Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

rapraprap

1 yıldan fazla hiç spora ara verdiniz mi ?

Önerilen İletiler

rapraprap    8

1 yıldan fazla aran veren sonra geri dönen kişi var mı aranızda...
-ESKİ kas kütlesine ne zaman da kavuştunuz ? Ne kadar ara vermiştiniz ?

Ben hızlı kazanayım diye haftada 2 kere her bölgeyi çalıştırıyorum..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mhmt38    285

Evet pandomi de 1 sene ara verdim. Ama ben bir ay ısınıp hemen küre girdim. 6 ayda aşağı yukarı eski halime geldim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8
Mhmt38, 32 dakika önce yazdı:

Evet pandomi de 1 sene ara verdim. Ama ben bir ay ısınıp hemen küre girdim. 6 ayda aşağı yukarı eski halime geldim. 

teşekkür ederim savaş cebecide 7 ay ara vermiş askerlik için 6 ayda toparlamış   galiba benimde 6 aya ihtiyacım var peki
kritik sorum şu KÜRE GİRDİNİZ YA DİREK SADECE ESKİ KAS KÜTLESİ Mİ GELDİ YOKSA YENİ KAS KÜTLESİDE Mİ ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285
rapraprap, 4 dakika önce yazdı:

teşekkür ederim savaş cebecide 7 ay ara vermiş askerlik için 6 ayda toparlamış   galiba benimde 6 aya ihtiyacım var peki
kritik sorum şu KÜRE GİRDİNİZ YA DİREK SADECE ESKİ KAS KÜTLESİ Mİ GELDİ YOKSA YENİ KAS KÜTLESİDE Mİ ?

6 ayda eski geldi. Sonra bir süre gelişemedim yazın beslenme kötüydü. Sonbaharla beraber tekrar üzerine koyarak gidiyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
rapraprap, 3 saat önce yazdı:

1 yıldan fazla aran veren sonra geri dönen kişi var mı aranızda...
-ESKİ kas kütlesine ne zaman da kavuştunuz ? Ne kadar ara vermiştiniz ?

Ben hızlı kazanayım diye haftada 2 kere her bölgeyi çalıştırıyorum..

Evet 1.5 sene ara verdim. Daha sonra sağlam bir definasyon ile geri döndüm. Bu definasyon sürecinde beslenmeye gerçekten dikkat ettim. İdmanlar ise salonda değil, kendi aletlerimle yaptım. Çok tekrar ağırlıklı. 

1 ay definasyon ve ardından 2 hafta salonda idman, bulk ağırlıklı beslenme ile eskisinden daha iyi bir formda geri dönüş sağladım. 

Bünye önemli, x kişisi 6 ayda geri dönüş sağlayabilir ancak sen daha kısa sürede eski formunu kazanabilirsin. 

Düzen ve istikrar, ek olarak kişisel tavsiyem definasyon ile geri dönüş sağlamak ve +5 adım önde başlatıyor.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8
Mhmt38, Bir saat önce yazdı:

6 ayda eski geldi. Sonra bir süre gelişemedim yazın beslenme kötüydü. Sonbaharla beraber tekrar üzerine koyarak gidiyorum. 

O zaman steroidler boşuna mı gitmiş oldu  boşa da gitmemiştir sadece daha hızlı toparlanmanı sağlamıştır 

Alaz, 54 dakika önce yazdı:

Evet 1.5 sene ara verdim. Daha sonra sağlam bir definasyon ile geri döndüm. Bu definasyon sürecinde beslenmeye gerçekten dikkat ettim. İdmanlar ise salonda değil, kendi aletlerimle yaptım. Çok tekrar ağırlıklı. 

1 ay definasyon ve ardından 2 hafta salonda idman, bulk ağırlıklı beslenme ile eskisinden daha iyi bir formda geri dönüş sağladım. 

Bünye önemli, x kişisi 6 ayda geri dönüş sağlayabilir ancak sen daha kısa sürede eski formunu kazanabilirsin. 

Düzen ve istikrar, ek olarak kişisel tavsiyem definasyon ile geri dönüş sağlamak ve +5 adım önde başlatıyor.  

defilasyon dediğiniz   3.000 kalori yakıyorsak 2500 almak mı ? protein ağırlıklı    zaten öyle yapıyorum yağlanmada var çünkü

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mhmt38    285
rapraprap, Bir saat önce yazdı:

O zaman steroidler boşuna mı gitmiş oldu  boşa da gitmemiştir sadece daha hızlı toparlanmanı sağlamıştır 

defilasyon dediğiniz   3.000 kalori yakıyorsak 2500 almak mı ? protein ağırlıklı    zaten öyle yapıyorum yağlanmada var çünkü

Boşuna saymıyorum süreyi kısalttı. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
rapraprap, Bir saat önce yazdı:

Biraz sana bağlı bir durum, ben aşamalı bir şekilde düşürdüm en son pik noktayı 0 carb yaptım, bir süre devam ettim ve bitirdim definasyonu. Kas kaybı yaşamadım, güzel bir yağ yakımı gerçekleşti. 

Yani 3000 alıyorsak, 2500 almak değil, definasyon biraz daha ciddiyet istiyor. Aşamalı carb düşürme ve yoğun kardiyo güzel verim aldırıyor.

Dipnot: Muscle memory devreye sokmadan küre girmek bence hata. Ben daha hiç küre girmedim. Senin açından bakarsak eski formunu kazanıp küre girmen en doğru karar olur.

tarihinde Alaz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8
Mhmt38, 20 dakika önce yazdı:

Boşuna saymıyorum süreyi kısalttı. 

evet onu dedim ama ne bileyim kür pahalı zor ya  eski kas kütlesi gelince girmek daha mantıklı benim için

Alaz, 6 dakika önce yazdı:

Biraz sana bağlı bir durum, ben aşamalı bir şekilde düşürdüm en son pik noktayı 0 carb yaptım, bir süre devam ettim ve bitirdim definasyonu. Kas kaybı yaşamadım, güzel bir yağ yakımı gerçekleşti. 

Yani 3000 alıyorsak, 2500 almak değil, definasyon biraz daha ciddiyet istiyor. Aşamalı carb düşürme ve yoğun kardiyo güzel verim aldırıyor.

Dipnot: Muscle memory devreye sokmadan küre girmek bence hata. Ben daha hiç küre girmedim. Senin açından bakarsak eski formunu kazanıp küre girmen en doğru karar olur.

bulkta girmek daha mantıklı değil mi daha çok protein besin alınca geri dönüş daha kolay olmaz mı ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
rapraprap, 1 dakika önce yazdı:

evet onu dedim ama ne bileyim kür pahalı zor ya  eski kas kütlesi gelince girmek daha mantıklı benim için

bulkta girmek daha mantıklı değil mi daha çok protein besin alınca geri dönüş daha kolay olmaz mı ? 

Yağ yakımı sonrasında temiz şekilde bulka girmek daha iyi olur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8
Alaz, 18.01.2023 - 00:36 yazdı:

Yağ yakımı sonrasında temiz şekilde bulka girmek daha iyi olur. 

hocam 1.5 yıl ara vermiştiniz ya ondan önce ne kadar ağırlık çalışma süreniz var ? 

rapraprap, 10 saat önce yazdı:

hocam 1.5 yıl ara vermiştiniz ya ondan önce ne kadar ağırlık çalışma süreniz var ? 

@Alaz hocam cevabınız çok önemli benim için bekliyorum sizi :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Alaz    135
rapraprap, 11 saat önce yazdı:

@Alaz hocam cevabınız çok önemli benim için bekliyorum sizi :)

Kusura bakma dostum, unutmuşum cevap yazmayı. 

Şöyle diyeyim takriben 3 senelik bir geçmiş var ara vermeden önce. Bunun 2 senesi powerlift, 1 senesi ise acemilik dönemi. 

Geri dönüş yaptıktan sonra ise tamamen vücut geliştirme üzerine yöneldim. Ancak bu noktada şunu diyebilirim, powerlift geçmişi çok artı sağladı. Ağır çalışarak daha hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabildim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ispenciyar    2

4 Yıl kesintisiz idmanın üstüne 4 yıl hiç gitmedim. 7 aydır düzenli gitmekteyim. 

92 kiloda evlenip sporu bıraktım. 4 yılda 125 kiloya çıktım. Şu an 105 kiloyum. Emin adımlarla devam :)

Herkese selamlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.330

1,5 sene kadar power lifting yaparken diz sorunu yüzünden ara verdim.

eski gücüme ulaşmam 5 ay kadar sürdü. Kaldığım noktanın ötesine çoktan geçtim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rapraprap    8
Alaz, 4 saat önce yazdı:

Kusura bakma dostum, unutmuşum cevap yazmayı. 

Şöyle diyeyim takriben 3 senelik bir geçmiş var ara vermeden önce. Bunun 2 senesi powerlift, 1 senesi ise acemilik dönemi. 

Geri dönüş yaptıktan sonra ise tamamen vücut geliştirme üzerine yöneldim. Ancak bu noktada şunu diyebilirim, powerlift geçmişi çok artı sağladı. Ağır çalışarak daha hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayabildim. 

eyvallah Allah razı olsun çok  teşekkür ederim

ispenciyar, 3 saat önce yazdı:

4 Yıl kesintisiz idmanın üstüne 4 yıl hiç gitmedim. 7 aydır düzenli gitmekteyim. 

92 kiloda evlenip sporu bıraktım. 4 yılda 125 kiloya çıktım. Şu an 105 kiloyum. Emin adımlarla devam :)

Herkese selamlar.

çok sevindim sizin adınıza başarılar.Hayla 4 yıl önceki kas kütlesine kavuşamadınız mı ? + haftada 1 bölgeyi kaç kere çalıştırıyorsunuz 

rastlantisal, 1 saat önce yazdı:

1,5 sene kadar power lifting yaparken diz sorunu yüzünden ara verdim.

eski gücüme ulaşmam 5 ay kadar sürdü. Kaldığım noktanın ötesine çoktan geçtim.

hocam ben eskisi gibi ağır kaldırmak istemiyorum eski kaslarımı geri istiyorum sadece :)
5kg dambıl kaldırabileyim ama eski kas kütlem geri gelsin yeter benim için :)

Ağır kaldırmak bende şöyle oluyor ara vermeden 2 yıl çalışınca süper ağırlıkları oyuncak gibi kaldırıyorum ama biraz ara vereyim  5kg dambıl bile zorluyor :) 

agfitness, 3 saat önce yazdı:

Kas çekirdekler oluşturarak onu kayda alan bir yapıya sahiptir. Kas hafızası denilen olay buradan meydana gelir. 
Eski kas kütlesine ulaşmak diye bir şey yok aslında sadece toparlanmak vardır şöyle düşün;
Senin 16 inçlik jantına göre lastiğin var diyelim, park ettin bi yere lastik de zamanla indi iyice söndü diyelim azıcık bir hava kaldı içinde
Sen tekrardan hava bastığın zaman 16 inç olarak yine yerine gelecektir. Havayı az basınca lastik 15 inc olacak ya da fazla basarsan 18 inç olacak hali yok.
Ama zamanla jantı değiştirip 18 inç yaparsan örneğin otomatik olarak lastik de ona göre 18 olacaktır.

Toparlanmak hava basmak gibi zaten olan bir kütleyi sen toparlamış oluyorsun. Bu da senin yaş ve genetiğine, ne kadar iyi beslendiğine, ne kadar iyi dinlendiğine, gün içinde ağır işler yapıp yapmadığına, antrenman şiddeti - süresi - günü - sıklığına, tükettiğin karbohidrat ve su miktarına, elzem olan aminoasitleri ne kadar ölçüde karşıladığına.... gibi gibi gibi faktörlere bağlı olarak hızlı ya da yavaş olur.
Kimi adam var 3 ayda 2 senedir spor yapmadığı vücudu toparlayıverir. Kimi adam var 6 ay 1 sene de 1 yıl spor yapmadığı vücudu ancak toparlar.
Hele bir de işin içinde anabolizan var ise genelde toparlanma daha hızlı-çabuk meydana gelir diyerek kısa ve öz bilgi vermiş olalım.

Sağlıklı sporlar...

harika yazı için çok teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ispenciyar    2
rapraprap, 20.01.2023 - 17:25 yazdı:

eyvallah Allah razı olsun çok  teşekkür ederim

çok sevindim sizin adınıza başarılar.Hayla 4 yıl önceki kas kütlesine kavuşamadınız mı ? + haftada 1 bölgeyi kaç kere çalıştırıyorsunuz 

hocam ben eskisi gibi ağır kaldırmak istemiyorum eski kaslarımı geri istiyorum sadece :)
5kg dambıl kaldırabileyim ama eski kas kütlem geri gelsin yeter benim için :)

Ağır kaldırmak bende şöyle oluyor ara vermeden 2 yıl çalışınca süper ağırlıkları oyuncak gibi kaldırıyorum ama biraz ara vereyim  5kg dambıl bile zorluyor :) 

harika yazı için çok teşekkür ederim

İlk aylarda itiş çekiş bacak şeklinde 3 gün on 1 gün of yaptım.

Sonra göğüs biceps, sırt ,omuz triceps, bacak, off , biceps triceps , off şeklinde yaptım

Şu an göğüs biceps , sırt , bacak, göğüs , omuz triceps, sırt biceps , off  şeklinde gidiyorum. 

Detaylı ölçüm almadım hiç , sadece kol ölçümü hatırlıyorum. Aynı kola ulaştım ama tabi bi 10 kilo daha versem bu ölçü kalır mı bilmiyorum. Söyleyebileceğim şey şu , ego lifting olayını bırakabildim , artık daha çok kas zihin bağlantısına odaklanıyorum. Ağırlıkları önemsemeyip odağımı range of motion ve nizami tekrarlara veriyorum. Kasın kasıldığı noktada bekleyip , daha çok kas lifinin devreye girmesini sağlamaya çalışıyorum.  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: gokhangrsys
      1 aydır sağlık nedeni ile spora gidemedim beslenme de olmadı 3 kilo kaybettim bunun su olduğunu düşünüyorum vucut açıldı iyice sizce eski antrenman şiddetine devam edeyim mi yoksa daha hafif başlayıp sonra mı şiddetli antrenmanlar yapayım ?
      günlük 3000 kalori alacağım umarım hızlı toparlarım verdiğim 3 kiloyu 

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.