yapmak için ne kadar işe yarıyor bilemiyorum.

Her gün 500 Gr kırmızı et yemek de ciddi masraf. Dana kuşbaşının kilosu (bugün baktım) 165₺ idi. Acaba 500 Gr tavuk yemek yerine 250-300 Gr kırmızı et yesek kas gelişimi açısından daha iyi olur mu? Yada 300-400 gram hindi eti yesek? Yada bunun f/p olarak oluru nedir nasıl bir yol izlemek lazım? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

proliqht1    147

Kardeşim etin kırmızısı beyazı olmaz sen etteki değerlere bakacaksın. Sürekli kırmızı et yersen zaten hasta olursun sindirimi zor. Bi gün hindi Bi gün sakatat Bi gün kırmızı başka gün balık. Bu işler öyle ilerliyor bende . Hergun aynı eti yemiyorum sürekli değiştiriyorum. Maddi imkanlarını zorlamadan biseyler yapabilirsin. Tavuk ciğerin kilosu 30 35 tl falan. Bonfile 75 tl tavuk.  Kırmızı et dediğin gibi 150 200 tl arası. Hindiyi sevmediğim için fiyatını bilmiyorum ama dolaba palamut vs ucuzdan baya stoklamistim tanesi 25 tl den. 400 500 gr geliyor. Bütçeye göre artık bu işler Allah neyi nasip ederse.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990

Fazla düşünüp dallanıp budaklandırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.Bu sizin spor hevesinizi,disiplininizi de etkiler.Yarismacilar,prolar son öğünde somon yiyor diye somon yemek zorunda mıyız hayır.Geçen Güray aydın bu konuyu alaycı bir şekilde ele aldı videosunda.Ayrıca o kadar detay profesyonel çalışmak istiyorsanız,bu sporda sindirim her şeydir.Maddiyati üst düzey olupta her öğün hindi tavuk yiyen badicilerdr mevcut.Cunku adam kendi vücudunu,işleyişini çözmüş.Niye bozsun sindirimini,verim almadığı şeyi yemiyor.

• Beğen 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bugracos    14
Vural2, 3 saat önce yazdı:

Fazla düşünüp dallanıp budaklandırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.Bu sizin spor hevesinizi,disiplininizi de etkiler.Yarismacilar,prolar son öğünde somon yiyor diye somon yemek zorunda mıyız hayır.Geçen Güray aydın bu konuyu alaycı bir şekilde ele aldı videosunda.Ayrıca o kadar detay profesyonel çalışmak istiyorsanız,bu sporda sindirim her şeydir.Maddiyati üst düzey olupta her öğün hindi tavuk yiyen badicilerdr mevcut.Cunku adam kendi vücudunu,işleyişini çözmüş.Niye bozsun sindirimini,verim almadığı şeyi yemiyor.

++++ bana kırmızı et yaramıyor mesela sindiremiyorum he tabiki value alıyorum ama sindirim de ciddi problemler yaşıyorum bir dönem natural yaparken 700gr tavuk yerine yağsız dana tas kebaptan 400gr kıyma+ 4 köy yumurtası tüketiyordum bol biber üstüne yumurta kırıp, direkt gidip çiftlikten alıyordum 5 ay bu şekilde beslendim bu gün içi öğünümdü sabah whey + yulaftı, cidden tavuğa göre aldığım verim yüksekti çok sabit beslendiğim ve sabit bir hayatım olduğu için farkı hissedebilmiştim ama gel gelelim ki sindirim sıkıntıları vardı.. en doğru beslenme kişiye en uygun olan beslenmedir ben beslenmenin carb miktarının günden güne gün içerisinde ki idman şiddetinden hayatında ki efora göre bile sürekli oynanması gerektiğini savunan birisiyim. Sonuç olarak bizler birer makine değiliz bana yüksek carbta yaramıyor mesela 200 gr pirinç ile 600 gr pirinçte de aynı idman şiddetini ve ağırlıklarını kaldıran birisiyim yüksek proteinden daha çok verim alıyorum ki idmanlarım şiddetli geçiyor haftanın 5 günü yoğunluk 1 back off 1 working 1 failure şeklinde harekete son veririm ısındıktan sonra 3 set atarım izole hareketlerde, fazlası gereksiz podyum yapmıyorsan yüksek doz ilaç almıyorsun yapılan düşük ağırlık fazla tekrarlar working olmayan setler gözümde tamamen cardio, 0 volume 4 hafta, 2 hafta only volume çalışıp cycle yapan birisiyim idman sistemlerimde on of haftalar ile ilerliyorum.. uzun lafın kısası hem beslenme hem idman sistemleri olsun tek bir doğru yok bir çok doğru ve sistem mevcut kişininin bunları deneyip yıllarca kendini gözlemleyip kendine en doğru olanı bulması önemli olan şeydir..

• Beğen 2
  • Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
Bugracos, 2 dakika önce yazdı:

++++ bana kırmızı et yaramıyor mesela sindiremiyorum he tabiki value alıyorum ama sindirim de ciddi problemler yaşıyorum bir dönem natural yaparken 700gr tavuk yerine yağsız dana tas kebaptan 400gr kıyma+ 4 köy yumurtası tüketiyordum bol biber üstüne yumurta kırıp, direkt gidip çiftlikten alıyordum 5 ay bu şekilde beslendim bu gün içi öğünümdü sabah whey + yulaftı, cidden tavuğa göre aldığım verim yüksekti çok sabit beslendiğim ve sabit bir hayatım olduğu için farkı hissedebilmiştim ama gel gelelim ki sindirim sıkıntıları vardı.. en doğru beslenme kişiye en uygun olan beslenmedir ben beslenmenin carb miktarının günden güne gün içerisinde ki idman şiddetinden hayatında ki efora göre bile sürekli oynanması gerektiğini savunan birisiyim. Sonuç olarak bizler birer makine değiliz bana yüksek carbta yaramıyor mesela 200 gr pirinç ile 600 gr pirinçte de aynı idman şiddetini ve ağırlıklarını kaldıran birisiyim yüksek proteinden daha çok verim alıyorum ki idmanlarım şiddetli geçiyor haftanın 5 günü yoğunluk 1 back off 1 working 1 failure şeklinde harekete son veririm ısındıktan sonra 3 set atarım izole hareketlerde, fazlası gereksiz podyum yapmıyorsan yüksek doz ilaç almıyorsun yapılan düşük ağırlık fazla tekrarlar working olmayan setler gözümde tamamen cardio, 0 volume 4 hafta, 2 hafta only volume çalışıp cycle yapan birisiyim idman sistemlerimde on of haftalar ile ilerliyorum.. uzun lafın kısası hem beslenme hem idman sistemleri olsun tek bir doğru yok bir çok doğru ve sistem mevcut kişininin bunları deneyip yıllarca kendini gözlemleyip kendine en doğru olanı bulması önemli olan şeydir..

Kesinlikle dostum dünyanın en iyi koçu ile de çalışsan sen o adama belli geri dönüşleri vermezsen yani neyden yarar fayda gördüğünü söylemezsen ikiniz içinde zaman kaybı olacaktır.Her şey kendini sana yarayanı çözmek, denemek,uygulamak 🙌

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8

yemek buldun mu ye dayak buldun mu kaç.Paran varsa kırmızı et biraz varsa hindi-balık az paran varsa tavuk çok az paran varsa tavuk sakatat hiç yoksa çöpten buldukların ama ağırlık çalışmayı hiçbir şekilde bırakmak yok devam kafana takma bunları...  :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235

Bence illa bir şeyi sürekli yemek istiyorsan tercihini balıktan kullan derim. Hem faydalı hem tavuk ve kırmızı etten daha lezzetli 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104

Herkese teşekkürler düşünceleri için.

Anlamadığım neden bir soru sorulunca gelen cevaplar genelde sanki soruyu soran kişi sabah akşam bunları düşünüyormuş da kafasına taktığı için soruyormuş gibi algılanarak veriliyor 🙃 

Larues, 11 saat önce yazdı:

Bence illa bir şeyi sürekli yemek istiyorsan tercihini balıktan kullan derim. Hem faydalı hem tavuk ve kırmızı etten daha lezzetli 

Ben canım ne isterse değiştirip yiyorum şuanda. Tavuk yemek pek sarmıyor piyasadaki tavuklar da ne kadar besleyici bilmiyorum aslında soru da bu ama çok değişik anlamış insanlar 🙃 balığı pişirmesi zahmetli olmasa keşke...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
proliqht1    147
desperado, 1 saat önce yazdı:

Anlamadığım neden bir soru sorulunca gelen cevaplar genelde sanki soruyu soran kişi sabah akşam bunları düşünüyormuş da kafasına taktığı için soruyormuş gibi algılanarak veriliyor 🙃 

Ben canım ne isterse değiştirip yiyorum şuanda. Tavuk yemek pek sarmıyor piyasadaki tavuklar da ne kadar besleyici bilmiyorum aslında soru da bu ama çok değişik anlamış insanlar 🙃 balığı pişirmesi zahmetli olmasa keşke...

Balık pişirmek dünyanın en basit işi ya. Hiç bisey bilmiyorsan fırın varsa evde . Balığı yağlı kağıda sar at 200 derece 20 dk . Piştikten sonra fırını kapat 10 dk da öyle dinlendir balığı. Çıkart tuz baharat vs nasıl yemek istersen artık 😀

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Vural2    990
desperado, 2 saat önce yazdı:

İnsanlar kafaya takıyormuşum gibi cevap vermiş demişsiniz.Ülkedeki tavuğun besin degelerinin düzgün olup olmadığı hakkında sitem ediyorsunuz.Bence bu da kafaya takmaktır 😂😂

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104
proliqht1, 29.01.2023 - 00:02 yazdı:

Balık pişirmek dünyanın en basit işi ya. Hiç bisey bilmiyorsan fırın varsa evde . Balığı yağlı kağıda sar at 200 derece 20 dk . Piştikten sonra fırını kapat 10 dk da öyle dinlendir balığı. Çıkart tuz baharat vs nasıl yemek istersen artık 😀

Her türlü yemeği yaparım ama balık teferruatlı geliyor niyeyse 😅 somon almıştım dün fırında denerim sağol tavsiye için 🙃

Vural2, 29.01.2023 - 00:39 yazdı:

İnsanlar kafaya takıyormuşum gibi cevap vermiş demişsiniz.Ülkedeki tavuğun besin degelerinin düzgün olup olmadığı hakkında sitem ediyorsunuz.Bence bu da kafaya takmaktır 😂😂

Aynen geceleri rüyalarıma giriyor 👍🏻

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135

Dostum soru sormuşsun herkes mümkün olduğunca yardımcı olur şekilde cevap vermiş. Bazı arkadaşların kendisini ifade etme şekli sana farklı gelebilir ancak senin şuan sergilediğin tavır doğru mu? 

Hayır "aynen rüyalarıma giriyor" şeklinde bir cevap vereceksen sana mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışan birisine, bence aradığın cevap değil. 

Soru soruluyor, gelen cevap beğenilmiyor. Vay arkadaş. Sen niye böyle dedin, sen niye bu şekilde konuştun. Yahu işin temel noktasına bakarsan, sana ihtiyaç duyduğun cevabı vermiş, o laubali şekilde cevap verdiğin kişi.  👌

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kaanutku23    2
desperado, 28.01.2023 - 00:47 yazdı:

Malum ekonomik şartlardan dolayı maddi olarak detaylı hesaplamalara girmek durumunda kalıyoruz. Genelde kür yapanlara en azından 500 Gr et yemesi tavsiye edilir ama piyasada satılan tavuk etlerinde ne kadar protein var, kas yapmak için ne kadar işe yarıyor bilemiyorum.

Her gün 500 Gr kırmızı et yemek de ciddi masraf. Dana kuşbaşının kilosu (bugün baktım) 165₺ idi. Acaba 500 Gr tavuk yemek yerine 250-300 Gr kırmızı et yesek kas gelişimi açısından daha iyi olur mu? Yada 300-400 gram hindi eti yesek? Yada bunun f/p olarak oluru nedir nasıl bir yol izlemek lazım? 

Bende senin gibi düşünüyorum kardeşim aldığımız tavukların besin değerlerini tam karşıladığını düşünmüyorum bu yüzden 1 veya 2 öğün tavuk yapıp diğer öğütleri balık ve yağsız dana kıyma yapıyorum kırmızı eti yagsiz dana kiyma olarak yersen sinirimden zorluk çekmezsin 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
desperado    104
Alaz, 2 saat önce yazdı:

Dostum soru sormuşsun herkes mümkün olduğunca yardımcı olur şekilde cevap vermiş. Bazı arkadaşların kendisini ifade etme şekli sana farklı gelebilir ancak senin şuan sergilediğin tavır doğru mu? 

Hayır "aynen rüyalarıma giriyor" şeklinde bir cevap vereceksen sana mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışan birisine, bence aradığın cevap değil. 

Soru soruluyor, gelen cevap beğenilmiyor. Vay arkadaş. Sen niye böyle dedin, sen niye bu şekilde konuştun. Yahu işin temel noktasına bakarsan, sana ihtiyaç duyduğun cevabı vermiş, o laubali şekilde cevap verdiğin kişi.  👌

Evet doğru. Alaycı tavırla konuşana istediğim cevabı veririm.

kaanutku23, 11 dakika önce yazdı:

Bende senin gibi düşünüyorum kardeşim aldığımız tavukların besin değerlerini tam karşıladığını düşünmüyorum bu yüzden 1 veya 2 öğün tavuk yapıp diğer öğütleri balık ve yağsız dana kıyma yapıyorum kırmızı eti yagsiz dana kiyma olarak yersen sinirimden zorluk çekmezsin 

Ben de yağsız yağsız dana kuşbaşı kıyma balık vs karıştırmaya başlayacağım. Bugün tahlil için spor hekimine gittiğimde bu konuyu da yüzeysel olarak sordum. Sağlık açısından piyasadaki tavukların pek iyi olmadığını maddiyat yeterliyse et türlerini karışık şekilde tüketmemi önerdi.

• Olumsuz 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.